Posilňovňa, chudnutie - otázky a odpovede

tereza0442
29. jan 2013

Baby, ktore chodite do posilky, robite nejaky sport, snazite sa schudnut, zdravo sa stravovat? 🙂
Par kociek mi povedalo, ze by mali zaujem o niekoho, kto by im poradil vo vsetkych tychto veciach, venujem sa posilnovaniu uz par rokov, tiez osobnemu trenerstvu, a tak ak by ste mali zaujem, rada by som oplatila vsetku pomoc s otazkami vychovy a podobne, tym co viem.

Tak ak chcete, rada pomozem - samozrejme mozete si radit aj navzajom 🙂 🙂

reisi
29. jan 2013

@tereza0442 dakujem! Ano budem si pisat mozno sa tam fakt nazbieraju veci co tam nemaju co robit!

danielita111
29. jan 2013

Aho,dakujem za super temu.Mozem poprosit radu:chcem zacat chodit do posilky,potrebujem dat dolu 5-6kg a spevnit ochab.svaly.Neviem ako spravne kombinovat kardio s posilko ked som po prvom dietati chodila cvicit drela som tam aj 1,5 hodiny a zacala som naberat svalovu hmotu hlavne na stehnach brucho slo krasne dolu ale zadok a stehna nie len rastli tak som to radsej nechala lebo uz som si pripadala ako zjazdova lyziarka 😀 😀 Mohla by si mi prosim poradit aj s upravou jedalnicka?Niekedy ma prepadava taky vlci hlad ze sa idem zblaznit snazim sa jest len do 18,00 potom max.kusok ovocia.Dakujem za kazdu radu,mozem poprosit do IP.

tereza0442
autor
29. jan 2013

@danielita111 pisem ti IP 🙂

tanitta
29. jan 2013

@tereza0442 dakujem ja som bola v tom ze spining najskor aby sa zahriali svali.. a strava.. teoreticky uz podla tvojich prispevkov tu princip viem😉... u mna je to cisto len o pevnej voli ktoru bohuzial nemam ale to uz je moj problem s ktorym sa musim popasovat 😔 a tym padom cvicim zbytocne resp. to smeruje uz len k tomu aby som bola v kondicii .... napisem cca jednodnovy jedalnik ak by mohol vizerat?.... cisto teroreticky ci chapem dobre 😉 ... ranajky napr. pecivo jablko, potom napr nieco mliecne prip. kombi vlocky a susene ovocie,orechy... ovocie cca do 15°°, obed meso zelenina , prip len polievka... poobede bielkoviny napr varene vajicko, cista sunka a vecer ked umrem odhladu na oklamanie tvrdy syr?? a este nazor tvoj beziaci pas alebo crosser na domace cvicenie ako doplnok?

tereza0442
autor
29. jan 2013

@tanitta - svaly mozes zahriat za par minut na bicykli, ale ako kardio by som to davala az po tom. alebo par minut svihadla 🙂 taktiez dynamicky strecing (staticky az po treningu). ta motivacia je tazka no, ono na zaciatku je to motivacia, potom je to uz len odhodlanie a pravidelnost, motivacia sa vytrati, ale dedication, to je to, co deli uspesnych,premoct sa aj ked clovek nechce.. proste sa dostat do takeho stadia, ked je ten trening pre teba nieco povinne, tak ako napriklad pranie, alebo nakup v obchode, nedavat si trening ked "mam volny cas" ale urobit si z neho polozku, kvoli ktorej povies ""nemam volny cas"" 😉 najlepsie asi s nejakou rovnako zanietenou kamoskou, alebo este lepsie kamosom, chalani vedia potiahnut, pomoct, a hlavne donutit, maju vacssie odhodlanie a nerusia treningy (lebo je blbe pocasie, lebo je dlha cesta, lebo sa mi nechce, lebo som sa nevyspala, lebo je trava zelena atd...) 😀
no a jedalnicek, rano by som zacala skor tymi vlockami, jablko daj na desiatu, ale mozes aj obratene no,je to na tebe, kedy si viac hladnejsia. poobede kludne jedz, nejest sacharidy neznamena hladovat, zeleninu, vela maska, syry, aj tie polievky, zase zeleninu, vajicka, sunka, orechy, avokado, syr, tvaroh, cottage cheese, je toho dost, len sa clovek musi naucit co kedy jest a trosku si na to zvyknut
🙂

tanitta
29. jan 2013

@tereza0442 pravidelnost mi nechyba idem aj ked sa mi nechce mam tahuna co ma nuti 😉 len toho tahuna by som potrebovala mat aj doma v kuchyni....o to to je jednoduchsie ze musim inak by som sa nedonutila co sa poznam..... strecing robim... este otazka co by si volila na doma? beziaci ci crosser?....

zdena7327
29. jan 2013

@tereza0442 Ak môžem ešte jednu otázočku 🙂 a okrem toho cvičenia na stacionárnom čo by bolo vhodné na spevnenie brucha lebo po pôrode mi neskutočne ovislo :(((( a hanbím sa niekde ukázať viem teraz je darmo plakať nad rozliatym mliekom mala som myslieť na to keď som priberala v tehu :((( môj najväčší problém je to brucho samozrejme aj ostatné treba spevniť ale čo by bolo najvhodnejšie 🙂 ďakejem inak po dnešnom cvičení som sa necítila nikdy tak unaveno a spoteno 🙂) lepší pocit za 15 min. ako za hodinu denne 😎

jania023
29. jan 2013

Kocky a aky cvik na celulitidu??

tereza0442
autor
29. jan 2013

@tanitta urcite beziaci, to mam rada, ostatne stroje nemusim 😀 a milujem behanie 🙂
@zdena7327 ovisnute brucho.. je dolezite vediet ci je to tuk ktory previsa, alebo koza. s kozou nic nespravis, da sa trochu spevnit, ale ak je to velke tak to riesi akurat chirurg. ak je to z vacsej casti tuk, tak idealne na brucho je behanie, kardio, a celkove cvicenie, izolovane cviky len na brucho nepomozu. sice sa ti zacnu robit svaly, ale pod tym tukom. tuk sa tvarovat neda. takze svaly sa ti spevnia, ale nebude ich vidno. davaj pravidelne ten HIIT program, pekne jedz a tes sa, ako to pojde dole. to brucho zmizne, treba len trpezlivost.. ja som chudla 5kg skoro pol roka 🙂 sice na pohlad to vyzera kludne ako 15kg, uplna zmena rozlozenia postavy, ale aj tak, nevzdavajte to 🙂

tereza0442
autor
29. jan 2013

@jania023 😀 pit vela vody, pohyb, menej bieleho peciva a natierat.. bohuzial celulitidu maju aj chude baby, to moc neovplyvnis, len uplne pevna a napnuta pokozka ju nema 🙂

jania023
29. jan 2013

@tereza0442 no vody pijem vela a ta potvora sa drzi ..vraj zadrziavam vodu..a natieram a natieram a svina jedna asi sa jej u mna paci lebo nist staaale je tu

miskap2111
29. jan 2013

@tereza0442 pekne si to napísala s tým "dedication".. Ja strašne rada behám- je to časť dňa, na ktorú sa veľmi teším a radšej si ukrojím z iných aktivít- beh však musí byť. 🙂 Najradšej samozrejme behám vonku, ale mám doma aj bežiaci pás, takže keď je zlé počasie, alebo neskôr skončím s robotou, tak si zabehám na páse - vačšinou fartlek, alebo intervaly- tak mi to na páse rýchlejšie ubieha. Šport je úžasná vec- tie vyplavené endorfíny sú proste niečo super.

martinkova24
29. jan 2013

@tereza0442 ahoj môžem sa ta opýtať čo si myslíš o vibracnych plodinách na cvičenie? Pomáhajú? Teda je na nich účinné cvičenie?

zdena7327
29. jan 2013

@tereza0442 Ďakujem ja som schudla teraz za mesiac skoro 6 kg ale to bez diety ,pravidelným stravovaním ale neprejedanim nejem po 17 h ale zato každý deň cvičím brucho je skôr tukové ako ovisnutá koža chvala bohu môj problém bol aj v tom že som nedokázala piť viac ako 1,5 L vody za deň a čo teraz pijem skoro 4 L denne

cawes
29. jan 2013

@tereza0442 ahoj chcem sa spytat ze momentalne chodim do poradne ohladne zdravej stravy vypracovali mi plan ako mam jest aby som schudla, este by som chcela vediet ako mam cvicit aby som to lepsie podporila mam doma crosstrainer taky ako byva vo fitkach. Rozmyslam ci si tam mam dat ten interval ako o onom pises minuta na plnu zataz a potom oddychovacka. Problem je ten ze cez den nemusim a ani nepocitujem hlad ale vecer by som zozrala celu ladnicku co s tym robit?

elizabethia
29. jan 2013

@tereza0442 dakujeeeeeeem 🙂

tereza0442
autor
30. jan 2013

@miskap2111 suhlasim 🙂 🙂
@martinkova24 ahoj, netusim co su vibracne plodiny 😀
@zdena7327 po 17 kludne jest mozes, daj si aspon zeleninovy salat (zelenina, trochu syra k tomu napr) alebo tvaroh s orieskami, tym ze nejes si zbytocne spomalujes metabolizmus 🙂 tie 4l su super, drzim palce nech sa ti dari aj nadalej

@cawes ahoj, idealne cvicenie je silove cvicenia, teda posilnovana, ktore ponuka najviac impulzov pre svalovy rast. cim viac svalov tvoje telo ma, tym rychlejsi ma bazalny metabolizmus a tym rychlejsie chudnes. navyse tvarovanim svalov sa formuje postava (lebo tuk sa tvarovat neda), takze vyzera aj ovela lepsie. mozes si dat aj tie intervaly, je to vhodne pre kazdeho, uzasne to pomaha na kondicku, zlepsuje aj rychlost, je to trosku narocnejsie na regeneraciu, ale inak v pohode.
no a ten hlad - vecer si pravdepodobne hladna preto, lebo cez den toho moc nezjes. telo si to skor ci neskor vypyta, energiu potrebuje, a kedze ju vecer nedokaze vyuzit a ty mu davas imuplzy, ze za cely den musi fungovat bez prijmu, tak si vsetko z vecera uklada (aby zvladlo dalsi den fungovat). zacala by som jest cez den viac - ak nezvladas ranajky, zacni nejakou desiatou, potom vacsi obed, porcie mozes postupne zvacsovat, dolezite je davat telu pravidelne porcie 🙂 tiez by som zaradila sacharidy na doobedie a vecer ich uz uplne vynechala

@elizabethia nie je za co 🙂

martinkova24
30. jan 2013

@tereza0442 jej prepac pisala som cez mobil a on dopisuje su to vybracne plosiny 😅

tereza0442
autor
30. jan 2013

@martinkova24 aha 😀 😀
no vies co poviem ti pravdu, nikdy som to na sebe neskusala. ale uprimne si myslim, ze bez upravy stravy a pohybu to nepomoze. tieto vibracne veci pekne vibruju, spotis sa pri tom, no jedine co ti z tela odide, je voda. takze ano, ked sa po tom odvazis, budes mat o par sto gramov menej, ale ked sa vzapati napijes, tak to mas naspat 🙂

martinkova24
30. jan 2013

@tereza0442 no držím teraz dukanovu diétu ide to pomaly dole chcem este aj cvičiť tae bo popri plosine vdaka nemu som super schudla pred tehu.. Ináč mám pocit že aj tak som este zavodnena

sandrikacsg
30. jan 2013

Ahojte Kocky, pridavam sa k vam 🙂 tesim sa takejto teme, ja sice mam treningovy plan aj stravu upravenu, takze otazky nemam, ale budem to tu sledovat ako sa vam dari a mozno si nieco z toho odnesiem 😉
Pekny den 🙂

sjuz
30. jan 2013

@tereza0442 Dakujem. Tak snad to pojde postupne dole ...

zibi
30. jan 2013

@elizabethia ahoj chcem sa opytat lebo citam ze chodis na to vibroplate? to aj nejako pomaha na chudnutie? ja som to uzivala stale na uvolnenie svalov ale nevedela som ze sa z toho aj chudne ?

elizabethia
30. jan 2013

@zibi ahoj, zacala som chodit na to ku mariette zigalovej v kosiciach 🙂 ide cca o 30 minutove posilnovanie - platna vibruje a pri tom sa robia rozne cviky, vzdy tam vsak musi byt trener, aby boli cviky spravne - aby si si neublizila. Neviem ci je to prave na chudnutie, skor by som povedala na formovanie postavy. Ale ak to spojis s nejakym kardio treningom na chudnutie a stravou, tak to ma velmi dobry a pomerne rychly efekt 🙂 ja som velmi spokojna 🙂

zibi
30. jan 2013

@elizabethia aha diky..tak u nas maju len jeden stroj taky ..nie je tam trener..asi je to ine ked to cvicis s trenerom 🙂 a kolko sa ti podarilo dat uz dole ?

elizabethia
30. jan 2013

@zibi nooo, stravujem sa teraz druhy tyzden tak intenzivne, ale nevazim sa, az po mesiaci sa chcem odvazit, ale vidim na cm ze som zhodila. Na vibro este pred vianocami som zhodila po porode asi pat kil, teraz chcem este sedem 🙂

cawes
30. jan 2013

@tereza0442 ahoj dakujem za odpoved, no presne tak sa stravujem jem pravidelne, ranajky, obed vecera vsetko je ok do neakej 21-22 hodiny potom mam strasny hlad. A ked hlad nemam a dodrzim vsetko tak ako to mam navrhnute od dr. tak aj tak nic neschudnem mam pocit ako by moje telo vobec nefungovalo ako by malo

ada1981
30. jan 2013

dakujem za super prispevok.. precitala som si Vase rady a su to vsetko velmi zaujivame a dobre typy.. zaujimal by ma Vas nazor na moje nasledovne otazky. (ospraveldnujem sa, ale je ich viac)
1. myslite ze sojove, mandlove prip ryzove mlieko moze uplne nahradit v strave kravske mlieko? nemam problem so syrom, tvaroh, jogurtmi, ale mlieko, smotana mi nerobia dobre
2. je dostacujuce jest max 2 krajce celozrnneho chleba na ranajky a pocas dna uplne vylucit vsetky vyrobky z bielej muky? taktiez som presla na prilohy bezlepkove - cestoviny, hneda ryza, pohanka, quinoa, napriek tomu, ze namam celiakiu, mucne veci sa mi takisto tazko travia. obcas aj tie 2 celozrnne chleby nahradzam rano iba tymi ryzovymi - glutanfree. nie je to chyba?
3. je ovocie dostatocnym zdrojom cukru pre telo alebo nam treba aj nejaky rafinovany v strave? davam si denne 1 lyzicku medu do caju a obcas si dam cez den kusok 85per cokolady (nie denne). staci to?
3 x tyzdenne chodim rychlejsou chodzou asi 6km, ale od dnes to chcem kombinovat aj doma s nejakym intenzivnym 30 min cvicenim (podla jillian michaels). som len na zaciatku v zmene mojho stravovania, ale pravidelnou stravou 5 x denne, ktoru si pripravujem sama doma, pitim vody 2-3 l denne, vylucenim sladkosti, kozumaciou velkeho mnozstva zeleniny a tym pohybom som za 7 dni schudla 1,5kg. chcela by som dat dale spolu okolo 7kg, v priebehu 2 mes, ale nechcem ich pribrat uz naspat.. nejde mi len o to schudnut z vahy, ale hlavne sa zacat zdravsie stravovat.. nakolko som uz mala pocit, ze prasknem.. z tych vsetkych sladkosti, cukru a muky co som pojedla za posledne mesiace. vopred dakujem. chcela som povodne napisat do posty, ale mozno niekoho zaujimaju rovnake veci.. 🙂

babulik505
30. jan 2013

@tereza0442 Ahoj, zacala som s pilatesom, bodyworkom a chcem po veceroch behat. Moja otazka, staci behat kazdy vecer 12 minut, tak ako sme behavali v skole? 🙂 Lebo to by pre mna bola motivacia, na dlhsie behanie nemam volu 😀 Dakujem.

tereza0442
autor
30. jan 2013

@cawes co jedavas na veceru? jedavas aj desiatu-olovrant..? ak si hore do 12tej tak je normalne, ze mas o desiatej hlad, kludne si daj nieco (zalezi to aj od toho, co jedavas pocas dna. ak poobede uz sacharidy nejes, tak si daj kludne syr,orechy,zdrave tuky, ak jes sacharidy aj poobede, tak vol skor nejake bielkoviny-tvaroh,cottage cheese a podobne). zeleninu mozes hocikedy hocikolko.
je mozne ze telo nefunguje, moze to byt z viacerych pricin, kludne mi napis IP aby sme to prebrali hlbsie - zdravotny stav, jedalnicek,stravovanie v minulosti.. skusim ti pomoct len musim vediet detaily 🙂

@babulik505 ano staci, napriklad vysoko-intenzivny intervalovy trening(Striedas sprint a vydychavanie, 15/45, 20/40, 25/35, 30/30..sekund), pri tom si poriadne zamakas. ale ak myslis 12minutove behanie len tak v kludovom tempe, to je tak len na zahriatie 🙂