Nadúvanie v tehotenstve. Čo na to zaberie? Dokedy bude trvať?

mamoo
4. jún 2009

Skusim zalozit tuto temu, lebo vsade je to zatial len spomenute medzi recou.
Mozno si poradime navzajom. Som len v 8 tyzdni ale nadufa ma ako balon neh zjem hocico.
Rano to zacne, len naberam a naberam... a vecer alebo v noci sa to vyfukne. 😲
Raz som mala dokonca take nafuknute brucho ze som vyzerala ako v pokrocilom stadiu tehotenstva.
Nezabera ani ospevovany Espumisan, ani vlaknina do vody, ani cvicenie (po cviceni je to dokonca niekedy este horsie).... tak bábo rad!!
Do kedy to asi potrva? ☹

flavi
4. jún 2009

ja som to mala zo zaciatku tehu tiez, po prvom trimestri sa to upravilo tak, ze sa mozem napraskat kapustnicou abo fazulovicou a nic.. max trooosku nejake male nasledky, ale ten prvy trimester som chodila ako turbotraktor, stale som pr..la ako ...jaaaj 🙂 drzim palceky, nech to prejde aj tebe coskoro

cetera
4. jún 2009

poznam to aj ja...treba preckat....ono to prejde....a namiesto toho pride nieco ine....napr. palenie zahy...u mna je to niekedy neznesitelne hlavne vecer ked treba ist spat....

smajli
4. jún 2009

no...aj ja to poznam... mna ale nafukne aj napr. z ceresni ako vcera ale nevyfukuje ma... som fauknuta ako balon a espumisan mozno sem tam pomohol,ale skorej mi pomoze,ked si dam do ust zo 1-3 cele rasce a rozkusem ich medzi zubami... toto mi pomaha,aby som sa aj vyfucala... 😒
iny recept proti nafukovaniu nemam...,
nafukuje ma tak viacej asi od 15tt? ...lebo na zaciatku mi bolo zle od zaludka,ale nafukovalo ma menej...

no a palenie zahy poznam tiez,teraz to mam trosku zazhnane,davam pozor a pijem mineralku Fatru,a pomaha aj deci mlieka...,a nejem stiplave... ,paradajka a paradajkove veci nemozem... atd.

:o) tak skuste:o)

zvalka
4. jún 2009

No mna tiez riadne naduva vecer 😉 ale ja s tym nerobim nic...do rana je to fuc,cez den nic a potom zase vecer.

flowrik
4. jún 2009

ahojte, ja som v 11tt a naduva ma nonstop uz od prvych dni tehu 😒
zatial to nepreslo, najhorsie je to vecer a rano. stava sa mi, ze sa v noci budim na zastavene vetry a bolest v buchu. vtedy sa zohnuta dovalim do kuchyne a spravim si rascovy caj, vraj je dobry aj detsky a feniklovy, ale tie mi velmi nepomahaju. a proti naduvaniu si davam aj activiu. co sa tyka poloh, tak najlepsie sa uvolnim, ked lezim na lavom boku, alebo ked spravim macaci chrbat a trosku takto pocvicim, pripadne lezim na chrbte a pritahujem kolena, tak ako sa cvici s malymi detmi, aby si uvolnili 😅 ...ale to vsetko nie vzdy pomaha...hmm.

nevestickaaaa
12. jún 2012

ahojte kočky, rada by som obnovila túto tému... som v 19tt a stále ma nafukuje, často ma bolí brucho cez deň aj večer a vykúknuť sa neviem ☹
Nemáte nejaký osvedčený recept? Snažím sa vyhýbať už všetkým jedlám, ktoré by to mohli spôsobovať, ale nepomáha...

mamoo
autor
12. jún 2012

ani mne nic nepomohlo, samo to muselo pomynut, asi v polovici

nevestickaaaa
26. júl 2012

mám nakoniec osvedčeného pomocníka - fenyklový čaj. Pila som ho 3-krát denne a bolo mi super, vôbec ma nanafukovalo a bruško ma nebolelo 🙂

bojko777
11. aug 2012

ja som v 5 tt a brucho mam ako v tretom mesiaci. 😝

bojko777
11. aug 2012

ja som v 5 tt a brucho mam ako v tretom mesiaci. 😝

ivoninka
17. nov 2012

baby a moze sa stat take, ze nafukuje caj pre tehotne?lebo ja mam pocit ze odkedy som zmenila znacku caju pre tehotne tak je to len horsie..presne od toho dna...neviem...

jessy212
16. sep 2013

Chodí sem ešte nejaká budúca mamička? Ja mám tiež problém s nadúvaním...Len mňa z toho ešte aj bolí strašne brucho.... 😢
Dnes som si kúpila Espumisan Comfort sú to kvapky...V lekárni mi povedali, že to môžem aj keď som tehotná...Ale v letáčiku je napísané, že sa neodporučuje tehotným....Tak teraz neviem čo mám robiť.....

upam
18. sep 2013

ahoj ja jem espumisan kapsle lebo som tiez mala dost silne problemy a tam pisu " Vzhľadom na účinok simetikónu a schopnosť nevstrebávať sa z tráviaceho traktu do tela, sa neočakávajú žiadne negatívne účinky Espumisanu počas užívania v tehotenstve a počas dojčenia." nie su k tomu ziadne vyskumy tak ako pri vela liekoch lebo ako mi povedala doktorka nikto cielene netestuje lieky na tehotnych zenach 🙂 ale podla mna by to malo byt ok skus este ten caj ale ja fenikel nemam rada a bylinky tiez nie su uplne jednoznacne ok v tehu 🙂

renata20591
8. nov 2013

Ahoj chcela by som sa opýtať strašne ma nadúva ale v noci a rano sa budím že ma bolí brucho keď vstanem musím chodiť a sem tam aj drepy urobiť aby som sa "vyprdela"a bolo dobre neviete čo by mi mohlo pomoct ? Ďakujem moc

ivvaa
16. dec 2013

@jessy212 Feniklový čajík je super🙂

milota164
28. máj 2014

ja som pouzivala zuvacie tablety rennie

celasapremenim
28. máj 2014

vysadit zo stravy muku

siska765
8. aug 2014

mali ste to niektora dlhsiu dobu ja uz druhu noc,aj brucho ma z toho pobolieva ,ani spat nemozem poriadne a navyse skoro vobec sa mi neda vyfuknut :( treba ist k lekarovi?

analim
11. aug 2014

mna by tiez zaujimalo ci mam ist k lekarovi bola som dnes v praci a normalne som musela odist domov v polke smeny lebo som mala strasne krce ako keby som mala v bruchu velky balon a nejdem ho zo seba vypustit ked uz si myslim ze to ide von tak to prejde a iba mam stale krce ... v lekarni mi dali detsky fen iklovy caj tak hadam zaberie este som mala len jeden ale ten mi nepomohol .... uz mi to udiera aj do chrbtice ... ☹ ☹ ☹ a v noci som absolutne nemohla spat

tamarka9
13. aug 2014

@analim ahoj, mne sa to stalo vcera vecer, zjedla som kusok melonu a do pol hodiny brcho nafuknute, bolesti, normalne az krce, vnoci som nic nespala, ale myslela som ze vyfuknem a nic a teraz ma tiez boli brucho a netusim ako si pomoct. Najhorsie je ze to boli aj dole v podbrusku, tak strach o babenko ☹

seahorse27
13. aug 2014

Ked je velmi zle, tak si dam Espumisan.V lekarni povedali, ze sa moze v tehotenstve. Davam si ale iba jednu gulicku namiesto 2 a maximalne 2x denne (nie kazdy den, len podla potreby). Inak, zacala som uzivat probiotika a to mi teda dost pomohlo.

siska765
13. aug 2014

baby mne to trvalo tak dva tri dni teraz uz je fajn, zabral mi klasicky feniklovy caj,vypila som ho pred spanim samotny,dlhsie pred tym som nic uz nejedla,a hned ako som ho dopila za par minut sa dostavil ucinok,creva sa riadne hybali a pomohol aj dobre vyfukovat 🙂

analim
19. aug 2014

@tamarka9 Takze u mna to bola asi ina bolest lebo nasledoval vytok tmavy a poton 6 dnovy pobyt v nemocnici .. spontany pootrat .. ani napisat to neviem asi spravne ako mi je tazko :( .... Predvcerom som sa vratila z nemocnice ... Preto ak sa ti nieco nevidi urcite utekaj k doktorovi .. nechcem ta strasit ani tvrdit ze je to to iste ale uz ked budem tehotna budem na babtko davat veliky pozor a urcite pri takomto budem utekat k doktoroviv

suzinka121
26. sep 2014

@ivvaa ja som čítala, že fenikel môže spôsobiť v rannom tehotenstve potrat 😒

ivvaa
26. sep 2014

@suzinka121 Určite nie,veď sa dáva aj bábätkám. Inak Duspatalin odporúčam 😉

suzinka121
27. sep 2014

@ivvaa uvidíme ako to pôjde ďalej, ešte som len v 5tt, tak začínam spoznávať čo a ako a zistila som, že keď jem menšie porcie a častejšie, tak som neni až taký balónik 🙂 ďakuejem za radu

cikra
7. sep 2015

ahojte.. tak ja sa tiez obraciam k tejto teme.. som momentalne v 8.tyzdni tehotenstva. je to moje tretie tehotenstvo a je uplne ine ako tie predosle. vsetko co zjem je asi tazke... naduva ma.. rano nemam proiblem ist na wc... ale potom ked sa naranajkujem vtedy to zacne... cokolvek zjem tak ma naduje. mam brusko velke akokeby som bola v 12tt. je to mozne? rozmyslam ze budem asi len na ovoci.. A priznam sa ze som pocula ze tretie tehu je tazsie, ale az tak tazke??? ☹

sadika
8. sep 2015

baby, ja odporucam Espumisan L - dava sa to aj babatkam (novorodencom) pre tehotne uplne bezpecny a zabera do par minut. Ja som cele tehotenstvo odmietala vsetky lieky ale minule som mala taku koliku ze az. Toto mi zabralo hadam do 5 minut.

gabuchah
19. sep 2015

@analim čítam spätne komentáre, a všimla som si ze v októbri máš termín 🙂 gratulujem 🙂

analim
20. sep 2015

@gabuchah dakujem velmi pekne uz sa neviem dockat 🙂 .. a citam ze aj ty tak tiez gratulujem 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre