O tri dní mám termín pôrodu

henikapetko
17. jún 2014

Ahojte,v piatok mám termín,vo štvrtok ešte poradňu,som prvorodicka a stresy uz zacinaju.Bojim sa všetkého klystiru,nástrihu,bolesti,komplikacii,proste všetkého.Neapol už 3 noci...ak do piatka neporodim pojdem automaticky v sobotu na príjem ci ako???Počula som,ze ak dávajú vyvolávaciu bolesti sú horsie a intenzívnejšie.Ja som strašný bojko,mne ked berú krv zo žili.odpadavam,čo budem robiť pri pôrode,si neviem ani predstaviť.Poraďte prosím....

jasminet
17. jún 2014

😀 klystir je v pohode, nastrih necitis, mozno troska sitie, treba si to nechat riadne umrtvit. bolesti budu, ale zvladlo to milion zien pred tebou, zvladnes aj ty... alebo si treba vybavit epi ked neznesies bolest.
ja som obe deti bez epi rodila a dalo sa to vydrzat 😉 prvu dokonca s vyvolavackou a myslim, ze druhy porod bol bolestivejsi.
a v sobotu ta do nemocnice brat nebudu, ked tak v pondelok, ale to sa treba s lekarom dohodnut 😀

sabina1975
17. jún 2014

@henikapetko rodila som 3x ani jeden raz to nebolo v termine vsetky deti cca 42tt radim ti neboj sa a hlavne necitaj porod boli hlavne podla toho aky mas prah bolesti teraz som rodila po 18 rokoch bola tam baba ktorej vyvolavali porod zacali zhruba ked som aj ja zacala mat kontrakcie a porodila pol hodku predo mnou klistir je neprijemny mozes ho odmietnut ale myslim ze je horsie ak sa stane nehoda pri porode a este k tomu prenasaniu mala som termin 29.10a mala sa narodila 5.11 nechavaju prenasat max 10 dni neboj vsetko bude O.K. a na konci ta caka vytuzene babo

27aduska
17. jún 2014

@henikapetko ahoj, tak prvu vec ti poviem aby si sa ukludnila ze aj ja som strasny bojko ked mi beru len krv a to vzdy ked mi sestricka isla brat tak sm ju poprosila lahnut si😉)) pozri mala som strach hrozu uz len z tej ihli, dokonca ked len na cukor do prsta pichali som odpadla. Teraz mam krasnu 9-mesacnu dcerku porod prisiel den pred terminom, necakane zo mna nieco tieklo vecer 22;00 tak a rychlo sme utekali do nemocky, az na treti raz zistili ze to je plodova voda. Ja ostrachana (prvorodicka) strasne som sa bala...klystiru ani tak nie to nic nieje😉)) ale potom kontrakcie strasne rychlo sa zvysovali coraz silnejsie, ani som nevedela ci ja som ale zas na druhej strane len dvojhodinove boli a teraz sa nad tym pousmejem;) rychlo to ubehlo fakt a ako citam pises ze aj ty si taky bojko jak som ja tak v tom momente si na to ani nepimyslis neboj sa budes silna viac nez si myslis!!Tam nebudes mat cas mysliet na vselico naokolo treba len pocuvat doktora a sestricky. Bude to krasny neuveritelnu pocit ked budes drzat prvy krat svoje babatko v naruci..,;)

stanislavao
17. jún 2014

@henikapetko ak v piatok nepojdete rodit, neznamena, ze v sobotu idete automaticky lezat. mozete prenasat aj tyzden. ja som sa tiez bala. pri kazdom odbere krvy mi bolo zle a odpadavala som. cely zivot. porod boli, ale da sa to zvladnut. mala som vyvolavacku. oblesti boli silne, ale za 3 hodiny som nevedela ani ze som rodila. nastrihnuta som nebola, teda ani sita. klystir neni ziadna bolest, ani nic. a hodinu po porode mi absolutne nic nebolo a som povedala, ze by som mohla ist domov. ziadne bolesti. naozaj. cize nebojte sa. nikdy sa dopredu nevie, aky porod bude. a aj ked budu bolesti, vsetko pomynie. zena je silny tvor a zvladne vsetko. teste sa na babatko a nemyslite na bolest a veci okolo toho.

doty1
17. jún 2014

Ahoj, ja som prežívala niečo podobné. Strach je sv..a 🙂 Mala som vybavený epidurál, nakoniec som to ani nestihla, kontrakcie mi začali o 16.00 a postupne silneli. A ja, namiesto toho, aby som volala lekára, tak som chodila po chodbách a čakala na tie akože "šlehy", pri ktorých sa budem škriabať po stenách 😀 Okolo 22-hej ma zobrali ešte na vyšetrenie a odtiaľ rovno na sálu, otvorená na 6, epi nestíhame 🙂 vôbec som nevedela, či si mám najskôr tresnúť hlavu o stenu od vlastnej sprostosti, alebo začať revať. Nakoniec som radšej porodila 🙂 a sama za seba môžem povedať, že keď mám ísť k zubárke, tak by som radšej ešte raz odrodila, a to viem, že tú injekciu mi určite stihne dať.
Pôrod bolí a tváriť sa a hovoriť si, že nie je podľa mňa sprostosť. Mne sestrička na príjme, keď som jej povedala, že sa strašne bojím povedala "to je normálne, skôr by som sa čudovala, keby ste sa nebála"
Zvládneš to, z veľkých bojkov sú zvyčajne najväčší odvážlivci 😉

jarila
17. jún 2014

Mne povedala jedna sestricka pri porode mojho prvého syna len jednu krásnu vetu:každá bolest je zbytočná a bolestivá ,ale POROD je to jedina bolest ,ktorá stoji za to lebo budeš mat krásne vytužené babenko.A to fakt stoji za to. 🙂

drobec_l
17. jún 2014

Ahoj , tak já môžem napísať že tiež som mala stresy , úzkosti že čo ako to pôjde ako to dopadne ako budem tlačiť ako budem dýchať nič som si nevedela predstaviť kedže som rodila prvý krát . V utorok som bola na poradni to som bola den po termíne a tam ni povedali že ak neporodím do štvrtku mám prísť ležať a idem vyvolávačkou . stresovala som ešte viac lebo som sa bála tej vyvolávačky kedže z každej strany som počúvala že to bolí ešte viac ako normálne ked ti porod začne sám od seba . streda večer já ešte doma už zbalená že ráno nastupujem do nemocnice. Nooo a pointa toho je že štvrtok ráno o pol 2 som sa zobudila na bolesti brucha (začali mi kontrakcie ) tak som čakala a počítala prichádzali každých 5 min hned takže na šupu odrazu , tak som si v klude predýchavala no nebola to pekná bolesť , ale to ešte bolo v pohode na mojpodiv som bola dosť kludná , po hodine bolo pol 3 som budila muža že rodíme , on viac vystrresovaný ako já , okolo 4 ma previezli na porodnu salu a o 5: 05 bol drobec na svete , takže moj prvý pôrod trval 3 a pol hodiny 🙂 takže šťastnásom bola že to nebolo dlhšie 🙂 no a klistír ešte k tomu troška nepríjemné ale dalo sa to zniesť , nástrih som pocitila iba maličké štipnutie , šitie zo začiatku ked mi dal injekciu v pohode ale po pol hodine čo sa somnou doktorko hral posledné dva štichy troška viac zaboleli ale inak tiež sa to dalo vydržať kedže som bola šťastná ako blcha že maličký bol na svete a živý a zdravý . A najväčšou oporou pri pôrode moj moj muž bez ktorého by som asi tolko sili nemala . Odporúčam otecka pri pôrod alebo hocikoho kto ti je oporou ;)

drobec_l
17. jún 2014

@jarila Ako som niekde čítala Pôrod je jediné rande na slepo odkial si donesieš lásku na celý život ;)

mirkava
17. jún 2014

@henikapetko viem že je ťažké radiť aby si sa ukludnila, ale ukludni sa 🙂 ja som prenášala 10 dní, rodila som s vyvolávačkou, bolesti boli ťažké a silné nebudem klamať, ale mám doma slniečko a je to to najkrajšie stvorenie na svete, veľmi veľmi ho lubim a vydržala by som dvakrát tolko pre to malé.... a viešieš čo, pôrod nie je to tajťažšie čo ti drobček v živote pripraví... 😉 ..... skús z 😉 meniť pohľad na vec, teš sa 😉

maja1982
17. jún 2014

neboooj 🙂 ja viem, ze sa to lahko hovori, ale presne viem ako sa citis... aj ja som sa neskutocne pred prvym bala, velmi prevelmi, tiez mi ho vyvolavali a bolelo to, nehovorim, ze nie... uz po 4 hodinach mi navrhli epiduralku, ale ja som odmietla, no po 7 hodinach som to vzdala, dala si ju pichnut a odvtedy bol porod velmi fajn... lutovala som, ze som si ju nedala pichnut uz skor, a pri druhom som uz ani nerozmyslala... velmi mi to pomohlo, a vdaka tomu mam na porody len pekne zazitky....

map0007
17. jún 2014

@drobec_l pekné ste to napísali🙂🙂🙂je to ták🙂

lubina
17. jún 2014

@henikapetko dva porody, prva sa nam narodila 11 dni po termine, ked mi uz hrozil cisarsky, ak by sa nenarodila a druha tiez 4 dni po termine....ale porod zvladnes, aj ja som sa bala, ako asi kazda zena, ale zvladnes to, ani ja neznasam krv a ked mi dali to mimino do ruky, tak uz som necitila ani sitie, ani nic...pri prvej som mala epiduralku, ale pri druhej sme to nestihli, tak rychlo to islo...drzim palce nech to dobre dopadne...

vodnicka
17. jún 2014

Aj ja som sa bala prveho aj druheho porodu.klystiru a pod.a napokom som porodila syna bez klystiru na 3 vytlacenia a pomocou kysliva v nose akurat ma bolelo sitie ani nastryh som necitila u mna bolesti boli len krce a bolest v kryzoch jak pri menzese nic nove a druhy ma prekvapil doma v spalni o 01.55 bez lekar.pomoci za protom.priatela ,bez oxytocinu,bez klystiru,bez nasryhu na 2 vytlacenia vysla naraz voda aj dcera taky porod prajem kazdej zene,nik na mna nekrycal a pod.Nemysli na zle veci tan strach co citis je prirodzeny ale ked to na teba pride nemas cas mysliet na strach ale na seba,babo,dychanie a tlacenie ver mi zazila som to pri druh.por.kazy da ma pytal ci som sa nebala ,tak v tej hodine.minute niesu myslienky na to smerovane ale na Matku a dieta. 🙂 🙂 🙂 Drzim palce a ked porodis napis ako si to zvladla a pomoze ti aj modlenie ak si veriaca mne to pomohlo. 🙂

henikapetko
autor
17. jún 2014

@maja1982 A tá epiduralka pomáha?Platí sa niečo?

@vodnicka Zajtra idem do poradne,mala som ísť vo štvrtok,ale manzel ma zajtra voľno a chce ísť somnou lebo sa mi nelubi viac vecí najmä čo sa týka termínu podľa prepustacej správy z nemocnice čo mi dnes prišla mám termín 20.6. No podľa môjho gynekologa nesom ešte ani v 38.tyz takze mi tam "dva týždne behajú" hore dole ...zajtra sa ozvem.držte palce

maja1982
18. jún 2014

@henikapetko ano plati, v kazdej nemocnici inak. U nas 100 eur, ale boli to najlepsie vyuzite peniaze nakolko som sa velmi bala. A mne zabrala uplne super, bolesti som nemala a tlaky som pekne citila

vodnicka
18. jún 2014

V kazdom meste maju ine ceny na epidural.napr.v 2011 stala epidural v Saci-Kosice 150e a v Novej Nemocke v Kosiciach 80€ a tento rok neviem ake su ceny ale teraz ak porodis babo tak bude ok Ja som dcerku porodila v 36 tt doma a v inkub.bola 3 dni na pozor, kvoli tomu ze dostala antybiotika lebo sme doma prestr.pupoc.snuru s manik.noznic.lebo neboli vydezinfik.lebo s domac.porodom sme nepocitali.

henikapetko
autor
18. jún 2014

@vodnicka tak som doma z poradne,doktor vrábel,ze ak do pondelka neporodim tak v pondelok mám ísť na príjem uz mam aj výmenný lístok tak uvidíme,dúfam,ze to príde samo ....

mirka_st
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mobilka
18. jún 2014

@henikapetko Ahoj ničoho sa neboj, nič si nepredstavuj a uvidíš, bude to v pohode. Ja som rodila dvakrát a ani raz som nemala klystír, nástrih som ani poriadne necítila. Prvý pôrod trval cca 5 hodín a druhý - do hodiny od príchodu do nemocnice bol drobec von. Tak žiaden strach, bude to dobré 🙂

maribell
18. jún 2014

@henikapetko ahoj ..v prvom rade nemysli na to ..bude to len horsie pretoze minuta strachu trva dlhsie ako hodina stastia ... aj ja mam velmi nizsky prah bolesti .. ked mi beru krv tak som bleda ako stena 😀 .. a prvy porod som zvladla aj bez epiduralky.. klamat ti nebudem ..je pravda ..boli to .. ale trva to iba par hodin 🙂 .. klistir som ja nemala, nastrih mi nerobili ale natrhla som sa (ani som o tom nevedela pokial po porode nevytiahol doktor ihlu ze treba sit 😀 kukala som ako puk ... sitie som necitila vobec 😉 ) a rodila som 9 dni pred terminom aj to mi mozno pomohlo eliminovat ten stres pretoze to prislo necakane ... ale ako radim hlavne klud nemysli na to ze ides rodit ...

sara328
16. okt 2014

Ahojte baby.Som prvorodicka a Chcem sa vas spytat ze v nedelu mam termin porodu a v stredu rano som mala kontrakcie od 5 do pol 7 ale nepravidelne potom chvilku o 9 hodine zase nepravidelne..Zo stredy na dnes som mala v noci tri krat kontrakcie a cez den ma tri krat zabolelo brusko a koniec...sem tam ma chytil cez den neaky krc do bruska ale to je vsetko ked dlksie nieco robim tak sa hned spotim a aj ma tri dni prehanalo na wc ...Moze to byt naznak toho ze pojdem uz coskoro rodit?

kiki68
19. okt 2014

@sara328 to prehananie je podla mna znak toho,ze uz pojdes rodit, to sa telo cisti samo a pripravuje na porod. Niekomu ani klystir netreba, prave mam dojem,ze ide vsetko ako ma u Teba 😉 uz len cakat, kym to zacne byt pravidelne a to spoznas,ze ide do finale. Ber to ako ked hras zapas a chystas sa do poslednej tretiny. Samozrejme vitazstvo iste 😉

sara328
19. okt 2014

@kiki68 ahoj no tak dnes sme mali termin a drobec nic ani naznak toho ze by chcel ist von...vcera ma strasne hlavockou tlacil do spodku aj dneska a bolest v podbrusku ako pri menstruacii sem tam ale naasmu malemu sa neako nechce ist von... 🙂 dufam ze to coskoro bude lebo uz nevladzem ani chodit ani dychat a nohy mam take opuchnute ze si pripadam ako 200 kilova...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre