Poraďte literatúru na chudnutie

silacka1988
24. jún 2014

Ahojte. môj problém je jednoduchý ale neprijemny. 🙂 potrebujem schudnút. pri mojej výške 172 cm som sa dostala na váhu 104 kg. Niesom na to hrdá, ale mam 26 rokov a kedy ked nie teraz s tým môžem niečo urobiť ? Mojim problémom nieje ani lenivosť ani naivnosť. Nejem tabletky, nekupujem si gély, nečítam o zázračných dietách kde mam zjesť jeden grep denne. Začala som chodiť do fitka-som odhodlaná aspon 5x týždenne. ide leto, takže pridám plávanie i prechádzky... S cím si ale v žiadnom prípade nedokážem poradiť je strava... Snažím sa čítat nieco hodnotnejšie než je nový čas pre ženy, napriek tomu, všeti hovoria niečo iné, je toľko diet, tém, ze s ami chce plakať ked si predstavím že v tom budem tápať čo i len týžden navyše..chcem už začať, je to pre mna teraz alebo nikdy a potrebujem literatúru...aby ma sprevádzala...aby som nechudla 20 kíl za deň,ale zaroveň aby sa dostavili výsledky skôr, než to vzdám...viem že existujú rocne knihy o dietach, dukanova, paleo,ph..napriek tomu vzdy ked vyjde nejaká kniha a zažije svoj humbuk, sa par tyzdnov na to objavi clánok ze kniha je zavadzajuca a dieta v nej nebezpecna.. Prosím poraďte literatúru podľa seba, ktorá Vám pomohla? z ktorej ste mali pocit, ze ten co to pisal aj vie o com hovorí, a nenuti vas len nezmyselne hladovať? Bukovského doma mám, a ztotožňujem sa so zdravým štýlom, ktorý propaguje, avšak stále to nieje o chudnutí. A nehovorte mi prosim ze stačí vynechať sladkosti a pečivo...🙂 to už samozrejme skúšam a aj v tom vidím zmysel...potrebujem vediet co varit, co jest surove, kedy ovocie, kedy zelenina, ci strukoviny mozem, ci mlieko mozem a podobne... Ďakujem Vám za každú rady, veľmi mi tým pomôžete... 🙂

marylis
24. jún 2014

@silacka1988 Ahoj, cvicit mozes kolko chces, ale to je len 30% uspechu. Najdolezitejsia je strava. Poradim ti. Je to jednoduche. Mozes jest to co doteraz, len porcie zmensi na polovicu. Naber si ako vzdy a polku z toho daj prec. A nevrhaj sa uz potom na zbytky. Tu musi byt pevna vola. Inac vysledok nedosiahnes. Samozrejme minimalne 2h pred spankom nejest uz. Jedlo si rozvrhni na cely den. Najlepsie jest kazde 3h. Napisem ti,co ja jedavam cez den, ked som v praci (sedava praca, preto prijem kalorii musi byt nizsi).
6:30 kava a smotanovy jogurt
9:30 kava a ovocny salat, alebo len ovocie (banan, jablko), niekedy maly kolacik
12:30 tuniakovy salat bez dresingu a peciva alebo domacu bagetu plnu zeleniny, syr, sunka
15:30 obycajne kava a Bebe dobre rano
18:00 knekkebrod so syrom a niekedy uz nic

Ale to len v pripade, ze cely den sedim na riti. Ked beham s malym kade-tade, tak samozrejme, jedavam trosicku viac. A aj na dovolenkach.
Dufam, ze som ti apson trolinku pomohla. Zelam vela uspechov 🙂

ivka104
24. jún 2014

Skusila si Mira Veselého?? má aj knihu, ale na internete najdes vela informácii od neho. Má to tam rozprplane naozaj do bodky. Sám si presiel procesom chudnutia. Vyskúsaj a uvidis. Drzim palce. 🙂

silacka1988
autor
24. jún 2014

@marylis ďakujem za tvoje rady. mam otázku, papávaš aj varené na obed ? myslím tým že dom anavaríš a vezmeš si aj do práce ? ci skor si len na tých šalátoch a zeleninových variáciách ? ja mam rovnako sedave zamestnanie,10 h.v práci denne..a podarilo s ati týmto spôsobom schudnúť, alebo sa takto len udržiavaš v kondičke ? ďakujem, budem potrebovať všetky palce sveta 🙂ale dám to, ľudia mavajú omnoho horšie problémy a zivotné situácie, tak co uz by som bola za slabošku, keby som si neporadila s vlastným telom a myslou...

@ivka104 nie ešte som o nom nepočula, hneď idem googliť 🙂 máš skúsenosti ? čítala si a pomohlo ?
ďakujem 🙂

ladkyna
24. jún 2014

ahoj, mam taku istu vahu aj vysku ako ty, len som o 2 roky mladsia 🙂 a tiez som si povedala, ze teraz alebo nikdy! dufam, ze sa nam to podari. mne zatial vzdy pri chudnuti zaberalo jest 5x denne mensie porcie, zo zaciatku som si ratala kalorie, aby som nejedla ani malo, ani vela.. necitam ziadnu literaturu, este by som sa z toho scvokla 🙂

silacka1988
autor
24. jún 2014

@ladkyna ahoj, tak super, je dobre vediet ze nieosm sama 🙂 ja som zial presne ten typ cloveka ze potrebujem presne pravidla...riadne stanovene, tvrdy rezim...inak nic..aj ked si ho musim sama nastoliť, je to u mna lepsie..v tomto sa už poznám..nemozem to nechávať len tak na moje zmyslanie, lebo ked to na mna príde, dokazem si obhájit sama pred sebou aj zozratu celu milku na posedenie 🙂 som ako utrhnuta z retaze, ked mi niekto povie ze mozem, mam pocit ze mozem vsteko..a ked mi niekto povie ze nesmiem, ani za nic sa toho nedotknem...ale musim to mat zakazane, prikazane a musim byt presvedcena dobrymi argumentmi ze to tak je správne 🙂

ivka104
24. jún 2014

@silacka1988 citala som ma to perfektne spracovane, radi chudnut pomaly ...ziadne extremy, ja nemam problem s hmotnostou, ale informacie tohto typu si vzdy rada precitam.

ladkyna
24. jún 2014

@silacka1988 ako by si o mne pisala 😀 urcite je dobre chudnut pomaly, take kilo tyzdenne, z nasej vahy to pojde aj rychlejsie.. hlavne aby sa to uz nikdy nevratilo

marylis
24. jún 2014

@silacka1988 Ja nemam rada varene jedla. Tie jedavam vynimocne. Ale ty kludne mozes, len si daj polovicnu porciu 😉 Hej, ja sa udrziavam, aj ked teraz po porode mam este 4kila navyse (pribrala som 28kg v tehotenstve). Ale ide to dole rychlo. Normalnu vahu mavam 49-51 kg 🙂 na vysku 163 cm je to akurat. Urcite to das, treba zmenit myslenie, robis to pre seba, pre svoju spokojnost. Pre nikoho ineho. 😉 A treba zacat DNES, nie zajtra 😉

silacka1988
autor
24. jún 2014

@marylis
@ladkyna
@ivka104 jeeej dakujem za podporu 🙂 ste zleté, urcite ano, dnes som mala iba smotanovy jogurt a na desiatu trochu suseneho ananasu (doma suseneho, nie sladeneho kupovaneho) a banan, na obed mam balkansky syr a zeleninu...u mna je najhorsie ked pridem domov, to by som zozrala najradsej vsetko...ja ani neviem ze maskrtit povedzme cokoladu, ale ja idem ako buldozer, potrebujem sladke aj slane aj kysle..keby ste videli co si dokazem mehom 10 minut strcit do ust ...🙂ale zistila som ze ked sa zamestnam, tak na jedlo vobec nemyslim...preto ked pridem domov, idem hned nieco robit ( teraz prerabame byt tak je to jednoduchsie) a ked nic ine, idem na prechadzku, na nakupy, a podobne..hlavne nemat cas mysliet na to co by som z nudy hodila do seba ... teraz je to este take ze sa musim kontrolovat a prinutit sa ist prec, kde nemam moznost jest kraviny, ale strasne by som chcela dosiahnut to ze to ani nebudem potrebovat..ze aj keby som si isla lahnut k telke alebo co uz ma to nenapadne...velmi by osm chcela dokazat vymazat tento zivotny styl uplne z hlavy...aby som si neodriekala ale aby som to nepotrebovala...clovek ked mysli na nieco ze nesmie alebo musi, je to trohu depresivnejsie, ako ked si povie haha tak toto nepotrebujem alebo nechcem 🙂 je to v hlave take sebavedomejsie a silackejsie 🙂

smejko345
24. jún 2014

@silacka1988 ahoj, dolezite je, ako pisala uz baba na zaciatku, vydaj kalorii musi byt vyssi, ako prijem. Samozrejme, ze ked budes cvicit, musis zjest viac, ako v dni, ked budes mat oddych . . .dolezite ale je, aby si jedla pravidelne a rovnomerne a nie sa cez den vyhladovat a vecer ta prepadne hlad. Jedz 5 krad denne a mensie porcie a hlavne: sacharidy ( ovocie, pecivo, cestoviny, zemiaky, ryza ) uz na vecer nejedz, tie si davaj doobedu, po pripade poobede, ale vecer jedz uz iba bielkoviny ( kuracie, morcacie maso, ryby, syry,biele jogurty ) a mozes si k tomu dat zeleninku. Sacharidy uz totiz nase telo nevie vecer a v noci spracovat a meni nam ich na tukove vankusiky, ktore sa nam pekne ukladaju ☹ nepotrebujes minat peniaze na rozne knihy s receptami, staci ti vediet, co su sacharidy, bielkoviny a davat si pozor na mnozstvo CUKROV a tuku vo vyrobkoch. Pozri si stranku http://www.fitnesstreneri.sk/fitness-vyziva
najdes tam mnozstvo uzitocnych rad, aj na vyzivu, aj na cvicenie. Celkovo toho na nete najdes ovela viac nez v nejakej knihe a mas to zadarmo 🙂 Ak by si chcela este nieco poradit, kludne napis internu postu, rada ti pomozem 🙂

ladkyna
24. jún 2014

@silacka1988 hlavne nejedz malo, to nie je cesta k uspechu.. jogurt na ranajky a potom trochu ananasu, to by som ja potom vyjedla polku chladnicky. ja som mala na ranajky vlocky, banan a susene hrozienka, pred chvilou som dojedla misu ovocia a s orechami a na obed budem mat ryzu, kuracie, cherry rajciny a cuketu.. vazne netreba jes malo, hlavne nejedz ako 50 kilove, ked vazis 2x tolko 🙂 ja som sa tiez dokazala pekne prejedat, jedno cez druhe, slane, sladke, horke, kysle, plna som bola a stale do seba nieco tlacila.. ale odkedy jem vyvazene, tak nemam chutky ani nic, na stole kolace a ja prejdem okolo nich, pozriem na ne, pozeraaaaaaaaam.. a potom prejdem okolo a nechava ma to chladnou 🙂 jaj keby mi to vydrzalo dlho

ladkyna
24. jún 2014

@smejko345 mozes mi to, prosim ta, vysvetlit, dam si vecer napr. ryzu, salat a maso, ale telo si povie "tak uz je 18 hodin a neviem spracovat sacharidy, tak si ich ulozim"? podla mna blbost, jem ich aj vecer a chudnem

meliska
24. jún 2014

vykasli sa na zarucene rychlo diety... kup si knihu Bob Harper - Pravidla stihlosti, stiahni si nejake cvicenia od neho a cvic... je to instruktor-trener americkej show o chudnuti tusim The biggest lost nieco ako Jill Michaels, alebo cvic podla nej 30 says shred, je to cvivenie na 30 dni nakopne ta to neboj, trva to len 30 min denne ale zabera... 🙂

silacka1988
autor
24. jún 2014

@ladkyna vies co ja som kedysi doobeda nejedla vobec nic, moje prve jedlo bolo vzdy az okolo druhej tretej..posledne rok sa ucim jest postupne aj ranajky si dat aj desiatu...ranajky som zvykla mat istu dobu ovsene vlocky, banan alebo jahody a jogurt , a mam pocit ze odkedy som mala taketo ranajky, pribrala som este viac..som z nich nafucana ako balon..pritom pijem dost ( minimalne 3lcistej vody denne)tak som s tymi vlockami prestala, niekde osm citala ze vseobecne tieto veci niesu dobre a tlstne sa po nich lebo vraj aj zvieratka tym vykrmuju , ze psenica, kukurica ovso a otruby..tak som sa zlakla a prestala to jest...kavu nepijem, rano zacinam vodou a bylinkovym cajom..som hlavne strasne zavisl ana mliecnych vyrobkoch...kedysi bolo pre mna normalne vypit dva litre mlieka denne z toho minimalne liter grankom...dnes si uz mlieko davam len vynimocne, bol to pre mna najvacsi boj...jogurty ale stale neviem jest light..mam stale pocit akoby to bolo skysnute je mi z toho nevolno..preto som aspon jogurt smotanovy nechala, lebo je to pre mna akoby mlsota a zaroven ranajky...myslite ze by som mala s tymi vlokami pokracovat ? neviem strasne sa toho bojim :/
@smejko345 prave to je ten problem ze internet som prelustrovala a vazne je tam toho vela, ale co si vybrat ? jeden hovori ze chlieb celozrnny ano, druhy ze vobec...jeden hovori ze nizkotucne mliecne no, druhy ze skor tucnejsie...jeden hovori ze ovocie vynimocne a doobeda, druhy nevidi problem v ovoci poobede...je tam toho tolko, ze som dostala uz 3 hystericke zachvaty paniky , ze co si s tym pocat..vobec vobec neviem... a hlavne mam problem ze neviem zjest salat..vsetku zeleninu ano, ale hocico listove dam do ust, natahuje ma...este rukolu zjem, ale musi byt utopena v balzamiku, inak neni sanca...a ak som správne pochopila ostatne zienky co ich obkukavam, tak si nalozia megatanier zeleneho a potom je jasne ze im staci uz len troch amasa, syra a tak..snazim sa to vyvazit inou zeleninou, apson uhorkami to mi pride ako taka voda ze s tym nic nepokazim..ale dlho ma to nebavi... 🙂 preto by som ocenila presne recepty, lebo ja si nic neviem vymyslet, neviem vyrabat alternativy, neviem improvizovat to jedlo ma strasne stresuje, celkovo je to pre mna hrozna veda...dakujem za link, idem lustrovať 🙂

ladkyna
24. jún 2014

@silacka1988 ako dlho sa takto stravujes? schudla si uz nieco? ja nejem nizkotucne vyrobky, vsetko polotucne, aleno nad 3%, jogurty, tvarohy.. mne vlocky velmi chutia, tak neviem.. ale na ranajky si mozes davat aj ine veci, nejake omelety so zeleninou, alebo lievance, alebo skus pohanku, tam nie je lepok (nenafukovalo ta preto z vlociek?) ja inak tiez nejem salat len tak, ale rozmixujem si ho s bananom a dam si ho na desiatu (banan, cela hlava salatu(alebo polka) trocha vody), je to sice ako blato 😀 ale je to sladke a mne to chuti, mozes skusit.. este by ma zaujimalo, ze ked si tie vlocky jedla a pises, ze si po nich pribrala este viac, tak ked si ich prestala jest, tak si schudla?

ganesh
24. jún 2014

@silacka1988 odporucam kaloricketabulky.cz, osobne skusenosti, pekne si pripravujes jedalnicek tak, aby si chudla 🙂 vyborna pomocka. Az pri tychto tabulkach som dokazala schudnut bez toho, aby som hladovala 🙂

silacka1988
autor
24. jún 2014

@ladkyna neschudla ale uz ani nepribrala...moze to byt iba moj dojem, ako pisem nevzynam sa v tom, som v tom ako tatar...ale mala som v tom obdobi pocit ze som este tlstejsia...no nevazila som sa , lebo som nemala vahu k dispozicii ...z vlociek ma nenafukovalo v zmysle ze mi netravilo, ale ze som sa po nich citila proste tlsto...inak mi velmi chutia, v tom problem nebol...ten banan so salatom isto skusim :D znie to sice dost nesurodo tieto dve veci pokope, ale uvidim.. :D
co s atyka toho obdobia, velmi mi to kolísalo, cely rok som ako na joje, pokial som napr. tyzden vynechala cvicenie, bolo to citit...ked som sa morila vo fitku kazdy den okrem nedele, citila som trosku chudsie brusko...ale potom som si trochu ublizila (nic vazne)a tak som fitko vynechala mesiac...a mam pocit ze som este vacsia ako pred tym...pricom sa snazim uz seriozne davat pozor na to co jem ale idealne to nieje, smaozrejme sa mi podari zhresit aj slakostou aj fastfoodom ale to naozaj vynimocne..ale mam pocit ze uz to trva vecnost co jem len zeleninu a blbosti, bojim sa jest hocico ine, aby osm sa nedocitala ze zrovna to je najvacsi prehresok...a tak by som si dala obycajne zemiaky v supke, alebo zemiakovy privarok 🙂
alebo len rizoto, a tak.. ☹ ja uz proste neveim co mozem jest, vstekeho sa bojim a potom z depky vyzerem kazdy treti den ladnicku ze aj tak mi nic nezabera...hambim sa ale je to pravda no :(

smejko345
24. jún 2014

@ladkyna nie, telo si presne nepovie,ze po 18:00 neviem spracovat sacharidy . . . .ked ich skonzumujes pocas dna, dokazes ich spalit, ked si ich das na vecer, po com si zjavne uz sadnes len pred telku alebo pojdes spat, uz ich asi nespalis. Ide aj o to, ci chces mat pevne telo a teda pekne tvarovane SVALY alebo chces byt chuda a nevadi ti, ze mas trochu viac podkozneho tuku. Skus si precitat clanky z fitness stranok, nie z dukanovych diet a neviem akych podobnych dietnych knih,tam sa k tomu docitas viac. Ako hovorim, zalezi na tom, aku postavu chces mat.

ladkyna
24. jún 2014

@ganesh
@silacka1988 tak ako vravi ganesh, ja som si zo zaciatku tiez zapisovala (sice na stobe, ale to je fuk), teraz uz viem skoro presne na gram odhadnut, kolko ma byt coho.. ale nie kazdemu sa chce vsetko zapisovat, ale mne to pomohlo najviac
@silacka1988 ja necvicim nejak extra, skor iba dlne prechadzky so psom a vecer tak hodinku pilates, aj to ma poriadne zmori, neviem si sama seba predstavit vo fitku, mas moj obdiv..
skus si zapisovat jedlo a potom si aj take zemiaky v supke mozes dat s kludnym svedomim 🙂

ladkyna
24. jún 2014

@smejko345 dakujem 🙂 najprv chcem zhodit 40 kil tuku a potom sa roznodnem 😀

silacka1988
autor
24. jún 2014

@ladkyna vies co ja som nikdy nemala rada sport nic ma nebavilo..jeidne v com som videla zmysel bola vibíjaná, ale v 15 tich som ochrnula od pasa dole, a sport pre mna na roky neexistoval...ucila osm sa odzaciatku chodit ako male dieta dva roky som sa z toho dostavala, a dalsie dva chodila ako postrelena kačica...inak ma sport nebavil, a teraz co ine by som robila..jogu pilates..nebavi ma to..potrebujem si rychlo odcvicit a ist prec...a je to najjednoduchsie, mam tam pas, cinky, vsteko..40 minut mam beziaci pas-ale nebeham, chodim trochu rezkejsim krokom do kopca...sledujem tep, aby mi nevybehol nad 125-130..potom si este 30 minut pocvicim nejakymi strojmi(trenerka mi ukazala)a hotovo..dam si este solarko a ficim odtial prec...nenasla osm si ziadnu aktivitu ktorá by ma bavila, ale toto apson rychlo ubehne, pustim si vlastnu hudbu a nevnimam..a co je hlavne, vo fitkach je uz v dnesnej dobe tolko obezáčikov, ze proti niektorím som aj ja stihl amodelka, takze zabrany som nemala...🙂

silacka1988
autor
24. jún 2014

@ladkyna to zapisovanie jedla som s aviackrat pokusala ale vzdy osm to vzdala lebo som sa hambila napisat tam natvrdo ze som zozrala keksy a pizu tak som vzdy vtedy prestala...bolo mi hamba samej pred sebou ze tyzdens om si pisala same zdrave fit veci a v piatok vecer by osm si ten tyzden mala na papieri zabit pizzu alebo tak..tak som to vzdy vtedy vzdala...dostala hned depku aky som slaboch, tri dni depkovala s hlavou v chladnicke.a potom som sa zase rano budila s tym ze oddnes chudnem...
sama pred sebou sa citim trapne...

darjeeling
24. jún 2014

@silacka1988 ahoj, mne pomohlo toto a teraz takto pomáham mnohým ďalším ženám a mužom, kukni sem:http://www.tajomstvochudnutia.sk/

izidora
24. jún 2014

Najsamplepsia kniha je od Jillian Michaels Ovládněte svůj metabolismus.

cobriatko
24. jún 2014

http://www.chudnutie-ako.sk/, skús túto stránku, mne veľmi pomohla, schudla som z 87kg po pôrode na 58, plus cvičím podľa cvičení fitness blender na you tube, napr.

https://www.youtube.com/watch?v=fcN37TxBE_s
ladkyna
24. jún 2014

@silacka1988 ja som si robila jedalnicek dopredu, niekedy aj tyzden dopredu a potom som na druhy den nerozmyslala co by som mala zjest, len som sa pozrela co je tam napisane a uz som ficala cely den a vecer si nad to sadla na pol hodinku a urobila si dalsi jedalnice atd. tak som schudla minule leto zo 100 na 88.. ale potom som prestala, zacala som zrat a je tu dalsie leto a ja mam zas 107, wau! teda, uz tyzden sa zase drzim a vcera to bolo 104, ale aj tak na seba riadne nadavam, ze som si to neudrzala a zase som sa vyzrala, v mojom pripade budu chudnutie asi celkom jednoduche, ale to nasledne udrzanie si vahy, no neviem neviem
ja mam pilates strasne rada (kto by to bol este nedavno povedal), cvicim podla http://www.youtube.com/channel/UCIJwWYOfsCfz6Pj... bavi ma to, ona tam stale nieco keca, nie je to nuda a musim sa pochvalit, nohy mam stihlejsie po mesiaci 🙂 este keby som tu stravu nepokazila

silacka1988
autor
24. jún 2014

@ladkyna vav no to je super, velmi ti drzim palce !! akoze treba byt a seba prisny, ale zase super si sa k tomu postavila, nefnukat a ist si za tym, navyse veis ze to dokazes !
a to je podla mna mega motivacia, kazdy raz urobi chybu...ja som odjakzva strasne naladova, mred ludmi vyrehotana, a dom aurevana, strasna som v tomto precitlivela a vsteko riesim zradlom..doslova vsteko..niekto ma v robote nasere....cokolada..som nervozna...cipsy...ja mam obezitu doslova z psychyky...stale som revala do vankusa ako vyzeram, ze ma nikto nema rad, ze som skradea a bla bla..miesto toho aby osm s tym nieco urobila, som sa najedla...uzavrety kruh proste, z toho s aneda len tak vystupit, ale normalne to cele stopnut a prestupit na iny...to chce komplet vymlet mozog od stareho stylu a zvykov a naordinovat novy...a vies co je inak najhorsie ? ja vobec nechapem ako to je, podla mna mi nechyba sebakritika, ale ja proste v zrkadle vyzeram inak ako napr. na fotke...mam pocit ze v zrkadle viem aj sem tam nieco zamaskovat a tak, jasne ze 100 kilove telo nezamaskujem uplne, ale ked vidim fotky, vyzeram asi tisickrat horsie...doteraz som sa moc nefotila, ale cez vikend sme boli na vylete a ked osm si v pondelok pozerala fotky, plakala som nad nimi..ze to nemozem byt ja..to hadam ani nieje pravda...takuto s anepsoznavam, neprijimam... ☹ a preto som sa uz nas**la, a tvrdo idem za tym...toto nemoze byt to dievca co vidim v zrkadle....o to sa postaram..drzim ti palce, mozem si ta pridat do priatelov ?keby osm nahodou potrebovala podporu psychicku 🙂

ladkyna
24. jún 2014

@silacka1988 jasne, kludne si ma pridaj 🙂 ale uplne presne akoby si o mne pisala! neverim, ze niekdo ma uplne presne tie iste pocity ako ja, ale do bodky tie iste! zasnem 🙂 tiez zajedavam vsetko, ci som stastna, smutna, nahnevana, vytocena, hocico ma rozladi a ja uz do seba nieco tlacim, viem, ze by som nemala, este pri tom aj revat bude, ale nieco do seba budem tlacit aj tak.. fotenie neznasam, utekam, ked niekto vytiahne fotak, normalne fotky mam z obdobia ked som mala 18, to som bola aka kocka, mala som sice 75, ale pacila som sa sama sebe, bola som spokojna a teraz len krutim hlavou, ako som sa sem mohla dostat.. rada by som znova tak vyzerala, musim to dokazat! 😀 ale toto som si uz kolkokrat vravela. musime to zvladnut, som velmi rada, ze na svete je tiez taky clovek ako ja, naladovy, co sa raz rehoce a hned reve, niekedy rozmyslam, ci nie som sibnuta 🙂

silacka1988
autor
24. jún 2014

@ladkyna coooo aj ja ke dosm mala 18 som mala krásnych 75 a vtedy som bola jaka, tiez je to moj ciel, aj ked to sa az bojim si dat taku métu..ale to bolo akurat, aj cici, aj rici, ale ziadna hamba nosit plavky alebo tak...dokonca si aj pamatam ako som prvykrat v obchode zistila ze mam celulitidu az ked som mala 22-23..dovted yosm nemavala, proste v pohodicke citila som sa sexi a akurat... 🙂 musiem to dat, uz vidim ze my dve to potiahneme..j auz len strasn ebojujem s tym aby som sa odfotila vs podnom pradle a mat to ako motivaciu a zaroven aj ako predmet na pochvalu pre buducnost ked uz to nebudem ja na tej fotke 🙂 ach aka som rada ze vt om niesom sama, normalne citim teraz este vacsie odhodlanie, a to som si myslela ze som uz namotivovana dost 🙂
@ladkyna hura do toho, dáme to !!!!to nemoze byt iba nahoda ze sme s at takto nasli s nasimi zivotnymi jedacimi zlozvykmi 🙂

ganesh
24. jún 2014

@ladkyna
@silacka1988
Este podotykam, ze ja som vobec necvicila 🙂 Mna prave to zapisovanie a vymyslanie jedalnicka bavilo, takze chudlo sa s elanom 🙂