Mám mäkký krčok maternice. Mali ste niektorá taký?

fedra
27. nov 2008

Ahojte,
vcera som bola na kontrole u lekara a ten zistil, ze krcok maternice je sice zatvoreny a ani sa neskracuje, no je makky. Mam dost strach z predcasneho porodu, som iba v 25tt.
Mali ste niektora takyto problem ?

macabi
27. nov 2008

ahoj fedra, ja som sapráve vrátila z poradne a ja mám skrátený krčok na 2 cm...hrozne sa bojím...zajtra mám ísť na Kramáre...či ležať, alebo budú zašívať... ☹

caruzo19
27. nov 2008

fedra a pozeral to aj sonom,alebo len prehmatom?nechcem zlahcovat,ale ja som mala podobny nalez okolo 30tt a ma vystrasila doktorka predcasnym porodom a nakoniec mi porod vyvolavali 2 tyzdne po termine a otvarala som sa 22 hodin

fedra
autor
27. nov 2008

macabi ... ja nastastie skrateny krcok nemam, ani sa neotvaram.
Tak ti drzim palceky, nech to dobre dopadne.

Caruzo ... pozeral aj sonom. Krcok sa drzi, vobec sa od zaciatku neskratil ani nic ine, len je makksi. Tak ma upozornil, ze ak budem citit kontrakcie, tak hned do nemocky, lebo by sa to nemuselo podarit zastavit prave preto, ze je tak makky. tak som teraz trosku naplasena 😕

macabi
27. nov 2008

aha, tak to je potom niečo iné...🙂

zuxana
27. nov 2008

mne zistili pred 2 mesiacmi skrateny krcok na 2,4 cm... doteraz sa drzi... tiez mi Dok. hovorila, ze sa moze otvarat a ak by som mala kontrakcie mam ist hned do nemocnice... ale nic take sa nestalo... zatial sa drzime... a krcok sa nezmenil... no, ale som uz odvtedy na PN a beriem Magnezium rano aj vecer a nemam sportovat a stresovat... zda sa ze to pomohlo... az na tu nudu doma ;) ale som rada, ze uz sme v 32 tt... anis omtomu neverila a mala som strach s predcasneo porodu... Takze baby nestresujte, setrite sa a vsetko bude fajn... 😉 Drzim palce!

fedra
autor
27. nov 2008

zuxi, dik za povzbudenie ... dufam, ze aj ten moj si da povedat a este vydrzi

zuxana
27. nov 2008

urcite hej... 🙂

munu
27. nov 2008

ako ste zisliti, ze mate makky krcok maternice? Mali ste nejake priznaky?

fedra
autor
27. nov 2008

munu .... zistil to lekar na prehliadke

ejusa
5. dec 2008

A ked je mekky krcok maternice,moze sa znovu upravit?Mne doktor povedal,ze mam zmeknuty,na dalsej poradni,ze je to v poroadku a teraz v stredu ze je to v poriadku ale do knizky mi napisal,ze som otvorena na jeden prst,som v 34.tyzdni..To vadi?

nefertitka
5. dec 2008

vadi ejusa, ja som otvorena hlboko na spic prsta a lezim uz 10 tyzdnov, tvrdne ti aj brucho?

ejusa
5. dec 2008

V nemocnici? 😒 Par krat mi tvrdlo ked som bola v 29.potom uz nie...ale preco mi povedal,ze je to v poriadku? 😲

nefertitka
5. dec 2008

a kazal ti dr.len lezat?ono ked ti netvrdne brucho, tak to asi nevadi, ak by ti tvrdlo, tak hej...no ale mne ked zisitili, ze som pootvorena, hned ma posielali do nemocnice

nefertitka
5. dec 2008

ale neboj, keby sme nedajboze porodili aj teraz niekedy, uz to neni az taka hroza, lez co najviac, hlavne na boku a malo by to pomoct 😉

ejusa
5. dec 2008

Ano,to mi hovoril,ze lezat na boku...Ty si v ktorom tyzdni?Ako to mam vlastne brat,ked mi do knizky napisal ze som v 34 tak aj som:Ci som vlastne o dva tyzdne menej?

nefertitka
5. dec 2008

ty mas termin porodu 20. januara, ja mam 25. januara, takze rozdiel o 5 dni, mne dnes akurat zacina 34tt, takze tebe bude pomaly koncit 😉 na konci 34.tt uz ma babatko varj dozrete aj plucka, takze porod by uz nebola az taka hroza...teda tak sa vyjadrilo par lekarov, ked som lezala, pytala som sa na to kazdeho druheho, ale jasne, ze by bol kazdy najradsej, keby sme uplne donosili

ejusa
5. dec 2008

A kolko vazi Tvoja Nikol?Ja som bola v stredu a maly vazil 176O,doktor povedal,ze to je malo...

nefertitka
5. dec 2008

neviem, naposledy mi robili ultrazvuk v 28tt, tam mala 1300g, dufam,ze ma poslu coskor zas, som zvedava...ja si nemyslim, ze je to malo

nefertitka
5. dec 2008

pozri si tuto stranku, tam mas vsetko rozpisane http://tehotenstvo.academy.sk/

ejusa
5. dec 2008

Vdaka,tam pisu ze v 34 by malo mat uz cez dve kg...bral mi krv,lebo mi povedal,ze brusko je o tri tyzdne pozadu ako by malo byt,ale vysledky ze su dobre,aj pecenove testy,tak hadam to dobehne alebo co..v stredu zas idem,opytam sa aj na to skore a tak..jaj,dufam,ze ma tam nenecha..Kolko si pribrala?Ja 1O,11,to mi uz pride dost..

nefertitka
5. dec 2008

ja som tiez pribrala 10kg...to este priberieme, neboj sa🙂no tqk budes mat mensie babo, no, nie vseky su velke...ja by som tiez uz rada vedela, kolko vazi moja.Ja idem zas v pondelok do poradnem tiez sa zakazdym modlim, aby si ma tam zas nenechali, fuj neznasam lezat v nemocnici...mam z toho traumu, ja tam chcem ist az na porod.

ejusa
5. dec 2008

Ja takisto,chcela by som ist z domu rodit,byt na par dni a ist domov..naposledy ma poplasil ze tam pojdem lezat uz do konca,ak nebudu dobre vysledky...chvalabohu su,tak sa budem modlit,nech v stredu nic nove zase neobjavi..a potom ze mam vysoky tlak,teraz na poradni 145 na 1O5 a to mavam aj vyssi..

nefertitka
5. dec 2008

fuha, no a vies o tom, ze aj s vysokym tlakom sa posiela na hospitalizaciu?vysoky tlak neni dobry v tehotnestve

ejusa
5. dec 2008

Ano,viem,ved vsetko sa zrazu vali...liecim sa na tlak,beriem dopegyt,ale aj pri liekoch mam takyto,doma trosku nizsi,ale u lekara vzdy okolo tych 15O na 1OO...ved aj preto sa bojim,v stredu idem aj k srdcovej,ta tiez naposledy spominala,ze aksa to neupravi,ze ma tam posle...ja nechcem..

nefertitka
5. dec 2008

mne tak casto zas tvrdne to brucho aj napriek lezaniu a tomu ze beriem 8tbl magnezia denne, ze sa tiez zas bojim, aby som tam znovu neostala

ejusa
5. dec 2008

Ja beriem 3X zatial...jaj nevie,dufam,ze budeme mat stastie a zostaneme doma..

nefertitka
5. dec 2008

aj ja, do porodu by som urcite odmietla tam ostat...tak do toho 36tt este ano, tam vraj uz budem uplne za vodou, lekarka mi vravela, ze ked sa dostanem do 36tt, uz ma necha robit si co sa mi zachce...tak som rozhodnuta sa prvy den 36tt uz pekne ist aj niekam prejst, pozriet darceky a tak, ved som uz strasne ulezana... a ked aj tym urychkim porod, neva, aspon to uz budem mat za sebou, nejak mam uz toho dost

ejusa
5. dec 2008

Aj ja mam toho uz dost,kazdy den sa len bojim v podstate...ja chcem co najdlhsie,aby mal dobru vahu.Sestrin maly sa narodil v 36 a dva dni a mal 28OO,to je dobre.Keby som aspon tak vydrzala...ale ona si tiez odlezala vela v nemocnici,s obidvoma detmi.

nefertitka
5. dec 2008

ja som v nemocnici neni psychicky v poriadku, a stres a zla psychika robia tiez svoje v tehotenstve, radsej budem doma a v relativnom klude

nefertitka
5. dec 2008

boze a ked si este predstavim tie 2 tyzdne, strasne dlho mi to pripada... 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre