Beh a chudnutie

zuzka2010
20. feb 2012

ake mate skusenosti s behom a chudnutim?chcela by som dnes zacat, potrebujem zhodit najma zo stehien a zadku..

zabka88
20. feb 2012

@zuzka2010 veľmi dobré 🙂 je to super hlavne na spevnenie svalstva..

zuzka2010
autor
20. feb 2012

ako si zacinala?

zabka88
20. feb 2012

@zuzka2010 ako to myslíš, začínala? 🙂 natiahla som si tepláky a botasky a šup ho za panelák , máme tam ihrisko, dala som dve kolečka a myslela som že vyplujem dušu 🙂 čím pravidelnejšie som behavala tým som viac vydržala, na začiatku to bolo hrozné s dychom (a to pritom nefajčím), a neznašala som pocit že sa mi všetko natriasa(faldičky), hlavne si vezmi dobrú športovú podprdu a dobrú obuv nech si neublížiš.. kedy sa chystáš začať? ja už čakám na jarné slniečko, lebo teraz by som si pri svojej imunite určite nahnala zapal pľúc..

zuzka2010
autor
20. feb 2012

@zabka88 ja chcem ist dnes prvykrat..a potom pravidelne aspon 3krat tyzdenne..dufam sa mi spevni telo a tym aj schudnem..idem do takeho parku behat, hadam tam nebude vela ludi🙂

liz_lemon
20. feb 2012

@zuzka2010 ak nechces, aby bolo vela ludi vonku, tak idealne je skoro rano

zuzka2010
autor
20. feb 2012

to chodim do roboty..ale hadam to dnes nejak zvladnem..kde si najviac schudla, alebo najviac pocitila vysledky behu?

liz_lemon
20. feb 2012

tiez som mala velke plany, ze budem chodit behat, ale podarilo sa mi to len parkrat, a presne ako pise
@zabka88 tiez som skoro dusu vyplula 🙂 a asi preto som v tom nemala dlhu vydrz
mozno je dobre na zaciatok s niekym dalsim behat, a navzajom sa podporovat, a je to dobre aj z toho hladiska, ze ak niekto chodi vecer, resp. skoro rano, tak je to aj bezpecnejsie
alebo skuste zacat v posilovni na beziacom pase

zuzka2010
autor
20. feb 2012

@liz_lemon fitko ma odradza , ze je to vnutri a musela by som cestovat, kedze som z dediny..

liz_lemon
20. feb 2012

@zuzka2010 no, tak to ta chapem, cestovanie by ma odradilo tiez...ale pomaly sa oteplieva, a ked byvas na dedine, mozes behat aspon na dobrom vzduchu 🙂
este mala rada, ze lepsie je behat po trave ako po asfalte

tanitta
20. feb 2012

@zuzka2010 ja som sa nedala na beh ale rychlu chodzu les polia kopce proste okolie ... 3x tyzdenne zhodila som 8kg spevneli svali... stehna ....celulitida je skoro prec...a vyformoval zadok..... a hlavne to nie je zataz na klby ako beh.... 😉 ... nikdy som tomu neverila ze sa to da takymto sposobom....

zuzka2010
autor
20. feb 2012

@tanitta ako dlho chodis na jedenkrat?

tanitta
20. feb 2012

@zuzka2010 tak 1 1/2hodiny....

zuzka2010
autor
20. feb 2012

@tanitta aj pijes popri tom?

tanitta
20. feb 2012

@zuzka2010 hej 7dcl cistej vody....

trixi
20. feb 2012

@zuzka2010 ahoj, beh je super na zhadzovanie kil. Odporucam. Mna zasa velmi nebavi aerobic a posilovanie. Bavi ma beh vonku, hoci ked je zle pocasie, tak sa trapim na trenazeri. Osobne odporucam investovat do tenisiek. Kupuj si podla toho ci budes behat po asfalte alebo po trave. Ja som kedysi zacinala na skolskom ihrisku - najprv rychla chodza, ked som vladala s dychom jedno kolecko beh, jedno chodza a dnes beham denne cca 8 km. Ako pise @tanitta je dobra aj rychla chodza.

zabka88
20. feb 2012

@zuzka2010
@liz_lemon
@tanitta caute baby, tak toto sila,že stačí chôdza ale fakt to tak je , myslím si že žijeme v strašne usedenej dobe.. ja sa teším na jarné slniečko a pojdem behať, mne to nevadí nech čumakuju keď chcú, veď torobím kvôli sebe nie kvôli nim 😉 ja chodievam večer ale je to uprostred blokov takže sa nebojim.. a inak ten môj beh zas neni žiaden ťažký šprint, len si tak pokluskávam dokola niekedy aj prestanem a chodím chvíľku kým sa vydácham, hlavne sa hýbať a udržiavať zvýšený pulz, fitka moc nemusim, kvôli vzduchu a tak, je to lepšie vonku.. ja nielenže som schudla ale hlavne spevnela a dokonca aj horna časť tela, chrbat, brucho, pas čo by ma nenapadlo že behom sa dá, ale však skúste behať zhrbený, to by si človek veľmi rýchlo nabil noštek, asi preto aj spevniem lebo telo je vytešené že konečne ho držím spriameno 😉

zabka88
21. feb 2012

@zuzka2010 ahoj, bola si včera behať?

zuzka2010
autor
21. feb 2012

@zabka88 ano bola som, kedze skoro vsade bol este sneh, vacsinu som absolvovala rychlu chodzu..

zabka88
21. feb 2012

@zuzka2010 šikulka 🙂

dorothy77
21. feb 2012

ahojte, ja sa pripájam - mám veľké plány na jar s behaním a chudnutím 🙂 🙂 🙂 ale kúpila som si do botasiek ortopedické vložky lebo som si pri poslednom pokuse narobila galibu členku 😒

yanka86
12. jún 2012

ahojte🙂ako vam ide to behanie?ja beham 3 tyzdne,,snazim sa kazdy druhy den ale na posilovni,uz sa neviem dockat kedy si konecne upravim kondiciu..lebo po tehotenstve to bolo o nicom🙂)

zabka88
12. jún 2012

@dorothy77
@yanka86 baby po akom povrchu behate? v meste je to dosť o ničom, antuka takmer nikde, ešte tak tráva a samý betooooon ☹

dorothy77
14. jún 2012

@zabka88 no ja žiaľ po betóne 😎

yanka86
14. jún 2012

@zabka88 ja na beziacom pase v posilovni,,ide to lahsie ako vonku

mirka099
7. júl 2012

Ahojte bežkyne, behate doteraz? Ja som začala nedavno tiež, a spolocne pisanie by bolo super motivaciou... 😎

bonaquaba
12. júl 2012

@mirka099 este behas,ja som zacala behat pred mesiacom kazdy druhy den a mozem zacat uz aj behavat maraton 😀 ,ale inac schudla som na zadku uz ho ani nemam ale moja problemova partia je brucho mam ho a ako pred porodom a cim je zadok mensi tak brucho sa zvacsuje 😝 😝 😝 😝

boba82
12. júl 2012

ahojte bezkyne,

aj ja sa rada pridam k vam, behavam od februara a schudla som 12kg, troska to v posledom case flakam, tie tepla su dost velky zaberak, tak sa mi nechce 😝
...inak zacinala som tak 10min. a teraz zvycajne behavam cca 1:10h -9km....tiez si rada s vami popisem ako sa motivovat, lebo aj ja mavam obcas dni, kedy sa mi vobec, ale vobec nechce...
...inak behavala som aj pred tehotenstvom, co si nastastie aj telo pamatalo, ale pocas tehu som pribrala 22kg, 😅 , uz som takmer na vahe pred porodom, ale chcelo by to dat este nejake 4kg dole 😠 ...
tesim sa na pismenkovanie 😉

mirka099
13. júl 2012

@bonaquaba
@boba82
Ahojte.... Ano este beham, tak dva tri krat do tyzdna, asi po 40 min...
@boba82 no tak to si dosiahla pekný vysledok aj co sa vahy tyka aj toho casu behania.... v tomto teple sa nechce ani mne, tak chodievam vecer. Napis nieco viac o tvojich zaciatkoch, ako si sa dostala z 10 min. na 70?? 😕
@bonaquaba behanie by ti malo posobit aj na brucho, ja si ho napr. citim po kazdom behu.... ako dlho bezis?

bonaquaba
13. júl 2012

@mirka099 no tak to je teda skvele to tvoje behanie, coze 9 kilakov odbezis, ved to je riadna makacka, to mozes uz ist aj na maraton 😀 , ja bezim asi 15 minut 3x do tyzdna a som hotova a vyzmykana ako rezanec ale potom cvicim na brucho brusaky,a to ma uz upplne dostane a ked docvicim tak naspat bezim,
a to prosim ta kde chodievas behat niekde na ihrisko alebo do terenu, ja chodim po takej lesnej ceste a je to zhruba 2 kilaky,ale mam co robit, aby som to zvladla behavam tak cca 1 mesiac, vsetko mi ide dole, ruky nohy zadok stihle a to brucho nie a nie zist, co sa tyka vahy to mi nevadi,lebo s tym nemam problem len to brucho a uz aj stravu som upravila a stale nic, ale clovek teda nemoze vidiet pri 10 rocnom zanedbanom bruchu vyslledky hned, chce to cas
to musis uz byt tenka ako prutik,ked tak vela behas, a za aky cas sa ti podarilo tak schudnut,po akom case si sa citila ok,
inac ja ked chodim behavat tak sa citim skvlee, ze konecne nieco robim pre seba a aj co sa tyka teej fyzickej stranky tak mi to vyhovuje

boba82
13. júl 2012

@mirka099 behavala som uz par rokov pred tym, len vzdy ma to drzi od februara do juna, potom to flakam, troska opat zacnem na jesen, a cez zimu nic 😠 ...takze to telo si to pamata, ked si uz niekedy behavala...Ja nebeham rychlo, skor tak pomalsie, resp. takym svojim tempom, aby som vladala dychat, ale aj ked si dam rychlejsi beh, tak tiez to ide s dychanim dobre, len ma to nebavi 😀 ...Pri tom pomalsom behu, si ho viac vychutnavam.... 😉

Zo zaciatku som ozaj velmi nevladala, ledva som pobehla par metrov, hrozne s dychanim, no katastrofa! Ale postupne po dvoch tyzdnoch som zacala pridavat aj na dlzke behania, ci uz casovo, alebo alebo m/km... Beham u nas v parku, ale zacinam uz pri dome, takze najprv cesta -asfalt, potom taka polna cesta, a potom opat asfalt...Urcite odporucam dobru obuv, to je velmi dolezite, ale ved to urcite viete, ja som si takto zo zaciatku troska zranila clenok, a oblecenie-to som zacinala s teplakmi co som mala doma a tricko, neskor som si kupila tristvrtove nohavice. Ja som toho nazoru, ze clovek ked sa chce hybat, tak nezalezi co ma oblecene, aj ked to je urcite motivacia, resp. dobry pocit, ale najdolezitejsie, je pohyb...
Chodim behavat az vecer okolo 20h. ked dam maleho spat, najradsej by som aj rano, ale som leniva, tak to chodievam iba cez vikendy..., ale priznam sa, ze teraz to flakam, chodim tak 1-2x do tyzdna...Ja mam najvacsi problem so stravou, ked som zacala chudnut, upravila som stravu, nic mimoriadne, akurat som vysadila pecivo, a snazila sa jest doobeda sacharidove jedla a vecer bielkoviny, pokial to bolo mozne...teraz to aj so stravou flakam ☹ ☹ 😠
@bonaquaba aj ja by som najradsej schudla z brucha, lebo takmer pekne som zhodila z celeho tela, len to brucho by chcelo, presne ako pises lepsiu disciplinu a viac dodrziavat stravu 😝
ale som sa rozpisala, tak uz radsej koncim...U nas dnes prsi, tak dnes to na beh nevidim, ze zase mam nejaku vyhovorku 😀 😠