Ako rýchlo vám rástlo bruško v 2. tehotenstve?

tucniacik
22. feb 2009

ahojte,
chcela by som sa opytat mamiciek co maju dve a viac babatiek, ci im v druhom tehotenstve vyskocilo a rastlo brusko rychlejsie ako v prvom...ja som iba na zaciatku 12tt a uz mam brusko ako pri prvom v 22tt... uz tyzden nosim tehu nohavice, urcite necakame dvojicky, ale fakt ma to znepokojuje preco mam to brusko take velke... ved babo meria iba cca 5cm... tak preco take velke brusko? je to normalne? este dodam, ze som stihla, aj vprom tehu mi rastlo iba brusko, takze pribratiem to nie je...
dakujem...

katariana
22. feb 2009

ahoj tucniacik,aj u mna je to podobne,v prvom tehotenstve mi brusko zacalo rast hadam v 18tt a teraz som v 8tt a tiez sa uz ukazuje.pribrat som nepribrala,lebo neviem jest a vraciam,ale brusko uz vykuka poriadne,tiez tomu nerozumiem 😅 asi je to normalne

jacka
22. feb 2009

tucniačik som celkom rada že nie som sama.tiež mam bruško ako balon a hádam dvojičky nečakám.ale vraj druhorodičkámvidno bruškoskor.ktovie.Inak mám presne take iste problemy 😉 🙂

emily3
22. feb 2009

ahojte, je to asi preto ze uz ste boli teho a mate to uz roztiahnute...ja som dnes musela tiez vytiahnut tehjo gate, nemam nejak extra velke ale sa mi zda akoby som ho mala nafuknute...aôe vybehne mi az talk v 4-5 mesiaci a v 6tom sa ma budu pytat si uz rodim. 😉

lenoc
22. feb 2009

Ahojte, som na tom podobne, toto je druhé (tretie) tehotenstvo, na váhu mám -1kg, zato bruško už narástlo a aj tá čiara pod pupkom sa už začína objavovať.

susik77
22. feb 2009

Aj ja mam pod. problem. inak dnes som si bola kupovat tehu nohavice v H&M a nechapem-ledva som obliekla 46-tky, pricom v C&A som si kupila dziny tehu 42 a este su mi velke na bokoch. To mozu byt az take rozdiely vo velkostiach?Pred tehu som nosila 40-42-jky a pribrala som 4 kg.

kesinka
22. feb 2009

Tehulky, ja cakam prve babo a myslim, ze uz v druhom mesiaci som si musela kupit tehu gate 😀 . Brusko mi hned vyskocilo. A rastlo tak zavratnou rychlostou do 5-teho mesiaca. Potom sa mi zdalo, ze na mesiac prestalo a teraz znova raketova rychlost 😲 . Ludia okolo sa ma pytaju, ci to nebudu dvojicky. Ale nebudu, to bude len take velke babo 😵

monr
22. feb 2009

tucniacik, nic si z toho nerob,
ja mam teraz take brusko, ako ked som pri prvej isla rodit, a to som s vahou stale v minuse 2 kg

monkula
22. feb 2009

aj ja som mala pri malej bruško snáď od prvého dňa od oplodnenia...

veronika81
23. feb 2009

tucniacik, čo som sa ja napočúvala o dvojičkách 😀 Ak si dobre pamätám, tiež okolo 11-12tt mi vyskočilo bruško, tiež som musela kupovať tehu nohavice a to som prvorodička. Aj doktora som sa pýtala, či je to "normálne" a on, že mám byť rada a hrdá na svoje bruško, niektoré maminy sa ho dočkajú až v 6-7 mesiaci 😉 A tak aj bolo, už v 4. mesiaci som sa hrdo nosila ako tehuľka 😉
A teraz mám to bruško úplne dopredu a špicaté, niekedy sa až čudujem, ako udržím rovnováhu
😀

kaskya
23. feb 2009

pridavam sa do klubu bruskatych tehuliek. cakame druhe, som v 12 tyzdni a brusko mi uz vidno. pri prvom tehu vo 4. mesiaci este nic nebolo vidno. 😉

wali
23. feb 2009

tak u mna je to rovnake - brucho mam urcite vacsie nez som v tomto case mala pri prvom babe. ale vraj je to tym, ze telo ma uz "nacvicene" roztahovanie z prveho tehotenstva a tym, ze uz raz boli tie svaly a vsetko natiahnute, ide to teraz lahsie. takze je to zrejme normalne 😉 ja len dufam, ze babo nebude obor a ze preto mam take velke brucho 😅

dinduska
10. máj 2009

ahojte baby tak ja sa tiez pridam.ja som v 7tt a vyzeram ako by som bola v 5mesiaci 😅 .vcera sa ma normalne na navsteve pytali ci som tehu uz je to tak strasne vidiet.moje rifle ma uz okrem jednych ktore mi aj predtym boli volne ma tlacia.je to vobec mozne aby som v 7tt mala take brucho???ja mam uz jednu dcerku a aj pri nej som mala rychlo velke brusko ale az v 12tt mi tak vyhuplo.ale teraz sa mi to zda strasne strasne skoro.je to normalne? 😨 😨

andrea12737
10. máj 2009

Ahojte zienky, no musim sa k vam pridat, aj mne je brucho vidno uz od 9tt, zvacnila som si to fotkami-mam ich vo fotoalbume..katastrofa, ratala som ze to zacne neskor, ale co uz. teraz som v 14tt pribrala som 3kg...ale pochybujem ze to je tymi kg lebo ja ked priberam tak brucho je to ako posledne, a inak dost rychlo som pribrala tie kila, asi v priebehu 3tyzdnov, predtym nic a brucho--to mi uz bolo vidno, a teraz 2-3 tyzdne vobec nic, neviem cim to je sposobene...ale asi to tak ma byt..drzte sa

sisinka76
10. máj 2009

ahojte babenky 🙂
aj ja sa pridavam, pri Samkovi mi zacalo brusko rast niekedy az v 5.mesiaci, dokonca kolegyne v praci mi nechceli verit, ze som tehotna, ked az tak neskoro "vypuklo". uz 2.tyzden nosim tehu gate a brusko mam ako pred porodom 😒

vikykiss
10. máj 2009

🙂 Ahojte.Aj mňe v druhem veľmi rýchlo rástlo bruško 🙂 Je to v pohode 😉 teraz zatiaľ nič 😅 nevino 🙄

vikykiss
10. máj 2009

ach tá gramatika nepustí 😅 nevidno

deina
10. máj 2009

U mna podobne - ale aj pri prvom som mala dost velke brucho, nikde nic, ale brucho paradne a teraz pri druhom mi vyskocilo hned. Vraj je to bezne, mame uvolnenejsie brusne svaly, tak preto (uz vidim, ze sa po porode ubrusakujem).

simbbaa
5. jún 2009

kocky nic si z toho nerobte ako prislo aj odide presne tak je to tymi uvolnenimi svalmi🙂..ja som v 8 tt a brusko uz vykukuje 😉 len sa tiez bojim teda neviete nieco o tom ci to vplyva ten rychly rast bruska aj na babatko?ze bude vacsie?lebo ak ano tak sa bojim lebo prvy syncek vazil 3800g 😅

deina
5. jún 2009

Simbbaa, urcite nevyplyva. Brucho mam riadne, ale babo je mensie ako to prve - i napriek vacsiemu brusku. 😉

simbbaa
5. jún 2009

dakujem deina to si ma potesila 🙂 🙂 ...

luciauk
5. jún 2009

tucniacik, ja som mala s každým tehotenstvom väčšie bruško. pri treťom som mala v 14.tt bruško, s akým moja kamarátka išla rodiť 😒

apropos, môj manžel je narodený 13.septembra a volá sa Alexander 🙂

bejby29
5. jún 2009

Tiez mam ten isty problem, babulky. V prvom tehu mi brusko bolo ledva vidiet do 6teho mesiaca a teraz som v piatom a mam brucho ako v siedmom s mojim babatkom predtym.

simbbaa
5. jún 2009

takze z toho vyplyva ze sa netreba nicoho bat a mozme byt kludne je to normalne ..normalne sa mi ulavilo 😀 inak pribrali ste aj par kil viac ako v prvom tehu alebo naopak? 😕

bejby29
5. jún 2009

Ja som pribrala omnoho viac ako v prvom, az sa hanbim ukazat svojim kamoskam 😅

deina
5. jún 2009

Zatial som pribrala asi rovnako, mozno o nejake kilo, dva menej. 🙂

inneska
14. jún 2009

aj mne v teraz v druhom tehu vybehlo bruško raz dva...svaly sú už viacej uvolnené, tak to ide rýchlejšie 🙂 od tretieho mesiaca som nosila tehu rifle a od piateho som presedlala len na tepláky a pohodlné oblečenie...ešte že som ostala doma, tak som nemusela riešiť oblečko 🙂

a ja som pribrala v prvom 22kg, teraz mám +15kg...teda menej, ale trochu som upravila stravu, inak by som mala asi aj viac ako tých 22kg 😅

byggyt
14. jún 2009

inneska- ako si si upravila stravu? Poraď lebo tie chute sú hrozné ja mám hore asi 5kg

cheraude
14. jún 2009

Vidím že s tým priberaním a rozširovaním sa to máme každá iné...
Ja som v prvom mesiaci pribrala 2 kg a stále si ich držím, ale aj tak sa už skoro do žiadnych nohavíc nezmestím. Nemám ani tak problém s bruškom, to mám v porovnaní s ostatnými tehulkami v okolí najmenšie... ale sakramentsky som sa rozšírila v bokoch a v stehnách... ☹

olienka12
16. jún 2009

Citala som, ze pri druhom babatku je brusko hned von. Ja cakam prve, som v 9tyzdni a brusko mam vacsie kazdym dnom. Ja som stavila na tehu gate hned od 6 tyzdna aspon ma nic netlaci 🙂)) pas je aj tak schovany pod trickom 🙂).

ywonnee
16. jún 2009

mne sa stalo ze uz nezapnem ziadne nohavice a to som este len na zaciatku tehotenstva... aj ked velmi zvraciam a schudla som 4 kila ale brusko uz vykuka. 😀 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre