Krčok maternice 3,8cm. Je to veľmi málo?

kukulkaja
17. máj 2007

Ahojte, chcem sa s vami poradit. V 12 tt som zacala krvacat a ked doktor zistoval pricinu, prisiel na to, ze mam kratky krcok a asi ma budu musiet po 16 tt zasit. Krcok mi nameral 3,8 cm. Je to az tak velmi malo? Vobec neviem, ako sa maju tieto hodnoty pohybovat. Dakujem za kazdu odpoved.

25nikolla
10. dec 2011

Ahojte kocky,mam na vas jednu otazku,som v 35+4 tt a tiez mam skrateny krcok na 2 cm,zatial sa este neotvaram ale mam mensie bolesti v podbrusku ako pred menzesom a ked sa postavim tak ledva chodim ako ma tlaci cely spodok....mate aj vy taketo priznaky?

julie1412
10. dec 2011

@25nikolla Ja mam taky kratky krcok uz 3 mesiace a odvtedy sa otvaram, musela som brat lieky a iba lezat. Ale uz som v 38.tyzdni, takze mozem ist rodit🙂 Lekar ti asi napise magnezium, mozno aj nieco silnejsie a nariadi ti kludovy rezim. Drzim palce, nech sa ti polepsi🙂

25nikolla
10. dec 2011

@julie1412 no ja mam nakazane lezat uz od cca 20 tt pretoze mi stale tvrdne brucho,liekov mam tolko ze uz ani neviem co vsetko tam mam 🙂 ,len ma stve to pobolievanie v podbrusku 😒 ale dakujem,tiez drzim palce nech je vsetko ok 😉

neuska
21. dec 2011

@julie1412 ahoj este sa malinky nepyta na svet 🙂)))

julie1412
22. dec 2011

@neuska Takze nakoniec budes este prenasat🙂 Ten nas sa uz vypytal 12.12. o 7:55. Vola sa Lukáško, meria 49 cm a vazi 3200 g. 🙂 Tak zelam krasne sviatky a vela radosti z drobceka, daj vediet, ked sa narodi😀

neuska
26. dec 2011

@julie1412 Ahoj tak vam gratulujem velmi ste sikovni prajem vam vela zdravicka a vsetko len to najlepsie ten moj sa este stale nepyta von zaiste si tam uz zaklady stava dakujem ti aj tebe prajem krasne sviatky a stastne prezity Novy rok a ked sa narodi jasne dam ti vediet diky 🙂)))

smejoala
1. mar 2012

ahojte som tu nova :}dnes som sa dozvedela ze musim ist na zasivanie krcka maternice mam z toho strach cakam dvojicky take zvlastne mmi to pripada lebo dva tyzdne do zadu som mala este krcok maternice v pohode a dnes ze musim ist na zasivanie bola som aj v nemocnici sa objedbat ale este ma neobjdenali tym ze musim si este pockat na vysledok co mi dnes robil z posvy tymto vsetkym chcem sa opytat ci sa musim bat alebo ci mozem ostat v pohode dakujem vam

caroline222
4. sep 2012

Ahojte 🙂 mate niekto skusenosti ked mam krcok maternice na 2 cm ? som v 38 tyzdni a neviem ako dlho to bude este nez porodim 🙂) dakujem

mily7
4. sep 2012

@caroline222 neboj sa, moze to byt este dlhoooo alebo ihned🙂)) nehnevaj sa, ale je to tak. treba chodit, po schodoch, na prechadzky, venovat sa fyzickej aktivite. ja som nebola otvorena vobec v utorok a v piatok som do 5 tich hodin od prasknutia plod. vody rodila. predtym som mala kontrakcie ale to som si dala sprchu, chcela som uz rodit, dosli kontrakcie ja som chodila na prechadzky po vonku, po schodoch a popoludni praskla plod. voda a tak som sla. a som prvorodicka. takze hlavne v sulade s prirodou, telom a bude dobre. rodila som v 38 tt.

caroline222
4. sep 2012

@mily7 jeeee dakujem za radu som rada aspon za neaku 🙂 tiez som prvorodicka a bojim sa a kedy kolvek to uz ocakavam :D bolesti som uz mala tak snad to pride rychlo ... tak budem chodit chodit a chodit 🙂 dakujem 🙂

mily7
4. sep 2012

@caroline222 chod chod chod a daj horucu sprchu. ja som si tak privolala porod. tiez som mala bolesti po nociach a uz som toho mala dost🙂)) a hlavne pozitivne mysli!!!!

caroline222
6. sep 2012

chodim ale sprchu vrelu som si za 10 mesiacov este nedala kupem sa s vlaznou ... 🙂 ale skusim to.Tieto konce su asi najhorsie vsetko boli nic nemozem robit lezat sa mi neako nechce nejsom ten tip ktory odpociva tak som stale v pohybe .... Tak budem cakat kedy ta chvilka pride dakujem za radu .... 🙂 prajem pekny den

alexaba
17. dec 2014

baby, ako často vam na kontrolách meraju krčok maternice, či sa neskracuj? na každej poradni, t.j. každý mesiac?

kamanima
22. dec 2014

ja som mala krčok 0,5 cm

happyfrog80
30. mar 2015

@kamanima tak malinko?mne povedal ze 2.5 a teraz som z toho na nervy

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre