Je soľný inhalátor účinný?

amelie123
18. apr 2013

Mám takú otázku, možno mi niektorá budete vedieť poradiť. Hľadala som tu túto tému, ale našla som iba diskusia o ihhalátore pre detičky. Mňa zaujíma, či má niekto dospelý s tým skúsenosť. Som v 19 tt a mám silnú nádchu. Trvá už od soboty a kamarátka ktorá robí v lekárni mi poradila soľný inhalátor. Nie je to ale lacná záležitosť tak ma zaujíma, či s tým náhodou nemáte niekto skúsenosť. Je to dobré? Na čo vlastne pomáha? Dá sa to používať len preventívne, alebo aj počas choroby pomáha? Teraz som na radu doktorky na homeopatikách a nosnom spreji Mar, ale ten mi vôbec nepomáha a z fúkania už mám zodratý nos. Ďakujem za odpovede🙂

xlucia
18. apr 2013

@amelie123 to iste co plati pre deti plati aj pre dosplelych. pomaha to hlavne pri chorobach hornych dychacich ciest a astmatikom.
ciastocne to riedi aj sople vzadu v hrdle.

amelie123
autor
18. apr 2013

@xlucia ty s tým máš osobnú skúsenosť? takže to môžem aj na silnú nádchu a malo by pomôcť. keď už teda za to dám také peniaze🙂

hradnapani
18. apr 2013

@amelie123 poradim ti lacnejsiu verziu, rovnako ucinnu: do aromalampy si nalej trochu cistej vody a do nej vsyp lyzicku soli (morsku alebo obycajnu), poloz si ju k posteli alebo kreslu (samozrejme pozor na bezpecnost), aby si bola blizko vyparov alebo dychaj nad lampou (nemusis sa naparovat, staci vdychovat vypary).

amelie123
autor
18. apr 2013

@hradnapani a myslíš, že to aj pri silnej nádche zaberie? Alebo len pri prvých príznakoch? lebo mne nepomohlo ani naparovanie nad harmančekom. Práve naopak, horšie mi bolo.

hradnapani
18. apr 2013

@amelie123 mne to pomaha pri silnej nadche, z harmancekoveho naparovania mi je horsie. Ale toto nie je o naparovani aleo vdychovani vyparov...

kattrin5
18. apr 2013

Taktiez pomaha naparovanie v slanej vode. Daj si varit vodu do nej lyzicu morskej soli a prehod si uterak na hlavu a sup nad hrniec a dychaj paru z toho, 3 krat denne, taktiez si preplachuj nos morskou vodou, mne toto vzdy pomaha a za dva dni mam po nadche

amelie123
autor
18. apr 2013

@kattrin5 naparovanie harmančeka mi stav ešte zhoršilo. myslíš, že so soľou to môže byť iné? naparovanie som nikdy neskúšala až teraz, niekoľko krát s tým harmančekom.

kattrin5
18. apr 2013

Urcitr skus tu morsku sol, ja sa nikdy nenaparujem nad harmancekom, vzdy morskou solou a vyplachy to ti vicisti nos, ja som mala tiez pred nedavnom taku nadchu ze konec...a toto mi pomohlo

mija99
18. apr 2013

Naparuj sa nad soľou,harmanček je alergén tak preto ti zhoršilo stav.

sasajanaj
15. sep 2016

viete mi poradiť inhalátor, pri ktorom môžem použiť aj esenciálne oleje?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre