Odmietnutie hospitalizácie počas tehotenstva

martina0308
21. máj 2015

vopred chcem poprosit aby ste sa zdrzali blbych komentov. Zaujimalo by ma, ci ste niektora odmietli hospitalizaciu pocas tehotenstva a co potom nasledovalo...teda ci to potom nejakym sposobom lekari nedavali pocitit pri porode alebo tak...

monicm
21. máj 2015

@martina0308 nemám skúsenosť,ale napadlo mi jedine,že to asi záleží na nemocnici a lekároch a dôvodoch,prečo chcú budúcu mamičku nechať v nemocnici.v podstate by nemali,na druhej strane,aj oni sú len ľudia a ak sa stane niečo,čomu sa dalo zabrániť hospitalizáciou,tak je pochopiteľné,že by ich to "štvalo"

bonaqa2013
21. máj 2015

@martina0308 asi by som to nerobila. ak sa niečo stane, budú mať všetky tromfy v rukách....

trish31
21. máj 2015

@martina0308 velmi lutujem lekarov,ktori ti musia dat podpisat reverz.Kludne si chod kam chces ak nesuhlasis s hospitalizaciou-mas na to pravo,podpises reverz a chod si.Ale ver,ze ak sa nieco stane,prvy bude prepierany v mediach lekar a on bude mat problemy.

A ver mi,lekari si ta nenechavaju v nemocnici len tak pre srandu kralikov...

abbey1
21. máj 2015

@martina0308 Určite by som požiadala o konzultáciu i iného lekára, aby si mala jasnejšiu predstavu a bola si istejšia, čo je pre teba a tvoje dieťatko správne. Mne v tehotenstve tiež Dr odporúčala hospitalizáciu, druhý lekár to však vyhodnotil inak. Našťastie, všetko bolo napokon v poriadku.
Ak máš pochybnosti, kľudne sa poraď s ďalšími lekármi a až potom sa definitívne rozhodni. Ak by sa následne predsa len muselo k hospitalizácii pristúpiť, máš normálne právo na ošetrenie a starostlivosť. V tom problém nie je. teraz je hlavné správne sa rozhodnúť vzhľadom na potreby teba a dieťatka.

pribinak
21. máj 2015

Prenasala som, po 7 dnoch ma hnali na hospitalizaciu, odmietla som, vsetky vysetrenia boli v poriadku, nevidela som v tom ziadny zmysel, na hospitalizaciu som sla az ked som prenasala 10. den, to som, ale zas odmietla vyvolavacku a na dalsi den som porodila aj bez nej
To, ze som odmietla hned pri prichode vyvolavacku, to bol teda pruser! To si tam asi voci panovi primarovi ken tak hocikto nedovolil!

Pred primarom ma podrzal moj doktor, ze naco vyvolavacku, som v nemocnici, sleduju ma, ozvi, tlak, prietoky vsetko ok, ze este den-dva mozeme pockat
Primar bol maximakne neprijemny: pani ved nemozete byt tehotna donekonecna, ved musite porodit, coho sa bojite, my sme tu odbornici, ...
Potim chodili na izbu sestricky a davali mi "mudre rady" typu: ved pan primar vam nechce zle, je to odbornik, posluchnute ho, ved sa nebojte, porodili miliony pred vami, porodute aj vy

Pri porode som mala svojho mudr, na vizite primar nehovoril nic

cerez
22. máj 2015

Záleží aký je zdravotný dôvod prečo ťa posielajú do nemocnice. Blbý koment písať nebudem, ale keby som bola tehotná, tak prehodnocujem čo je dôležitejšie pre dieťatko. Podľa profilu si už v 38 tt, tak dlho tam určite nebudeš. V každom prípade ti želám nech sa správne rozhodneš a rýchly pôrod. 🙂

dai
22. máj 2015

urcite zalezi od diagnozy... uprimne - pri porode aspon mne islo hlavne o dieta - ja som v tom momente bola vedlajsia... po porode chcem zdrave dieta, a tych par hodin/dni... kolko treba, to kazdy dokaze vydrzat ( cokolvek - nemocnicu, lezanie... co je to oproti celemu zivotu so zdravym dietatom...)

jasne ze mozes odmietnut - podpis reverz a mas to... ak sa ale nieco stane tvojmu dietatu alebo tebe nesies zato plnu zodpovednost ( zazila som tu uz pribehy kedy zenska reverz podpisala, nasledne mala velke problemy a nakoniec aj tak vinni boli lekary, lebo jej zevraj nevysvetlili vaznost situacie, lebo samozrejme tak by reverz nepodpisovala etc. ... - treba si rozmysliet co ti je prednejsie )

natalym
22. máj 2015

@martina0308 Aký problém ísť si ľahnúť do nemocnice? Aspoň si oddýchneš.

koniarova
22. máj 2015

Si v 38-týždni. To tam ozaj tých pár dní nevydržíš? Asi Ti to lekár len tak pre srandu nenavrhol. Keď chceš, aby sme sa zdržali blbých komentárov, určite treba viac popísať o probléme. 😉

sue
22. máj 2015

@martina0308 odmietla som,ale potom po parhodinach som isla aj sama,pretoze som sa citila zle. Lekari mi to nijak nedali pocitit.
Daj na svoj vnutorny pocit,na to ako sa citis + ked je nieco s cim nesuhlasis, odkonzultuj to aj s inym lekarom.

Medicina je zazrak a vdaka Bohu, no najma vedcom a lekarom za nu, pochopitelne vsak lekari-porodnici vidia v kazdej rodicke potencialny patologicky pripad, preto maju tendenciu preventivne zasahovat a riesit dopredu a tym paradoxne fyziologicke tehotenstvo skomplikuju... (napr.podanie oxytocinu bezprostredne po odteceni plodovky....)

dilino
22. máj 2015

mňa by ani nenapadlo podpisať reverz a isť domov na niečo to je preto ťa poslali mňa lekar nechcel včas poslať na hospitalizaciu ignoroval ma aj napriek prosbam vysledok 7 ročna dcerka uplne postihnuta ochrnuta, slepa,nerozprava, nič žiadna aktivita iba preto že nepodpisal jeden sprosty papier rada od nejakej mamičky že budu mať všetky tromfi v rukach je nadovšetko pravdiva a nepomôže ti ani svätena voda ak by bože chraň aby sa ešte niečo stalo pred pôrodom oni sa tak budu kryť že obrovsky tromf bude že pozrite odmietla hospitalizaciu a doplatila na to ono to na niečo je ked ťa poslala gynekologička alebo gynekolog na tu hospitalizaciu zo srandy to nebolo tym že si podpisala reverz si zbavila všetkych lekarov akehokoľvek trestu a postihnu maju v rukach červene karty pričom ak by sa niečo zle stalo tak maš problemy na cely život podľa mňa si urobila veľmi veľmi zle a nepišeš že prečo ťa poslali na hospitalizaciu že aky maš problem my sa teraz z lekarom naťahujeme o odškodne 4 rok zatiaľ čo dcerka zomiera v ťažkych bolestiach rozmysli si tu hospitalizaciu hovori sa že jedno ANO ti môže pomôcť jedno NIE pokaziť cely život čo ťa nutilo že si podpisala reverz prvorade je zdravie matky a dieťaťa.

dilino
22. máj 2015

@bonaqa2013 presne tak do bodky suhlasim

macik33
22. máj 2015

Ahoj,ja som bola hospitalizovaná pre hrozbu predčasného porodu od 28 týždna do konca tehotenstva,tiež som mala neraz chut podpísat reverz,nemohla som tam spávat,ležala som na gynekologii ,pretože nebolo miesto na rizikovom,užila som si perné chvíle a všelijaké prípady som si tam zažila,čo nebolo dvakrát na psychiku tehotnej ideálne,ale spatne teraz dakujem za každý den navyše.čo som tam zostala,strašne som vdačná celému tímu lekárov a sestričiek na Kramároch,pretože som vydržala až do konca do termínu a porodila nakoniec krásneho zdravého chlapčeka,ktorý už bude mat teraz dva roky,teraz už viem,že by som reverz nikdy nepodpísala,ani by som nad tým neuvažovala,lekári vedia,prečo to robia,radšejh si poležat zbytočne,ako to potom lutovat a vyčítat si ...

bonaqa2013
22. máj 2015

@pribinak mám4 deti, ale ani raz som lekárom pri pôrode neodporovala. Len som chcela cisársky a ani raz nechceli, že načo. popravde, mne sa lekári ani nepýtali či chcem toto alebo tamto. S ničím ma neoboznamovali, nedávali mi na výber.... Robili ako vedeli a ja som im dôverovala.

pribinak
22. máj 2015

@bonaqa2013 u nas v rodine mame dost mudr, v roznych odboroch, aj oni su len ludia a mozu sa pomylit, dva-traja maju na 1 a tu istu vec uplne rozdielne nazory
Ja nepatrim k pacientom, pre ktorych su doktori "bohovia" mne nestaci, ze doktor tomu predsa rozumie, ja to chcem rozumiet tiez, nie som kus masa, som clovek co citi, ma emocie, tiez aj nejaky mozog a volu

Okrem toho pocas VS som na intraku byvala s medickou a ta ked mi rozpravala o niektorych svojich spoluziakoch, ktori urobili skusky ci skolu len preto (ci skor vdaka tomu), ze otecko ci maminka je primar ci prednosta, ale nejaky doktor kdesi, tak si davam este vacsi pozor

Porodila som bez chcemie, ktoru mi oni navrhovali, uplne prirodzene, tak ako som to chcela, dieta je zdrave co je to najdolezitejsie
Ked som sa pytala, ze preco mi vhcu dat vyvolavacku, tak odpoved bola: no lebo prenasate uz dlho, hovorim, ze vsetky vysetrenia a monitori su uplne v poriadku, som v nemocnici, preco este nemozeme pockat na prirodu a jej silu, tak mi nevedel primar odpovedat

mircalla
22. máj 2015

Isteze mozu to dat pocitit a aj daju. Lekari radi komentuju nezodpovedne konanie

martina0308
autor
22. máj 2015

Dakujem za nazory...nakoniec ma sam lekar (na prijimacej ambulancii bol iny) poslal domov...ze nie je dovod...aaby bolo jasne o co islo...vcera som bolo na prvej poradni v nemocnici, kedze mam syndrom bieleho plasta namerali mi vyssi tlak a na zaklade toho ma chceli hospitalizovat, nic ine...ja si tlak doma podctivo pravidelne uz takmer dva roky meriam a zapisujem pretoze tieto moje vyssie tlaky u lekarov sa riesili uz davno pred mojim tehotenstvom...lekar na poradni vcera o mojich zapisanych tlakoch nechcel ani pocut...dnes rano som to ukazala inemu lekarovi a ten sam povedal, ze u mna naozaj nie je dovod na hospitalizaciu...

katarinamarkova
22. máj 2015

@martina0308 v cca 36tyzdni som odmietla hospitalizaciu 🙂 nastastie 🙂 pani dr. co mi robila sono a videla ma prvy krat si ani za svet nedala vysvetlit, ze ta 2,5 tyzdnova odchylka na sone je uplne normalna, lebo od zaciatku tehotenstva mi tam tie cca 2 tyzdne lietali......
- malo ist o pichanie nejakych injekcii na dozivenie babatka, celkove pozorovnie......
ja taky tvrdohlavec vedomy si svojho som sla za inym dr. - spravili sme sono, presne od zaciatku eset raz prepocitali rozmery z prveho, druheho sona, terminy podla menstr., podla pohybov.......vsetko ok, mensie o cca 2t. - OD ZACIATKU.....je to super zdrave dietatko.
ps: mala bola otocena zadockom - takze ten druhy dr. len krutil hlavou ako v podstate velkostne akurat dieta....v zlej polohe chcu nadopovoat aby narastlo a maminku tym padom pri tlaceni zadockoveho dietatka asi rozdrapit na polovicu.

nenasledovalo nic - len moj dobry pocit, ze som spravila spravne - ale u danej dr. ani v danej nemocnici som nerodila 🙂
ALE - ak na hospitalizaciu je skutocne vazny dovod a nieco nie je ok, tak treba ist pekne krasne lezat!

sardinka333
22. máj 2015

JA si myslím, že každý pripad je velmi individuálni a tak sa má aj posudzovať. Nie je dobré (ako je to teraz v porodníctve a gynekologii v móde) byť hrdina za každú cenu, všetko apriori odmietať lebo ,,ja si to tak myslím,, a niečo som naštudovala na internete. Ale tiež nie je dobré všetko slepo prijímať a nad ničím nepremýšľať a hlavne nepýtať sa. Ja sa vždy pýtam a ak nerozumiem doktorovi tak aj dva, tri krát sa opýtam aký je moj stav a čo navrhuje. Takže je to tenká hranica a to si každý musí posudiť sam a aj sam niesť nasledky. Každá chceme zdravé dieťatko a to musíme mať na zreteli nech sa už rozhodneme akokoľvek .

bonaqa2013
22. máj 2015

@pribinak lekár v rodine to je moc hodno.... my žial nemáme to šťastie. Syn sa už 2 krát hlásil na medicínu do MT, ale aj napriek tomu, že bol super, pre nedostatok miesta.....chodí na strojárinu.

natalym
22. máj 2015

@bonaqa2013 Nechcem byť sprostá, ale čo to bude za strojára čo chcel byť lekárom??? 😀

tajka1986
22. máj 2015

No neviem niesom lekar ale len tak zo srandy ti asi hospitalizaciu nenavrhli,takze nesekaj frajerku a radsej vydrz ide predsa o zdravie tvoje a hlavne tvojho dietatka. Mnohe tu na konovi su moc mudre ako tak citam a radsej sa vzdy zdrzim komentu aby ma neukamenovali ako nechcu vyvolavacku lebo to viacej boli,ockovanie,nastrih,hento tamto...ja rsdsej dam na radu lekara predsa hadam vie o com toci. V mojej profesii sa tiez klienti mozu na mna spolahnut ze odvediem dobru robotu, daju na moju radu a pomoc,nejde pri tom vsak o zivot. Preto nekecam do remesla inym mne by sa to tiez nepacilo.

nanervy_2
22. máj 2015

@tajka1986 toto argumentoval vcera kolega ze co vymyslame ze bonding a tak, doktor vie co robi.. no len ked jeden doktor robi tak, druhy tak, jeden vravi to, ides na potvrdenie k inemu a ten povie nieco ine.. tak si clovek urobi obraz.. a pyta sa na konkretne skusenosti ludi..
ked citam ze baby sli s poslickami do porodnice a lekar zahlasil tak teda nebudeme sa trapit a vyvolame porod.. no na aku gutu nahanat dieta? jeden lekar robi uz vedu 2 dni po termine, dalsi v pohode caka 10... (mimochodom, poznam 5 bab co im vyvolavali, 3 skoncili na akutnom cisarskom) aj vcera na poradni mi lekar vravel nech si nenecham len tak vyvolavat, ze casto to konci cisarskym, lebo dieta ani telo nie je pripravene (a to mi vravel lekar..) ... takze tolko k hento tamto.. za mna na prirodu sa mozes spolahnut, lekar je tu pre patologicke pripady...

pribinak
22. máj 2015

@tajka1986 ty asi nevidis velmi do systemu financovania nemocnice a jednotlivych oddeleni a prepojenie na poistovne ;(((

pribinak
22. máj 2015

@bonaqa2013 nech to este chalanisko aspon raz skusi, drzim palce ;)

bonaqa2013
22. máj 2015

@natalym hlúpa otázka. to by si musela poznať môjho syna. chodil na 8 roč. gymn. a mal tam samé jednotky. Takže matika , fyzika - OK. Toho je na strojárine až až.... Hlavné predmety mal chémiu, biol. - tiež OK. Že sa nedostal? Však vieme ako to niekedy chodí.... Pri 4 deťoch a jednom plate na úplatky nemáme.

helenanovakova
22. máj 2015

ja som odmietla u obvod. gyn. hospitalizáciu, ktorú mi nariadil z dôvodu skracujúceho sa krčka v 29. tt. ukecal ma ale, že nejaký týždeň v nemocinici vydržím určite radšej akoby som mala chodiť dva mesiace pozerať svoje predčasniatko do inkubátora. tak som išla a tie mesiace som v nemocnici vydržala

sardinka333
22. máj 2015

@bonaqa2013 chlapec sa ešte zapotí...moj muž šiel tiež z gympla na STU a pekne sa prvý ročník namakal - technické kreslenie o čom gympel ani nechyruje tak to tam zmakali chalani z obyčajných stredných škol, napr. dopravná. V treťom ročníku velké sito na študentov predmet ,,pružnosť - pevnosť,, a kto tým prešiel tak to už ho musela naozaj ,,električka,, zraziť aby to nedal. A z 1000 študentov skončilo 200. Tak držím palce a posielam to známe Leninove ,,učiť sa, učiť sa, učiť sa,,.

bonaqa2013
22. máj 2015

@sardinka333 ale manžel asi dávno chodil, že? Pretože syn je druhák, má prospech do 1,5 za prvý ročník, kresliť sme ho doma naučili - sme technici, a pružnosť má teraz skúšku v pondelok a hovorí, že je namakaný a chcel by A. dostal aj ponuku od katedry pružnosti ..... či by nechcel ísť ku ním na katedru. Každý semester máva 3 predtermíny, proste moje najšikovnejšie dieťa. Potom sú už len baby a to samé sťažnosti, poznámky, vyhrážanie od učiteľky že dcéra na šk. výlet ani náhodou nepôjde - pre správanie.

sardinka333
22. máj 2015

@bonaqa2013 áno manžel končil 2005 🙂 to je super že ti robí radosť, tak nech mu to dobre dopadne.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre