Je tu mama, čo má Rh negatív a viac deti?

crapula
29. sep 2011

Ahojte, som Rh negativ, manzel pozitiv a jedno dieta uz mame nastastie zdrave. No druhe som potratila. Nevie sa preco. Tak chcem vediet a upokojit sa, ci nejaka mamina ma iba dobre skusenosti aj ked je Rh negativna..

moni
29. sep 2011

@crapula
nenapisala si ci je dcerka pozitiv, ci negativ a ci ti pichali protilatky.
mne pocas tehu, po porode, a bohuzial - po potrate (vylucili ze by pricinou bola inkompatibilita)- mi pichli Rhogam (obdoba Rhega) injekciu. a zatial je vsetko OK. kontroluju mi protilatky a buduci mesiac mi zas pichnu dalsiu injekciu

sisaha
29. sep 2011

ja som rh neg., otec rh pozit. 1.dieta RH pozit. - mne bola po porode pichnuta Rhega. 2. dieta RH negat. Tehotenstvo bez problemov. Protilatky sa pocas tehotenstva pravidelne kontroluju. Nemusi to byt preto, ze ty si - a manzel +.

alena76
29. sep 2011

ahoj.ja som sice Rh+ , ale moja sesternica je Rh negatívna a má 3 detičky. 🙂 Nemala problém otehotntieť, tehotenstvá prebiehali bez komplikácií .Iba jej po pôrode prvého syna pichli protilátky..Myslím, že o druhé dieťatko si prišla z úplne iných dôvodov, ktoré sa žiaľ nedajú väčinou zistiť a stáva sa to ženám bez ohľadu na Rh faktor 😔
Veľa šťastia s ďaľším dieťatkom 😉

benne
29. sep 2011

ja nie som ten prípad, ale moja babka je -, dedo bol + a mali 4 deti, babka tiež druhé v poradí potratila, ale to bola veľmi krátko po pôrode, tak asi najskôr preto a potom mali teda dalšie 3 deti 😉

feb13
29. sep 2011

Moja svokra a ma 2 deti. Neviem o tom ze by mala aj nejaky potrat, myslim ze by mi to uz bola povedala. To boli 80-te roky a myslim ze pocas druheho tehu dostavala protilatky aj ju kontrolovali (ale k lekarovi isla az 4. mesiac kvoli neznalosti...) a potom mal svagor po porode tazku zltacku.

nikush
30. sep 2011

ja som Rh negativ. prve dieta je Rh pozitiv, do 24hodin mi pichli protilatky. cele druhe tehotenstvo mi ich kontrolovali, vsetko ok, mala je Rh negativ. neviem aku skupinu ma manzel, ael bude asi plusovy.
Pokial viem, protilatky sa musia pichat aj po potrate.

sympa1
30. sep 2011

som Rh- manzel je + a obe nase deti su + a nemala som problem ani s otehotnenim ani potom. drzim place aby vam to druhe vyslo 🙂

jojka1
7. dec 2011

ja som RH negativ, manzel RH pozitiv. Prve dieta je RH negativ, druhe pozitiv - po nom mi pichli protilatky

vanduska
7. dec 2011

ja som RH negativ, manzel RH pozitiv a obidve deticky po mne RH negativ. Pocas tehu mi robili stale kontroly na protilatky, ale problemy neboli ani pocas tehu ani pocas porodu.

angua27
7. dec 2011

ahoj, moja mama je Rh negativ a otec Rh pozitiv. obe so sestrou sme Rh pozitiv. tehu so mnou bolo podľa slov mami v pohode, po pôrode jej však nepichli protilátky a tak dlho nemohla otehotnieť a keď sa to predsa len podarilo, tak mala veľmi ťažké tehu so segrou. od začiatku ju pripravovali na to, že asi bábo nedonosí. segra má však evidentne od počatia silný korienok. 🙂 lekári komplikácie v druhom tehotenstve pripisovali práve protilátkam. tretie tehu už mame neodporúčali, mohlo by ju to zabiť, tak radšej neriskovali.

damiana
7. dec 2011

@crapula ahoj, aj ja som RH- a manzel RH+ , mame dve zdrave detičky, sice sme mali to "štastie" , ze obaja su po mne RH- , tak ziadne protilatky mi pichat nemuseli. Ale Ty sa vobec nemusiš v dnešnej dobe ničoho báť. Uz sa to riadne sleduje, u mamiciek RH- sa robia pravidelne odbery na protilatky, a ak by sa zacali vytvarať hned zakrocia. Ale chapem tvoje obavy, aj moj to bol velky strašiak počas tehu. Az kym mi to jedna milá doktorka-genetička všetko podrobne nevysvetlila 😉

stanislavao
7. dec 2011

ja som negat, manzel je pozit, prvy syn pozit a pri druhom tehotenstve mi robili testy, ale nemala som ziadne komplikacie. po prvom porode mi dali taku nejaku injekciu, neviem aku, ale tak ak sa neda, tak potom vraj mozu byt pri dalsom tehu problemy. dostali ste po porode tu injekciu?

4misa8
7. dec 2011

Ahojte moje Rh je negativne, manžel je pozitívny, malý sa nám narodil s Rh pozitívnym, ale ešte aj s nádorom. Tak neviem či aj tie faktory to nejako ovplyvnili. A ešte čerešnička som po 2 potratoch.Protilátky počas tehotenstva som mala skákave, ale nič mi nepichali. Ani lekár ma nejako neupozornil ani teraz po týchto potratoch. Treba dať po potratoch nejaké injekcie???

bambi2
7. dec 2011

ahoj ja som rh negativ, manzo rh pozitiv, dcera je rh negativ. ja som pred dvoma tyzdnami potratila... tiez mi pichli protilatky... tak dufam, ze buduce tehu dopadne lepsie, tak ako ma... 🙂

adulikka
7. dec 2011

no ja som tiež rh negatív a mám tri detičky ...ale mohla som mať 5 ...a mne nepichli žiadne protilátky ,prvýkrát počujem .a ani po potratoch

mysenac
8. dec 2011

Ahoj, tiež máme s manželom taký Rh faktor ako vy, prvý syn je Rh pozitiv, druhykrat som potratila, dcéra je tiež Rh pozitív Protilátky mi pichali v obidvoch prípadoch po pôrode a všetko je ok. Viem, že takáto kombinácia Rh faktorov je riziková, ale pri žiadnom z tehotenstiev som si nerobila zbytočne popredu kvôli tomu starosti... treba myslieť pozitívne 😉

nicotomi2
29. jan 2012

Ahoj takze tak ako vsetky tu piseme aj ja som rh negativ a manzel pozitiv mam dvoch chalanov pri prvom mi pichli protilatky ale pri druhom netusim testy mi nerobili ziadne ..ale su zdravy ...a teraz mam tiez s toho dilemu chceli by sme tretie! ale myslim pozitivne 🙂

marianca
29. jan 2012

Ahoj, ja mám dvoch chalanov, som RH-, muž RH+ a neboli žiadne problémy ani pri jednom. Ségra to isté, ale má 3 deti a taktiž problémy žiadne. Myslím, že dnes majú takéto veci už podchytené.

kilian
29. jan 2012

@crapula u nas je to naopak.ja a manzel sme rh pos.a mam dceru rh negativ. 😅

matatara
29. jan 2012

Ahoj ja som rh negat a mám tri deti 🙂 a navyše dvojky!!!!bez problémv a mm je rh pozit. a ešte aj dvojky sú jeden rh negat a druhý pozit

aamonka
29. jan 2012

ahoj, ja som rh-, manzel + drobec ma + po otcovi, teraz cakame druhe babo a vsetko OK, moja sestra je na tom podobne, ma troch chalanov a vsetko je v najsamlepsom poriadku 🙂

titkovamiriam
29. jan 2012

mam tri deticky,otec prvích dvoch aj terajší parner boli A poz. ja som 0neg-problemi som nemala ani pri jednom tehulkovani,len najstarsi syn mal problem s protilatkami no až po porode

bzuzka
29. jan 2012

ahoj,aj my sme ten pripad, mam 3deti,vsetky ok, po prvom aj druhom mi pichli injekciu,pri tretom uz nie,asi si povedali,ze 3deti jej stacia 🙂 drzim palce

alcapalca
29. jan 2012

aj ja mam Rh - a otec +, mam dvojicky jeden je po mne druhy po otcovi a potom mam este dalsieho synceka tiez po oteckovi, mna po porodoch zaockovali a deti su zdrave

lubina
29. jan 2012

Ja som rh neg, manzel aj plusko.Prva dcera je plus po nom, vsetko v pohode. POtom som v 8 tt spontanne potratila, ale o 4 mes som otehotnela znovu.Vsetko ok, dcerka je plusko po manzelovi.

zuzinr
29. jan 2012

ja som RH- a mm RH pozitiv, 1dieta je RH-, 2dieta RH pozitiv a 3 dieta je tiez RH pozitiv, po 2 a 3 dietatku mi pichli injekciu, vsetko bolo ok aj otehotnenie aj cele tehotenstvo.

denisic
29. máj 2012

ahoj, sice neskoro ale predsa, ja mam rh- a muz rh+ a mam dve zdrave deti, prve ma rh-, druhe rh+ a tiez mi pichali dvakrat injekciu, aby som mohla opat otehotniet🙂

juliagregor
29. máj 2012

mam 3 zdrave deti...
dostala som Rhegu po obidvoch porodoch....

barbade
1. aug 2012

Ahoj baby,
Ja som negtiv, manzel pozitiv, dost sa toho bojim. Zial, mala som jeden potrat, bolo to babo s manzelom a ziadnu injekciu mi nikto po zakroku nepichol ☹ Chyta ma panika aj z mojho doktora, ktory akoby mojim obavam vobec nerozumel. Ked som sa ho pytala, ci sa da operativne tento problem riesit, ak by zistili zvysene protilatky, tak cosi len zamrmlal ze moc toho nenarobia. Tie protilatky kontroluju len 3x pocas tehu, to sa mi zda dost malo. Prvy test bol okej, ziadne zvysene, ale bojim sa ze co ak sa nieco medzytym stane. Neda sa mi nejako zrusit imunita keby to zacalo blbnut? predsa nieco musi existovat, nie??
Mamina inak bola taky pripad ako ja, ona - a otec + a j aj brat sme -. Modlim sa, aby to aj mne takto vyslo.
Este jedna vec, moj drobec ma v 15/16 tt len 9cm, je to normalne? babenko by asi malo byt trochu vacsie.
Velmi pekne vopred diky za odpoved a skusenosti, tak nejako bojim bojim 😒

karin1234
16. aug 2012

@barbade nemusíš mať obavy, dnes to lekári majú dobre podchytené. testy na protilátky sa berú 3krát počas tehotenstva ale nemôžu sa zvýšiť zo dňa na deň. mne sa zvyšili až ku konci, tak mi o 14dni skôr vyvolali porod, malý má po otcovi rh poz. tak mi pichli rhegu. mysli hlavne pozitívne.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre