Neustále priberanie

dnp
21. jan 2015

Ahojte, chcela by som vedieť, čo si myslíte o mojom prípade. Za posledné dni si pri vážení zbadám pol kila navyše.. za posledné 2 dni - 3 kg navyše - za posledných pár mesiacov ani nehovorím. Čo sa týka pohybu mám, pracujem, povedala by som doslovne si v práci behám - práca barmanky a obsluhy. Čo sa týka stravy, delím si ju. Džúsy, sladké vody nepijem - väčšinou minerálka alebo čistá voda s čerstvým citrónom. Stres mám, nervy mi fungujú 🙂 či v práci alebo aj mimo nej. Haluzím už aj nad tým, či to nemôže byť nejaká choroba? - štítna žľaza? Čo si o tom myslíte?

luciferkax
21. jan 2015

Chod čo najksôr na odber krvi, u mna sa tak prejavovala štítna žľaza - znížená funkcia, začala som brať lieky, síce som tých 7 kg, čo som za tri emsiace pribrala, nazad nesuchodla (a nebudem klamať, že práve tie kilá šli straaaaašne ťažko dole) no prestala som priberať.. určite to môže byť aj nou...

lorela
21. jan 2015

@dnp Za dva dni pribrať 3 kilá tuku je nemožné, takže to bude pravdepodobne aj zadržaná voda.
Resp. nezačala si jesť, keďže spomínaš stres a nervy, tak pomimo bez uvedomovania si, štýlom zob sem, zob tam... Tu keksíšek, tam rohlíček, ktoré si vlastne ani neuvedomuješ ako plnohodnotné jedlo? 😉 Skús odsledovať (zapisuj si jeden deň čo všetko si zjedla, ale naozaj poctivo, každé malé sústo).

A určite navštív lekára.

januus
21. jan 2015

@dnp ako pise lorela, za 2dni pnabrat 3 kila tuku je prakticky nemozne, takze to bude asi vela vody. kazdopadne, poznam taky jeden pripad ze za 3 tyzdne, ale neviem kolko kg, no rapidne hore - to sa stalo jednej modelke.. diagnoza znela: inzulinova rezistencia..
rozhodne chod za lekarkou, ona vie ake vysetrenia su potrebne.. ale v prvom rade fakt RUKU NA SRDCE, lebo ak klames, tak len seba a lekari budu zbytocne vymyslat choroby a liecby kadejake.. no neviem si predstavit ako by sa dalo realne prejest az tak, aby 3 kila sli hore.. drzim palce nech sa to rychlo vysvetli a nech to dopadne dobre 🙂

dnp
autor
23. jan 2015

@lorela nie nie keksíky a podobné sladkosti sú moja nočná mora :D od všetkého sladkého ma okrem iného bolia zúbky - mám ich citlivé ale je to tu nerieším 🙂 ... nepijem ani sladké vody ... uvidíme, idem k lekárke no tak som ra rozhodla a ďakujem 🙂

dnp
autor
23. jan 2015

@januus klamem ? :D to nemyslíš vážne 🙂 ako dosť ma to zarazilo toto priberanie a nie je mi to jedno! idem navštíviť lekára, nech mi spraví testy a práve na štítnu žľazu... a ďakujem tiež, som zvedavá, čo je príčina hm

januus
23. jan 2015

precitaj si moju spravu este raz, voebc som ta neobvinila ze klames 🙂 drzim palce nech sa to rychlo vysvetli a nech to nie je nic vazne. ..inac, prispevok si pisala pred 2 dnami. ako to je dnes? vazila si sa s odstupom tych 2 dni? 🙂

katushka249
23. jan 2015

to moze byt vsetko mozne aj ked nie som lekar. myslim si ze nie je hned dovod na paniku porad sa s praktickym lekarom povie ti viac a mozno ti zoberie krv a pod.