Mali ste vlčie zrno počas tehotenstva?

biancarv
1. júl 2012

ahojte, momentálne som v 5 mesiaci a pod pravým okom sa mi urobilo už dávnejšie vlčie zrno (cca 5 mesiacov ), kedže antibiotiká užívať nemôžem, nemáte nejaké rady starých mám ako s tým zrnom zabojovať? Nebolí to, je to taký hrášok, ale nevyzerá to dobre a svieti to už z kilometra, ďakujem vopred za radu 😉 Foto je len ilustračné, ja mám to isté, ale len na spodnom viečku 😒

anjelicek26
1. júl 2012

Antibiotika uzivat mozes - v tomto pripade musis, ono je to vysoko infekcne a mas doma dalsie dieta... Ocny by sa mal spojit s gynekologom, ktore masticky/kvapky mozes a ktore nie.

katren
1. júl 2012

@biancarv tiez si myslim, ze to treba riseit poriadne - lekarsky a nie len domacky....

janinah
1. júl 2012

a prečo by si si na viečko nemohla daťOphtalmo- Framykoin mastičku? je to len minimum mastičky a len lokálne pôsobí...bola si na očnom? babská rada je teplý obklad napr. ked vyluhuješ čaj,tak ten sačok teplý na viečko priložiť / nie horúci/ ono to potom skôr dozrie a je šanca,že praskne a obsah vytečie, jačmeň je v podstate zápal mazovej žliazky,urobí s apuzdro s obsahom hnisu, atb mastičkou sa snažíme stav liečiť,ak sa toto nepodarí,tak sa robí drobný chir. zásah na očnom,kde sa to nareže,vyčistí a puzdro sa odstráni

nibiru
1. júl 2012

no moj priatel mal 4 ks na 1 oku nakoniec po 3mesačnom trapeni sa s mastičkami čo bol hrdina že on lekarovi nejde šliel na očne kde podctupil bezbolestny zakrok ktory trval asi 10min a ma pokoj odvtedy sa mu to nevratilo.dokonca lekarka nechapala že ma dve hnisave ložiska v jenom kanaliku takže bezpodmienečne očny lekar spolužiačke na hornom viečku sposobil jačmen trvale spadnutie viečka ktore nakonbiec musel riešit plasticky chirurg žial naprava nebola ako predtym dodnes ma troška viečko padnute.

severankasr
1. júl 2012

bola som na očnom vyšetrení a mne to lekár vyrezal pri lokálnom znecitlivení.

petkave
1. júl 2012

Ja som mala takýto problém tiež, ale trvalo to možno iba 2 týždne. Potom mi to samé prasklo a ako píše @janinah, po vytečení hnisu sa to rýchlo uzdravilo.

Ty to už máš dosť dlho, čudujem sa, že si to už dávnejšie nezačala riešiť. Ja by som šla určite za očným. 😉 Však očný bude na prvý pohľad vidieť, že si tehu, tak ti hádam nepredpíše len tak hocičo 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre