Odchádzala vám hlienová zátka aj postupne?

katkazaborska
30. dec 2011

Včera na wc som si utrela trosku tahaveho hlienu, nebol ani s prímesou krvi ako sa všade píše.Mali ste to niektorá?Dnes ma poolieva podbruška viac ako zvykne ale žiadne pravidelné kontrakcie alebo čo..Mysliíte si že islo o hlienovú zátku?

marta742
30. dec 2011

ahoj,ano mne sa to stalo pri druhom tehotenstve. 😉 ja som ziadne bolesti nemala,isla som na pohotovost poslali ma rovno na cakacku a do 3hod.som rodila-bola som v 32tyzdni

feb13
30. dec 2011

Mne takto zatka odchadzala od 37tt asi do polovice 40tt. Je to taky "zlty sopel". Aj som sa cudovala kolko toho je dokopy... 🙂 Od 36tt som uz bola otvorena a rodila som 40+3.

barchee
30. dec 2011

@katkazaborska ahoj, mne odišlo veeeeľa ružovo-hnedavého hlienu v sobotu 11.12. v piatok 17.12. sa malý narodil, bola som v 34+4 😅 od štvrtka noci som mala kontrakcie. V 36 tt sa telo pomaly pripravuje na pôrod, ktorý môže prísť už kedykoľvek, hlieniky pokiaľ nie sú krvavé alebo zapáchajúce sú zväčša v poriadku už takto nakonci....šak sleduj, uvidíš či sa niečo mení, keď budeš mať blbý pocit, skoč k dr, nech ťa kuknú, radšej ísť skôr na kontrolu ako neskoro 😉

andelok
1. jan 2012

Ahoj, ja som v 40. tt a zatka mi odchadza uz od stredy (dnes je nedela), kazdy den troska. Na zaciatku tam bolo aj trocha krvi, teraz uz je to len taky hlien sfarbeny na zlto alebo bledohnedo. Volala som kvoli tomu svojej porodnicke, potvrdila mi, ze ide o zatku, ale pokial neodtecie plodova voda alebo nezacnu pravidelne kontrakcie kazdych 10 minut a menej, netreba sa plasit.

janulkan
1. jan 2012

mne odisla na 2x a to tesne pred porodom, posledny kus velky vysiel ked som si davala horucu vanu o 18tej a pred 5tou rano bol maly na svete 🙂 plodovu vodu mi prepichovali chvilu pred porodom..zatka bola taky hnedokrvavy hnusny husty hlien 😀

gubcikova
1. jan 2012

mne pri dcérke odchádzala zátka od 36tt žltej farby a ukončili sme to v polke 40tt,teraz pri malom mi začala zase odchádzať v 36tt a uvidíme do ktorého sa dostaneme

alabama0011
1. jan 2012

Ano, mne odchadzala postupne.. Moze to byt ono..

pitipitipa
1. jan 2012

Ahojky...mne odchadzala hlienova zatka v 32tt a porodila som do 4dni..vdaka Bohu, drobci su uplne zdavucki 😵

len_henus
1. jan 2012

Mne neodišla vôbec ... 😀

lutia
1. jan 2012

ahoj, mne tiež odchádzala zátka skoro týždeň...a pôrod začal pomalým odtekaním plodovej vody....a rodila som až po 20hodinách.... 🙂 aj keď po odtiekaní plod.vody som nemala kontrakcie aj tak som išla hneď do nemocnice...

krhlicka
1. jan 2012

Ahoj,mne odtekala postupne plodova voda,zatka sa uvolnila v ten isty den ako zacala odtekat voda.Zlto krvavy hlien po cikani.
@lutia aj mne odtekala plodova voda postupne,som ani netusila,ze to tak moze byt.....asi som na predporodnej priprave akurat nedavala pozor alebo to nikto nespomenul:-P

lubkaj38
2. jan 2012

uf baby ja som mala stvrtok, piatok pred tyzdnom taky zlty vytok na intimke taky tahavy ..... a od vdety nic, intimka cista .... zajtra idem do poradne taks om zvedava co mi povie ale bolesti nemam ziadne ...
dufam ze to nie je ta hlienova zatka lebo rodit je este skoro som v 33tt
pred 2 tyzd. som mala taky vytok troska svetlo krvavy bola som u lekara ale vraj som uplne zatvorena je to len preto lebo mam viac prekrveny krcok maternice ... ach mam strach uz teraz este nemozem rodit musim dokoncit diplomovku a potom sa uz chcem naplno venovat drobcekovi ☹ pohyby citim pravidelne a poriadne ma kope

lenka_tomi
10. apr 2012

Kočky ktoré máte podobnú skúsenosť, poradte. Zrejme mi taktiež odchádza hlienová zátka postupne. Prvá časť :@) v sobotu ráno, ďalší kusisko v pondelok a dnes ráno ďalšia časť. Môže toho byť tak veľa? A dokedy od postupného uvoľnovania hlienovej zátky ste porodili?

deniss_megan
15. dec 2012

ja som 39-tyzdni a ziadne taketo priznaky nemam a ktomu som zatvorena, je to normalne?

ashley88
10. jan 2014

žienky som v 37 tt a ide zo mňa priesvitný hlien ale velké množstvo.Dnes je to už tretí deň.Môže to byť zátka,alebo nemáte s tým niektorá skúsenosť?

nenuska163
14. jan 2014

AHOJTE MAMINY chcela by som sa opytat ako vlastne vyzera hlienova zadka mam par dni pred porodom a neviem ci to co mi odtekaa je vlastne ta hlienova zadka ale musim uz dlhsiu dobu nosit vlozky lebo zomna ide nieco zlty vytok a niekedy sa mi zda ze je to aj take hlienove.mozte mi poradit co to je

monikademeterova
2. apr 2014

ahojte baby poradi mi niekto ?? mam asi hleni Je to taky "zlty sopel no neviem co stim jeto velke mnozstvo... ked sa utrem aj na spodnom pradle to mam som s 37t .. no neviem co ma čaka 😒 poboluja ma aj krize dolu jak ku zadku no neviem neviem dakujem za radi Monika

yollanda
2. apr 2014

mne odchadzala tri dni a na stvrty som zacala rodit

silvia1992
14. apr 2014

ahojte kocky ja som v 33tt a zatka mi odchadza uz 2-hy tyzden..... mam sa chystat na predcasny porod? je to takmer nepatrne mnozstvo. mam to oznamit aj gynekologovi? som z toho v strese stale coraz väčsí poslíckovia....v mojom pripade mi doktor povedal ze ich od skutocnych kontrakcii mozno ani nerozoznam....potrebujem radu co mam robyt lebo nechcem robyt paniku...dakujem

maruska74
15. apr 2014

Neboj, roznych hlienov je v tehotenstve a hlavne ku koncu kopec. V poslednom trimestri som zacala mat taky zvlastny biely hlien a bolo ho celkom dost (za normalnych netehotenskych cias osm taky nevidela, nepodoba sa to na ten kvasinkovy hrudkovity). A spinenie sa tiez moze objavit aj z dost nevinnych dovodov, napr. po sexe alebo namahe.
A co sa tyka poslickov, to je tiez osobitna kapitola. Niektore su slabsie, niektore silnejsie, cloveku sa zda, ze to babo uz asi vypadne :o). Ja ich mavam od nejakeho 25. tyzdna, niektory den viac inokedy menej, suvisi to s tym, ako sa namaham vacsinou.
Asi by som sa spolahla na to, co ti povie doki na kontrole. Ak sa neotvaras, tak je vsetko OK. A keby si sa otvarala, tiez na to maju rozne prostriedky. Takze ziadna panika. Pisali sem baby, ktore boli otvorene na 3-4cm od 30 tyzdna a aj tak prenasali 😅 .

26lenka6
15. apr 2014

@silvia1992 Mne odchádzala postupne asi 3t pred pôrodom, kým nie je krvavá tak by to malo byť v pohode, ale keby si mala aj nejaké bolesti alebo sa ti nezdalo tak pre pokoj v duši choď k dr.

viktoria28
21. máj 2014

preco ta hlienova zatka tak zapacha vie mi nie kto na to odpovedat ? dakujem

jankako
21. máj 2014

Pochybujem že hlienova zátka je je čistý hlien.ked odide naraz, ako mne, tak je to jeden tuhy kus hnedeho hlienu.za 6hod.som porodila.moze odchádzať aj postupne, ale isto nie v podobe cisteho hlienu.mne by potom odchadzala cele tehul, , keďže som po každom utreti sa mala hlien na papieri.

anetkaadamko
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zuzka1008
27. máj 2014

Môžem to byť hlienova zátka, už máš asi poslicky, telo sa začína pripravovať pomaličky na finiš 🙂

zuzanagregorova
16. jún 2014

ahojte....pri prvom chlapčekovi my odišla zátka o siedmej večer a malí bol za 4-hodiny na svete....teraz pri druhom som v 27 týždni a už tretí deň my ide biely hustý hlien a z toho 3x bol zafarbený do hneda.....do toho samozrejme bolesti v podbrušku ako pri menzese....bola som aj na pohotovosti a lekár povedal , že som zatvorená a nevidí žiadny dôvod na hospitalizáciu.....dal my čípok Spasmopan a pomohlo to.prešli sťahy aj bolesti v podbrušku....ale hlien ide dalej.......tak dúfam že tam drobček ešte vydrží.má ešte čas 🙂 🙂 🙂

ajka1304
8. okt 2014

Ahojte,mne sa to stalo dnes, už zo pár dní som mala slabé bolesti ako na menzes. A dnes som mala po cikani hlienovity ružový výtok,s troškou krvy. Pravdaže ako prvorodicka som nevedela tiež či to je zatka tak som volala na porodnicke a že nemám sa plašiť,zrejme je to zátka,no mám čakať na kontrakcie alebo odtek plodovky. Za dva dní mám termín..

saskia64
8. okt 2014

Dievcata mne zatka odchadzala dva tyzdne pred porodom, a ze toho je...

kati001
14. nov 2014

Ahojte, prosím vás poradte, ja mám tento husty tahavy zltobiely hlien uz od vcera dvakrat, vcera vecer a dnes doobeda. Som iba v 24tt !!! Doktorke sa neviem dovolať, už dnes neordinuje a zlakla som sa, mám isť na pohotovosť? Môže to byť hlienová zátka tak skoro?

veronuliena
5. jan 2015

..babeny, mne tiez vyteka hlien taky bledozlty (ziadna primes krvi)uz 2.den vzdy po wc, intimku menim staale, zastupujuci dr.mi napisal ze branka otv.na 1cm este pred sviatkami moj dr.tyzden nato povedal,ze vsetko oka ...este nerada by som rodila,ved vonku sneziii aby som to stihla do porodnice 😀termin mam za 2tyzdne ...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre