Pesar v tehotenstve?

jamily
28. feb 2009

Ahojte baby!

Najde sa niektora, ktorej zalozili pesar v tehotenstve? Vcera som bola na kontrole a lekarka mi povedala, ze mam kratsi krcok. Vraj to ma viacej zien, ale som po 4roch potratoch, tak ze vraj pre istotu. Maternica moze byt dost oslabena. A mame sa postit az do porodu. No super, to ma potesila.
Ved to je strasne dlho. Mozem pit aj nejake caje? Niekde som citala, ze sa bylinky v tehotenstve neodporucaju.

suem
28. feb 2009

Jamily je vela zien , ktore mali v tehotenstve pesar. Vybera sa myslim 2-3 tyzdne pred vypocitanym terminom porodu. Nie som odbornik, ale co viem sluzi na mechanicke posilnenie oblasti krcka maternice, resp. zabranuje tlaku na krcok.
A po tom ako si 4x o babo prisla, myslim ze postenie je iba taky detail. 😎
Bylinky by som neriskovala, snad ked poznas nejaku dobru bylinkarku a ta by ti nieco speci pre teba odporucila ...

jamily
autor
28. feb 2009

Ahoj Suem, dakujem za odpoved. Jasne, uz to nejak vydrzime, len nech to dobre dopadne 🙂 Ved sa stava aj horsie. A my sa cela rodina velmi tesime na malu bublinku, len nech je zdrava! Pekny vikend 🙂

rioko
28. feb 2009

já jsem taky dostala pesar protože s mi zkracoval čípek, ale pak jsem byla v nemocnici na podezření na odtok plodové vody a tam mi ho vyndali - zanesla se mi tam infekce - prý je to důvod, proč se už pesar moc nedává. zpátky mi ho už naštěstí nedali a ani to nedoporučili

jamily
autor
28. feb 2009

Ahoj Rioko. no tak to si ma valmi nepotesila, ale dufam, ze sa nam to nestane. Budem si to dobre sledovat. A v kolkom tyzdni Ti ho zakladali, A ako dlho si s nim vydrzala, kym Ti ho museli vybrat?

jurocko
28. feb 2009

ahojte,,ja som to tiez mala od 20 tyždna do 36 tyždna

jamily
autor
28. feb 2009

jurocko a mala si s tym nejake problemy, alebo bolo vsetko o.k.

rioko
28. feb 2009

já jsem ho měla od 26 tt a ve 29 tt mi ho vyndali - měla jsem pocit že mi pořád trošku něco odtéká a právě v nemocnici mi pak zjistili infekci a říkali, že se to často stává u toho pesaru. Ale není to tak vždycky, moje mamka dřív měla taky u jedné mé sestry pesar a dobrý, tak to bude dobrý, držím pěsti

sveva
15. mar 2009

ja som mala tiež pesar pri prvom tehu. Dali mi ho v 30tt, lebo ma už nestihli podšiť, vybrali ho tak medzi 36-37 tt

jamily
autor
4. apr 2009

Ahojte, tak este k tomu mi zistili aj infenkciu, a aj tak mi pesar nevybrali. Som z toho uz na nervy, stale nieco.
Beriem tabletky, mykofungin, 6 dni, a o tyzden idem na kontrolu, tak uvidim. Ale najradsej by som bola bez pesaru, ked to sposobuje infekcie. Nerozumiem tomu, mate aj vy taku skusenost?

danka1987
12. júl 2014

Ahojte volam sa danka a davali mi vcera pesar som v 20 t moze mi nikoto poradit a pomoct lebo mam dost strach a bojim sa pride mi to na velmiii dlho dakujem vam pekne Danka

danka1987
17. júl 2014

@jurocko ahoj aj mne ho dali v 20t a ako si to zvladala?mohla si aj nieco robit alebo ako to u teba prebiehalo?prosim ta napis mi nieco otom lebo asi sa do terminu zblazim :( dakujem ti velmi pekne Danka

el2
14. dec 2015

Ahojte, ja mam pesar od 32.tyzdna, krcok to drzi. Ale teraz som v 35tt a stale mam nervy kvoli masivnemu vytoku (bielemu) plus obcas ma tam dole picha...neviem ci je to pesarom alebo naliehanim hlavicky. Kultivaciu som mala pri zavadzani pesara ok, odvtedy neviem... Mate niekto podobnu skusenost prosim?

0069katka
4. sep 2017

Prosim vas moze mat po vlozeni pesaru tehorna zena silne bolesti?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre