Hyperemesis gravidarum

ikika
27. nov 2012

Ahojte baby,

zakladam tuto temu, aby sme si vymenili skusenosti a informacie.

Chcem sa spytat, ci tu je aj nejaka baba, ktora nemohla pit?
Ja skusam uz asi vsetko mozne nemozne... aj Torecan capiky... lenze som zacala mat vysoky tlak (asi z nedostatku tekutin), dufam, ze len vynimocne sa to stalo a odide to...

Mate s tym niektora skusenost?

lilysk
27. nov 2012

@ikika Ahoj
Pri oboch detoch som to mala ☹(( Nemohla som tiez pit ani jest ani dychat ...ked som zacitila cokolvek tak som grcala ...nasi ani chladnicku nemohli otvorit ...a ked chlapik fajcil pod oknom tak som citila az na 4 posch !!!
5 mesiacov som byvala na zachode ☹(
S 1 dcerou som to mala horsie -som bola aj v nemocnici tiez som nemohla pit -uz som bola tak ze aj 40 krat som zvracala ☹(...torecan inj . som musela podpisat ,ze na vlastnu zodpovednost mi budu pichat ☹(( Hnus !!!
BRRRRRRRR
Moc vela veci mi nepomahalo ,ale jeden cas Coca cola so slanymi tycinkami ....alebo Vinea biela ....sem tam tie pastilky Ginger ....
V ktorom si tyzdni ?

ikika
autor
27. nov 2012

No, ja som teraz nejaky 11. tyzden... tiez som mala tie nevolnosti horsie pri 1. tehu... ale tlak bol v poriadku...
Fuha a to akoze si musela podpisat na vlastnu ziadost? Mne davali infuzky glukozy s deganom a niecim proti kyseline... a to mi naordinovali normalne v nemocnici... 😕
A dokedy Ti bolo zle?

ikika
autor
27. nov 2012

Jaaaj, ano, aj tycinky skusam, ale uz aj z tych mi je zle... dnes som jedla zemiakove pyre - trosicku... Cola mi tiez nerobi dobre, vzdy ju vyvraciam... 😒

fykyska
27. nov 2012

Ahoj tohle téma jsem před nedávnem založila já najdeš ho tu tedy ještě jednou 😉 😉 Měla jsem hyperemensis od 7 týdne, skončila jsem v nemocnci na infuzní terapii. Nemohla jsem jíst ani pít 😖 všechno šlo ven.. Dostávala jsem torecan čípky v nemocnici a pak jsem si je dávala i doma ve formě čípku i tabletek... Pomáhala mi kola a studená voda, dobrý je taky voda s glukopurem ( hroznový cukr). Zhubla jsem 8 kg a toto období mi trvalo od 7 do +- 13 týdne pak se mi začalo dělat lépe a teď už je mi relativně fajn...Zvracení postupně přešlo opravdu na to nezabere nic jiného než počkat - než se ustálí hromonální hladina.... 😉 @ikika

kata9
27. nov 2012

Ja som mala hyperemesis :( nemohla som nic pit ani jest.bola som na infuziach a potom mi trosku pomahali tabletky uz nepamatam ako sa volali.do 16 tyzdna to bolo najhorsie.to ze som vracala aj kazdych 10 minut mi ani tak nevadilo ako to ze mi bolo konstantne zle,doslova som lezala pri zachode 16 tyzdnov.dufam ze tak nebude aj pri dalsom tehu...

fykyska
27. nov 2012

@kata9 😔 já taky myslela že umřu - záchod jsem znala lépe než cokoliv v bytě 😀 😀

kata9
27. nov 2012

@fykyska a najradsej som mala take reci to to je urcite v hlave...ludia co nezaziju to nevedia...

fykyska
27. nov 2012

@kata9 😠 No já zase poslouchala že kdybych s dítětem počkala pár let 😠 😠 tak jsem nemusela takhle vypadat apod 😕 A že musím jíst tohle nebo támhle to že mi to určitě pomůže 😠 a nebo že musím chodit ven atd 😠 😠 Já byla ráda že se doplazím na ten záchod 😠 🙄 kecy kecy kecy 😠 😠 😠

jika80
27. nov 2012

@ikika ahoj, tiez som to mala, od 6. do 17.tt, schudla som 10kg, 3x v nemocnici na infuzkach, pomohli mi lieky agyrax, daju sa cez net objednat v belgicku, oddobril mi ich aj moj gynekolog + som volala na infolinku ohladne liekov, ci to nie je nebezpecne pre babo
pit som mohla len same nezdrave veci ako cola alebo ice tea, aj to mini mini dusikoch a nie vzdy

jika80
27. nov 2012

@fykyska do mna tiez sestricky v nemocnici v kuse hucali, ze mam ist do parku nadychat sa cerstveho vzduchu a ja som ledva dychala, nieto este sa hybat 😠

lilysk
27. nov 2012

@ikika Mne bolo zle kym som necitila plod 🙂
Tak do 5 mesiaca urcite ☹ Torecan infuzne som musela podpisat ,ze suhlasim ☹
Pri 2 hom to bolo trosililinku lepsie ,ale inak som nebola schopna sa starat o dieta aj niekolko mesiacov ☹
Brrrrrrrrrrrrrrrr
Najviac pomaha -vankus na hlavu a ticho 🙂))

ikika
autor
28. nov 2012

@lilysk no, mne pri prvom tehu bolo zle celu dobu... ako hovorim, posledne 2 tyzdne boli celkom fajn, to som uz aj obed jedla... 🙂

Inak, teraz mi celkom ide polievka z tekvice hokkaido... este dojedame urodu... ale ked uz kazdu chvilu dojeme, nejak mi tie z obchodu nevabia oko... no, uvidime.
A dnes mi manzel kupil bielu vineu, tak po troske pijem... 😔

Co ide dolu krkom vam? 🙂

lilysk
28. nov 2012

@ikika
Mne isli este pecene zemiaky v rure -osupane a nakrajane a len tak upecene do chrumkava .Toto sa celkom dalo .

danielitka26
28. nov 2012

boze baby zeny obdivujem vas, zle sa to cita nie to este preziva, ale vsak co setko neprezijeme koi detickam vsak? ste silne ste bojovnicky prajem kazdej co ma tento problem nech coskoro pominie 😵 😉

piacere
28. nov 2012

ja som vracala od 6tt až do pôrodu. Ešte na vzdychárni som pýtala od sestričiek sáčok....

Prvý trimester bol najhorší, to som myslela, že umriem... nemohla som nič jesť, piť a tie šialené pachy... Grcala som aj 20x do dňa (našťastie to neskončilo infúziami). Po prvom trimestri sa to "zlepšilo" v tom, že už som nekecala s WC misou 20x na deň, ale "len 5-6x 😀 No pachy mi vadili celé tehotenstvo, žalúdok som mala ako na vode 24hodín až do pôrodu, celý deň ma nadrapovalo... Čerešničkou bol tretí trimester, keď ma každý boží deň šialene pálila záha 😀
Toto utrpenie skončilo pôrodom.... Porodila som o 0.45 a ráno o 4.00 na izbe mi už bolo faaajn 😀 Neverila som....

ikika
autor
28. nov 2012

@lilysk tak u nas som zrusila ruru, ze mi tu nebudu nic vypekat, strasne to potom citim v celom byte - ja sama velmi nezvladam varit... pri prvej som lubila hranolky... ale hlavne vonku v restike a este lepsie, v mekaci.

@fykyska ja si nemyslim, ze par rokov by bol rozdiel... sice som na nete na USA strankach nasla, ze vacsinou postihuje zeny do 30 rokov, ale nevylucuju aj starsie...

Zaujimava stranka - ale po anglicky - http://www.helpher.org/mothers/ - ale aj tak mi tie ich stravovacie odporucania nesedia... 😒

@jika80 super, ze Ti odporucili tie lieky... tu to nejak extra neriesia - len ked mas nejake ketony a bielkoviny v moci, vysoky tlak, prip. ine komplikacie... a sama si nechcem ordinovat lieky... samozrejme, Torecan capiky mam doma, ale to tiez nechcem stale pouzivat... 😖

@kata9 no, musim povedat, ze mi je zle, ale pri prvom tehu mi bolo este horsie... smrdelo mi vsetko - cistotny manzel, nas byt, o chodbe v dome ani nehovorim, manzel dookola umyval umyvadla a vsetko, atd... so sackom som chodila vsade... 😖

tanka72
29. nov 2012

Ahoj no já to měla už třikrát a nepomohlo nic krom léků a to pravidelně třikrát denně zavést čípek Torecan a k tomu jsem ještě měla infůsi s Deganem,doma pak vždy ten čípek podle stavu dvakrát nebo třikrát denně a aspon jsem mohla trochu pít,později i jíst třeba rohlík,ted naposledy to přešlo kolem 16 TT,takže vydrž,já to přežila třikrát,u prvního mě sice bylo zle,ale ne až tak,že jsem měla pocit,že to nepřežiju,no a žiju,ale bylo to extrémně nepříjemné a s dětmi končím.Nejhorší na tom je,že na pravé gravidarium emesis nepomůžou žádné babské rady ale opravdu jen léky bud v infůzích nebo čípky a to pravidelně aby se udržela dostatečně vysoká hladina,protože jinak,když si je vezmeš jen občas,tak skoro neučinkují,nebo jen chvíli,proto se musí brát aspon dvakrát,třikrát denně,jak ti ostatně předepíše lékař.Držím palce.

ikika
autor
29. nov 2012

@piacere hej, porodom to urcite prejde... no dufam, ze aj skor... 😀

@tanka72 a ako dlho si brala tie lieky, prosim Ta?
My by sme tiez chceli este deti, len dufam, ze sa mi to este neskomplikuje, lebo aj tlak mi stupol... 😒

Baby, s tym zvysenym tlakom - zevraj z nedostatku tekutin - nemate niektora skusenost? 😔 😖

tanka72
29. nov 2012

@ikika ahoj no torecan čípky asi od osmého do dvanáctého TT včetně,potom jsem ho už přeci jen zaváděla nározově,hlavně večer,kdy mi bývalo fakt hrozně,infůze s deganem jsem měla jednu denně po dobu jednoho týdne a samy o sobě nezabraly,až když se k nim přidal torecan.Ted v posledním těhu jsem nebyla v nemocnici,jen poctivě dávala nejdřív třikrát denně torecan a potom dvakrát denně a to zabralo úplně nejlíp,takže jsem to zvládala doma i bez infůzí,ale i tak to bylo docela drsné,ted už je to fajn,tak přeji at je dobře i tobě co nejdříve 🙂

ikika
autor
29. nov 2012

@tanka72 drzim palceky, som rada, ze Ti uz je fajn. 🙂
Cize si pouzivala cipky take 4 tyzdne... ved to, ze ja to uz nechcem velmi pouzivat, lebo dlhodobo to asi neni nic extra... a to pri prvej mi bolo zle cele tehotenstvo... posledne 2 tyzdne boli celkom fajn, ale aj tak mi bolo zle, no aspon obedovat som uz obedovala... 🙂
Teraz ma hlavne hneva ten tlak... dufam, ze klesne... 😔

ikika
autor
1. dec 2012

Caute baby, nejak to tu zamdlelo... 😒
Ako sa vam dari? 🙂

kejtinka
10. dec 2012

Ahojte kočky, tak a je to tu ... Hyperemesis gravidarum ... zle mi je ráno, poobede aj večer, keď sa najem, aj keď sa nenajem, keď spím, keď nespím...no záchodu zdar... ☹ Ako toto tehuľky prekonávate. Pri chlapcoch som toto veru nemala ☹ 🤐

ikika
autor
24. jan 2013

@kejtinka ahoj, dufam, ze Ti je uz medzicasom lepsie... 😔

Ak Ti mozem skusit poradit, skus jest, co to da... ak jedno pojde von, daj si ine... mne sa osvedcila polievka z tekvice hokkaido, spenat so zemiakovym pyre, zemiakova omacka s perkeltom (aspon trocha masa do seba dostat), vyvar...

V prvom tehotenstve, ked som nevedela jest, tak som za cely den zjedla napr. len balicek tyciniek alebo mliecnu cokoladu... to napr. teraz nejem, nechuti mi to a neni mi z toho dobre...
Ale musim uznat, ze toto druhe tehu, je vdaka Panu Bohu, vcelku dobre... 🙂

kejtinka
25. jan 2013

@ikika - ahoj 🙂 Áno, už dnes je práve týždeň, čo už mi je lepšie. Občas to príde, pofuním si trošku, ale nedá sa to porovnať. Teším sa, hádam tento druhý trimester bude lepší. Ďakujem. 🙂

ivasofi
2. feb 2013

Ahojte, ja mam tiez v zapise tuto znicujucu diagnozu, trpela som nou od 6 tt do....dna porodu! Bez srandy baby, pregrcala som komplet cele tehu, domov som chodila raz za 3 tyzdne na par dni a zasa sup do nemocky, schudla som 15 kil a ledva nabrala do porodu 6kg. Dcera sa narodila nacas, zdravucka a doteraz patri medzi tie stastne deti ktore nebyvaju vobec chore.....napriek tomu ze cely pobyt v brusku dostavala len infuznu stravu. A bolo to take zle ze sa doteraz nemozem odhodlat na druhe dieta....strach zeby som toto mala zazit este raz je silnejsi. Drzim vsetkym palce

ikika
autor
11. jún 2014

@ivasofi nejak som tu "chvilku" 😅 nebola...

Ako si na tom? Este sa nevies odhodlat?
Ja uz mam 2 deticky... mozem povedat, ze aj ked nebolo ani druhe tehotenstvo lahke, tak bolo celkom fajn oproti prvemu... 🙂

marbalulka
11. jún 2014

@ikika ahoj, ja som bola s touto diagnozou 2x v nemocnici na infuziach. vzdy to bolo v lete a nemohla som nic pit, ani 2glgy som nebola schopna vypit a vsetko som vyvracala, schudla som 8 a 6 kg. este teraz mi je zle, ked si na to spomeniem. az niekedy v 10tt som mohla pit vineu, ale po 3 dnoch mi bolo zle aj z nej, potom zase citronovu stavu v Lucke (z beznej vody mi bolo zle), ale tiez po chvili mi bolo z toho zle. v nemocnici davali ten najjobycajnejsi cierny caj, tak som potom aj ten pila, ale vsetko vydrzalo len par dni, kym mi aj z toho nebolo zle. mne nezaberalo nic, musela som iba vyckat, kym to prejde a zvracala som do 16tt. a bolo som absolutne nepouzitelna, nevedela som ani vyjst z postele a bola som rada, ak som dobehla na zachod, co sa niekedy ani to nepodarilo. neviem si vobec predstavit, ako by som sa popri tom dokazala postarat o deti, uz teraz sa obavam, ked budete este niekedy nabuduce. najhorsie bolo naozaj na tom to, ze clovek je strasne vysmadnuty, chce, potrebuje sa napit, ale nedokaze ani 1 glg vypit..

jajanenka8
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nina0412
16. jan 2022

Ahojte žienky poraďte som skoro v 8tt a neni deň kedy by som nezvraciala zvraciam tak 15 a viac krát denne ako kedy a je to strašne lebo nemôžem nič robiť varit nič lebo ma z toho naťahuje skúsila som lizatka gravipop ale z nich ešte horšie je tu niaka slečna ktorá to ma podobne ??

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre