Čo znamenajú zlé prietoky v 31. týždni?

helena220
5. sep 2014

Ahojte maminy.Som v 31.tt,je to druhe tehotenstvo,mam uz rocnu dcerku. Dnes som bola na sono vysetreni a lekarka mi povedala ze prietoky mam dost zle. Dala mi liek oxyphylin a magne B6.Vraj ak toto nezaberie do 2 tyzdnov tak potom infuzie v nemocnici. Musim ale priznat ze sa ani velmi nevyznam v tom co tie prietoky vlastne su,len cca ze su to tie ziviny co idu k dietatu.mate s tym niektora skusenosti?naozaj to mozeu lieky upravit,alebo to moze babu sposobit nejake poskodenie alebo postihnutie?mam dost obavy.dakujem za odpovede

katarinamarkova
5. sep 2014

@helena220 ak chces byt kludna, daj si spravit sono inemu lekarovi, vela doktorov sono vobec nevie robit a potom zbytocne plasia mamicky....by som sa rozpisala na stranu.
neboj, ak by sa to doktorke videlo moc zle, lezis uz v nemocnici.

helena220
autor
5. sep 2014

napisane tam mam ze hodnota RI 0,74
inak sa citim teraz celkom fajn,len doteraz som casto hnackovala a mala problemy s travenim a dost som aj schudla ale inak v pohode.pri prvej som schudla v tehu 23 kilov. ale malinka sa narodila zdrava sice porod bol komplikovany a tazky ale je zdravucka tak verim ze aj teraz vraj chlapcek bude tiez v poriadku

lubka1983
5. sep 2014

@katarinamarkova
@helena220 presne tak keby to bolo velmi zle lezis v nemocke bez debaty a cakania 2tyzdnov...a nechapem ako si mozes mysliet ,ze ked mas zle prietoky a lieky alebo infuzka sposoby ,al.moze poskodit plod,skor sa obavaj zlych prietekov

simsalabim
5. sep 2014

@helena220 ja som tiez mala cca v 30. tyzdni a lieky mi nasadili presne tie iste - a to bolo cca pred 9. rokmi. Pri dalsej kontrole to uz bolo OK a lieky som uzivala az do porodu. Dcera sa narodila zdrava. Mna ale lekar skontroloval po 3 dnoch a potom opat tyzden na to. Hovoril, ze ak sa to neupravi, tiez nemocka, pripadne vyvolavany predcasny porod. Ale nebolo treba. Neboj, aj tebe sa to upravi.

martina_uk
5. sep 2014

Ja som mala v 32 zle prietoky, v 34 taky tak, musela som Do nemocnice kde ma kazdych 12 hodin davali na pasy,mala prestala priberat a ked dokonca ubrala na vahe tak mi na konci 36tt vyvolali porod. Mala 2600g.

mischelina
1. júl 2016

Ahojte maminy viete mi poradit kde mam ist na prietoky?som v 26 tt este mam cas len sa informujem do nemocnice nechcem v gynstare 25€ este niekde to robia? Da

luluapali
1. júl 2016

Ahoj, tiež som mala problémy s prietokmi. Malá bola o 2t menšia. Znamená to predčasné starnutie placenty a cez pupočník prechádzalo málo živín. Tiež som bola 3mesiace v strese, či bude malá vývojovo v poriadku. Ale ludské telo funguje tak, že keď je problém, snaží sa zásobiť v prvom rade mozog. Čiže odoberie živiny/krv najprv z končekov prstov na rukách nohách, keď nestačí, tak sa to zásobovanie zvyšku tela znižuje a vyživuje hlavne mozog. Malá sa narodila v ukončenom 37tt (chodila som na rizokovú amb., ležala som aj v nemocke ale bez infúziek) a mala 2,6kg a 48cm. A je zdravá, teraz má 3,5r 🙂 a tiež som brala lieky. Môj pôrodník mi poradil, aby som každý večer vypila 1dcl červeného vína. A keď som týždeň v kuse pila večer 1dcl vína, malá pribrala. Keď som ďalší týždeň nepila, malá vôbec nepribrala 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre