Odteká mi samovoľne plodová voda?

iwkaajarko
30. júl 2014

Ahojte dievcata ja som si az teraz uvedomila ze posledne dni vzdy ked idem na zachod mam mokre nohavicky. Moze to byt plodova voda? Necitim zeby tieklo zo mna daco. co treba robit?

trgypadl
30. júl 2014

Pri najblizsej poradni to oznam lekarovi,spravia test,ci sa nejedna o pl.vodu.moze to byt aj hojnejsi vytok.

wewe22
30. júl 2014

Dať si vložku ísť do pôrodnice a oni spravia test či je to plodova voda

whiterosses
30. júl 2014

skús zavolať na gyndu, možno je to len silnejší výtok .. no zbytočne nepanikár

oksu
30. júl 2014

Mne odtekala a ani neviem ako, asi cikanim. Netreba to zanedbat, mne kvoli tomu vyvolali porod.

deculko
30. júl 2014

to co vravi @wewe22 .. dat si vlozku, ist do porodnice... oni tu vlozku postriekaju sprejom, tusim sa to zafarbi a tak vedia,ci je to plodova voda...

mila19
30. júl 2014

Ktory tyzden ti bezi? Moze byt vytok a aj pot...
Ja tiež odporúčam skočiť do nemocky a dať to pozrieť.
Mala som podobne pocity uz skor ako 32.tyzden az to nakoniec prasklo v 32.tyzdni uplne a to uz bol tak 1,5deci teplej vody...
Vznika tam riziko infekcie pre mimi, jaj a vezmi si aj tasku do porodnice...

hadassah
30. júl 2014

môže to byť voda. Mne tiež začala odtekať v 33 tt. Išla som na pohotovosť, či je to plodová voda, na vložku nakvapkali tú vodičku, sfarbilo sa to do fialova a museli mi spraviť sekciu. Malá bola v inkubátore 2020 g, 45 cm, v pôrodnici sme boli 3 týždne.

silvianm
30. júl 2014

moze ti babo tlacit na mechur a tym padom to moze byt slabsi unik mocu, alebo silnejsi vytok..ja na tvojom mieste si dam obycajnu porodnicku vlozku /iba na nich sa to da testovat/ ked pojdes do poradne alebo skoc na gynokologicky prijem do nemocnice a tam ti urobia test..poleju vlozku tekutinou a ked sa sfarbi je to plodovka..mne to robili..a nechali si ma tam a na druhy den som rodila v 38 tt..takze necakaj a chod..

ewinecka
30. júl 2014

moze to byt aj unik vytok alebo pot alebo aj unik mocu,ako baby pisu treba tu vlozku mavat a ked bude velmi mokra ist s tym do nemocky,mne sa take zase stalo ze som mala odrazu mokre leginy a dost ale gatky suche,som na druhy den sla k lekarke a povedala ze mohla to byt aj plodovka ale mala som habadej na ultrazvuku,a mozno pot ale to sa mi nezda,tiez tomu moc nerozumiem ale podla mna ak plodovka tak to stale ti bude tiect a vela.

evita_g
30. júl 2014

Ak máš podozrenie, že je to plodová voda, netreba to podceňovať a čím skôr ísť do nemocnice. Nečakaj ani do najbližšej poradne, ale choď hneď. Mne tiež tak odkvapkávala cca 24 hod. a v pôrodnici ma hneď "sprdli", že som mala prísť hneď, lebo je to nebezpečné pre bábo.

rencakm
30. júl 2014

Tak ako pisu mamicky, moze to byt plodova voda,treba si dat vlozku,zachytit to,co vyteka a ist na pohotovost.....ak vyteka voda, moze to byt nebezpecne pre babo....

l3yla
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
tralalalalalalala
30. júl 2014

Neviete, ci sa da kupit v lekarni taka vodicka, ze by som si to aj sama otestovala?

dollynkaa
30. júl 2014

Da sa.ja som si to kupila v lekarni.temesvaryho roztok tak nejak sa to volalo

hnedka
30. júl 2014

privonaj to a pozri na farbu ci to je zlte alebo priesvitne....moze to byt aj moc ak to pachne po moci dietatko moze tlacit na mechur...mne ked plodovka tiekla pocas dna tak som to citila a nedalo sa to udrzat.Akoked mas silnu mrchu a ti to tam tecie...vies.... odpobedia mi tiekla plodovka a v noci som sa vybrala do porodnice ale zu z bolestami ....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre