Bolesti v podbrušku počas tehotenstva?

lea821
6. júl 2009

Dobry den mamicky a buduce mamicky.....chcela by som poradit..... Som tehotna a pocas tych par tyzdnov mam stale caste bolesti v podbrusku...Chcem sa iba opytat ci je to normalna vec alebo mam o tom konzultovat s mojim lekarom? a este ako dlho asi tie bolesti budu???? Dakukjem

lucyy01
6. júl 2009

lea a v ktorom si tyzdni? ak je to uplne na zaciatku, asi by si mala behnut k lekarovi. bolesti v podbrusku by mohli - ale aj nemuseli byt znakom niecoho zleho (nechcem pisat coho), aj ked pri tom nekrvacas... hlavne ak to vobec neustupuje a trva niekolko dni.

agathe8
6. júl 2009

Ahoj Lea821! Mňa to bolelo na začiatku keď som viacej chodila ale len tak po bokoch podbruška ako su panvove kosti a doktor mi povedal, že je to ok, že sa mi maternica rozťahuje, že horšie by bolo keby ma bolelo podbruško priamo pod pupkom. Radšej sa spýtaj lekára a budeš vedieť či je to ok

perla200
6. júl 2009

ja som mala bolesti ako pri menštruácii do 12tt....že vraj je to normalne ak nekrvcaš

allinka79
7. júl 2009

lea... ako pisu baby, ak si si neni ista, chod k lekarovi... mne vynadal, ked som s cimkolvek otalala a nechcela tam hned utekat...

alexandrah
7. júl 2009

ahoj lea821, ja som uz v 19 t, a bolesti mam stale, lekar ma nechal aj doma, nemam sa namahat, ziaden sport, aj sex obmedzit, ale hlavne mi dal magnezium, 1500 mg denne, pomaha to ... inak sa mi krcok neotvara, vsetko je v poho, ale bolesti mam dost silne ... niekedy menej ...

geri
7. júl 2009

Ahoj. Ja som v 22 tt a stale mavam bolesti v podbrusku. Nie stale, ale zhruba kazdy tyzden, dva. Ked to pride tak to trva tak 2-4 dni, potom to prejde. Dokonca tento tyzden som mala bolesti akoby som isla dostat menzes. Samozrejme som sa poriadne vystrasila. Bola som u lekara a vsetko je chvalabohu ok. Vsetci z mojho okolia mi hovoria, ze sa moc pozorujem. Ale predsa ked nieco boli, tak to boli, no nie?

lea821
autor
7. júl 2009

no ano je to taka bolest ako pred menstruaciou... ale neboli ma to ze vkuse len sem-tam, troska zaboli .... ale inac som v poho .... som v 5 tyzdni .. tak dufam ze vsetko bude ok,

alexandrah
13. júl 2009

ahojte, mna to neboli ako pri menzese - to by som uz asi po stenach liezla, skor ma tam picha, hlavne pri namahe, dlhom chodeni, pred spanim ... ale moc si to nevsimam, beriem magnezium, lekar vravi ze klud, nesportovat ... co je blbe, no ale drzim sa toho. zatial som ok, aj babo. ani som nemusela ist na amnio. 🙂

sixtine
14. júl 2009

Ahojte, ja som v 5 tt, tiez mam bolesti ako pri MS po bokoch bruska a bolia ma krize. Lekar mi poradil vela oddychovat a poloihavat, ziadne velke vychadzky. Vcera som ho posluchla a prvy vecer ma nebolelo ani brucho, ani krize.

monika131
14. júl 2009

lea - ja som tiež mala také jemné bolesti dosť dlhú dobu. Ale lekár ma ubezpečil, že pokiaľ nezačnem krvácať, tak je to v poriadku, lebo sa začína zväčšovať maternica a začína tlačiť na všetko okolo seba.
Netreba sa veľa namáhať, treba oddychovať, nožičky si vyložiť, žiadne ťažké tašky s nákupom, prekladanie ťažkých vecí hore dole a bude to ok. 🙂

ikula2
14. júl 2009

lea ahoj aj ja som priblizne tak tehotna ako ty, tie bolesti mavaju casto tehotne. Ja som tehotna 2x prvy som mala tiez take bolesti a lekar na to nic ze to moze byt. Ale prve tehotenstvo so potratila v 5tt. Teraz verim ze to bude ine. Ale myslim ze je to tak ze maternica sa prisposobuje. Mozem sa ta spytat, ci si uz bola u lekara a potvrdil ti 5tt? Kedy si mala poslednu mrchu. Vies chcem si porovnat terminy. Ja som este nesla k lekarovi, lebo som otehotnela po kyretazi dost skoro, tak teraz chcem este pockat.
pekny den

aspa77
14. júl 2009

AHojte. Som v 8.t.t.a ako citam chvalabohu nie som sama s takymito problemami. Aj ja mavam bolesti v podbrusku, co som na zaciatku nepocitovala, ale tiez to nie je stale, raz to citim, raz nie. Lekar mi povedal, teda, ja som si to aj myslela, ze je to roztahovanim maternice, ale teraz si uz tym nie som taka ista, lebo tato bolest je ina ako minule. Zatial ale ine problemy nemam. MAm na maternici myom, minule mi nasiel cystu na lavom vajecniku, takze som zostala uplne sokovana, ze som vobec otehotnela. Som tohoto casu PN, lebo mam dost narocnu pracu, a zrejme by som ju nezvladala bez problemov. Este by ma zaujimalo chystate sa niekde na dovolenku??? Ja by som hrozznnnneee rada isla, ale mam strach ist k moru a celkovo na dlhsiu cestu.

ikula2
14. júl 2009

sixtine uz som sa pytala aj predtym, si v 5tt a bola si u lekara, prosim ta kedy si mala poslednu mrchu ja tiez ratam ze som teraz v 5tt a chcela by som si porovnat termin. a mala si uz srdiecko? to je asi este skoro. prosiiiiiim odpis

lulu4
14. júl 2009

ahojter kocky, neviem co je to so mnou, prosim poradte...
mrchu som mala naposledy 30.6.
12,7, ah 13.7. sme sa snazili s priatelom zamiesit na babo a dnes je len 14teho a ja mam dost velke bolesti v oblasti laveho vajecnika, skratka v podbrusku, take pichave ale akoby to uz prechadzalo, trvalo to cca dve hodiny... co to moze byt? moze sa tak skoro uhniezdovat oploednene vajicko a to vtedy boli?
prepacte ak je to blba otazka ale este som nebola tehotna.
vdaka

andrejusa
14. júl 2009

lulu4... na začiatku (v 5t.) som aj ja mala stále také pichanie. Strašne ma pichlo, potom prestalo, potom zas a tak ďalej niekoľko dní. Sestrička mi povedala, že to je tým, že sa rozťahuje maternica a začína tvoriť placenta... 😉

ejusaaa
14. júl 2009

Andrejusa,to si Tyyyyyyyyyy?co sme si ohladom gati pisali? 😀

lulu4
14. júl 2009

ale ja neviem ako to funguje, ak by som bola tehu tak to sa uz rata na tyzdne od poslednej mrchy? alebo ako to je prosim ta? viem ze vyzeram asi ako blbec ale fakt ma tieto veci nikdy nezaujimali a teraz sa ma az prilis dotykaju 🙂 co som vsak rada az na tu bolest :(
este raz dakujem

andrejusa
14. júl 2009

ejusaaa... ahoooj, áno to som ja! 😀 😀 😀

andrejusa
14. júl 2009

lulu4... z toho si nič nerob, ja som sa na tieto veci pýtala ešte pred pár dňami. Baby mi odporučili dať si do googla tehotenská kalkulačka a ono ti to tam vyráta. V ktorom si týždni a tak. A vraj ak si mala nepravidelný cyklus, tak si máš k tomu výsledku prihodiť tých pár dní. Ja som mávala každých 31 dní, takže tá kalulačka mi varátala 21 február a mala som si k tomu prirátať 3 dni. chápeš?

ejusaaa
14. júl 2009

Jeeeeeeeeeej cau,tak aj vy budete mat mozno Tobiaskaaaaaaaaa? 😀 Lulu,ja som mala bolesti taketo a to som este nevedela ze som tehotny..som myslela ze som rechladla,a potom ked som bola v 6 tyzdni mi to potvrdili ze som,tak aj Ty mozno si 🙂

ejusaaa
14. júl 2009

No tak kalkulacka je dobra vec,skus Lulu 🙂

ejusaaa
14. júl 2009

ze som tehotny..tehotnaaaaa tam ma byt 😀

andrejusa
14. júl 2009

no, nám sa to meno príšerne zapáčilo už dávnejšie a tak keď sme ešte neplánovali už bolo rozhodnuté. Aj ty máš pozerám... jéj. Len dúfam že mu nebudú vravieť Tobiáš 😠

ejusaaa
14. júl 2009

No tak nam sa to zatial vsade stalo,ci u dr,ci na krste,ci ked niekomu poviem ze je Tobias,tak pri najblizsom stretnuti,ze ahoooooj Tobiáš 😝

lulu4
14. júl 2009

andrejusa: podla tej kalkulacky mi vyslo ze som v 5.t.t ale ako mozem byt v piatom t.t. ked sme to babo mohli splodit len pred vcerom? pred tym sme nemali sex bez ochrany.....resp. sme si davali pozor....
ci to je normalne take vypocty?

andrejusa
14. júl 2009

jáj, to len od predvčera by si mohla byť? dovtedy nič? myslím dovtedy ste nemali nechránený sex? lebo to ti ešte ani test neukáže, až po nejakých 5 a viac dňoch... neviem prečo sa to ráta od poslednej menštruácie, keď si nemusela ostať v tom práve v ten deň... ja som z toho tiež jeleň. Ale ak fakt ide len o to predvčera, tak to ešte asi nemôžeš ani cítiť tehotnosť... jedine že by si si neuvedomovala že ste sa mohli aj pred tým "pošmyknúť". alebo ťa zle ja chápem?

cetera
14. júl 2009

lulu urob si test o 10 dni a budes na istom.......mna napr. pobolievalo v podbrusku asi tyzden na to som sla k dokymu (tiez to vyzeralo na vajecnik) ale kedze som mala este tyzden do mrchy ktorá nakoniec neprisla tak som si bola celkom ista lebo testik neukazoval este celkom 2 //. na jednej sme si neboli isty tak sme robili testiky kazde 2 dni ale mrcha to potrvrdila a potom o 3 tyzdne aj doky

lulu4
14. júl 2009

spravne ma chapes, dovtedy nic, teda davali sme si ako tak pozor ale poskyknut sa mohlo kedze sme nepouzivali ziadnu ochranu ale spoliehali sme sa na prerusovanu suloz...
ale pred vcerom to bolo 2x uplne naplno bez okolkov sme sa uz rozhodli konecne 🙂 vsak prave aj mne sa zda ze by to bolo skoro a ze by som nemala nic pocitovat, az tak za dva tyzdne najskor si myslim ale neviem preco sa to pocita od poslednej mrchy kedy bola a tak mi to vychadza ze by som bola v 5 t.t. skratka som z toho aj ja jelen 🙂
bola by som stastna keby som tehu, ale to este nemozem vediet zaroven ma dnes vydesilo to pichanie v podbrusku... citala som niekde ze sa moze uhniezdovat oplodnene vajicko v maternici ale neviem ci tak skoro je to mozne?

cetera
14. júl 2009

ako si prisla na ten 5tt? ved od poslednej mrchy ked som dobre citala mas 2 tyzdne dnes takze by si bola dneska v 2 tt. Nemozes pocitat od poslednej minulej ked si jednu mala este po nej toho 30.6. ked dobre to chapem.....alebo ti ta mrcha prisla aj ked mozes byt tehu to sa stava tak si urob test ved by ti to malo ukazat ak si myslis ze by si mala byt v 5tt. (aj ked ste si davali pozor) lebo ak pocitam ja ze od toho 30.6. si ju mala naposledy a si si ista ze predtym ste davali urcite pozor tak skor ako 10 dni si ho ani nerob lebo ti nic neukaze......ak chces chod na tuto stranku a tam mas den po dni co sa deje mozno ti to pomoze, hoď si to do prehladavaca a uvidis....

http://www.mamatata.sk/clanok/2718/3/13/1_lunar...

lulu4
14. júl 2009

cetera: dakujem za rady, si zlata... pomohla si mi, precitala som si co sa skryva pod tym linkom co si mi poslala...
uz som zase o cosi mudrejsia..
mas pravdu ked sa to rata od poslednej mrchy 30.6. tak to nemoze byt 5 tt, to by bola hovadina...
test si spravim najskor az buduci vikend teda co bude od12. kedy mohlo dojst k oplodneniu uz dost dlhy cas si myslim.... potom dam vediet co a ako ale bojim sa tych bolesti dufam, ze sa uz nebudu opakovat ako dnes

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre