Prečo počas tehotenstva trpím nespavosťou?

aussiegirl
26. jún 2009

ahoj maminy, zakladam novu temu, kedze sa mi nepodarilo najst nic ohl. chronickej nespavosti tehuliek. cakame druhe babo, sme este velmi na zaciatku, som 6tt. aj pri syncekovi som trpela (doslova trpela) nespavostou, ktora vsak nastupila az v druhom trimestri a teraz je to tu zase. je to des, pretoze som fakt unavena, ale neviem poriadne zaspat. ak sa mi aj podari, tak len na velmi kratko, hodina dve a potom som len v takom "levitujucom" polokomatickom stave. dnes som poriadne zaspala o pol stvrtej rano a spala som do pol siedmej. rano vstavam spolu so syncekom, medzi 6,30-7,30, cez den nespim ani pocas synovho poobednajsieho spanku. nechapem z coho to moze byt, mam uuuplne pohodovu matersku, skveleho muza, synator je sibal ale velmi zlate dieta. bez spanku je vsak velmi tazke zvladat vsetky povinnosti. ak mate nejaky recet, please, poradte...

susik77
26. jún 2009

ahoj, som na tom podobne. niekedy vstanem o 4 v noci a neviem spat, som 1 hodinu hore, potom zase rano neviem vstat...skus pit uz vecer medovkovy caj, nepozeraj vecer ani v noci napinave filmy ani nerob vecer nic narocne. Este je super dobre vyvetrat izbu pred spanim+daj si teplu sprchu 😉

perla200
26. jún 2009

konečne niekto ako ja..... aj ja mam od 30tt takéto stavy.... zobudím sa o druhej v noci a do pol piatej kuvikám..... susik....mne nič nepomáha.....

susik77
26. jún 2009

perla: aspon sa mozes vyspat cez den 😉 ja uiz nie 😎 len si dam po ranajkach kavu aby som vydrzala do vecera, lebo mala mi uz cez den nechce spat, len sa cely den jasi 😎 a to este musim zvladnut ist s nou doobeda a poobede na hodku-2 von

comi
26. jún 2009

aussiegirl to isté zažívam aj ja. Na začiatku tehu úplná katostrofa, spávala som 3-4 hodinky max a cez deň som vyzerala asi takto 🙄 Potom sa to zlepšilo a teraz, keď som už 3.trimestri som zase tam kde som bola, tlačí ma bruško, mám desivé sny a mechúr mi ide roztrhnúť každú hodinu, ale čo my ženy nevydržíme pre svoje mimi 🙂 A môj recept? už spomínaná teplá sprcha, pred spaním už veľa nepapám

perla200
26. jún 2009

susik...nemôžem....lebo sa mi nedá....ja som ako dracula....nespím vo dne nespím v noci.....no ja som minule pocítala 8x za noc som bola na záchode, potom som prestala rátať 🙂

susik77
26. jún 2009

hmm, po porode sa uz vobec nevyspis 😖 nechcem strasit, my sme nespali poriadne rok 😖

leri
26. jún 2009

ahojte baby, pridavam sa do klubu nespiacich.......ja zaspavam stale az okolo tretej v noci a o siestej ma uz budia vystrkukuce sa nozicky na obidvoch bokoch........a neda sa mi ani cez den, ......sklbe mi rukami a nohami a po jednej som uz taka nervozna, ze sedim na gauci a placem.........je to hrozne ☹ a nezabera na to nic, ked takto 5 dni nespim, tak potom jeden den sa mi podari zaspat aj o jednej, co uz je maximalny uspech a potom zase skoro nic niekolko dniiiiiiiiiiiiiiii, a nezabera nic 😒

celine
26. jún 2009

Tak toto poznam aj ja. Ja som tym trpela od 15tt do 18tt a potom asi od 32tt do 34tt. Niekedy som nespala v noci vobec. Na dalsi den som vsak,nastastie, vzdy zaspala totalnym vycerpanim, ale spanok som mala velmi trhany a nepokojny. Paradoxom je, ze teraz, na konci tehu, spim ako babatko (teda nie ako to moje, lebo to kopka tusim stale 😀 ). Akurat idem pravidelne 2x za noc na WC a sranda je, ze vzdy v priblizne rovnakom case.
Na nespavost vraj pomaha :
medovkovy caj, teple mlieko s medom (ja som to nemohla, lebo by som musela chodit v jednom kuse na WC v noci), poriadne vyvetrat pred spankom izbu, nezdrzovat sa v spalni pocas dna, aby telo reagovalo na postel ako na zmenu prostredia (ja som dlho zvracala a prelezala som v posteli cele dni), ist si lahnut, az ked sme ospale a zbytocne sa neprevalovat v posteli, ak sa nedari dlho zaspat, radsej ist do inej miestnosti a na chvilu citat alebo pozerat TV. U mna najviac zaberalo, ked som sa presunula do obyvacky, tam som potom nakoniec zaspala.
aussiegirl- ak trosku polovis v temach, tak tam najdes urcite zo dve s touto tematikou (tusim tehotenstvo a nespavost, som tehotna a nespim...), ja som ich citala po nociach 😀

alexandrah
26. jún 2009

ahojte, podla casu, kedy vam pisem si vsimnete, ze sem asi patrim. ja cakam prve, ale prvy 3 mester som trpela strasnou nespavostou, niekedy som zaspala az rano o 6-7, a spala par hodin, teraz som v 17 t, je to lepsie, uz zaspim tak cca do 02-03 v noci. ale uz nie som taka unavena. ani kavu nepijem, klebo ju neznasam ... jediny problem bol, ze som sa v noci nudila. ale jedine dobre je, ze som na pn, tak sa vyspim doobeda.

vlnka
27. jún 2009

Ahojte dievcence,ja som na tom podobne ako leri.Zacalo sa mi to v 26tt a stale sa to zhorsuje.Najprv som sa budila vzdy okolo 1 rano a zaspavala okolo 3-4,ale teraz neviem ani zaspat,prevalujem sa a ked aj zaspim o hodinku som hore.Tiez mam krce v nohach a rukach a vacsinou s to take bolesti,ze rano ma uz plac neobchadza a k tomu,aby to nebolo malo,mam skoliozu a strasne bolesti krcnej chrbtice.Babatko mi uz zrejme tlaci vsade mozne a inak ako na pravom boku lezat neviem.Medovku som sice neskusala,ale mlieko,ani Magnesium nezabera.Lekar mi poradil vecer pohar piva,ale bez uspechu. ☹

perla200
27. jún 2009

no vidím, že to tu žije aj v noci....ja som momentálne od piatej hore...už som naranajkovaná🙂)))

alexandrah
27. jún 2009

ahojt,e keby som vedela, ze tu niekto bude aj v noci, vcera som zaspala az po 5. mohli sme si s vlnkou pisat 😀 😀 , inak, nezvazovala si diazepam? mne neurologicka povedala, ze v poslednom trimestri sa moze, aj mam kamosku, co ho brala, predsa len ked sa babatko narodi, budes este viac vycerpana.

andrema
27. jún 2009

ahojte, pripajam sa...som este len uplne na zaciatku mojho prveho tehotenstva a iba sa divim,ze neviem spat...
Vecer som sice skoro unavena a aj idem spat okolo takej 11tej,ale uz o tretej som hore a uz nemozem zaspat...a to sa len tak prevalujem v posteli,kym pojdem do prace,kde som potom ako mrtvola...🙂

perla200
27. jún 2009

kriste baby také lieky nie...radšej vyšívajte.... ja pozerám JOJ plus...baywatch a rosalindu.... alebo chatujte....

ja som ako dracula...kludne by som mohla robiť sherlocka holmesa pre nejakých tajných milencov..... vyšmírovala by som vsetko🙂))

vlnka
27. jún 2009

alexandrah nad diazepamom som neuvazovala,snazim sa liekom vyhybat,lebo cele moje tehotenstvo sa veziem z jedneho zdravotneho problemu do druheho,uz v prvom trimestri som skoncila na antibiotikach a kortikoidoch a teraz pre zmenu mi vysiel z vyteru streptococus agalactie a uzivam nejake vag.cipky,ale ak nezaberu zasa budem musiet brat antibiotika ☹
perla mne by ani tak nevadila nespavost ako to,ze je sprevadzana strasnymi bolestami,ale vidim,ze nas je tu takych viac,co sa trapime

perla200
27. jún 2009

akými bolesťami vlnka?

leri
27. jún 2009

ahojte dracule 😀 tak kde ste,.........vsetky spinkate? to hadam nie, lebo ja urcite nie 🙂 dufam, ze aspon rano sa vyspim trochu 😒
vlnka, som zvedava, ci sa tu niekedy stretneme, lebo kon spinka v noci a temy sa nehybu, tak mozno tato sa budeeeeeeeeee 🙂 uz to inak zacinam brat sportovo

vlnka
28. jún 2009

perla,mam svalove krce v nohach a rukach,ale su take silne,ze musim bud stale chodit,alebo natahovat ruky aj nohy a popri tom ma neuveritelne boli krcna chrbtica a z toho vzapeti aj hlava...takze nic vesele ☹
leri ja som dnes vstala o 1.rano,popozerala som trochu tv,vypila teple mlieko a podarilo sa mi zaspat na 2 hodky a potom okolo 5 ranosom odpadla a cekom dobre som zaspala...do 7.00-takze dnes rekord 😉
Aj ja sa to snazim brat sportovo,ale ked mam silne bolesti...neda sa.

celin
28. jún 2009

Ahojte, ja som na tom posledny tyzden podobne. Predtym som spala bez problemov, ale teraz je to stale horsie. Zaspim tak medzi 3 a 4 rano a spim asi tak do 7. Posledne dni sa mi navyse aj tazko dycha, takze horor v noci. Cez den sa mi tiez nedari spat, takze potom chodim ako mumia a strasne ma boli hlava.
Skusala som medovkovy caj, ale nepomaha.

vlnka
28. jún 2009

Ahojky,tak ja som tu zas,prave som sa zobudila a som vyspinkana do ruzovucka 😠
Dnes ako zazrakom nemam krce noh,akurat ma pali zaha..dala som si aspon teple mliecko a skusam,ci niektora z vas nebuntosi 🙂

marianna31
28. jún 2009

ahoj vlnka, nevies spinkat?

vlnka
29. jún 2009

ahoj marianna,mas IP

alexandrah
29. jún 2009

ahoj vlnka, tie krce ti zacali az teraz, alebo ich mavas aj pred tehotenstvom? lebo to mam aj ja, diagnoza je tetania (ja mam neurogennu) + trpnutie ruk, noh, uplne krcovite koncatiny a skamenele svaly, musi dost pohotovost a magnezium do zily, a lezat aspon hodinu, no noc moc, nastastie v tehotenstve som nemala este ani raz ... pripadne sa potom porad s neurologickou, nech ti urobi testy ... ale asi az po porode ...

leri
29. jún 2009

ahojte 🙂 ja sa idem pochvalit 😀 uz treti den som zaspala okolo jednej, tak sa hrozne z toho tesim, lebo je to velky pokrok ...........len dufam, ze to tymto nezakriknem 😅

vlnka
30. jún 2009

alexandrah teraz si trafila uplne presne..ja mam uz 2x potvrdenu tetaniu,ale nevedela som,ze to s tym suvisi...tetanicky syndrom mi bol zisteny este niekedy na strednej skole a mne sa to prejavuje stahmi mocoveho mechura...aj pred tehotenstvom som chodila kazdych 5 min. na zachod...stacilo ak som bola trochu nervozna.Ale krce noh a ruk zacali az v tehotenstve.Ty si na to brala nejake lieky?
leri,tato noc bola pre mna kruta...zas tie bolesti...ale 2 noci predtym som spala prerusovane,no celkom dobre a bez bolesti.

aussiegirl
autor
30. jún 2009

ahoj babule, vdaka za rady, utekam kupit medovkovy caj. tepla sprcha nempomaha 😠 inak to prirovnanie k drakulke sedi 😀 ani cez den ani v noci nespim...som zvedava kedy odpadnem od unavy 🙄 len ma hneva ze toto je len zaciatok, ja toho este mam pred sebou veeeela. a maly ma teda cez den nesetri. zeby som aj ja zacala liezt na vsetky fontany, muriky a preliezky aby som sa do vecera unavila ako synator 😀 nabuduce sa sem pridem pozriet v noci ked nebudem spat, vidim ze sa tu obcas zbehne nejaka vesela partia.

leri
30. jún 2009

no tak predsa len som to zakrikla, v noci som zaspala az okolo tretej 😠 ale som nevstala, lebo som stale dufala, ze vsak este chvilu.........to je hrozneeeeeeee 😠

alexandrah
30. jún 2009

ahojte, ja som vcera tiez zaspala po rano, je to peklo, za noc precitam 1 knihu ...
ahoj vlnka, ta tetania, to je presne ono, zvysena nervovo svalova drazdivost, svalove krce a tak ... ja som to mala dost pravidelne a casto, bolo to velmi bolestive, niekedy az na odpadnutie, potom ma kriesili. brala som na to timonil od neurologicky. ASI SA TI TO TAK CASTO NEPREJAVOVALO, preto ti radsej nedali lieky, ale ked to mas teraz, zasla by som za neurol., trochu pomaha aj magnezium, ja ho beriem, moze sa 1500 mg. denne. predpisal jmi ho aj gynekolog, tvrdne mi brucho. ja mam tetaniu tiez vrodenu, ale prejavila sa prvy kraz az na vyske, nastastie som mala dobreho obvodneho, ktoreho napadlo, co by to mohlo byt, a odvtedy chodim k neurologicke. tak drzim palce. 😀

vlnka
30. jún 2009

alexandrah mne bolo tiez doporucene brat lieky,ale som to predtym velmi neriesila...ked som si predstavila,ze mam brat antiepileptika dlhe roky.Ale keby som vedela,ze budem mat az take krce,tak si to asi rozmyslim.Magnesium beriem,ale nepomaha.Inak ty si prvorodicka?Pytam sa kvoli tomu,ci ta tetania nema nejaky zly vplyv pocas porodu.Ja ked som nervoznejsia,tepe mi v spankoch,v bruchu a brusko tiez velmi tvrdne.Ci si radsej nevybavit sekciu.Porodnici s tym totiz velmi skusenosti nemaju. ☹

alexandrah
30. jún 2009

ahoj, ja som prvorodicka, takze ako bude pri porode tiez neviem, trochu sa desim toho, ze ja este okrem tetanie mam taku hyperventilaciu, niekedy (teraz menej) hrozne rychlo a plytko dycham, co casto viedlo k zachvatom, a vraj to moze byt problem pri porode, ze nebudem vediet dychat, ale zatial to neriesim, uvidim, ako bude. ty uz si v dost vysokom stadiu, asi to uz len budes musiet vydrzat ... skoda, ze magne nepomaha, to neni moc silne ... sekcia je cisarsky? ja by som asi radsej rodila tak ... ja som aj silna migrenicka, a tiez mam obavy, ze mi to porod vsetko spusti, no uvidim, este mam 5 mesiacov ... mozno ti to po porode zmizne, ked nie, a mala by si mat krce casto, tak asi treba brat lieky. ..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre