Kolieskové korčule ako spôsob na chudnutie

denice
4. aug 2014

Ahojte kocky,

mate niektora skusenost s kolieskovymi korculami ako sposobu na chudnutie? Dnes sa chystam si korcule kupit a chodit pravidelne, najma kvoli vnutornym stehnam, ktore by som rada spevnila a vytvarovala celkovo nohy. Chodite niektora pravidelne na korcule a vidite vysledky na svojej postave?

Dakujem za vsetky komenty 🙂 🙂

tinaaa84
4. aug 2014

@denice ja chodím každý deň 14 km na korčuliach, cez víkend to bolo aj 20 km. Postava sa vyformuje, ale nejaké zázraky nečakaj, ja som začala chodiť v marci, teraz je august, postava sa zlepšila ale posledný mesiac som začala chodiť do fitka a až teraz vidím viditeľné zmeny na postave.

ivett1
4. aug 2014

@denice vlastná skúsenosť ...schudneš určite ...chodila som aj s kočíkom ...dva mesiace a nejakých 8 kg išlo dolu...každý deň hodinku-dve ...

adriana186
4. aug 2014

ja už korčule mám a tiež sa chystám konečne začať. 🙂

elenita
4. aug 2014

Ja mám korčule, a už 2. rok sa na nich viac menej neúspešne učím jazdiť 😖 😀
Neviem brzdiť a mám strach sa pustiť nejako rýchlejšie...akákoľvek menšia nerovnosť na ceste alebo kamienok ma okamžite odrovná a padám....takže chudnutie sa v mojom prípade nekoná 😅
Ale ako bonus mi zostali dve krásne jazvy na lakťoch....mám aj používam chrániče, len ten jedenkrát som si LEN na lakte nedala... 😀

denice
autor
4. aug 2014

@ivett1 hodinku, dve? woow, tak to si musela prejst aj dost kilometrov 😎 ja sa budem snazit chodit kazdy vecer a uvidim. V BA na Hradzi to vyzera super, nemali by tam byt ani nejake nerovnosti na ceste. Myslim ze na korculiach sa da zvladnut aj 20 km za hodinku a je to super kardio

ivett1
4. aug 2014

@denice no, trasa bola tam a späť 😉 atď ...a km som vtedy nepočítala, mala som to v rámci "prechádzky" s dcérkou ...ona spala a ja som korčuľovala😀 ... kde sú tie časy😵

chikitka
4. aug 2014

@denice caukooo, ja som sice intenzivne korculovala uz dost davno, ale mozem ti povedat, ze ak tomu das nejakych par kilakov aspon 2-3x do tyzdna, urcite to bude vidno. treba sa vediet korculovat a mat urcite tempo. ja som chodievala ako pubertacka s celou rodinou na hradzu a urobili sme vzdy do 30km. na kondicku super, pre postavu tiez. akurat ma po rokoch nebavila ta hradza... neskor ked som chcela nieco robit, bicyklovala som a to som dost bicyklovala denne mozno aj 5 hodin ( posledne prazdniny pred vyskou takze cas som mala) a dala som dole za 3 mesiace 5 kil, ale poviem ti, na rifliach 3 cisla! super som sa citila, kamosky boli v soku! za mna jednoznacne korcule a bicykel ano! bike ma bavil viac, lebo som nechodila na hradzu. korcule su viac makacka- aspon pre mna boli. teraz by sa aj mne zislo dost schudnut, ale pri 2 deckach, na ktore som sama, nemam kedy... drzim palce, vela kilometrov v zdravi a stasti! 😉 hlavne nech to bavi, lebo ak to ma byt len o povinnosti lebo chcem schudnut, tak je to trapenie...

laurapetrs
20. feb 2020

Ahojte ja by som sa chcela spytat presný opak. môžem korčuľovaním pribrať do zadku a stehien? dakujem za odpoved

lenkadaisy
20. feb 2020

@laurapetrs ano mozes, nakolko cvicis tie svaly, casom mozu nabrat na objeme
Ja som tak ale predtym som v podstate nemala ziadny zadok a korculovanim mi ho pekne vyformovalo

laurapetrs
20. feb 2020

@lenkadaisy ďakujem krasne 🥰