Hematóm počas celého tehotenstva

jajka68
7. máj 2012

ahojte, najde sa tu nejaka, ktora mala cele tehotenstvo problemy s krvacanim a hematomom? dakujem

daniela242
7. máj 2012

Ahoj mne zistili hematóm v 13tt, hne´d mi nasadili lieky a kľudový režim. Krvácala som s prestávkami cca do 23tt. Potom už na UTZ nebolo vidno či tam ešte je. Tak to lekári brali tak že sa vstrebal alebo vyplavil a na prekvapenie mojho lekára pri pôrode sekciou keď ma otvoril, ten hematóm tam stále bol 😝 . naštastie malý sa narodil zdravučký tak som rada že to takto dopadlo 🙂

nescafe28
7. máj 2012

@jajka68 ahoj co sa ti objavil dalsi?

jajka68
autor
8. máj 2012

@nescafe28 nie, ten isty mam stale, ale sa mi zas naplnil krvou, ale dr. mi na pohotovosti povedal, ze ak tam je na maternici uz raz jazvicka a vsetko okolo nej rastie, tak ona sa tak lahko nezrastie a bude sa vyplnat stale. ze sa to zaceli az po porode ... tak treba len bojovat

jajka68
autor
8. máj 2012

@daniela242 a ake lieky si brala? aj si stale od toho 13tt krvacala? aj si bola v nemocnici? bo ja som bola mesiac a vobec sa to nezmenilo :( uz som doma, a mam kludovy rezim, tak uvidim co bude.

nescafe28
8. máj 2012

@jajka68 to nevadi malicke stale rastie a ten hematom ho uz nebude tak ohrozovat. Hlavne, ze uz si doma tak pekne odpocivaj 😉 . Mne tiez povedal lekar, ze ten hematom aj ked sa vyprazdni tak ten obal odide z tela az pri porode.

strawberry17
8. máj 2012

ja som mala rovnaky problem, krvacanie, vela liekov, casto nemocka, kludovy rezim cele tehu, vsetko dobre dopadlo, porod cisarskym, syn je zdravy 🙂 drzim palce, ak by si mala otazky kludne sa pytaj sem alebo do IP

daniela242
8. máj 2012

@jajka68 ja som krvácala skoro stále od toho 13tt až do 23 len s malými prestávkami. V nemocnici som nebola - podpísala som reverz nakoľko staršia dcérka ťažko znášala odlúčenie odo mňa ☹ tak som ležala doma ale dodržiavala som poctivo kľudový režim, v podstate som vstávala len na WC, inak sa o všetko staral manžel a brala som duphaston a na za stavenie krvácania Dicynone. mne sa to tiež vôbec nezlepšovalo- dokonca ten hematóm aj trochu viac narástol až potom po 23tt to prestalo tak sme mysleli že už je preč a predsa nebol 😝

jajka68
autor
8. máj 2012

@daniela242 dakujem, dufam, ze aj mne to casom prestane

bona
21. máj 2012

@jajka68 ja som akurat dnes prisla z nemocnice..minuly tyzden v nedelu vecer som zacala krvacat, takou jasnou krvou..hned som bezala na pohotovost, tam ma lekar vysetril, babatko bolo ok, krvacanie som vtedy nemala, tak mi este vravel, ze som asi trochu spanikarila, kazdopadne, dal mi injekciu, ascorutin a sla som domov, ale s tym, ze rano mam pre istotu na par dni prist do nemocnice. No vratila som sa asi za hodinu a pol, lebo ked som prisla domov zacala som krvacat normalne prudom.. 😒 Uz som bola presvedcena, ze je koniec a rano do vizity som takmer vobec nespala..zobrali mi krv, moc a spravili ultrazvuk a zdiagnostikovali mi rozsiahly hematom na placente, dr. aj primar sa pomaly divili, ze babatko je stale vitalne, z ich vyrazov som sa uz psychicky chystala na to najhorsie.. 😔 Kazdopadne, nariadili mi prisny kludovy rezim (mohla som ist len na wc, ani sediet mi neodporucali, len lezat), pichali mi Dycinone (neskor mi to zmenili na tabletky), brala som aj duphaston a ascorutin..a ze mozeme len cakat, ako sa to vyvinie..povedali mi, ze bud sa to vstrebe alebo vycisti, len je otazne, co babatko..v pondelok do vecera som velmi nekrvacalo, ale v utorok nadranom to boli doslova potoky..sestricky ma ale este predtym ukludnovali, ze pokial je to "len" ciste krvacanie, bez nejakych zhlukov a pod., a krv je tmava, je to zrejme ten hematom, ktory sa vyplavuje..v utorok mi robili kontrolny utz a zistili, ze hematom sa vyrazne zmensil, ale este tam stale nieco je..este aj v stredu som krvacala, uz nie az v takej miere, vo stvrtok to preslo do spinenia a od piatku je "klud"..nez ma dnes prepustili, znova mi robili utz a hematom je nastastie prec, nalez bol v norme, tak sa modlim, aby to tak zostalo az do konca tehotenstva..stale mam kludovy rezim, lieky mi vysadili, tak uvidime, co bude dalej..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre