Môže cysta v tehotenstve ublížiť bábätku?

14. dec 2013  • 
fotoportrét
fotoportrét
jasom
Registrovala sa 9. októbra 2008 na modrykonik.sk. Pridala 174 príspevkov.
 Ahojte, mate niekto skusenosti v cystami v tehotenstve.

Ja som momentalne v 10tt a moj gyn mi povedal ze mam cystu na lavom vajecniku, nejake zlte teliesko ci co, priznam sa velmi tomu nerozumiem, ale stale cystu citim. Moze tato cysta nejako ublizit babetku? emoticon Moj Dr. povedal ze mam prist o mesiac na kontrolu ale to sa mi zda hrozne dlha doba.
Dakujem za akekolvek odpovede
9. okt 2008 o 08:34  •  čaká bábätko, termín má v máji 2009  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
 Pridaj príspevok
fotoportrét
fotoportrét
cikyta
295
Registrovala sa 7. júna 2008 na modrykonik.sk. Pridala 28922 príspevkov a 41 inzerátov. Má 94 priateľov. Okres Martin.
 Ahoj.Aj ja mám cistu-endometriálnu v pravom vaječníku.Aj ja ju cítim,ale doktory to nejak nesledujú.Ešte mám ten vaječník prirastený k maternici a nik sa mi k tomu nevyjadruje.Dokonca mi ju minule v nemocnici(tú cystu)ani nenašli na UTZ.Ale je tam,aj ju cítim a ten UTZ robil doktor nejak divne.Takže..........len dúfať emoticon
9. okt 2008 o 09:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
jasom
Registrovala sa 9. októbra 2008 na modrykonik.sk. Pridala 174 príspevkov.
 Ahoj, dakujem za odpoved, ja som pisala aj doktorovi do Heliosu a on mi odpisal ze niektore jednoduche cysty tehotenstvo nijako neublizia dietatu, tak som sa i trochu ukludnila, emoticon lebo som sa strasne bala. ale i ja tu cystu stale citim, moj dr. sa k tomu tiez nejako extra nevyjadruje. emoticon akokeby to bolo normalne, ale si myslim ze keby to bolo asi vazne asi by nieco k tomu povedal. Ja mam cystu z nejakeho zlteho telieska, ci co, fakt sa tomu nerozumiem emoticon

Drzim ti palce nech je vsetko v poriadku emoticon
9. okt 2008 o 11:29  •  čaká bábätko, termín má v máji 2009  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
sonicka07
1
Registrovala sa 26. novembra 2005 na mojasvadba.sk. Na modrykonik.sk pridala 626 príspevkov.
  • Oliver2 roky a 5 mesiacov
  • Tamarka5 rokov
 ahojte. ja mam tiez cystu aj dva myomy. cysta ma niekedy zvykne pobolievat,ale inak nesposobuje ziadne problemy,ani v tehu nenarastla. ale po porode ak sa nescvrkne tak asi pojde von,lebo aj pri milovani mi sposobuje bolesti.
zlte teliesko je vlastne neoplodnene vajicko,ktore sa uvolni z vajickovodu ale neodplavi sa pocas menzesu.
u mna to tiez nejak lekari nekontroluju,zijem v irsku a tam to maju na haku. ale babo je v poriadku,dokonca mi povedali,ze mozem mat normalny porod. tak ostava len dufat,ze je vsetko ok. drzim palceky. papa
9. okt 2008 o 14:14  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
cipka
Registrovala sa 7. júla 2006 na modrykonik.sk. Pridala 86 príspevkov, 1 album a 51 inzerátov. Má 1 priateľa. Nitra, okres Nitra.
 Ahojte Baby,

ja mám vlastnú skúsenosť s cystou a s tehotenstvom. Zistili mi ju ešte pred otehotnením a celé tehotenstvo som s tým prežila, dokonca aj cysta prežila. Po pôrode a po dokojení som išla na LPS a odstránili mi ju. V skutočnosti mi nerobila počas tohto obdobia žiadne problémy. KEd budete mať problémy tak neotálajte ísť na sono a pri prvých 2 sonách vám ju môžu vidieť, potom už nie asi pokiaľ sa nebude zväčšovať.
14. okt 2008 o 08:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
komisakpd
14
Registrovala sa 21. novembra 2006 na mojasvadba.sk. Na modrykonik.sk pridala 3170 príspevkov. Má 40 priateľov.
 ahojte..baby nie je tu niektora z vas co mala bakretie v posve pocas tehotenstva?
16. okt 2008 o 14:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
jana776 (35 r.)
Registrovala sa 29. januára 2009 na mojasvadba.sk. Na modrykonik.sk pridala 390 príspevkov. Má 2 priateľov. Chorvatsky Grob, okres Senec.
  • Michal1 rok a 9 mesiacov
  • Vilma4 roky
 Ahojte, som v 7tt a mam velku cystu 5cm na lavom vajecniku. Zatial som sa docitala len pribehy kde cysta nerobila ziadne problemy, ale nie je tu prosim vas niekto komu cysta praskla pocas tehotenstva? Vobec netusim na co sa mam pripravit ak k tomu dojde, ci to moze ohrozit babo, alebo to len bude boliet a prejde. Dakujem za vsetky odpovede.
25. nov 2011 o 09:34  •  2 deti - čaká bábätko, termín má v júli 2012  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
cillamilla11 (26 r.)
12
Registrovala sa 22. decembra 2011 na modrykonik.sk. Pridala 155 príspevkov a 1 inzerát. Má 25 priateľov. Okres Senec.
  • 15. júna 2014 čakáme dievčatko - Isabell (?) (33. týždeň tehotenstva)
 aj ja mam cystu 6x5 cm a tiez lekar mi stym nic neurobil, chcela by som babatko tak neviem ci to bude ok s tou cystou.
27. dec 2011 o 15:56  •  čaká bábätko, termín má v júni 2014 (33. tt)  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
kvietok193
Registrovala sa 20. apríla 2012 na modrykonik.sk. Pridala 2 príspevky.
 Ahojte, píšem asi preto, aby som dostala od niekoho aj dobré správy. Bola som u lekára s tým, že mi potvrdí tehotenstvo, ktoré potvrdil ale s tým, že mám 6 cm cystu(muselo to vraj vzniknúť tehotenstvom, pretože 3 mesiace predtým som bola na prehliadke a bola som ok), o niekoľko dní som mala bolesti brucha, tak som sa znovu ukázala u lekárky, cysta už má 7 cm v 6 týždni tehotenstva. Dala mi duphaston a zobrala mi krv na zistenie zloženia cysty. Dnes som volala, výsledky nie sú pozitívne, mám zvýšenú hodnotu na rakovinu, vraj je to v tehotenstve bežné. Mám sa ukázať o pár dní, či sa cysta nezväčšila a pôjdem do nemocnice na konzultáciu s primárom, či bude operácia. Lekárka povedala, že pre dieťatko je to do 1.trimestra nebezpečné. Mal už niekto takú veľkú cystu s takými výsledkami. Ďakujem za hocijakú dobrú radu
20. apr 2012 o 15:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
nanulik
32
Registrovala sa 29. júna 2009 na mojasvadba.sk. Na modrykonik.sk pridala 11056 príspevkov, 1 článok a 62 inzerátov. Má 42 priateľov. Zlaté Moravce, okres Zlaté Moravce.
 @kvietok193 ja som tiež mala cystu a dr. so mnou takéto ceremonie nerobil. povedal že je to sprievodný znak tahotenstva a že sa to stáva. ešte asi následne tri poradne tam bola ta cysta a potom sa sama vstrebala
takže si myslím nie je sa čoho báť
20. apr 2012 o 15:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
brumka
10
Registrovala sa 17. februára 2009 na mojasvadba.sk. Na modrykonik.sk pridala 6295 príspevkov. Má 20 priateľov.
 ahoj ja som mala 7x3,5cm lekar mi povedal ze bud praskne alebo sa zmensi a vstrebe, ze do 3m mozem potratit, do polky tehu sama zmyzla a mam uzasnu dcerku. ale nic viacmi nepovedal
20. apr 2012 o 15:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
kvietok193
Registrovala sa 20. apríla 2012 na modrykonik.sk. Pridala 2 príspevky.
 ďakujem krásne za povzbudivé slová
20. apr 2012 o 18:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
monro
6
Registrovala sa 17. februára 2012 na modrykonik.sk. Pridala 62 príspevkov, 1 album a 5 inzerátov. Má 1 priateľa. Okres Bratislava.
 Aj ja mam skusenost. V prvom tehotenstve mi na sone v 12tom tyzdni nasli cystu na pravom vajecniku s tym, ze sa to bude len sledovat. Po porode na sone som tam mala len zvysky skolabovanej cysty. Teraz som zas tehotna, a opat v 12tom tyzdni nalez na pravom vajecniku. Ked som doktorovi spomenula, ze som to uz mala, povedal, ze je funkcna cysta, ktora sa v tehotenstve zvykne objavit. Je pravda, ze mna ale nikdy nebolela.
21. apr 2012 o 14:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
steva
6
Registrovala sa 20. decembra 2007 na modrykonik.sk. Pridala 930 príspevkov a 21 inzerátov. Má 8 priateľov. Okres Košice.
 @kvietok193 ja som mala na zaciatku tehu cysty na oboch vajecnikoch,jedna bola tiez 7 cm a druha 2,5 cm.moj lekar povedal ze je to normalne na zaciatku,bola som aj na usg,robil mi to primar,tiez sa nad tym nejak nepozastavil,iba napisal do papierov ze kontrola o 2 mesiace a potom som bola na usg v 12 tt,tam som to spomenula lekarke,ktora mi robila ultrazvuk a ta to tiez neriesila,ze to by sa to malo vstrebat.od vtedy uz mi vajecniky nikto nekontroloval,neviem ani ci praskli,ale o operacii nebola rec.aj kamaratka mala na zaciatku tehu a tiez sa nejak neriesilo.drzim palce emoticon
21. apr 2012 o 14:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
bendza
Registrovala sa 24. júla 2012 na modrykonik.sk. Pridala 1 príspevok.
  • jasminka1 rok a 2 mesiace
  • vaneska6 rokov
  • valeria10 rokov
  • petrik12 rokov
 prosim vas ja by som chela radu ohladom cysty na lavom vajecniku a este do toho som tehotna v 9.tt. a dr.mi povedal ze mam si len davat pozor a ze ked budem mat bolesti tak mam okamzite ist do nemocnice a nic viac .ale ja amam strach stoho ze to nejde do kopi aby aj dieta rastlo a aj cysta a ked mi praskne ved to zabije aj mna a aj dieta alebo moze byt postihnute .takze prosim vas poratte mi co mam robyt .ostatny ma nahovaraju na prerusenie tehotenstva ale mi z muzom by sme chcely to babo .dakujem za odpoved
24. júl 2012 o 07:57  •  4 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
memme
Registrovala sa 8. augusta 2012 na modrykonik.sk. Pridala 5 príspevkov. Okres Košice.
 tak aj ja mam taky problem, nikdy som nemala cysty ani nic podobne vzdy som sa o seba vzorne starala. pred 3tyz som bola na prehliadke vsetko bolo ok akurat som mala ovul. a ked som bola dnes potvrdil mi tehotenstvo ale presne na tom vajecniku kde dozrievalo minule vajicko je teraz cysta 3.8x4.3cm..... ide ma porazit. dost rychlo to narastlo. doktor bol v klude vravel,ze sa to stava obcas a ze sa to snad samo vstrebe alebo mozno to tam bude cely cas ze u kazdej zeny je to ine... bojim sa ale verim,ze to bude vsetko vporiadku.
9. aug 2012 o 11:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
anculala
11
Registrovala sa 20. augusta 2012 na modrykonik.sk. Pridala 1473 príspevkov a 10 inzerátov. Má 16 priateľov.
 ja som mala kvoli cyste vyosenu maternicu... podla dr., ktory ma prvykrat osetroval. vraj je to normalne, zvykne sa to stratit. moj lekar sa k tomu neskor nevyjadroval... ale naposledy na sone uz pozeral babo v strede podbruska... takze asi uz ok emoticon budem sa ho musiet lepsie povypytovat - ak bude nabuduce zhovorcivy
20. aug 2012 o 22:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
rqduskq
Registrovala sa 16. októbra 2009 na mojasvadba.sk. Na modrykonik.sk pridala 118 príspevkov. Má 2 priateľov. Okres Žilina.
 Baby ja som mala cystu od 5 - do 11 tt na ľavom vaječníku 5 cm, v tom 11 tt už tam nebola, ale ten vaječník má stále sem tam pichne, tak sa bojím, či sa nemôžee zas vytvoriť keď raz zanikla? Čo si o tom myslíte vy? Bola to cysta žltého telieska. A teraz mi doktor hovorí, dom v 14 tt, že ten vaječník už nevidno .... tak ja neviem
14. dec 2013 o 14:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to