Krvácanie v 24. týždni

nicky07
2. máj 2012

Ahojte. Chcem poprosiť o radu. Som v 24 tt a v pondelok večer po pohl.styku som zacala slabo krvácať. Najprv to bola taka červená krv - nie vela skor tak vo vločkách s prímesou hlienu. Do rána som mala len tak po kvapkách už len taký hnedý výtok. Včera pocas dna nič. Snažila som sa len oddychovať a vkuse som sa sledovala... Drobec kope ako o život teda aspon to viem že je v poriadku. Krvacanie teda už pocas dna sa neopakovalo no parkrat mi stvrdlo brusko ale tiež nie v žiadnych pravidelnych intervaloch. A kym som lezala a oddychovala tak je to ok. DNes idem pre istotu k dr no robi až poobede tak či mi nahodou neviete niekto povedat čo by to mohlo byť - verím že to nie je nič vážne. Či teda nemáte s tým niektorá skúsenost, lebo som trošku z toho nervozna že čo to mohlo byt. Ďakujem

strihalka
2. máj 2012

@nicky07 krcek maternice je v teto chvili velmi citlivy....mozno ste ho jen postouchli a krv ide z nej, ale to je vec bezna....obcas se to stane i po gynekologickem vysetreni.....urcite je vse v poradku, drzim palce

giovannajana
2. máj 2012

Neboj sa, v tehotenstve je tam dole všetko viac prekrvené. Po styku môžeš mať slabé krvácanie.

ematko29
2. máj 2012

súhlasím s prvvou radou,moja sestra mala to iste,po pohlavnom styku slabo krvvacala,potom len spinenie.bola u lekara ale bolo to len z krčka maternice,ale pre istotu určite skoč k lekarovvi.možno vam nariadi aby ste teraz v tehotenstvve radsej nesexovali 🙂

nicky07
autor
2. máj 2012

@strihalka dakujem, dúfam že to tak bude... Vystrašilo ma to a hlavne to že aj na druhy den mi tvrdlo bruško.... Bojim sa či nahodou sa nepootvoril krček. Poznam zopar dievčat čo boli otvorene aj dlhšie pred pôrodom... Už som sa ale videla ako idem rodit 🙂 dúfam že to bude v poriadku, už nech je poobede že viem na čom som. Lebo tento stres nie je nič moc... :(

strihalka
2. máj 2012

@nicky07 tak rodit snad jeste nebudes...to by si citila jine bolesti 🙂a tvrdnuti briska....daj si magnezium, bdu sumive nebo tabletku....mozno ste podrazdili aj celkove maternici, ktera pri orgasmu se chveje a to je to tvrdnuti, trenuje si to na porod.....a pokud to neni bolestive a v pravidlenych intrvalech..tak je to ok...

nicky07
autor
2. máj 2012

@strihalka tak nebolelo to len to bolo dost neprijemne ked tak stvrdlo brucho... a zopakovalo sa to asi 7krat len to nemalo žiadnu pravidelnost... možno sa to potom už spušťalo aj zo stresov lebo som sa fakt vylakala...

nicky07
autor
2. máj 2012

Tak už som po vyšetrení... Babo je v poriadku našťastie usg bol tiež v poriadku akurát mi zistili že som otvorená na jeden prst... :( dostala som magneziove tabletky a mám oddychovať a šetriť sa... akoby to pri dvoch detoch šlo... :( Dúfam že sa drobec nerozhodne prisť na svet skôr ako je v pláne...

sunshine5
1. apr 2013

@giovannajana
@strihalka
@nicky07
Ahojte dievcata, ja som mala obdobny problem. Som v 31tt a vcera po sexe ked som isla na zachod sa utriet som si nasla na papieri krv, nie syto cervenu ale taku bordovu. A potom nic. Celu noc som chodila na zachod,kontrolovala sa a ziadne dalsie krvacanie sa neobjavilo. Stalo sa mi presne toto aj v 11tt.
Nemala som ziadne tvrdnutie, ziadne krce,ziadne bolesti. Co myslite?

astonka
1. apr 2013

@sunshine5 no ja by som určite zašla k dr...pozrie a posudi či je to len po sexe alebo niečo ine...

nicky07
autor
2. apr 2013

@sunshine ahoj. tak ja som sa vtedy po tom krvácaní dosť vystrašila. aj to tvrdnutie bruška. bola som s tým u dr a ukázalo sa že mám mäkký krček a otvorená som bola na jeden prst. tak prislo magnrezium a setrenie a oddych. každá poradna ukázala že som o niečo viac otvorená no aspon krček už nebol makky ale polotuhý. občas ked som to prehnala a viac som chodila mala som pocit že dorbec zo mna vypadnr niekde na ceste. neskutočné tlaky dole a strašne nízko. No a nakoniec som rodila vyvolávačkou týždeň po pôrode čo sa krček nejak zasekol. aj som bola bez plodovej vody (nenápadne odtekala čo som ani nepostrehla - čakala som na to že prásk a potopa 😉 )a aj napriek tomu sa maternica nedokazala sama rozhýbať a vyvolať pôrod. určite by som na tvojom mieste zašla za gynekologom nech viem na com som... Ale báb o príde na svet vtedy ked sa ono samo rozhodne... 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre