Ovčie kiahne a tehotenstvo

laurapausini
4. jún 2012

Ahojte, som v 5. tt a manžel dostal od našej dcérky strašne silné kiahne. Po konzultácii s dr. som sa na pár dní presťahovala k rodičom (manžel kiahne a ja momentálne oslabená imunita- prekonávam chrípku) a pri najbližšej návšteve dr. mi má urobiť nejaké vyšetrenia, či je bábo ok. Má niektorá z vás skúsenosť s niečim podobným? ☹

ajca123
4. jún 2012

@laurapausini ale ty si mala kiahne????
Ked clovek je dostane v dospelosti tak priebeh je vždy horší...
Ja som bola tehu a moj syn bol ockovany na MMR a dostal osypky... A to by sa deti nemali očkovat ked žena je tehu... Tak som volala domu či som mala osypky a moja mamca ma ukludnila a povedala že som mala všetky tieto choroby... Tak som bola kludnejsia... Lebo uz moje babo v brusku má ochranu
Ale tým že máš chripku a máš oslabenu imunitu tak radeji sa vyhybaj...

laurapausini
autor
5. jún 2012

Prepáč to som akosi zabudla napísať- našťastie som mala ale aj tak mám obavy...
@ajca123

severankasr
5. jún 2012

ja mám, v 29.týždni tehotenstva som prekonala ovčie kiahne.

mimisash
5. jún 2012

@laurapausini ahoj , jedna znama mala kiahne v tehotenstve ,(myslim ze dostala od syna) a dievcatko sa jej narodilo zdrave

lucka1987
5. jún 2012

. ked som bola tehu, no nepamatam presne tyzden .. cca 7 mesiac to mohol byt , tak manzelov kolega mal ovcie kiahne. boli sme s nim casto v kontakte aj pocas liecby. ked som to okrajovo spomenula gyn.dr. tak mi povedal, ze pokial som ich aj ja uz prekonala, tak v tele mam protilatky a teda ani plodu, nemozu ublizit, kedze ho ja chranim ...

nika251
5. jún 2012

Pokial si uz ako dieta kiahne prekonala, uz ich nedostanes. Ja som ako tehotna mala opar/ herpes aspon dva krat a deti su obe ok. Opar som mavala pravidelne aj pred tehu, takze protilatky som v tele mala. Opar a kiahne pochadzaju z rovnakeho virosoveho kmena. Oba su neskodne ak su v tele uz protilatky 😉

marcela.m
5. jún 2012

Staršia dcérka mala kiahne, keď som čakala druhé bábo, ja som kiahne prekonala ako malá. Druhá dcérka je v poriadku 🙂 A pred otehotnením som prekonala tiež pásový opar.
Držím palce.

veve14789
3. feb 2013

@severankasr ahoj, aj si na zaciaku tehu vravela ze si nemala ovcie kiahne, lebo ja som nemala este tiez....

severankasr
3. feb 2013

a nemusiš ani dostať, ja som dostala bohužial, no dobre to vtedy dopadlo.

severankasr
3. feb 2013

@veve14789 odpoved vyššie

jaja018
8. feb 2013

Som asi tehu. Mecha mešká ale test zatiaľ negativny. Snazilkovali sme. A teraz v pondelok som dostala kiahne. Aká je pravdepodobnosť že by babu niečo mohlo byť?

kika1981
12. feb 2013

ahojte, ja som v 16.tt a syn dostal ovčie kiahne pred týždňo, hned som ho zobrala mame, kedže som ešte ani ja nemala, a tým pádom je ohrozený aj plod, doki mi povedal že na začiatku tehotenstva t.j. prvé 3 mesiace je to rizikové hl. na plod a ešte tesne pred porodom ... urobili mi testy, kt. ukázali, že mám protilátky čo ma trochu ukludnilo, čo znamená, že som to mohla v minulosti prekonať al. som voči tej chorobe imunná, ani moja mama nemala, a opatrovala aj brata, kt. to prekonal v detstve, aj teraz mojho syna, ani krstná mama nemala , do koncsa ani babka, kt. to chytili v 70-ke, ale prekonala bez komplikácii. Vtedy je už telo oslabnuté staršie, možno už voči tej chorobe nebola taká imunná, a preto ju to chytilo. O 2 týždne mi majú opakovať testy, kt. dúfam dopadnú OK. A na moje počudovanie, moj gyn. s tým nemal skúsenosti ale telefonoval do TT aj do Nitry na infekčné, a tam si telefon podávali infektologovia až k primárke, kt. s tým tiež nemá žiadne skúsenosti, do konca, hovorila, že treba nechať prebehnúť chorobu a uvidí sa ... no ďakujem pekne

gabrielapatrik
17. feb 2013

@kika1981 Mam pocit, ze pises o mne... Toto sa mi stalo dnes... Som v 16tt a syn ma asi kiahne, asi neviwm vsimla.som si to dnes a ja som este nemala.... Mam strasny strach...

severankasr
17. feb 2013

mam za sebou počas tehotenstva aj ja.

kika1981
17. feb 2013

@severankasr - a ako to dopadlo, chytila si to aj ty ?

kika1981
17. feb 2013

@gabrielapatrik - no pekne, ja som malého hned zobrala mame, našťastie mala som ho kam ... dodnes mám výčitky, že som sa o neho nestarala ja, ale tu teraz ani neide o mna, ale o plod, aby bolo všetko v poriadku. Práve dnes som s nim bola 1x po dvoch týždnoch skoro, bola to obrovská radost, chodili sme ho navštevovat cez okno, denne telefonáty, ale snád to máme za sebou. Vraj mám protilátky čo je dobré znamenie. Ale vraj sú prípady ked to človek dostane sekundárne, t.j. 2x bud vo forme kiahní al. vo forme pásového oparu. Moj gynekolog vraj mal prípad žena bola v 28 tt., ale ma ukludnil ak by som aj náhodou dostala to už bude lepšie, nebezpečné je to prvé 3 mesiace, a pred porodom, ale inak vraj choroba prebieha bez problemov. No, ale aj tak to znie strašidelne ... Kiahne sú infekčné prvé 2-3 dni pred tým než vyjdú pluzgieriky a ešte cca 7 dní potom, potom už infekčné nie je, ale pre istotu sme vydržali aj my tych 11 dní - istota je gulomet. Daj vediet ako si dopadla, držím palce aby bolo všetko OK. My momentál riešime nové probl. skríning som mala pozit,. tak ma posielajú do BA na genetiku - utorok, a tam dostanem termin na amniocentézu , ale verím tomu, že budú dobré výsledky a je to len planný poplach, ved čo hovorím s mamičkami každej druhej všli zle testy a potom bolo všetko v poriadku. Len nás život skúša ...

kika1981
17. feb 2013
severankasr
18. feb 2013

@kika1981 ano prekonala som v 29.tyzdni, 1000 vysevov po celom tele, ziadne lieky, len puder a natierat. mala je nastastie zdrava, ziaden lekar z toho vedu nerobil.

gabrielapatrik
18. feb 2013

@kika1981 Ahojky,no malý je u nás doma a ja u maminy, presne ako píšeš,denne 100x telefonovanie, návštevy cez okno, myslím, že to prežívam horšie ako on.... Len dúfam, že ho to nechytí po pár dňoch, keď stále neprídem... Dnes som sa dozvedela výsledky zo screeningu, prvé som mala pozitívne a druhé negatívne,tak aspoň sa s toho tešíme... Je mi ľúto, že Vám to takto dopadlo, ale ako píšeš, každá druhá to prežila a bábenko ma zdravé... Držím palčeky, daj vedieť ako si dopadla... Ešte ma napadlo, ako som bola u lekára súkromníka, veľmi výborného a ten povedal, že tie testy sú max. nespoľahlivé... Mal prípad, že všetko vyšlo pozit. a rodičia si nechali predsa dieťa a narodilo sa úplne zdravé a naopak... Všetko bude v poriadku...

kika1981
20. feb 2013

@gabrielapatrik ahoj, ďakujem Ti pekne za podporu, tak hej pevne dúfam, že to bude OK, v stredu mám termín na amniocentezu, na genetike boli strašne milý, držte palce nech všetko dopadne čo najlepšie!!! A tebe tvoj gynekolog nespravil testy či si nemohla prekonat v minulosti niekedy kiahne ? Ja som tiež nemala brat hej ked bol maly a boli sme spolu, mamina by si to hádam pamatala, a v kart. to tiež nemám evidované, takže som to musela prekonat ani si to nevšimli, al. som imunná voči tomuto vírusu, daj si spavit test či náhodou nemáš protilátky a možeš sa ukludnit, sice aj mne spravili, aj vyšlo že mám protilátky, ale je malá možnosť že to človek dostane sekundárne, tak sme nechceli riskovat a vydržali sme - ťažko ale predsa 🙂, už sme Ok ešte tento týžden je doma syn, a od pondelka pekne do školy, ale žial od utorka je zas u st.rodičoch-v ut.ma hospitalizujú v stredu ráno je zákrok a dva-tri dni sa musí povinne ležať takže do piatku je zas tam ,chudák tak je mi to lúto, alč momentál nemám inú možnosť a potom už hádam všetko pojde hladko a bez prekážok, a začneme si to celé vychutnávať 🙂 , aspoň že už bábatko cítim, také je to dobrééééééééééééééé krásny pocit-prekrásny !!! Vrtí sa , hlada si polohu, tie jemne dotyky, uplne som paf 🙂 Držím tiež palce, aby to dopadlo čo najlepšie, a skúste to vydržať - veru niekedy my dospelí znášame veci horšie než naše ratolesti ...

duracelko
20. feb 2013

@kika1981 ja som koli kiahnam predčasne porodila v 32.t - nikomu to neprajem - dufam ze nikto tak nedopadne tu z modrého konika 😝

kika1981
20. feb 2013

@duracelko tak to je mi luta...strašné, také niečo som ani nepočula že to kvoli tomu si predčasne porodila, ale snáď to dopadlo vonkoncom dobre ... mne gynekolog hovoril tolko, že je to veľmi nebezpečné v 1.trimestri ked sa vyvýja plod, a pred porodom je to ešte velmi nebezpečné, ale že on mal jednu pacientku kt. bola v 28 tt a prekonala bez probl. , do konca som aj na modr.koníkovi som čítala prípad že prekonala v 29 tt a to tak isto, ale že to sposobuje predčasný porod, kkso stašnéééééééééééé :(

kika1981
20. feb 2013

@duracelko a počas porodu či ešte v brušku, to prešlo aj na bábo , či ani nie, myslím kiahne ... ?

dari226
20. feb 2013

ahoj,ked si ti mala ovcie kiahne nemal by to byt problem,ja som bola tiez v 4.tt ked dcera kiahne dostala ja som jej ich natierala a stala sa o nu a syn je dzravy sice sa nar.v 36 tt ,ale neviem ci to malo nieco s tym spolocne

duracelko
20. feb 2013

@kika1981 áno ja som dostala od cudzieho decka v materskom centre. vraj som mala infekciu na 80% tela. bolo to hrozne pre mna ako tehotnu ten šok, ale naštastie to dopadlo dobre. malý bol takmer mesiac v nemocnici, dokonca sa mi podarilo aj dojčiť a napreduje ako ostatní jeho rovesníci len je menši.

duracelko
20. feb 2013

@kika1981 na velké štastie moje telo sa snazlo dostat bábo von, a malý kiahne nedostal ... velké stastie to bolo. mal kompliovaný zápal plúc nemal vyvinuté este plúcka na ten týžden čo sa narodil

kika1981
20. feb 2013

@duracelko no pekne , tak sa ti to podarilo riadne "vychutnať" :(, malý bol mesiac asi kvoli tomu v nemocnici, že sa tak predčasne narodil ... nič sa neboj, ono to dobehne, raz - dva len to chce čas 🙂 sú to velký bojovníci , tak nakoniec to skončilo happy endom 🙂 super

duracelko
20. feb 2013

@kika1981 no nestáva sa každý den ze tehotná rodí s kiahnami 😀 doktori mali poplach este taký prípad asi nevideli 🙂

kika1981
20. feb 2013

@duracelko takže rarita 🙂 , inak aj moj gynekolog vyvolával infekčné oddelenia TT,NR, lekári si len podávali medzi sebou telefon až sa dovolal k primárovi či primárke, a tá tiež že je to velmi zriedke, do konca sa s takým nestretli ešte, ale že nepodávat žiadne virotyká ale nechat prebehnut chorobu bez liečby, dobré nie ? Ide sa mi rozum zastavit ...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre