Hnedý výtok v 6. týždni a ultrazvuk bez akcie srdiečka

angelika88
20. jan 2015

Ahojte..som prvykrat tehotna, velmi babatko chceme..este som ani nestihla ist prvykrat ku gynekologicke a uz mi zacalo take slabe hnede krvacanie.. hned som bezala na gyndu, na utz bolo vidno 4mm vacok, nic v nom nebolo, ziadna akcia srdiecka..okamzite som dostala lieky a kludovy rezim..to sa stalo vcera..este stale mam slabe spinenie, uz len skor hlien s primesou hnedej krvi, a velmi malo..bojim sa, ako dopadne dalsi utz, ci tam bude vidno srdiecko..stretli ste sa s niecim takymto? 😒

mamjka
20. jan 2015

držím silno palce ...mysli poozitívne srdiečko esšte nemusí byť vidieť v tak skorom týždni 🙂 kedy máš ďalší utz?

angelika88
autor
20. jan 2015

Mam ist znova vo stvrtok, pozajtra. Ja uz naozaj neviem, co si mam mysliet..

monicm
20. jan 2015

@angelika88 výtok môže byť uhniezdovanie a že nie je vidieť srdiečko?to sa stáva často,niekedy sa nevypočíta správne týždeň a stačí pár dní rozdiel a je panika na svete.tak snád bude všetko v poriadku

hradnapani
20. jan 2015

@angelika88 ano, stretli presne takto a vsetko bolo napokon v poriadku. Srdiecko bolo az v 9-10 tt.

januliku
20. jan 2015

@angelika88 zazila som to a nedopadlo to dobre, ale to nemusi byt tvoj pripad. Drzim palce, aby sa srdiecko objavilo.

palica04
20. jan 2015

stretla, presne takto, kontrolné UZS som mala až o týždeň... na ňom bolo všetko OK, srdiečko bilo, dnes mám krásnu a šikovnú 10 ročnú dcéru

jankapo
20. jan 2015

pri vsetkych detoch som okolo 6-7tt spinila, tiez do hneda, cca 4 dni, preslo to a potom uz ok....raz som bola v utorok u dr. a srdiecko este nebolo, a potom vo stvrtok (ked zo mna vysla taka tmava hrudka(krvna zrazenina), som si myslela ze som potratila) a uz bolo srdienko 😉 bude dobre, neboj nic 🙂

henina251
20. jan 2015

@angelika88 ja som mala akciu srdiecka okolo 8tt.. vobec sa nebojkaj... Hnedkastý výtok je aj podla mna len uhniezdenie... Hlavne zapni pozitívne myslenie... Vsetko bude v poriadku...

margaretka84
20. jan 2015

@angelika88 mne bolo vidno srdiecko az v 9 tt podla poslednej menzes, podla ultrazvuku som vtedy bola v 7 tt. A aj porod sedel presne s terminom ultrazvuku, Neboj sa, 6 tt este nemusi by realne naozaj siesty, mozes byt tehotna kratsie...to spinenie som mala tiez, mne sa objavilo v 10 tt, ale do tyzdna preslo. Teraz mame doma stvormesacneho chlapceka, Verim, ze nic nie je stratene, ale setri sa a lezkaj...drzim ti palce...

gapre
20. jan 2015

@angelika88 mne sa to stalo dva krat,na prvy krat to nedopadlo dobre,ale na druhy krat uz dobre,ale mala som rizikove teh.Srdiecko sa ukaze az po 7tt.Drzim palce nech ti to dobre dopadne!

miku1
20. jan 2015

@angelika88 Pri mladšej som mala akciu srdiečka až v 10 tt. Mysli pozitívne 🙂

zdena12345
21. jan 2015

@angelika88 presne ako opisujes som zazila a dnes ma presne 6 mesiacov🙂 nechali ma v nemocnici, brala som duphaston a askorutin. cakalo sa ci mu zacne byt srdiecko a na 3 den to tam bolo vidiet. skoro som vtedy vyboskavala doktora🙂 o tyzden mi to prestalo a za dalsi tyzden znova... do konca 3 mesiaca som bola na rizikovom- uz doma. mala som lezat, no realita nedovolila kedze som bola sama doma, treba kurit, varit.....potom som isla do prace. mavala som bolesti v podbrusku cele tehotenstvo, neskor kontrakcie, a inak aj take tie bezne tehotenske- chrbtica, anemia, krce v nohach aj bruchu- treba hned brat horcik a b6 a kys listovu🙂 ja som mala stastie, snad aj ty budes mat

angelika88
autor
21. jan 2015

Dakujem vam 🙂 upokojili ste ma 🙂

tinuska230
21. jan 2015

Ahoj, výtok može byť, a akcia srdiečka zvykne byť vyditeľná tak 7tt vyššie.....

anka84
22. jan 2015

Ahojte,mala niektora menzes v tehu, ale tak, ze prvy mesiac vynechal a az druhy nastal? ale je ovela slabsi, aj so slabimi menstruacnymi bolestami a trva cca 4 den. Bola som na gyn., vtedy to bolo este velmi slabe spinenie, tak doktor nevydel nic, dal mi duphaston, ale nechcem ho brat. Mne to pripada ako ms (nie je to hnede spinenie, ale cervena krv ako pri ms). Niekde som citala, ze niektore maju ms aj do 5 mesiaca, len nepisali, ci beru aj lieky. Mam zatial kludovy rezim, no zatial krvacanie neuticha, no raz je silnejsie, raz slabsie. Mala niektora nieco podobne? Dakujem

piacere
22. jan 2015

@anka84 a mala si tehotenstvo potvrdené z utz alebo krvi alebo aspoň testom? Lebo ak aspoň jedno z toho bolo pozitívne, tak nechápem, prečo ten duphaston nechceš brať 😕

anka84
22. jan 2015

Mala som potvrdene aj testom aj utz, ale zatial tam bol len vacok a akcia srdiecka este nebola ☹ , som v nejakom 7tt cca, lieky brat nechcem, lebo mozu aj poskodit, nie len pomoct, maju dost nepriaznivych ucinkov a mnoho zien, ktore mali ms ani nevedeli, ze su tehotne, cize nic nebrali a tehotenstvo ok. Neviem sa rozhodnut, nolieky by som radsej vylucila, aj keby som mala cele tehu lezat.

kafedame
22. jan 2015

Duphaston je anka84 liek na udržanie tehotenstva!

anka84
22. jan 2015

@kafedame viem, ze je to na udrzanie tehotenstva, no ak nejde o potrat, ale naozaj o ms, je potrebne ho brat?

piacere
22. jan 2015

@anka84 neviem si dosť dobre predstaviť, ako by mal duphaston uškodiť, keď slúži na udržanie tehotenstva, je to hormón, ktorý produkuje ženské telo v čase tehotenstva. Keď si bola na gynde, keď si špinila, robil ti doktor utz? Krvácanie nemusí hneď znamenať začínajúci potrat, môžeš mať hematóm, ktorý sa vyplavuje, ale to by si mala klusať na pohotovosť (ak už nie je neskoro) a mali by ťa hospitalizovať a nasadiť lieky/infúzie na zastavenie krvácania. Ale na toto všetko ti odpovie len lekár, ktorý musí urobiť utz, ináč sa nič nedozvieš, ako tehotenstvo pokračuje. Ale teda pokiaľ nevieš s istotou od lekára, že je to potrat a plodík tam už nie je, tak sa ti čudujem, že odmietaš duphaston, ktorý môže pomôcť. Áno, je zbytočný, ak by to bola rozbiehajúca sa mrcha, ale ako som písala, môže to byť aj hematóm a plod (už aj so srdečnou akciou) je možno tam, kde má byť....

zabka1000
22. jan 2015

@anka84 kde berieš istotu, že to môže byť MS?..ja by som urobila, ako povedal lekár....ak je to MS, neublíži to a ak ide o potrat, môže pomôcť.....ja osobne som ešte nikde nečítala, že by nejako Dupfaston ublížil....

kafedame
22. jan 2015

No to neviem,doktor ti mal viacej povedať,aby si vedela na čom si.Ja by som poslúchla doktora,a potom sa uvidí,ked pôjdeš na další UTZ. Držím palce 🙂

anka84
22. jan 2015

@zabka1000 lenze moze ist o potrat ak je krvacanie slabucke, obcas silnejsie, nemam krce a je to v obdobi, kedy bezne ms mavam. Pri potrate predpokladam, ze by to krvacanie bolo ovela silnejsie, s krcami. Viem, ze to mi nikto s urcitostou nepovie, ze nejde o potrat, ale hladam niekoho, kto nieco podobne prezil a povie, co robil v takej situacii.

zabka1000
22. jan 2015

@anka84 ale to kľudne môže ísť o začínajúci potrat....môžeš nejakú dobu špiniť, potom to prejde, a normálne začneš krvácať až o pár dní....dupfaston nemôže uškodiť, ale samozrejme, je to na tebe...v každom prípade držím palce...

anka84
22. jan 2015

@zabka1000 dakujem za radu, viem,ze je to na mne a bojim sa. Ty mas osobnu skusenost s duphasonom?

vydrnik
22. jan 2015

Ja som Duphason brala u obi dvoch tehu.velmi mi to pomohlo.a dnes sa radujem z 8r.dcery a 6 mesacneho syna

anka84
22. jan 2015

@vydrnik ked smiem vediet, ake problemi ste v tehu mala, ze vam to doktor dal?

vydrnik
22. jan 2015

@anka84 kvoli vysiemu veku.bola som viackrat tehu ale potratila som celkom 3x raz boli dvojicky

sunday1
22. jan 2015

Veľmi ti držím palce, aby to dobre dopadlo, ale buď pripravená na všetko. To, že nevidieť srdiečko, ani to, že špiníš, ešte nemusí znamenať nič hrozné, ale to, že je vačok prázdny, je dosť veľký problém, to by šlo o anembryomolu, čo je tiež častý jav, a tam jednoducho bábo nie je. Ja som si tým prešla, ale mala som tú smolu, že sa to zistilo až v 11tt.

anka84
22. jan 2015

@sunday1 neviem, ci je prazdny, moj lekar nerobil a ten druhy mal taky nejaky nejasny usg, no vravel, ze vyzera ze tam nieco je, ale velmi malinke, mne sa zdalo, ze tam cosi biele okruhle vidim. No ak tam fakt nic nieje ☹ ani duphason nepomoze. Keby bolo aspon srdiecko vidiet bit, mozno by som nerobila taku vedu okolo duphasonu, no ak nejak nerastie, alebo je tam problem, mozno je lepsie nech priroda rozhodne ☹ 😢

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre