Je normálna bolesť v podbrušku v 1. mesiaci?

liki205
4. jan 2009

ahojte som tu prvá krát a chcem sa s niekym poradiť. Som v prvom mesiaci a už od včera ma strašne bolí na lavej strane podbruška, Je to normálne?? Normálne celý den ležím a stále to neprestáva..

lucka33
7. jan 2009

ja idem večer pred spaním apotom o pol hodiny znova - s plným mechúrom! prakticky stále som na wcku 🙂

mmm30
7. jan 2009

Ahojte tehulky, k tym bolestiam bruska...mna tiez pobolieva ale minuly tyzden som mala take krce na pravej strane, ze som ani chodit nemohla-rano som sa zobudila a zrazu to zacalo. sla som na pohotovost a hned ma vzali na rizikove lezat, lebo ze v tehotenstve ma nema co boliet. dali mi cipky a magnezium a po 3 dnoch som sla domov. doteraz neviem co to bolo, ale som rada, ze to preslo a ze je uz vsetko v poriadku. prijemne tehulkovanie🙂

katka2808
7. jan 2009

lucka33, aj ja som stale na wecku... minule som bola, potom som si umyla ruky a hned z kupelne som potrebovala zase ist 😀 a to som len v polovici tehotenstva... je mi to az smiesne... je pravda ale, ze sa snazim vela pit.

janula13
7. jan 2009

ahojte babule, tak ja so bola dnes na poradni apovedala som jeje uz 2x o tych bolestiach a pichani v podbrusku a uz druhy krat ma uistila ze som ok, ze ma este len bude boliet a pichat a tahat..takze tak...
takze mmm30, vidis, lekari za nejak v nazoroch nezhoduju, ale myslim si, ze netreba to samozrejme zlahcovat, ale zase, ked si predstavim, aka som uzka a mam tam dve babatka a panva a maternica sa tomu nakladu musia prisposobit a aj väziva a vsetko ostatne, tak by som sa cudovala ze ma nic nezaboli...tak neviem..

klaudia15
7. jan 2009

ahojte pridávam sa k vám... som v 6t u lekára som ešte nebola ale bolesti v podbrušku sú neustále nie silné ale cítim si bruško... kedy je najlepšie ísť k lekárovi?

lucka33
7. jan 2009

ahoj klaudi 🙂 ja zajtra začínam 7.tt 🙂 a k dr. idem v piatok. Takže kľudne môžeš zavolať lekárovi a objednať sa, alebo ak sa dá, tak rovno ísť k nemu. Možno už uvidíš aj srdiečko 🙂 Aj ja sa na to spolieham, že ho uvidím v piatok 🙂 držím palce, nech všetko prebieha v poriadku 🙂

klapinka
8. jan 2009

ahojte babenky, podla kalkulacky co ste tu hodili som v 4 tyzdn 😉 i.. a presne bolest, ktoru ste tu spominali lakala aj mna..ale uz som kludna

Chcela som sa spytat.... vraj sa dava nejaka inekcia tehulkam ak maju,ale teraz neviem ci maju obaja rodicia pozitivnu, alebo negativnu krv.. Nevieme tako je to??

dalliah
8. jan 2009

caute holky...no ja som testla 3 krat a vsetky testy pozit...som 14 DPO tak som zvedava ze co bude.. a bolesti mam normal jak pri MS slabsie trocha a teta mi vravela ze ked bola tehu mala tie iste boelsti dlho..

silvuskaa
8. jan 2009

Ahojte, neviete kedy nam tie bolesti odidu 🙂 ? Inak ohladom tych krvnych skupin by to zaujimalo aj mna.... 😉

mmm30
8. jan 2009

ahoj klapinka, injekcoa, cize protilatky sa pichaju, ak ma matka Rh negativny faktor krvi a dieta Rh pozitivny. moja mama tak mala a pichali jej dake protilatky,aby sa daco pri porode nestalo, ci ako to bolo. ale je to len v tomto jedinom pripade-matka RH negativne a dieta RH pozitivne.takze to zavisi od tvojho a manzelovho RH faktoru. ak ty mas pozitivny-nie je ziadny problem.ak nie, lekari to zistuju hned pri prvej navsteve, aku mas krvnu skupinu, takze bat sa nemusis. oni vedia, co a a ako.

jasom
8. jan 2009

ahojte baby tie protilatky sleduju aj mne a mam rh faktor pozitivny 😎

munu
8. jan 2009

no ja mam krvnu skupinu B positive a RH faktor mam negativny... tak mi midwife povedala, ze vsetko je v najlepsom poriadku

lubka07
8. jan 2009

Ahojte baby,aj aj potrebujem radu.Teraz som v 31 t.t. a mam pichanie na pravej strane bruska,ale teraz som mala ja v strede bruska ☹ Dufam ze to nie je nic vazne...

bianus
8. jan 2009

aj mna sem-tam popichava, nic to nie je .... len nech ta to neboli nejako stale..

munu
8. jan 2009

lubka, zrejme je to tym, ako sa ti natahuje pokozka
lebo teraz prave by mali bruska dost narast
a babatko vela pribrat na vahe 🙂 no neviem, lebo ja som to zatial nemala

lubka07
8. jan 2009

no uvidim co mi povie midwife.Viem len tolko ze ked boli na pravej strane,moze to byt aj zlcnik.Ze je to normalne,pocas tehotenstva,ale ja som sa dost zlakla,ked ma zacalo aj v strede bruska pichat,dufam ze bude vsetko ok, 🙂 ale aj tak Vam dakujem 😵

dida2221
8. jan 2009

ahojte, som tu prvýkrát, som v 4tt a mam tiez bolesti bruska a tiez mam obcas spinenie, mam sa toho obavat?

lenkahrehusova
8. jan 2009

ahojte baby. Aj ja som mala zo začiatku tehu bolesti v podbrušku a šla som doktorovi, predpísal mi tabletky na udržanie bábätka v maternici, aby som náhodou nepotratila. To sa predpisuje všetkým tehu 🙂 Mne to potom prešlo. Ale to bolí preto, lebo rastie maternica 🙂 Radšej sa na to opýtajte na gynde, ale netreba sa obávať 🙂
A teraz ma bolí tiež v podbrušku, ale to sú poslíčkovia 🙂

clea333
8. jan 2009

Ahoj Dida, ak mas aj spinenie, radsej by som sla k lekarovi, ja som tak bola na zaciatku tehu a skoncila som v nemocnici, takze neriskuj 😉

silvuskaa
8. jan 2009

dida ahoj, clea ma pravdu co najskor navstiv lekara, nemusi to byt nic vazne ale aj moze. Nechcem strasit ale radsej nech ta prezrie. Drzim palce 🙂

mmm30
9. jan 2009

pre MUNU: ked mas krvnu skupinu B pozitiv, tak RH faktor je pozitivny, v ziadnom pripade nemozes mat negativny.
JASOM: neviem preco ti sleduju protilatky, ale urcite nie kvoli RH faktoru. pozri si to na nete

Rh faktor (rhesus faktor): druh krvnej skupiny určený prítomnosťou (Rh pozitívne) alebo chýbaním (Rh negatívny) určitých znakov na povrchu červených krviniek, najmä antigénov D, väčšina ľudí je Rh pozitívnych (má na krvinkách R.f.), narozdiel od krvných skupín systému AB0 nie sú proti týmto antigénom prirodzené protilátky, ale môžu sa vytvoriť, ak dostane Rh-negatívny jedinec krvinky od jedinca Rh pozitívneho
Význam Rh faktoru sa uplatňuje v tehotenstve - ak je matka Rh negatívna a otec Rh pozitívny, môže sa narodiť dieťatko Rh pozitívne (môže zdediť Rh faktor po otcovi), matka je v priebehu pôrodu alebo eventuálne i potrate vystavená krvinkám dieťatka a vytvára proti nim protilátky. Pri ďalšom tehotenstve, ak je dieťa opäť Rh pozitívne, prenikajú tieto protilátky do krvého obehu dieťatka v maternici a poškodzujú jeho krvinky a vedú k ich zániku (hemolýza). Toto sa prejaví ako fetálna erytroblastóza - čiže ťažká novorodenecká žltačka a taktiež poškodením mnohých vnútorných orgánov, ako aj mozgu.
Ako prevencia slúži podanie protilátok (anti-D imunoglobulínu) proti týmto krvinkám žene hneď po prvom pôrode, tým sa zabráni vzniku jej vlastných protilátok a následných komplikáciach pri ďalšom tehotenstve

ewunja
9. jan 2009

ahojte, ja sice este neviem ci som tehotna, ale ak som, tak som 3tt+3 dni, mam bolesti v podbrusku, akosi sa mi toci hlava. bude to sice tretie tehotenstvo, ale budem velmi rada ak to vyjde

munu
9. jan 2009

mmm30, no ja niesom midwife, ale dve midwife mi tak povedali, takze asi to je ok.. skupinu mam B positive a protilatky negative

mmm30
10. jan 2009

nemozes mat protilatky negativne. to slovo pri pismene krvnej skupiny - cize bud B pozitiv alebo B negativ znamena Rh faktor 😉

munu
10. jan 2009

mam to napisane v papieroch, ze skupina je B pozitivna a protilatky negativne... tak mozno to v anglicku zapisuju inak, ja neviem, nehadam sa, ale proste mam to ok a hotovo.. tak mi povedali dve midwife, tak mi chces povedat, ze obe porodne baby v anglicku mi povedali zle vysledky?

mmm30
10. jan 2009

Nepove

mmm30
10. jan 2009

Nepovedali ti zle vysledky...to ze mas negativne protilatky neznamena RH faktor. to znamena, ze neublizia. ale RH faktor mas pozitivny. preto tie protilatky neublizia dietatku.

munu
10. jan 2009

aha, ok, tak som to zle napisala prvykrat ako teraz citam... prepac 😉

silvuskaa
10. jan 2009

lucka33 ako si dopadla u lekara?

apple15
11. jan 2009

Ahojte, som tu prvý krát a chcela by som Vas poprosit o radu. Vysli mi 2 pozitívne teh. testy (len 2 čiarka bola slabšia). Mám aj iné príznaky - bolia ma prsia, občas mi je zle a aj vraciam. Išla som na vyšetrenie krvi a zistili mi, že mám nízku hodnotu hcg a sestrička ma vystrašila, že može ísť o mimomaternicové tehotenstvo. Za týžden mám isť znova na krv, ale som hrozne nervózna. Problém je v tom, že som mala vždy nepravidelnú menštruáciu a neviem presne v ktorom možem byt tyždni, skor si myslim, ze uplne na zaciatku. Chcem vas poprosit o radu, ci je mozne, abz bola hodnota hcg hormonu v krvi na zaciatku tehotenstva nizka a ci mate s takzmto problemom skusenost. Citala som, ze mimomat. tehot. sa moze objavit najma u zien, ktore prekonali nejake caste zapaly a ochorenia, to som ja nikdy nemala (nastastie). Velmi, velmi dakujem za skoru radu.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre