Hematóm v prvom trimestri

hubka51
21. nov 2012

Ahojte tehulky a skúsené mamičky 😉
Som tu nová a prišla som sem aj preto lebo by som potrebovala poradiť. Som približne v 5.až 6.t a doktor mi zistil 11x5mm hematóm. Aj som mala a sem-tam mám slabo hnedý výtok. A tiež sem-tam bolesti v podbrušku.Doktor mi predpísal len magne B6 3x denne a ležať, že viac spraviť nemôže. Najbližšiu kontrolu mám až 6.12. a mne to príde strašne dlho ☹ Potrebovala by som vedieť koľko by som mala ležať a ako zistím, že či ten výtok je niečo zlé alebo len sa mi vyplavuje ten hematóm? Ďakujem veľmi pekne za odpovede 😉

hanka1111
21. nov 2012

@hubka51 no aj ja som mala hematom,dost velky.musis lezat poctivo,len chladnicka a wc,nic ine.radsej to neriskuj,naozaj je potrebny maximalny klud. Ja som mala este utrogestan 3x2.pokial budes len spinit,je to ok,ale ak bude krv alebo akakolvek zmena v spineni,myslim ak to nejako moc zosilnie alebo sa objavia nejake bolesti,bez na pohotovost. Aj ked tam mozno pojdes zbytocne,ale radsej ist ako doma trpnut.ja som prelezala cele tehu,nie je to nic moc,ale ver mi,radsej sa setri.lekar ti okrem magnezka a liekov na podporu tehu (utrogestan,duphaston) nic ine neda,ja som si este davala ascorutin 2x1 na podporu ciev.drzim palce

simonkazga
21. nov 2012

ahoj, ja som mala hematóm v 8tt, potom štrbinovité odlúčenie placenty v 13tt. Musela som poctivo ležať (dokonca som bola aj v nemocke) a brať ascorutin. Ascorutin kúpiš bez problémov v lekárni, nie je viazaný na predpis. Tiež mi lekár odporučil určite brať tehotenské vitamíny + vitamín E (napomáha vstrebaniu toho hematómu). Nezúfaj, všetko bude v poriadku. Mysli pozitívne! Ak by si náhodou zbadala jasnočervenú krv utekaj hneď na pohotovosť. Radšej 10x zbytočne, ako raz neskoro. Kamarátka do 18tt ležala v nemocke, lebo stále krvácala (a riadne), momentálne je v 38tt a čaká zdravého chlapčeka.

borkavan
21. nov 2012

ahojte, a z čoho vznika ten hematom? No ja som si to našla na správe z nemocnice, ked som musela ísť na potrat v 12 tt a dosť veľký 2,5 cm x 2. Sakra, a tu všade čítam, že treba len ležať a mne doky nič nepovedal ☹ A asi aj preto som potratila. ☹ Alebo mi ho mohli spraviť pri kyretáži? ☹
NO ak to doky zanedbal ☹ Ale však mi robil dosť často ultrazvuk a ešte mi aj nadával, že to nemá zaplatené lebo mám všeobecnú zdravotnú poisťovňu ☹

sirinka
21. nov 2012

@hubka51 pri prvom tehu som tiez mala hematom a ciastocne odlucene plodove obaly, dr. To klasifikoval ako zacinajuci, ci hroziaci potrat, nasadil mi duphaston ale povedal, ze v tomto stadiu je to len na prirode, ci babatko preziej ci nie, dokonca ani klud na lozku nekazal. A babatko vydrzalo. U mna slo zrejme o nadmernu fyzicku zataz, ktora cely problem vyvolala.

kolesarowa
21. nov 2012

Aj ja som mala hematóm v prvom 3mestri..cca v 14tt,tiež odporúčam ležať a šetriť sa.Vtedy som veľmi stresovala,a pomaly každú minútu čumela na vložku či ešte stale špiním☹toto sa so mnou vlieklo celé tehu..Myslím to čumakovanie do gatiek😉Našťastie vždy to bolo v poriadku.Trvalo 17dni,kým sa vstrebal a všetko bolo o.k.Bola som pre istotu v nemocnici pod dohľadom,nič som nechcela zanedbať.Hlavu hore všetko bude o.k,myslím,že na paniku je ešte čas...tá príde na rad pred pôrodom😉

katkas1
22. nov 2012

ja som mala tiez hematom, cely 2 a 3 mesiac som krvacala a nebol to len vytok, 3x sa zo mna tak valila krv a zrazeniny ze som si myslela ze je po malom, aj mne dali magne a dupaston a inekcie a naordinovane som mala 24 hodinouve lezanie, mala som byt hospitalizovana ale kedze som mala doma 7 mesacnu dceru to som musela odmietnut a lezanie pri nej tiez nebolo mozne a vidis, tu je maly. K tomu som mala do toho taky silny zapal priedusiek ze ma dr uz chcel poslat na plucne, myslela som si ze si vtedy vykaslem celu maternicu aj s ostatnymi vnutornostami.V stvrtom mesiaci sa vstrebal hematom a bol konecne pokoj. NIekedy mozes urobit hocico a babo sa neudrzi ale ak mas moznost lezat ze nemusis do prace alebo tak tak ja by som urcite lezala a chodila len na vecko a do chladnicky 😀Nevies si predtsavit kolko som sa naplakala, vecer som si lihala do postele s tym ze dufam ze sa nezobudim na to ze som zaliata v krvi a rano zase vstavala s tym ze dufam ze do vecera sa nic nestane. Vies niekdto ti povie ze ak sa babo chce tak sa udrzi ak nie nie. Ked mi to vtedy niekto povedala mala som sto chuti mu jednu vylepit, ale asi nieco na tom bude.Drzim palceky

hubka51
autor
22. nov 2012

Ďakujem vám za rady 🙂 Ako ja sa snažím ležať, aby som nemala potom výčitky a užívam si že sa chlap o mňa stará (navarí, uprace 😀 ) len mám teraz pres sebou ešte posledný ročník v škole a doktor mi povedal že PN mi napísať nemôže, že do školy sa nevypisuje. Hoc neviem prečo by mi nemohol vypísať jeden papier 😠 A s tým čumenim na vložku mám tiež stále pozerám aj ked ležím, že či náhodou tam nič nemám a keď mám teda len to hnedé tak stresujem. Dúfam, že to čím skôr prejde a budem si môcť tehu a rastúce bruško už len užívať 😵

niki5
8. feb 2013

ahojte. ja som minuly tyzden zistila ze som tehotna, no radost vystriedal strach, ked mi zacal nahnedly vytok.. isla som k dr potvdit tehotenstvo a hned ma nechala PN. hematom, ale neviem presne rozmery. hrozne sa bojim co bude, viem ze si tym nepomozem ani nemozem nic ovplyvnit.. ale bojim sa velmi potratu. chcem sa spytat berem utrogestan, a odvtedy nemam uz ziadne spinenie, znamena to ze sa mi hematom nevyplavuje? moze este aj narast? teraz by som mala byt v 6. tt.. minuly tyzden este nepocula akciu srdca. to je dalsia vec co sa bojim, ze tam pridem v pondelok a nebude este nic pocut, alebo hodnoty, rozmery budu moc male... atd... stressujem jak sa da. diky...

kejtyk
27. mar 2013

ahojte. ja som mala tiez velky hematom, velkost mi nechceli povedat..zistili mi ho po prichode na pohotovost ked som zacala krvacat. bola som na konci 11 tt. a mala som styri dni pred prvou poradnou, ktorej som sa nevedela dockat... po prijati na pohotovost mi pri krvacani
spravili sono, babatko tam bolo, zdrave, drzalo sa. videla som ho a to ma ukludnilo. dokonca mi lekar povedal, ze ked sa budem setrit, babo nie je v ohrozeni, musi sa len ten hematom vyplavit.. za tri hodiny som dostala velke bolesti, zacala som velmi velmi krvacat a o babatko som prisla..sam lekar nechcel tomu verit, ze to nabralo takyto spad...neviem,preco prave ja.. a uz sa to asi nedozviem.. ale viem, ze pokial len na hnedo spinite a nie je to krvacanie,mal by sa hematom vyplavit. akonahle zacnete mat krce alebo viac krvacat, bezte k lekarovi..

marika1066
27. jún 2014

Ahojte,žijem v anglicku,pred týždňom som začala krvacat,hned sme išli na pohotovosť,doktor podľa krvných výsledkoch povedal,ze mi odišlo minimum krvi, v utorok som isla na sono a zistili mi hematom velky 22 mm,ake nedali mi žiadne tabletky ani nic, povedali ze bábätko je v poriadku a musíme cakat do 12 týždňa, velmi sa bojim o maličké, pretože týžden som ležala doma a teraz musim začať chodit do práce, tak neviem co robit

1482009
4. jan 2015

Ahojte tehuľky.Mam za sebou potrat,potom bezproblemove tehotenstvo a teraz som opäť tehotna v 6 tt a zistili mi hematom.Hned ma vypísali na PN,kludovy režim a lieky.Tak som zvedavá ako to dopadne a som zvedavá na Vaše skúsenosti.O bábo nechcem prísť ☹

evittam
4. jan 2015

@1482009 Ahoj, ja som mala hematóm v 9.tt, a tiež hneď PN a lieky a 2 týždne kľud a krásne sa vstrebal. A malá bude mať za chvíľu 13 mesiacov. Tak ti držím pršteky aby všetko dobre dopadlo. 🙂

1482009
4. jan 2015

Evittam.Dakujem.Krvácanie už prestalo až na to že stale mam bolesti a to by asi nemalo byt...

evittam
4. jan 2015

@1482009 Ved hadam max.do tyzdna ides na kontrolu a uvidis? Ja som bolesti nemala.

1482009
5. jan 2015

až po desiatich dnoch mam ísť.Tak trpnem.No u idím,dufam,že bude všetko ok

krasneleto
12. jan 2015

@1482009 v 6tt mi zistili heamtom velky 20 mm, babo malo vtedy 5mm. prisny klud na lozku, ascorutin a duphaston a lezat lezat lezat lezat.... to je 90% uspechu... po 6 tt spinenia v 12tt po hematome nebolo ani stopy, uplne sa vstrebal, prestala som spinit a vsetko je ok... nadalej sa vsak setrim. hlavu hore

1482009
13. jan 2015

@krasneleto ahojky.Presne ja beriem duphaston a ascorutin.Cele dni ležím,už ma všetko bolí,ale stojíbto za to.Včera som bola na kontrolu a hematom sa zmenšuje,ale stale je tam.Tak som dalej na PN.Dufam,žebzmyzne a všetko bude ok.Babo je v poriadku tak som štastna

dezire1000
28. mar 2015

Ahojte ja som v 8tt v utorok mi zistili hematom 11x3mm dali mi Duphastone,Ascorutin,Vitamin E a Guajacuran.poctivo lezim.vo stvrtok rano tusim zo mna vyslo vela hnedej hmoty odvtedy len trosku cervenej krvy a to vacsinou rano a vecer mam tu svetlu krv.kontrolne sono mam v pondelok.myslite ze je to v poriadku?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre