Mám v rozkroku opuch a nejaky vred. Čo to môže byť?

vivienkata
22. sep 2011

ahojte kocky mam taky problem bola som teraz v sprche a všimla som si že mam tam dole ako keby na jednej strane opuch alebo nejaky vred .neviem co to može byt trošku to aj pobolieva mam ist teraz večer na pohotovost alebo pockať do rana a ist k svojmu gyn,dakujem za odpovede

feb13
22. sep 2011

@vivienkata Fiha podla takehoto popisu to naozaj tazko povedat co to moze byt. Ja by som sla asi az zajtra, ale keby sa to nejak rychlo zhorsovalo, tak aj teraz.
Len jeden tip... nemoze to byt zapal bartoliniho zlazy? Alebo len nieco podobne ako akne? Je to hnisave? Svrbi?
Co este mozes skusit a urcite ti neublizi: oplachovat zvonka rosalginom alebo podobnym roztokom, ak mas doma, prip. len umyvat intimnym mydlom, mozno je to len podrazdena koza a prejde to.

vivienkata
autor
22. sep 2011

@feb13 no vyzera to skor ako zdurene

vivienkata
autor
22. sep 2011

@vivienkata nesvrbi skor stipe

anjelicek26
22. sep 2011

Zapaleny chlpok? Nemoze sa ti manzel na to pozriet, co to je?

sssimi
22. sep 2011

A veľkosť?

vivienkata
autor
22. sep 2011

@anjelicek26 nieje doma a za susedom nejdem 😀

mitinka
22. sep 2011

Ahojky ja som to mala tiež pred 2rokmi,.. On bolí a potom z toho vznikne taký dosť veľký a bolestivý vred.Bude červený a bolieť... Nechaj ho vyzrieť,on boleť nebude,pokiaľ sa ho nedotkneš.... 😖 Ak vyzreje tak ho vytlač.Ja viem,bude to hrozne boleť no ja som si to dala mužovi urobiť a poviem ti,že na druhý deň som ani nevedela,že som niečo mala 😀 Nechaj ho vyzrieť nie je to nič hrozné,... mala som to už 2krát 😉 Alebo to je aj chĺpok zarastený,.. počkaj na mangela a nech ti to pozrie... Ale ak to je vred,tak počkaj a vytlač :D

hameeda
22. sep 2011

@mitinka : az ma pri srdci pichlo,,to musi byt bolest ufff

mitinka
22. sep 2011

@hameeda To je veľmi nepríjemná ,...keď si to nechytáš,nevieš že tam niečo je,ale keď sa toho dotkneš,že som skúšala,ako je veľký som skoro umrela od bolesti a nehovoriac o vytláčaní 😖 😀

lucia.kl
22. sep 2011

@vivienkata ja som to mala tiež, ale nebol to vred, bola to krčová žila, ktorá vznikal tehotenstvom, bolelo to riadne, ale po pôrode to zmizlo...

saxana123
22. sep 2011

aj ja som to mala raz, niekoľko rokov dozadu. Obrovský pupák ktorý som si všimla až keď bol veľký jak svet, akoby z večera do rána. A tiež som to vytlačila. Ujúkala som a potila sa ale zdolala som ho. Na pohotovosť by som ja osobne nešla - hambila by som sa s pupákom (vredom) na pipke tam ísť 😀 Obliala som ihlu alpu, narušila kožu a stláčala až kým nešla číra krv. vydezinfikovala a bolo po srande. Na druhý deň som ani nevedela že tam niečo bolo. Držím palce.

vivienkata
autor
22. sep 2011

dakujem kocky ale ja fakt neviem urobila som foto ak viete poradte 🙂

mitinka
22. sep 2011

@vivienkata a kde je? 😀

saxana123
22. sep 2011

@vivienkata kde je foto?

vivienkata
autor
22. sep 2011

v albume

majloo
22. sep 2011

Podla fotky to vyzera na zapal bartoliniho zlazy, raz na strednej som to mala a gyndos mi dal obycajnu framykoinovu masticku a pomohlo velmi rychlo...ale nie som doktor. Osobne by som na pohotovost nechodila, ale normalne ku gynekologovi, nech t to pozrie. On uz takych vriedkov videl urcite mnoho. Ale ak sa na tom mieste holis, tak naozaj popozeraj so zrkadielkom, ci to nie je zarasteny chlpok, boli to ako fras, ale usetris si cestu na gyndu. 😉

vivienkata
autor
22. sep 2011

@majloo dakujem za radu

irsina83
22. sep 2011

@vivienkata ja by som sla na pohotovost. nikdy nevies 😉 radsej chod 😉

berus222
22. sep 2011

aj mne to pripada ako zapal bartoliniho zlazy. mala som a neprajem ani najhorsiemu nepriatelovi. chod svojmu gynekologovi a uvidis co ti povie. moj so mnou nerobil nic a skoncilo to skoro operaciou.

janinah
22. sep 2011

na pohotovosť netreba,idem pozrieť fotku

vivienkata
autor
22. sep 2011

dakujem pekne za nazor, rano pre istotu zbehnem ku svojmu gynek, fotku som uz zmazala aby si tu niekto nieco zle nemyslel alebo nevysvetloval zle . dakujem pekne ste fakt zlate . 🙂

janinah
22. sep 2011

neviem pozrieť album... 😒

janinah
22. sep 2011

aha,tak ked zmazaná,tak nič....

jajuuus
22. sep 2011

@vivienkata mne sa tiež občas urobil taký vredík, bolel ako fras.... najprv červená boľavá hrčka pod kožou, potom dozrel, tak som ho vytlačila... bolelo, ale pomohlo... na druhý deň už v pohode... 😉

mitinka
22. sep 2011

@irsina83 Ja by som nešla a už vobec nie s vredom.... ťa pošlapú a pošlu,... 😀 a dajú ti to zaplatiť,...

irsina83
22. sep 2011

@mitinka jaj ale ja si myslim ze tam ide o dieta, je to tehotna zena.... 😉 mojej malej to zachanilo zivot ze som sla viac krat na pohotovost 😉 vsetko moze zo vsetkym suvisiet...moj nazor...

etuska
22. sep 2011

@vivienkata
foto som sice nevidela-ale podla popisu by som tiez tipovala zapal Bartholiniho zlazy 😖 mne to operovali 3x ,obcas sa mi to este zapali,ale uz len zriedkavo.Urcite chod za gynekologom,lebo ak sa ti to naplni poriadne hnisom tak to fakt boli 😝

pici
22. sep 2011

@vivienkata hoj. podla toho co pises je to asi zapal bartoliniho zlazy... ked to stipe pri cikani a cely pysk mas akokeby navrety horuci a bolavy tak s tym utekaj zajtra k svojmu dokymu... je to nebezpecne... moze to skoncit aj operativnym narezanim a vytlacenim hnisu.. tak chod co najskor...

mitinka
23. sep 2011

@irsina83 aha,no to hej... Som nevedela,že je tehotná,... ☹ Ale aj tak myslím,že ,,pohotovosť" jej už moc nepomože,... Skor zavolať najskor dr.či sa jej oplatí prísť 😵 aby nechodila zbytočne,...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre