Hemoroidy v tehotenstve

mimo0oza
5. mar 2012

Ahojte, uz 3. den som zacala mat problemy s hemoroidmi. Neviete mi poradit co si na to dat v tehotenstve?
VIem, ze treba vlakninu, ovocie, zeleninu, ovsene vlocky, orechy a vela pit, ale skor nejake masticky, aby to nebolelo a preslo.

gp2000
5. mar 2012

no moja nezavidim ti ☹ ,tiež som si tým prešla,ale u mna to začalo až po pôrode....kúp si z lekarne čapíky a masť AVENOC,teda aspon mne to zabralo.Ale skus sa spytať v lekarni......nehanbi sa,ja som sa nemohla ani vykoktať 😝 😅 bolo mi to trapne,ale ked to už poriadne bolelo,tak mi boli všetci čo na mna čumeli,ukradnutí 😝 😝 😀

mimo0oza
autor
6. mar 2012

kupila som si mast a mala som ju od doktorky na predpis. ja sa zas nehanbim, uz som si zvykla, ved su to normalne veci a oni sa s tym stretavaju bezne 😉 len aby som s tym nemala velke problemy este neskor lebo zatial som len 31tt a potom po porode.

simcab
22. mar 2012

@mimo0oza ahoj.. aj ja som začala mať s hemoroidmi problémy asi tak 3-4 týždne dozadu.. najskôr som mala avenoc čípky, zdalo sa mi, že to prešlo.. teraz mám avenoc masť, no nejak to neprechádza ☹ musím brať železo, lebo som anemická, tak to mi tiež na liečbe nepridáva ☹ je to veľmi nepríjemné..

xenicka13
22. mar 2012

treba to riesit dievcata aj ist radsej doktorke lebo mna to chytilo sice az po porode ale mala som tam podla sestricky co mi musela davat v porodnici cipky take velke ako orechy

tina7729
24. mar 2012

pridam sa k vam. aj ja mam posledny tyzden s tym problem. kupila som si v lekarni Avenoc cipky a zda sa ze je to lepsie. z coho to vlasne je? Ja ze sa to moze stat az po porode ako tlacis. ale asi to mam ja lebo mam problem zo stolicou nepravidelnou a musim moc tlacit na zachode ak nieco vytlacim 😢 strasne mam tvrdu stolicu

tynamartina
24. mar 2012

@tina7729 Ahoj, kúp si vlákninu ( Psilium) daj do jogurtu zapi aspoň troma dcl vody a uvidíš ako ľahko ti to potom pôjde 😀.

tina7729
24. mar 2012

@tynamartina hej? dakujem 🙂

simcab
24. mar 2012

@tina7729 tini, ja sa napchávam sušenými slivkami (tak 5-6 ks/deň), a tie tiež zaberajú..

tynamartina
24. mar 2012

@tina7729 Na 100% odskúšané, funguje a je to fajn prečistí črevá, je to prírodné takže ja môžem len a len odporučiť. A stolicu máš ako navoskovanú a je po probléme 🙂

tina7729
24. mar 2012

@simcab mne ani slivky nezaberali.vela som toho odskusala a pomohlo mozno na chvilku 😒

tina7729
25. mar 2012

@tynamartina a mozu to aj tehotne???

tynamartina
25. mar 2012

@tina7729 Jasnééé, veď to je čistá prírodná vláknina.Psyllium je prírodná rozpustná vláknina s najvyššiou dostupnou čistotou - až 98%.
Je vhodná aj pre vegánov.
Ideálny zdroj vlákniny pre ľudí s problémami so znášanlivosťou obilnej vlákniny. Zjemňujúci účinok na citlivé črevá, nie je vstrebávaná telom a nie je návyková, čiže vhodná pre dlhodobé používanie.
Zloženie: vláknina zo obalových šupiek Psyllia

Na 100g výrobku - Energia /0kj, bielkoviny /0g, Sacharidy /0g, Tuky /0g, Vláknina /98g.
Neobsahuje fytáty, lepok, ani zložky mliečneho alebo obilninového pôvodu.

tynamartina
25. mar 2012

@tina7729 Dobre vyvážená strava so správnym množstvom vlákniny stimuluje správne vylučovanie nestrávených zvyškov z nášho organizmu. Je to dôležité hlavne preto, aby tráviaci trakt fungoval efektívne a naše telo tak mohlo vstrebať z potravy všetky potrebné živiny. Upchatý tráviaci systém môže brániť v jeho správnom fungovaní. Adekvátne množstvo vlákniny v strave je teraz považované za veľmi dôležité pre správne trávenie a naše celkové zdravie. Väčšina ľudí však prijíma v bežnej strave len 10 - 15 gramov vlákniny denne, zatiaľ čo potrebné množstvo by malo byť minimálne 25 g. Vláknina pomáha zlepšovať priechod nestrávených zvyškov tráviacim traktom, čo má vo svojom konečnom dôsledku pozitívny vplyv na naše celkové zdravie.

Dobrý zdroj rozpustnej a nerozpustnej vlákniny

Psyllium absorbuje vody viac ako dvadsaťkrát vzhľadom na svoju hmotnosť. Výsledkom je, že sa po zmiešaní s vodou vytvorí mäkký gél, ktorý vo svojej absorbčnej schopnosti pokračuje ešte v tráviacom trakte. Táto skutočnosť napomáha odstraňovať toxické látky z tela a zabraňuje tak ich priveľmi dlhému zotrvávaniu v črevách.

Citlivé črevá

Psyllium je ideálnym zdrojom vlákniny pre ľudí, ktorí majú problémy so znášanlivosťou obilnej vlákniny. Psyllium môže mať zjemňujúci účinok na citlivé črevá, kde obilná vláknina môže byť priveľmi abrasívna. Psyllium je vláknina úplne prírodná a bezpečná, užívaná miliónmi ľudí na celom svete. Nie je vstrebávaná naším telom a nie je návyková. Je preto vhodná na dlhodobé užívanie. Odporúča sa užívať Psyllium 30 minút pred jedlom alebo po jedle. Dve kávové lyžičky Psyllia (10g) rozmiešajte v menšom množ stve vody alebo inej tekutiny a ihneď vypite. Zapite ďalším pohárom vody. Pre zlepšenie účinku môžete užívať dvakrát denne. Psyllium môžete tiež pridávať do rôznych náhrad jedla či mliečnych koktejlov. Použite mixér, aby sa dobre rozmiešalo. Môžete ho pridávať i do jogurtov. Nezabudnite však vždy zapiť ešte ďalším pohárom vody alebo inej tekutiny. Ak počas užívania Psyllia pociťujete nejaké problémy, jednoducho znížte jeho príjem, pokiaľ problémy nezmiznú. Potom môžete príjem Psyllia postupne zvyšovať.

Psyllium neobsahuje fytáty, lepok ani zložky mliečneho či obilného pôvodu.

tina7729
25. mar 2012

@tynamartina dakujem 🙂 dnes som si ju kupila a hned aj uzila ale zatial nic 😒 nic sa nedeje

tynamartina
25. mar 2012

@tina7729 No zajtra by si mala spozorovať účinok 🙂 . Kúpila si si tabletky alebo sypanú( tá je lepšia) Nezabudni zapiť aspoň 3 dcl vody!!! Inak to môže mať opačný účinok 😉

tina7729
26. mar 2012

@tynamartina uz mala rano ucinok 🙂 mam kupenu sypanu 😉 dakujem

tynamartina
26. mar 2012

@tina7729 🙂

evinkam_v
26. mar 2012

no, mňa hemoroidy neopustili ani rok po pôrode a to mám vyváženú stravu, ani nemám problém na záchode, jednoducho mi to tam ostalo, aj keď ma to vôbec nebolí ani nič... ☹ tak toho sa asi už nikdy nezbavím. Keď ma to po pôrode bolelo, najlepšie mi pomáhali také náplasti od Multi Gyn - Anal compresses... je to síce drahšie, ale lepšie to funguje ako mastičky, ktoré som skúšala...

tina7729
26. mar 2012

@tynamartina ozaj,kazdy den to mam uzivat? 🙂

tynamartina
27. mar 2012

@tina7729 No to je individuálne. Skús deň vynechať jeden deň a uvidíš či to bude mať ešte efekt, Ak budeš mať po vynechaní tvrdú stolicu tak papkaj každý deň 🙂

veronka184
24. apr 2012

no super čítam, že nie som sama ale čo robiť keď to mám už 3mes. po pôrode a nejak neustúpujú, Používam čipky aj masť Faktu a jem aj Psyllium. A je to už fakt veeľmi nepríjemné až sa modlím na záchode od bolesti 😢

mirka285
24. apr 2012

@veronka184 tiez nimi trpim a to sa mi objavili az po porode asi pol roka...prezila som si s nimi svoje,plakavala som doslova na zachode,absolvovala vsetky neprijemne vysetrenia a musis si odsledovat ktore potraviny ti robia zle a ktore dobre..ja ked mam pravidelnu makku stolicu,tak som vyhrala..ja som vyradila uplne biely chlieb,ranajkujem bielu aktiviu s ovsenymi vlockami,denne sa s nazim zjest aspon dve jablka a jem vela zeleniny a ovocia..

veronka184
24. apr 2012

@mirka285 ďakujem za radu ja jem ráno biele pečivo a to mi asi stolicu sťažuje, no neviem ako si si mám zvyknúť na vločky keď mi nechutia, navyše dojčím nesmiem hocijakú zeleninu ani ovocie, dosť náročne. Som si nikdy nemyslela že začnem jesť ovsené vl. pokúsim sa.🙂

mirka285
24. apr 2012

@veronka184 ja si kupujem take tie musli co predavaju v DM ke..alnatura to vyraba,tie su dobre,tri polievkove lyzice si zmiesam s bielym jogurtom..biele pecivo urcite vysad,to je najhorsie..a urcite pridaj tie jablcka,ale nesup si ich...

veronka184
24. apr 2012

@mirka285 ďakujem, vyskúšam budem musieť aspoň aj pochudnem 🙂

jar89
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zuziru
29. máj 2012

ahojte ja mám tiež problém s hemoroidmi po prvom pôrode 2007 som si vytlačila to bolo niečo príšerne a nakoniec som musela po troch rokoch ísť na operáciu to bolo ešte horšie ako pôrod niečo strašné no a ešte som absolvovala dalšie dve operácie lebo sa mi spravila trhlina v čreve dáka fisula či čo. No teraz som v 22 tt a znova mi to začalo robiť šarapatu strašne sa bojím pri druhom pôrode mne nepomáhaju žiadne mastičky ani nič asi by som radšej brala cisársky len som niekde čítala že aj po nom sa to zvykne spraviť ...

leony83
30. máj 2012

ahojte baby! ja som len v 14 týždni a už ma trápia hemoroidy. dnes som bola u doktorky, ktorá konštatovala, že nemôžem ani čípky, ani mastičky, lebo som tehu 😝 vyskúšam ten psyllium.
možno blbosť, ale sú hemoroidy indikáciou byť PN počas tehu??? neviem ako vydržím sedieť celý deň v kancli ☹ , ale doktorka nepovedala, že ma vypíše...

emilii
31. máj 2012

@leony83 ahoj .. ja som s prvým synom bola doma počas celého tehotenstva aj preto, že som mala hemeroidy./ vnútorné/ .. liečil mi ich primár gynekológie v nemocnici, normálne som brala čípky, kt. môžu aj tehotné... dokonca mi hrozila aj operácia ... po pôrode som s nimi už problémy nemala, čo sa teraz povedať nedá ☹(( pri druhom tehotenstve som ich nemala vôbec ... teraz som 22tt a hemeroidy síce nemám ale už dva roky sa liečim na ulceróznu kolitídu. Informuj sa v lekárni alebo u iného gynekológa, lebo to nie je sranda☹ a odporúčam veľa piť, veľa vlákniny, ovocia, zeleniny a kúpel v dubovej kôre... a pokiaľ viem , ak ti krvácajú môžeš ako tehotná aj lieky Detralax .. treba sa len informovať ... skoré uzdravenie prajem ...

kubkatka
2. júl 2012

@leony83 ja som v 18. tyzdni a tiez ich mam uz teraz (hemoroidy) a mozes cipky aj ako tehotna, ja mam "Preparation H" od fy Pfizer, a tie mozu aj tehotne.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre