Dá sa alergická nádcha v tehotenstve liečiť?

bellugia
13. nov 2010

Ahojte.
Už pár mesiacov trpím kýchaním, čo sa zhoršilo na nádchu a chronický stav. Znemožňuje mi to dýchanie. Vraj je to čosi alergické, súvisiace s roztočmi a možno aj potravinami (neviem aké, uvažujem, či vitamínový doplnok Calibrum nerobí tiež zle) 😖
Otázka teda je, ako sa to vôbec dá diagnostikovať - lekárka ma iba liečila ako nádchový stav, ale ten trvá a trvá... ?
A teda, dá sa to v tehotenstve liečiť? Ako? 😠 Dosť ma to štve a unavuje a moje okolie je plné otázok, čo je so mnou...

jerryjanka
13. nov 2010

ono to môže byť nielen alergia ale aj tzv tehotenská nádcha - takže jedina rada je asi vydržať 😅

soldi
15. nov 2010

ked pojdes na orl, tam Ti doktorka pozrie do nosa (nie je to nic neprijemne, uplna pohodka) a podla stavu sliznic Ti povie, ci to je alergia, alebo nadcha.

mna to trapi od zaciatku tehotenstva- na 100% alergia. kupila som si claritine- 1tbl denne, teraz uz si davam len polovicu. alergolog aj gynekolog mi povedali, ze claritine mozem.

nemohla som uz ani spavat, ani dychat, bola som v depresii. a ked mas malo kyslika Ty, ma ho aj male, ked si v nepohode Ty, je aj babo, takze ten claritine je mensie zlo. je volne predajny- 7 tabletkove balenie, ale mne vzdy predaju aj to vacsie.

evickapooh
15. nov 2010

ja som alergicka -uz 20 rokov , pocas tehu som nemohla brat nic -ani Claritine,daj si Calcium tabletky-najlepsi je od firmy Sandoz,treba brat pravidelne ,existuje tiez liek [homeopaticky -mozu aj tehu]Rhinallergy-a mne dovolila imunologicka na noc polku alebo aj 1 tabl Dithiadenu[mozu aj babatka ale uspava,je to na recept ale ak mas znameho lekarnika ten ti da iste]

kvetinka211
15. nov 2010

skus si davat probiotika, mne zmiernili priznaky alergie, takze teraz mozem byt bez liekov

krasolitka
22. dec 2010

ahojte ako tak citam ta nadcha alergicka je fakt hrozna ja tiez uz treti mesiac trpim mam upchaty nos stale nachladena som v noci nemozem spavat ☹ je to na nervy ked clovek nemoze volne dychat nosom ja si davam olynth aspon trosku pomoze ked uz sa tazko dycha,ale otazka a co babo v brusku?som v 31tt uz a niekedy si myslim ze to uz nikdy neskocni vecne bojujeme z nosom u krcneho som uz ako doma stale mi da bioparox a hotovo uz nechcem tolko brat tie lieky t akd e ☹ a akurat teraz ked idu sviatky uz mi bolo dobre tyzden a znovu to mam neznesitelne sa mi upcha nos hrdlo skriabe len fukam a fukam ten nos ,uz som snad vyskusala vsetko a stale sa to vrati po tyzdni

alexandrah
22. dec 2010

alergia sa v tehu liecit nemoze, len ak mas ze na roztoce, tak take veci, ako casto vetrat, prat postelnu bielizen, aj periny a tak ... iba takto eliminovat ... ak je to tehu nadcha, tak iba kvapky do nosa ...

lyongirl
22. feb 2011

Ahojte, pridávam sa do "klubu" s alergickou nádchou. Mám ju v podstate pár rokov, ale ani som o nej nevedela. Diagnostikovali mi ju v r. 2004 a predpísali lieky, ktoré som postupne vysadila a všetko bolo ok. Počas obidvoch tehotenstiev sa to zhoršilo, ale nikdy nie natoľko, že by som to musela riešiť. Stav sa mi zhoršil v novembri 2010, kedy mi nasadili nanovo lieky. No do toho som otehotnela, tak som ich musela vysadiť. Všetko bolo ok a ja som sa veľmi tešila až nastalo toto hrozné chrípkové obdobie, ochorela celá rodina a ja tiež. Myslela som si, že mám chrípku, nos sa mi zapchal tak, že bez kvapiek som sa nebola schopná nadýchnuť, z toho som mala veľmi silné bolesti hlavy. Bolelo ma celé telo a ja som nebola schopná ničoho. Lekár mi však povedal, že to je zhoršenie alergie. Predpísal mi Bioparox, ktorý zabral na 3 dni, potom sa to zhoršilo nanovo, tvoria sa mi hnusné husté hlieny, ktoré nejdú vysmrkať. Nepomáha žiadna morská voda, striekam si Vincentku, aj ju pijem, mám vyschnuté v krku. Dnes som bola na ORL a dr. mi poradila Sinupret tablety, alebo kvapky a homeo Allium Cepha 9 CH/neviem, či sa to presne takto píše/. Dúfam, že mi niečo zaberie, už som hotová, mám depky, nie som schopná dýchať a starať sa o deti, stále len polihujem, bolí ma telo, hlava a neviem si predstaviť, že toto by som mala prežívať celé tehu. Pôrod by bol v tomto momente vykúpením, ale to je ešte veľmi ďaleko. Nestačí, že mi je od 5tt zle, ešte aj toto do toho...
Som rada, že nie som sama a že som tu objavila túto otázku, škoda, že to nie je diskusia, ale idem mrknúť link od danu 😉

babatko123456
7. okt 2013

Ahojte,ja som v 16tt a asi pred troma tyzdnami som ochorela, boleli ma priedusky a tak som vybrala augumentin, ktory mi dal gynekolog.Bala som sa liekov ,ale zaroven tesila, ze to asi menej uskodi babu ako prechodena choroba.Po tyzdni uzivania atb, ziadne zlepsenie, raz kasel, potom palenie hrdla, palenie sliznic a velka hrozna nadcha, ktora jeden den bola a potom zmizla a zasa prisla... a tak som isla nestastna po troch tt ku ORL, tak mi nedovolila absolutne nic, ze vraj antihistamnika mozu pekne poksodit plod, tak som dostala zakaz, a tiez ziadne kvapky, jedine co mam je masticka do nosa rinopanteina, mam uplne upchaty bolavy nos, stipu ma sliznice a ja sa idem z toho zblaznit.Jeden den lepsie, potom hrozne zhorsenie.Som tak vystrasena, ze sa neodvazim si dat ziadne kvapky ani antihistaminika.a do porodu mam este pekne daleko...

dasenka26
12. okt 2013

Ahojte, mna postihuje alergia - kýchanie vždy jun-jul. Ked ma to postihlo tento rok v II. trimestri na odporučenie lekárov som brala Zodac ako predtým. Bez toho by som nespala tak ma vždy večer škriabalo v hrdle. A neustále kýchanie napína brušné svaly co tiež nie je dobré. Takže v pohode 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre