Dojčenie a diéta podľa Mačingovej

julinkaz
25. júl 2013

Ahojte maminky, chcela by som poprosiť o info tie z vás, ktoré dojčíte a zároveň držíte diétu podľa Mačingovej, chcela by som vedieť, či je to vôbec možné, či to neublíži môjmu dieťatku 🙂 potrebujem schudnúť zo zdravotných dôvodov a nechcem sa vzdať dojčenia 🙂 Ďakujem veľmi pekne. Júlia

janinah
25. júl 2013

čo ja viem,tak akákoľvek dieta sa má začať až po skončení dojčenia

katie555
25. júl 2013

@julinkaz ja osobne som sa vzdala akychkolvek pokusov dietovat pocas dojcenia. Zakazdym ked som sa uz zacala zdravo stravovat - myslim 5 x denne, zdrave jedla , vzdy mi to vyslo tak do 1200 kcal zacala som mat problem z mliekom...mala sa po 2 dnoch mojeho zdraveho stravovania zacala budit kazde 2 hodiny, cez den pytala kazdu hodinu .. po nabehnuti na beznu stravu sme sli do normalu (vstavanie raz za noc, kojenie cez den kazde 3 hodiny cca) Tak jednoducho som si povedala ze uz vydrzim..Tak ci tak ju chcem v roku plne odstavit..
nemyslim si ze je to 'zdrave' dietovat pocas kojenia. Avsak kazdy organizmus je iny, reaguje inak...

julinkaz
autor
25. júl 2013

@katie555 ja by som veľmi nerada prišla o mliečko, pretože sme sa s malou trápili 4,5 mesiaca pokým začala piť sama bez laktačnej pomôcky 🙂 aj ja by som chcela dojčiť tak do roka, len dovtedy s mojou váhou potrebujem ísť aspoň o nejakých 10kilo dole 🙂

katie555
25. júl 2013

@julinkaz no ja som s kojenim nikdy nemala problem. ale ako pisem vyssie u mna sa len zdrave stravovanie prejavilo tak . Pod rozumnym stravovanim myslim, ranjaky celealie, desiata jogurt / ovocie, obed nejaky salat , olovrat bud zelenina /ovocie a vecera cca o 5tej maso zo salatom alebo podobna obdoba...
schudnut potrebujem este tak 10 kg do povodnej vahy, a este navyse som musela teraz 2 tyzdne brat progesteron tak za som pribrala 2.5kg 😖
mozno niekto kto ma iny metabolizmus v pohode fungoval na diete aj kojil ale u mna to neslo ..takze este cakam tak 3 mesiace 😝

zuzimia
25. júl 2013

Mozno keby si k rozpisu jedal podla Macingovj pridala viac bielkovin vo forme chudeho masa, tak by sa to aj dalo. Ale skusenost s dietou pri dojceni nemam...

lujza123
25. júl 2013

@julinkaz pri dojceni sa urcite nesmie nejako rapidne chudnut. Pri rozpustani a uvolnovani tukov vznikaju rozne nebezpecne toxiny a chemicke latky ktore sa dostavaju do mlieka. Navyse kazda jednostranna strava bude skodit v prvom rade tebe, priroda to tak zariadila ze do mlieka (alebo dietatku v brusku) idu ziviny prve a az potom tebe...takze pokial nechces prist o zuby, vlasy, kosti tak ziadne radikalne diety (aspon ten detox podla macingovej je dost radikalny) Inac su to chutne jedla len tam chybaju sacharidy a viac bielkovin..cize to co tam ma ale pridat maso a prilohy (aspon mierne)

Co ale mozes je delena strava, vyhodit vsetko sladke, bielu muku (jedz tmavy chlebik, celozrnne cestoviny, ryzu), mastne, pi vela vody. Skus tak dva tri krat do tyzdna si zacvicit, ja chodim behavat ked mala zaspi..je akurat tak prijemne chladnejsie, po polhodke behu si dam este brusaky a parada...zdrava strava a pohyb ti zarucia pomale chudnutie...na radikalne diety sa daj az ked prestanes kojit

lujza123
25. júl 2013

@katie555 ale to predsa nieje "len zdrave stravovanie"..ked uplne vyhodis prilohy (sacharidy), malo masa, syrov, (bielkovin) a jes len zeleninu tak to uz je radikalna dieta...
Obed ma byt hlavne jedlo dna takze prezit ho len na salate je blbost...fakt radsej si dat celozrnnu ryzu + napriklad dusenu zeleninu, kludne aj nejaku lahku polievku...ovocie na olovrant tiez nie, ked sladke tak len doobeda, vtedy ho telo este spali, jedine co je fajn tak lahka vecera salat + masko...a kludne aj nejaka zeleninova polievka o tej 8 vecer

katie555
25. júl 2013

@lujza123 kde som pisala ze nie sacharidy ? Alebo jednostranna dieta ? Neboj zjem aj ryzu , nevynechavam karbohydraty tiez . Len ich nejem naraz z bielkovinami. A polievky u nas velmi malo.... Nezda sa mi.ze by som.pisala ze salaty Len zeleninonve .

lujza123
25. júl 2013

@katie555 vsak v pohode, neviem ako sa stravujes, ja som to len napisala na zaklade vety : obed nejaky salat , olovrat bud zelenina /ovocie a vecera cca o 5tej maso zo salatom..tam to znelo ako keby jes len salat

Ale aj tak kojit a dieta je podla mna blbost..ako jest rozumne to ano ale ziadne extra chudnutie..polka zien schudne uz len samotnym kojenim a ta druha polka je taka ze si telo nechava zasoby a neschudnu ani za nic..teda ja som bola ta druha skupina, po cely cas kojenia ani gram dole a to som si fakt davala pozor na stravu, nic sladke, mastne

katie555
25. júl 2013

@lujza123 no podla vsetkeho ja som tiez v tej druhej skupine..A navyse podla mna diety ked vynechas nieco (napr karbohydraty) maju akurat tak jojo efect. Dieta ako dieta by mala byt podla mna vyvazena - resp ako zivotny styl...ze jednoducho dosiahnem zelanu vahu a pokracujem vo vyvazenej strave. Nie schudnut jedenim bielkovin za tyzden 5 kg a potom bum zacnem jest normalne a priberiem spat . Macingovu precitanu moc nemam, to sa priznam, ale ako ty pises dieta a kojenie velmi dokopy nejde ..Napriklad ja sladke vynechavam, uz ked zhresim tak je to zmrzlina - aj to domaca drenova resp sorber...No ja som schudla realne nejakych 5 kg ale teraz koli tym tabletkam som 2.5 pribrala za 2 tyzdne ...

marusht
30. júl 2013

Ahojte=)
Chcem len povedat, ze chudnutie a dojcenie nie je problem, tu je o tom super clanok=)
http://www.mamila.sk/objects/forum/comment.php?...

patkaza
28. nov 2015
Používateľ patkaza je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od patkaza.

neviem čo to je presne za dietu ale počas dojčenia by sa chudnuť nemalo http://akoapreco.com/je-chudnutie-pri-dojceni-bezpecne/ možno schudnete prirodzene iba vdaka dojčeniu