Otočená maternica

lucinkaaa
19. jan 2007

Ahojte baby,

viem o sebe uz davno, ze mam otocenu maternicu. Teda mam ju otocenu uplne dozadu. Bol to problem otehotniet, ale nakoniec sa nam to podarilo. Teraz, ked som bola na prvom vysetreni u doktora, mal problem nahmatat, ci som ozaj tehotna, lebo vraj sa mu to neda, kedze mam otocenu maternicu. Ale ja som to aj tak vedela, takze som ho o tom len s usmevom presviedcala. Aj vysledky mi potvrdili, ze som ok. Trapi ma ale nieco ine. Doktor mi doporucil spavat na bruchu, aby sa mi maternica otocila. Teraz, ked ma bolia prsia dost tazko sa mi na bruchu spi a skor sa celu noc prehadzujem. Z tehotenskych priznakov si myslim vela nemam. Prezivam to cele dost v pohode, akurat ma bolieva brucho ako pri menzes. Neviem ci je to tym, ze maternica sa zvacsuje a tlaci mi tam v zadu na krize alebo cim? Mate niektora podobne problemy?

ajus
19. jan 2007

ahoj lucinkaaa, stym spanim na brusku asi neporadim, ale doktor to snad vie najlepsie. bolesti v podbrusku su normalne, je to presne tym zvacsovanim sa maternice, ja ich najviac citim v dnoch kedy som mavala menzes.

loren
19. jan 2007

ja som mala otocenu maternicu spavaj len pekne na bruchu aj ked ta bolia prsia lebo ak sa ti maternica neotoci do asi 4 mesiaca mozes s najvetsim predpokladom potratit ver mi ja som sa nastrachovala az az otocil mi ju nakoniec doktor pekne rucne lebo samej sa jej nechcelo na dva krat to musel robit. Potom aj ked este nebola uplne otocena si dala nakoniec povedat a uz sa otacala ako mala tym ze aj dietatko rastlo.

lucinkaaa
autor
19. jan 2007

ajus mna to ale boli stale, pri prvej vymeskanej mi nebolo vobec nic a dalsiu som este nemala, tak ale aj tak dufam, ze je to ok

loren, ty si ma dost vystrasila, teda najma tym, ze by mi to mal doktor otacat rucne... 😖 😖 😖 a este aj s tym potratom. Moja mama mi vzdy vravela - lebo aj ona mala otocenu maternicu pred porodom - ze ked uz raz otehotniem tak mozem aj zo stola skakat, uz tazko potratim, tym ze je maternica otocena. Tak neviem 😒 . No ja si vzdy lahnem na brucho ked idem spat, len v noci sa prehadzujem.. takze vlastne sa vzdy zobudim na to, ze lezim na chrbte. Nemala by som skusit nejake cviky, alebo nieco???

lucinkaaa
autor
19. jan 2007

Dakujem expertka. Pise sa tam aj, ze sa nemusim bat, ale aj o istych nebezpecenstvach. Dokonca sa v tom poslednom clanku spominaju cvicenia. Ale ake to su to netusim...

expertka8
19. jan 2007

...rado sa stalo 😉 ..ale cviky som nenašla 😒

lucinkaaa
autor
19. jan 2007

Nevadi, aj tak vdaka 🙂 Snad sa najde niekto, kto take cviky pozna...

loren
19. jan 2007

nechcem ta strasit ale ani nechcem aby si to podcenovala totizto ked sa ti do 4 mesiacu maternica neotoci dietatko sa nema kde vyvyjat pretoze tlaci na chrbat. Neboj aj keby ti ju otacal rucne tak aspon mna to nebolelo a trva to len chvilku len je to taky sprosty pocit ale nebojsa otocenu maternicu ma vela zien a vetsinou sa zacne sama od seba otacat spravnym smerom 😉

loren
19. jan 2007

a este nieco ked sa budete milovat tak od zadu to mi odporucil doktor cviky na to niesu 🙂

lucinkaaa
autor
19. jan 2007

tak to sa asi mozem tesit na fajne bolesti krizov... no a ty si teda necvicila nejake speci cviky, okrem toho spavania na bruchu?

zuz11
19. jan 2007

no ja mam tiez otocenu maternicu a bez problemov som otehotnela (dokonca neplanovane) a aj sa mi maternica sama otocila 😀 dokonca som uz aj uspesne porodila 😵 drzte sa 😉

loren
19. jan 2007

krize mna dako neboleli to skor az teras trochu ale to uz mam velke brucho aspon mne sa to tak zda

zuz11
19. jan 2007

krize asi bolia kazdu tehu v pokrocilom stadiu 😵 🤐 vzdryte, cakaju vas aj horsie veci 🤐 😉

yesno22
19. jan 2007

lucinkaa, aj ja mam otocenu maternicu, nie uplne ale aj tak dost...postupne ako malicke rastlo sa maternica zacala presuvat, tiez som mala casto bolesti v podbrusku, hlavne na zaciatku, navyse som jeden cas mala taky divny pocit, ked som si po dlhom stati sadla, akoby ma dole nieco tlacilo...to bolo tym, ze sa maternica a tym padom aj krcok presuva do "spravnej" polohy...jedine, co mi dr. poradila, okrem spania na brusku, cvicit tzv. macaci chrbat na styroch...ale popravde som to velmi nedodrziavala, ani to spanie na bruchu, kedze ma neskutocne boleli prsia...teraz je to uz ok...drzim ti palce, nech vsetko ide ako ma a nech drobcek v brusku pekne rastie 😉

lucinkaaa
autor
19. jan 2007

Mna boleli trochu v case prvej vymeskanej menstruacie ale teraz v pohode. Ale usudzujem aj podla toho, ze ma tak bolievalo aj v inokedy cez moje dni... a ked to tam narastie...

bubkoska
19. jan 2007

ahojte! aj ja mam otocenu maternicu, ste ma trosku vystrasili, teraz som zacala 3. mesiac, v pondelok idem na ultrazvuk tak dufam, ze bude vsetko v poriadku, beriem duphaston na podporu tehotenstva. Ak by ste vedeli o nejakych cvikoch, prosim napiste. Ja neviem uz velmi spat na bruchu, stale sa bojim, ze tlacim babo ☹ dakujem za nazory

danona
19. jan 2007

bubkoska-aj ja mam otocenu maternicu a v tehu nebol s tym ziadny problem...tiez som brala do 12tt lieky na podporu teh., cviky ziadne nepoznam.. drzim palceky!! 😉

lucinkaaa
autor
19. jan 2007

Baby a preco beriete tie lieky na podporu tehotenstva? Mne ziadne lekar nepredpisal. Okrem vitaminov pre tehotne neberiem nic.

lucinkaaa
autor
19. jan 2007

yesno, tvoju odpoved som akosi prehliadla, dakujem za ten tip na macaci chrbat 😉

yesno22
19. jan 2007

lucinkaaa, nie kazda berie lieky .... bud rada, ze ich nepotrebujes, vitaminky ti uplne stacia 😉

bubkoska
19. jan 2007

ahoj lucinkaaa, veru bud rada ze neberies ten duphaston, mne z neho nie je moc dobre... drzim palce vsetkym babenkam s otocenou maternicou 🙂

danona
19. jan 2007

lucinkaa-mojej dr sa babo zdalo male-neviem ci len preto mi to vypisala... 😕 no nemala som ten duphaston ale nieco ako utrogestan ci urogestan, ani uz neviem názov presne... yesno ma pravdu, bud rada ze mas len vitaminiky.. 🙂

lucinkaaa
autor
19. jan 2007

No baby, ked ja som zatial bola u doktora len raz a mam ist az v 9 tt, medzitym mi robili len z krvi rozne vysetrenia, to som sa informovala mam vsetko v poriadku. Ale ked som bola u doktora prvy raz, tak sa ako som pisala, bol taky e ee, ze to nevie nahmatat a upozornil ma na tu otocenu maternicu, tak dufam, ze mi nakoniec neda nejake lieky.

bubkoska
19. jan 2007

neboj lucinkaaa, aj keby ti nakoniec dal tie lieky tak budes potom kludnejsia, len sa musime modlit aby sa nam do toho 4.mesiaca tie nase maternice naozaj otocili tak ako maju a babatka mohli pekne rast 🙂

loren
20. jan 2007

nebojte to sa napravy vravim aj keby vam to mali otacat ako mne neni to az tak zle a moj doktor mi vtedy povedal ze mal plno takych pripadou a len raz sa mu to nepodarilo tak nebojte dobre to dopadne 🙂

marcela22
20. jan 2007

mne zistili otočenú maternicu až začiatkom štvrtého mesiaca, lekár mi tiež odporučil spávať na bruchu. Žiadne riziká potratu a podobne nespomínal. Nebojte sa, poznám veľa žien, ktoré majú otočenú maternicu stále a mali ju tak aj v tehotenstve a majú zdravé donosené detičky, dokonca ani pôrod nebol horší ako normálne.
Loren, ako Ti doktor otáčal tú maternicu??? Keby niečo, aby som vedela, čo ma čaká.

loren
20. jan 2007

marcela to tazko mozu mat otocenu maternicu do konca tehotnosti totizto dieta rastie a to by ti maternica keby to bolo mozne co nieje chrbat 😉 do 4 mesiaca sa to musi upravit alebo aspon zacat upravovat aj ked este nie uplne a po porode sa maternica vrati naspat tak ako bola cize zase bude obratena. A ano mas pravdu skoro kazda 4 zena to ma tak tak ziadne srachy .Otacal mi ju tak ze mi vopchal prsty do pochvy nimi pomalicky posuval maternicu tak ako ma byt a z vrchu to kontroloval druhou rukou na druhy krat to bolo uspesnejsie. tak vela stastia buduce mamicky.

marcela22
20. jan 2007

Loren: Aha, tak to som asi niečo zle pochopila 😨 Čo už🙂 Ďakujem za objasnenie a za vysvetlenie - nevedela som si predstaviť, ako to otáča - už som videla tie brutálne výjavy 😒 Tak dúfam, že už sa to začalo upravovať, začínam sa tak trochu strachovať... A to mi včera brali krv na tripple testy, na to sa bojím ešte viac... Takže za dva týždne sa dozviem, či sa otáča maternica, aj či je bábo v poriadku. To sa budem do toho dňa pekne báť:(

marcela22
20. jan 2007

našla som článok na túto tému, ak máte záujem, kliknite si na:
http://www.dieta.sk/dieta/deploy.dieta.pub.Inde...
Ja len aby ste sa nebáli🙂 A ja tiež...🙂

loren
20. jan 2007

chapem ze sa bojis keby si vedela ako som sa ja bala 😉 a to som sa vydavala a v pondelok mi ju obracal doktor 🙂 uvidis dobre to dopadne potom napis 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre