Bolesti bedrového kĺbu - rozostúpenie lonovej kosti. Máte skúsenosti?

taella
4. jan 2009

chcela by som sa poradiť , že sa daný problém dá v tehotenstve nejak riešiť . Už dva týždne ma bolí pravý bedrový kĺb s tým , že bolesť prechádza do slabín a znemožňuje mi to akýkoľvek pohyb . Doma som schopná tak nanajvýš prejsť na záchod a to je asi tak všetko . V noci si neviem nájsť polohu na spanie , čo ma tak až štípe bedrový kĺb .
Zastupujúca gynekologička ( nakoľko môj ma dovolenku ) mi povedala , že to musím vydržať do konca a na ortopédii mi dala iba mastičku ( ktorá sa mimochodom nesmie v tehotenstve ) a mám si to natierať .
Na internete som si našla , že sa jedná pravdepodobne o rozostúpenie lonovej kosti a to tlačí na bedrový kĺb , ale nenašla som nič , či sa dajú nejak zmierniť tie bolesti a aspoň trochu uľahčiť pohyb .
Máte s tým niektorá skúsenosť ?

novakova2000
25. máj 2012

a neda sa predísť tomuto nejakým cvičením pred pôrodom?

duratlicka
17. júl 2012

@novakova2000 Myslim, ze by to vobec nepomohlo. Po porode ma sice klb prestal boliet, ale neskutocne ma boli kostrc, ked dlhsie sedim a snazim sa postavit.

novakova2000
17. júl 2012

@duratlicka a neskušala si išt znovu ortopedovi?

kikuta
25. júl 2012

Môj názor je ten, že kĺby bolia buď z toho že plod tlačí, alebo to súvisí s rozťahovaním panvy a tým pádom pracujú aj kĺby. Ja som mala ten istý problém s kĺbmi chvalabohu to prešlo, mala som to asi zo symfýzy lebo sa mi roztiahla (lonová kosť) všade som čítala že to prejde po pôrode, veru už je tomu pol rok, nebehám, necvičím max. nosím malú na rukách a bolí to stále síce menej ale je to citlivé. A rodila som cisárskym kvôli tomu. Takže tie kĺby z max. pravdepodobnosťou prejdú netreba sa toho báť.

domi14
12. sep 2012

dobrý deň , ja sa chcem spýtať , neviem čo to presne jeza kosť, vôbec sa do toho nevýznám , ale strašne ma boli vzadu panvova kosť, vzadu vpravo mam ju aj akoby vyskočenu ked porovnám s druhou stranou , chcem len vedieť či je to niečo vážne alebo nie, a že či to mohol spôsobiť aj sex.. a že či mam isť k lekarke alebo nie.. dakujem.

alyze
16. nov 2012

Ahojte baby, mali ste problémy s lonovou kosťou, pred pôrodom, pociťujem tam ostrú bodavú bolesť, bude to ešte horšie pri pôrode ? je to rozťahovanie kosti ? som 40 tt, ďakujem vám za odpovede 🙂

veronika426
27. nov 2012

@alyze Ahoj, ja som bola akurat dnes u Dr., ja som 39tt, tiež mam problem z lonovou kostou, doktor mi povedal, že má takýto prípad asi 2-3 pacientky do roka a prikázal mi len ležať a hýbať sa max. tak na wc, ak nechcem ostať po porode ležať na posteli s previazanými plachtami cez bedrá a na každom konci plachty 10kg závažie, aby sa mi tie kosti znovu dali spolu...ja ledva chodím, každý krok, hlavne pravej nohy je velmi bolestivý, cítim sa akoby ma niekto odspodu nakopal...termin mam 9.12. ale do porodnice idem už 3.12. na sekciu...držím palce 😒

kemonka
20. dec 2012

@veronika426 ahoj, chcela by som vedieť či tie bolesti klbov a kostí po pôrode povolili, či to bolí aj po pôrode. A samozrejme gratulujem k maličkému Tomáškovi 🙂
Čítam tu všetko možné o tých bolestiach, lebo aj ja patrím k tým starenkám, čo nevládzu kvôli tomu ani ráno vstať z postele 😀

balimka
21. dec 2012

@kemonka ahoj, ja som mala problemy s rozostupujucimi sa panvovymi kostami ... az tak, ze som ledva chodila, po schodoch to bolo uplne utrpenie a bolelo ma to aj ked som sa chcela otocit v posleli ci vstat. Najpr som myslela, ze su to bedrove klby, ale bola to ta panva. Lekarom som hovorila a vraj je to normalne, no myslim ze nie kazda zena to ma take zle. Najhorsie to bolo okolo 32-36 tyzdna, potom sa to trosku zlepsilo, ze som zasa takmer v pohode chodila. Po porode sa to prve dni trosku zhorsilo (asi nejake hormony) ze som trosku citila bolest, ale za den-dva to uz bolo uplne v pohode. Bala som sa ze sa ani nebudem moct starat o synceka kvoli tomu a nakoniec som bola uplne v pohode 😉
Ked som si o tom citala, tak vraj netreba ostat lezat, ale primerane sa hybat a snazit sa mat dobre drzanie tela.

veronika426
22. dec 2012

@kemonka nastastie uz po porode mam pokoj, neboli nic 😉

kejty95
2. jan 2013

aj mne sa roztahovalo panvove dno cca v 26 tt, strasna bolest to bola, tak mi to vystrelovalo do laveho klbu, ze som myslela, ze este par dni a budem PN kvoli tomu.. pri chodzi som az kryvala.. ale trvalo to asi dva tyzdne a preslo to chvalabohu 🙂

adriku
9. jan 2013

Mne poradili lekárni, kde predávajú homeopatiká http://www.vickywall.sk/ toto: http://www.biomineral.sk/produkty/calc-phos/
Okrem toho, že je to na bolesti kĺbov, podporuje aj dojčenie, mne to okamžite zabralo na kŕče v lýtkach, ktoré som mala šialené, kosti ma bolia aj lonová kosť, ale beriem to zatiaľ iba týždeň, tak uvidím. Podľa toho ako rýchlo to zabralo na kŕče, dúfam, že mi to pomôže zvládnuť problémy s kĺbami, ktoré budú s blížiacim sa termínom pôrodu ešte viac zaťažené... 🙂

duratlicka
14. jan 2013

Aj ja som to mala pred porodom,po porode ma prezmenu pol roka bolela kostrc.Ale su aj pripady,ze zena po porode nemoze chodit dopredu iba cuvat,vraj je to velmi ojedinele.Viac v teme Symfyzeoliza.

misinka08
11. feb 2013

@kejty95 ahoj , chcela by som sa spýtať mám presne ten istý problém , bola si s tým aj u lekára? nemôžem chodiť na jednu nohu vôbec, strašne to bolí, aj ked ležím a otáčam sa tak to hrozne bolí. Neviem či s tým mám ísť k lekárovi alebo počkať či to prejde.

kejty95
20. feb 2013

@misinka08 ahoj, ja som to povedala len gynekologovi na beznej poradni, povedal mi s usmevom, ze mam na takuto bolest teraz narok 🙂 myslel to tak, ze to treba vydrzat.. Mna to bolelo asi dva tyzdne neskutocne a potom to preslo same od seba.. ale citam, ze niektore baby to boli dost dlho, aj po porode. Mna to odvtedy uz nebolelo, som v 36 tt, klop, klop.. ale ked Ta to velmi boli, tak skus ist k lekarovi.

misinka08
20. feb 2013

@kejty95 ďakujem, už som bola u lekára, tak teraz čakám na výsledky 🙂 dúfam že to bude ok a je to normálna vec ktorá patrí k tehotenstvu 🙂

kejty95
20. feb 2013

@misinka08 a ake vysetrenie Ti robili?

misinka08
20. feb 2013

@kejty95 krv a moč. či nemám nejaký zápal kĺbov alebo tak celkový zápal. a že ešte sa to môže týkať obliečiek , tak uvidíme, naozaj dúfam že to nebude nič vážne 🙂

kajka36
22. feb 2013

@misinka08 Ahoj ja mam ten isty problem, uz ani chodit neviem,bolesti hrozne à dalsiu poradnu o 1,5tyzdna... Som zvedava ,co Ti povie lekar. Ja som v 33 tt a klby bolia neskutocne den AJ noc...

lindarty
22. feb 2013

@kajka36 ahoj, ja som mala velke bolesti z lonovej kosti cca od 20tt a prestalo to asi tak 1 tyzden po porode. jedine co mi na to dr povedal, ze ked ma to bude boliet na nevydrzanie, tak ma hospitalizuje a nejako mi to previazu. tak som radsej drzala 😀

misinka08
22. feb 2013

@kajka36 ahoj..dnes som sa dozvedela výsledky, žiaden zápal to nieje, takže v pondelok idem k svojej gyn a uvidíme. Ja len dúfam, že to nieje nič vážne a patrí to k tehotenstvu. 🙂

misinka08
22. feb 2013

@lindarty ahoj,., a čo ťa bolelo alebo ako ak môžem vedieť? 🙂

lindarty
22. feb 2013

@misinka08 mala som problem postavit sa z lahu, alebo sedu, pri chodeni ma tiez ta lonova kost bolela... islo mi to az do bedrovych klbov...

mimickapn
13. aug 2013

Kocky teraz som v 26tt a mam bolesti aj na kozu na gynde dat nohy,lebo mi raz puklo v pravej nohe pri rozkroku a odvtedy nemozem dat poriadne nohy od seba lebo ma to boli a taha akoby nejaky nerv alebo co tak neviem ako budem rodit,ja by som chcela prirodzene ale neviem co na to povie lekar ked mam s tym take problemy ci na to existuju nejake lieky alebo cvicenia aby to povolilo.

silvapokorna
9. nov 2013

@mimickapn jejda, ako to popisuješ, to vyzerá, že si si natiahla sval, ale nejakú šlachu? ako si to riešila?

smazja
12. dec 2013

Ahojte baby. Chcela.by som.aj ja prispieg mojou symfyzeolyzou 🙂 pri prvom tehu som mala.tiez ale nic moc bolestive preto som to brala lazo plazo....dr.ma "ubezpecil" ze pri druhom.bude horsie...a mal.pravdu...teraz trpim ako pes. Nic sa s tym neda robit...kolkokrat placem od bolesti....a to mam jednu piskorku uz doma, takze si kolkrat ani za cely den poriadne nesadnem a to je aj dobre lebo uz by som nevstala. Citim sa ako 80rocna babicka. V posteli pohroma utrpenie otocit sa ...ist na zachod v noci mi trva len sa dostat nan asi 15min a to polovicu cesty taham za sebou pravu nohu kym to ako tak " rozchodim". Vsetci dr.zakazuju dvihat malu...no povedzte ked som sama ako ju mam dat do vane z vane mokru preniest na postel ked mi ziape ze chce ist hopa a varit so mnou, na stolicku, do auta atd atd??? ☹ som zronena...som 36 tt a vobec by mi nevadilo porodit uz leo je to ozaj velke utrpenie aj pre malu lebo sa jej nedokazem venovat tolko, kolko by potrebovala. Po prvom tehu ma presli tie mierne bolesti uplne. Teraz to zacalo na zaciatku tehu bolestou kostrce a potom.bedrovy pravy a nakoniec ta spona panvova, kotra boli jak das. Cisarskym som isla aj prvykrat po 12,5hodinach lebo som sa neotvorila ....teraz pojdem zrejme planovanou sekciou co ma.vobec netesi a radsej by som. Ola.keby sa to rozbeho aspon samo nech viem.ze je malinka na tento svet sama.pripravena. inak sa s tym.neda nic robit, co aj mozu robit kwd sa nic nemoze.ked sme tehu. Drzim vsetkym maminkam tehulkam palce ;)

chulieta
6. okt 2017

@taella mala som tabletové calcium 500mg z galvexu, a borievkový krém z justu. mňa už nič nebolí, chvalabohu, som rada, lebo už som sa nevedela ani obuť.. držím palce

elly23
9. nov 2017

@chulieta ja mam presne problémy s lonovou sponou a vcera som si kupila tiez vapnik 500mg z galvexu, lebo predchádzajúcu noc som vobec nespala, co som pomaly plakala pri každom pohybe...dnes som vzala 3 tabletku od vcera a mam pocit, ze je to uz lepšie aj v noci sa to uz dalo celkom prezit 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre