Čo pomôže na bolesť hlavy v tehotenstve?

9021helena
29. mar 2013

Baby vcera ma tak priserne bolela hlava ani ked som sa vyspala tak nic nepomohlo vzala som polku paralenu a potom polavilo poradte nejake rady ako sa zbavit tej bolesti

bosoriak
29. mar 2013

Ja som mavala velmi casto bolesti hlavy. Najlepsim liekom pre mna bola obycajna citronada - vytlacit pol citronu do pohara, veeela cukru a zaliat vodou. Ked bolo velmi zle, na povolenie lekara som na to bravala Paralen, kludne 500vku a asi dvakrat pocas tehotenstva som si dala dve (s asi hodinovym odstupom). Mam este jedno dieta a musela som fungovat, takze preto. Obcas pomohla kava s citronom, niekedy pohar koly. Obe decka su zdrave a nic im nie je.
Inak je dobrou prevenciou vela vela tekutin a cerstvy vzduch.

Toho paralenu sa netreba az tak bat. Ked si clovek precita, co vsetko tehotne beru (antidepresiva, lieky na pecen, srdce a pod.) a rodia sa zdrave deti, tak to nebude az take akutne.

Drzim palce a malo hlavybolenia 🙂

wewe22
29. mar 2013

ja som mavala migreny velmi mi pomahala masaz krcnej chrbtice chodievala som raz do tyztna ked bolo treba a dlhe prechadzky na cerstvom vzduchu

atrami
29. mar 2013

Veľa tekutín. Ja som pila kávu. Ak som si ju nedala hneď ráno, bolela ma hlava celý deň. Spýtaj sa na lieky lekára.

matozazzo
29. mar 2013

Zavisi od toho, ci ta bolievala hlava aj predtym, alebo nie a aka je to bolest hlavy... Mam nizky tlak, trpim na "bolest" krcnej chrbtice, ak si nedam pozor, namaham ju, sedim zle alebo dlho za PC, boli... 😢
Na nizky tlak vela tekutin a kava, ak mozes (nie je ti z nej zle) alebo kola (pozor na cukry), pri bolestiach z krcnej chrbtice spravne drzanie tela, tiez vela pit a cvicit...
Ak je naopak vysoky tlak, musia ist lieky... Ak trpis migrenami a nevies pricinu, tak len skusat... mozno ti poradia ini.

ala82
29. mar 2013

Mna bolela pocas celeho tehotenstva nic nepomahalo.v poslednom mesiaci v mojom pripade v 8mesiaci uz tak casto nebolela.vyskusaj colu alebo studene obklady na hlavy a krk.mozno ti pomozu.a ked len vydrzat.mna poslal lekar k neurologovy ale ten aj tak ti nic neda a ani nic neuroby lebo si tehotna.uz len vydrzat.to v ktorom si tt?

milka1978
29. mar 2013

@9021helena Ahoj .... ja som mala tiež v tehotenstve príšerné bolesti hlavy .... mne pomohlo keď som stále v dome vetrala a mala som čerstvý vzduch, no myslím, že pri dnešnej zime to asi nebude možné .... alebo mi pomohlo keď som si ľahla a dala na hlavu zimný uterák ale nie len na čelo ale na celú tvár, že ma to tak osviežilo ..... alebo taká malá prechádzka po vonku, samozrejme ak sa dá a ak Ti to zdravotný stav dovoľuje, ja som totižto pri druhom tehu od 5 mesiaca mala kľud na lôžku takže to s prechádzkami nebolo bohviečo .... a ak mi už nič iné nezaberalo tak som jedla paralen 500 mg celú tabletku, pretože len toto sa v tehu môže a neboj sa celej tabletky skôr ti zaberie ak máš príšerné bolesti a ja viem o čom hovorím ... držím palce aby si to všetko prežila už bezbolestne 😉

zuzsko
30. mar 2013

aj mna velmi bolievala hlava, vecer to uz bolo fest silne, ale nastastie som vzdy zaspala a rano to bolo prec...nezaberal ani citron, kava, tekutiny, nic...raz som si dala paralen ked to uz bolo nevydrzatelne...potom na predporodnej priprave nam dr. povedal, ze paralen sa moze v pohode (samozrejme nie privelmi casto)... 🙂

despina22
29. apr 2013

Mne pomohla Vietnamská masť(kúpiš ju normálne v lekárni), je to také tuhé, potrela som slichy a pomohlo to. 😉

albahaca
1. máj 2013

Mne - vietnamská masť, matová silica, studený obklad alebo opak teplý termofor na čelo, ak je to v oblasti nosných dutín. Tiež, keď sa nedalo vydržat som si dala paralen - na odporúčanie lekára možno tak 3x za tehotenstvo. Ešte mi pomáhalo aj magnézium proti bolesti hlavy.

zuzana36
3. máj 2013

trpim migrenami, a aj teraz to bolo hodne zle, samotna neurologicka mi kazala zavolat az na druhy den a ze prekonzultuje co a ako a tak som sa spojila so svojou gyn a ta povedala, ze aj v nemocke davaju algifen, tak som dala pol davky, zabralo, ale o tri dni znova a to som uz vedela, ze i ked sa moze dat znizena-polovicna davka, tak az tak velmi vhodne, ale hlavne nie viac ako raz za den a nie casto cize kazdy den, ze nie je vhodny algifen, pretoze ma vplyv na hladke svalstvo a mohla by plod maternica vylucit. no kazala mi ibalgin a moze sa az do 4OO mg, ze je to podstatne lepsie ako ked zena trpi. teraz som to tak mala v 4tt a v 5tt. ale predosle tehu ked ma videl primar, tak mi ten ibalgin nakazal, ze na jeho zodpovednost! nic sa nestalo, naozaj som si lieky davala len uz ked som zacala mat problem s dychanim- mne sa to stava pri silnej bolesti hlavy a dostanem krce do ruk a nemozem artikulovat.
no chcem povedat, ze mala je zdrava a toto tehu uvidime co bude. kazdopadne to je moja skusenost, nie rada, ze tak to mate robit. je na kazdej zvazeni co si da. najlepsie je nebrat nic, ale to by mna asi zabilo. prekonavala som migrenu mimo tehu lahsie ako v tehu

zuzimino
3. máj 2013

Ja som bola tiež až u neurologičky a po dohode aj s gynekologičkou mi dovolili dať si 1 panadol a potom mi predpísali magne B6. Keď by sa bolesť vracala,ale až keď by už bola veľká tak vtedy si dať panadol,inak nie. Mne pomohol ten jeden a to magne b6. Odvtedy ho beriem každý deň a kupujem si aj magneziovu vodu.

nintu
3. máj 2013

mne gyn.povedala ze kludne mozem paralen.jeden denne vobec neuskodi-ale samozrejme iba pri bolesti

vodnari
17. máj 2014

esr oiurep

anjelik14111
30. okt 2014

no veru ja mám rovnaký problém, som v piatom mesiaci a už tri dni ma tak bolí hlava že mi ide puknuť, bolesť mi prechádza až ku spánkom a ani káva mi nepomohla. užívam aj magnezium ale moc mi to nepomáha a ten paralen si teda možem dať? lebo fungovať s bolesťou hlavy je velmi ťažké :(((

matarka
30. okt 2014

@anjelik14111 Ked nepomaha magnezium, daj si polovicu sumiveho Panadolu. Mne zabera, aj gynekolog (velky odporca liekov v tehotenstve) mi ho schvalil - ak si ho teda nebudem davat casto.

veselamirka2
31. okt 2014
Používateľ veselamirka2 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od veselamirka2.

mna bolievala z hlavu z nizkeho tlaku ked som otehotnela vysadila som kavu aby som babatku neskodila ked som skoro odpadla a muz ma viezol na pohotovost tak mi povedali ze tu kavu aspon jednu mozem no ja som zistila ze ich potrebujem aspon dve za den obcas ked je velmi nizky tlak tak aj tri nerobim si zabijaky a ked nikde sedim dam si radsej latte alebo cappucino a zatial to zvladame aj s malickou 🙂

jozefnistor
2. máj 2016

Ahojte aj ma boli hlava uz DRI dni a nic mi nepomaha ani paracetamol ani kava ani cistron poradtrmi co mam skusit abi prestalo a
Son 14tizdni tehotna cakam prve dieta a trohu sa bojim ze sa daco stane uz dridni tapletki perem ot hlavi a nic nepomaha
Budem rada ked mi poradite dakujem

aduuus
2. máj 2016

V normalnom davkovani sa moze vsetko..ci paralen. Panadol. Ibalgin...ja som bravala ibalgin

misulka55
14. júl 2016

Ahojte som v 14tom tyzdni a tak 3dni v tyzdni ma boli hodne hlava. pred tehotenstvom ma hlava bolela mozno raz za rok. Mam to riesit aj inak ci len to nejako pretrpiet?

ketrin2727
14. júl 2016

@misulka55 mne pomohla zazvorova limonada, ale so zazvorom opatrne

paty888
15. dec 2020

@zuzana36 ako ste riesili bolesti hlavy v 3. Trimestri? Je obcasne uzitie ibalginu naozaj nebezpecne?

lanza
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
redbee
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lanza
12. máj 2021

ano aj ja mam najlepsiu skusenost s jodisom neviem si ho vynachvalit nechela som brat tabletky ked som bola tehotna a jodis mi pomohol

saninka33
11. jan 2024

@aduuus ako často si bravala ibalgin prosim

saxana000
11. jan 2024

Paralen 500
Mentolova mast cez celo.ladovy obklad na to tma ticho a veeela sody lebo velakrat to bolo z leniveho travenia.potom sa mi trikrat grglo a pomohlo a ked uz to bola ozajstna migrena nepomohlo nic len trpiet v posteli po tme v tichu a.prosit.panaboha nech sa zmeni tlak aby to.preslo cim skor

saxana000
11. jan 2024

@saninka33 ibalgin som mala uplne zakazany.vo veeelmi vynimocnych pripadoch pri zuboch po.operaciach ale.normalne by ti mal.stacit.ten paralen

maminkadeticiek
11. jan 2024

Silna kava s citronom.

aduuus
25. jan 2024

@saninka33 keď som potrebovala

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre