Maródka počas tehotenstva bez vychádzok

hnedoocko0909
28. jún 2015

chcem sa opýtať : máte takuto skusenost ? Ja som si prave zmenila trvaly pobyt, predchadzajuci trvaly som este bola rýchlo nahlasit ako prechodný a na PN-ku som chcela zapisat obidva.Na to mi doktorka (aj sestricka) povedali, ze to sa neda, ze sa musim nachadzat len na jednej adrese v case pripadnej kontroly a potom prisla dalsia "uzasna info" : nezapísali mi na Pn-ku ziadne vychadzky tak sa pýtam prečo : a Dr., ze zatial Vám ziadne nedam (lebo som par dní krvacala) a ked pridete o mesiac tak uvidime ... ☹ cize fakt super. Máte s týmto skusenost ? Ved nemozem byt stale zatvorena doma. Ked pojdem k nejakemu lekarovi, ani neviem ci si mam vzdy vypytat priepustku (papier), ze som tam bola, keby mi v tom case prisla kontrola

timi1012
28. jún 2015

Priepustku ak idete k dr si vzdy pytajte. A hadam mesiac doma vydrzite. Mimi vam za to stoji. Ja som mala 2hod vychadzky cele tehu a vydrzala som.

sandri
28. jún 2015

Ak si krvacala, tak si nedostala vychadzky uplne pravom. Ja som krvacala a musela som zostat doma (sice len tyzden, ale ja som krvacala fakt ze len par kvapiek) a dr mi pohrozil, ze ak nebudem doma lezat cely tyzden, tak ma necha hospitalizovat a tam ma uz lezat donutia. Cize preto nemas vychadzky... Chapem, ze mesiac doma je o hubu, ale robis to kvoli dietatku - co maju povedat baby, ktore su aj 3 mesiace v nemocnici na rizikovom? Tam tiez ziadne vychadzky nemaju...

zuzka105
28. jún 2015

@hnedoocko0909 prvych 10 dni alebo 2 tyzdne nedostanes vychadzky nikdy, musis len vydrzat....a hlavne verit aby mimi bolo v poriadku

lienka.7
28. jún 2015

@hnedoocko0909
nechapem, ide ti o babo alebo o vychadzky???
a na PN mozes mat iba jednu adresu, to je pravda, cize drmo sa zlostis....

tslobik
28. jún 2015

Ja som mala vychádzky 2 hod. doobeda a 2 hod. poobede. Veď človek musí byť na vzduchu a budúca mamička aj trošku na slnku, kvôli vitamínu D.....Aký je rozdiel v tom, či chodí po dome, alebo sa prejde vonku, resp. si sadne na lavičku? Mňa to psychicky dosť ubíjalo, že som takto bola celých 9 mesiacov.......Tehotné ženy inak veľmi nekontrolujú.

katkasimlkatkasimi
29. jún 2015

Ja som bola na Pn od 4 mesiaca az do Md a vychádzky 2 hodiny doobeda a vychádzky2 hod poobede. Kontrolu som za 4 mesiace pn nemala

velkacica
29. jún 2015

buď PN a liečba, kľudový režim, alebo práceschopnosť a "osobná sloboda". Inými slovami, ak zvládaš vychádzky, zvládaš aj prácu. Nezamieňajte si PN za štátom platené voľno!

piacere
29. jún 2015

@hnedoocko0909 myslím, že nenájdeš gynekológa, ktorý by ti v tehotenstve pri diagnóze "krvácanie" dal na PN vychádzky 🙂 Mala by si mať kľudový režim s nohami hore. Ja som kvôli krvácaniu skončila na PN v 20tt a bola som na nej až do pôrodu bez vychádzok a s prísnym kľudovým režimom (povolený pohyb len na WC a ku chladničke). Krvácanie nie je sranda, nevymýšľaj a ten mesiac vydrž... a potom sa podľa stavu uvidí 🙂

mmoni89
29. jún 2015

@hnedoocko0909 tak ja som bola v prvom tehu PN od novembra do marca a nemala som žiadne vychádzky! Takže kým je to len mesiac tak to určite zvladnes neboj 🙂 a čo sa týka bydliska je pravda že tam nemôžeš mať dve. Ja som mala trvalé ešte u nasich a bývala som už inde. Ale neriešila som to. Mala som dost iných starosti. Našťastie kontrola nebola.

butterfly333
29. jún 2015

@hnedoocko0909 to je normálne ja som celé tehu nemala vôbec vychádzky tiež som krvacala aj do 4mesiaca pritom som bola zašita čiže len doma. To dieťa za to predsa stojí. Takže si myslím že mesiac byť doma nieje nič strašne hlavne nech je dieťa v poriadku. Tak držím palce.

lienka.7
29. jún 2015

@velkacica
presne, mnoho tehuliek si zamieňa PN za "dovolenku", pritom pokial na to naozaj nie su dovody a povaha prace dovoli mamine pracovat, nevidim dovod nepracovat.... zial, je to skor o pohodlnosti niektorých budúcich mamiciek. 😖 😖 😖 😖 😖
Pokial su vsak vazne zdravotne dovody, ma byt doma a bez vychádzok, to bezpochyby.

lorela
29. jún 2015

@hnedoocko0909 Presne tak, lekárka aj sestrička ťa inštruovali správne.
Navyše, nárok na vychádzky je len u časti diagnóz, sú diagnózy, pri ktorých nemáš dovolené vychádzky vôbec.
A čo sa týka návštev lekára/zubára, samozrejme, že na ne môžeš chodiť podľa nutnosti, ak by ti v tom čase prišla kontrola, lekár ti vystaví potvrdenie, že si u neho bola.

domin85
29. jún 2015

presne ako baby pisu- na PN moze byt iba jedna adresa. Minuly rok som bola dohromady skoro pol roka doma- ked som sa pytala svojej lekarky, tak mi povedala ze vychadzky aj tak zo zakona mozu byt az po desiatom dni, a ked je krvacanie, resp. v poslednom trimestri to bolo rpedcasne otvaranie, ona si nevezme na zodpovednost, ze si pojdem "iba" nakupit a prave vtedy sa nieco stane a ona to dovolila... Je to opravnene 😉

dobromila1111
29. jún 2015

Ja som zo zaciatku tiez nemala vychadzky, dostala som ich az po vyse mesiaci. Vobec mi to nevadilo, a to som nekrvacala..mali by ste byt rada,ze je babo ok a mozete byt doma. Moj nazor.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre