Embólia plodovej vody

mtr
18. aug 2013

Pri pôrode v roku 2009 som dostala emboliu plodovej vody.zachranili mňa aj babetko. Mate niekto s týmto skúsenosť a porodili ste druhe dieta? Picham si fraxiparin a zom 35 tyzdni a ide na mna depka. Ďakujem za príspevky. Zuzana

cuculik1
18. aug 2013

@mtr fiha, ani som nevefela, ze nieco take je...tiez picham clexane, mam trombofiliu.

isabel11163
18. aug 2013

@mtr Ahoj, nie je to tak dávno čo sa nám narodilo bábätko ktorého maminka pri prvom prekonala embóliu a pri druhom sa jej to nestalo.. tak sa neboj 🙂 strachom nič nevyriešiš musíš myslieť pozitívne 🙂 držím palčeky

aristka
18. aug 2013

to ,že sa ti to stalo pri prvom pôrode ,neznamená ,že sa ti to stane teraz ...určite je to zlý zážitok a skúsenosť a máš strach ,ale kˇlud a porozprávaj sa zo svojím dr. nech ti to vysvetlí prečo sa to stalo....lebo to sa stane len za určitých okolností..neboj držím prsty a dobre to dopadne... 😉

mtr
autor
19. aug 2013

Potesili ste ma dakujem.Lekari su optimisticky, tAk len dufat a modlit sa.praje. VAm pekny den.

sevricanka
22. feb 2016

Neviem veľmi by sme tužili s manželom po treťom dieťatku ale mám už dva cisarské rezy za sebou a určite by som rodila len cisarskym nakoľko kvôli epilepsii to mám odporúčané od neuróloga ale neviem ked v poslednej dobe čítam o tej embolíí plodovej vody koľko žien na to zomrelo neviem či sa dať ešte na tretie babatko.a prečo potom doktori skôr nepodavaju každej pacientke nieco proti tej embolii aby sa tomu zabranilo?

brisilda
22. feb 2016

@sevricanka to , ze mas za sebou 2 sekcie nebrani tretiemu tehotenstvu 🙂 Sesternica mala 2 sekcie , nadvahu a predsa otehotnela a narodili sa jej krasne zdrave dvojicky 🙂 .... Netreba sa bat len verit , ze vsetko dobre dopadne 🙂 Ja som nastastie o embolii plodovej vody este nepocula

katuliena82
22. feb 2016

@sevricanka embolia plodovou vodou je nredvidatelna diagnoza, neexistuju preventivne opatrenia a je to zriedkavou komplikaciou. Ovela castejsie su ine mozne komplikacie.

katuliena82
22. feb 2016

@sevricanka vznikne to, ked z ,,nejakeho,, dovodu prenikne voda z maternice do krvneho riecista a zablokuje plucne alveoly. Fraxiparin sluzi na riedenie krvi, nerozumiem aky preventivny vyznam to moze mat...skus si o tom precitat v odbornych clankoch. Embolia plodovou vodou sa NEDA predvidat..

januska1104
18. mar 2016

@brisilda tak ale vieš ja mám aj epilepsiu mne doktor na sone skontroloval jazvu vraj je dosť pevná a môžem mať kľudne tretie bábätko.ale neviem veľmi túžim aj po treťom ale zase som čítala o ďalšom príbehu čo v pondelok zomrela mamička v dolnokubinskej pôrodnici na embóliu plodovej vody.tak mám strach keď som bola tehotná ked som čakala prvú alebo druhú dcérku nepočula som ani o úmrtí na emboliu z plodovej vody.neviem keď už mám dve dcérky tak len rozmýšľam aby neostali bez mamy.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre