Problémy so štítnou žľazou

iuc
21. jún 2012

Telo mi netvori dostatok tyroxinu, co moze mat vplyv na vyvoj dietatka... A tak sa chcem spytat, ci niektora mala tiez tento problem a ako to vsetko dopadlo?

iuc
autor
21. jún 2012

@lili_mia DAKUJEM za link, ale ja sa v tejto diskusii pytam nie priamo na stitnu zlazu, ale konkretne na problem nedostatku tyroxinu. Tak som chcela vediet priamo s tymto problemom kto mal skusenosti. Totiz bolo mi povedane od dr., ze je pravdepodobnost, ze dieta bude spomalene, ked sa narodi, alebo moze mat vyvojovu, alebo mentalnu chybu.

barborav
22. jún 2012

@iuc a kedy ti na to prišli? ja som mala problém už v minulosti, počas otehotnenia som bola bez liečby (lepšie výsledky). Ešte dávnejšie mi MUDra povedala, že ak otehotniem, mám prísť v prvom trimestri na odbery (pre istou), lebo že hladina hormónov je síce ako tak v norme, ale v tehotenstve to stačiť nebude.Nakoľko ale môj gyndoš sa tváril, že máme na všetko veľa času, došla som k endokrinologičke na začiatku 2.trimestra...
Dosť ma naplašili a vynadali mi, lebo mi povedali, že sá odber má robiť v každom trimestri 1x. A že ak budem mať výsledky zlé, môže byť dieťa poškodené... NAŠŤASTIE boli výsledky ok. Si teraz v liečbe? pokiaľ viem, odber na hormony sa majú robiť s ostatnými na tehu knižku. Čiže ak sa to včas zachytilo, šanca je poškodenia plodu je menšia... Inak keď som odchádzala od MUDrej s výsledkami, tak mi povedala, že ak som mala aj zlé výsledky v 1.trimestri, teraz už na to nikto nepríde a riziko poškodenia plodu tam stále je... snažím sa na to nemyslieť, lebo by som sa zbláznila...Dúfam, že s našou fazuľou bude všetko ok. Držím ti palce

lili_mia
22. jún 2012

@iuc dobre, tak potom si mala temu nazvať problemy s nedostatkom tyrotoxinu, aby sa hned chytili kočky podľa názvu .. požiadaj admina o zmenu názvu, takto to vyzerá, že iba zakladáš novú tému a s takým problémom možno nikoho nenapadne pozrieť do témy štítna zľaza .. lepšie sa orientuje v témach, ak dáš čo najpresnejší názov, aby sa nestalo, že tak ako ja, skôr zareaguje niekto ohľadom štítnej, nie s tým konkrétnym problémom

mummy01
22. jún 2012

@iuc ak netvori dost tyroxinu mala by si uzivat lieky.Ja ich uzivam od detstva,uz skoro 18 rokov a mam 2 zdrave deti.Jasne ze som mala v tehu viac kontrol lebo nedostatok hormonu moze sposobit problemy dietatku.

minewka
22. jún 2012

@iuc problém nedostatku tyroxínu (skratka T4) - je problém štítnej žlazy, keďže T4 produkuje štítna žľaza 🙂

Dúfam, že už navštevuješ endokrinológa. Už máš liečbu? Čo berieš? Aké si mala hodnoty TSH a FT4?
Kedy ti to zistili?
Mala si pred otehotnením problém so štítkou?

Či vôbec a ako veľmi bude mať bábo problémy je individuálne. Nemusí sa stať vôbec nič - záleží, ako dlho máš tento nedostatok a aký veľký je.

florentina1
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
iuc
autor
9. júl 2012

@minewka uz sice navstevujem endorkrinologicku, predpisala mi euthyrox 50. Hodnoty tyroxinu som mala 12,13.
Ale zistili mi to az v 16 tyzdni, takze dost neskoro a tak som mala dovtedy zle vysledky, preto sa bojim, ze to moze mat vplyv na babatko.

iuc
autor
9. júl 2012

@florentina1 takze si na tom presne tak isto ako ja... tiez ti to neskoro zistili ☹ len snad sa najde mamicka, ktora mi napise ako dopadla, ked jej to zistili tiez takto neskoro... Mam obavy, ci bude babatko ok

mummy01
9. júl 2012

@florentina1
@iuc ak su hodnoty hranicne tak je to este v pohode,nemusite sa bat.....
Ja sice beriem lieky uz dlho ale tiez mi az v tehotenstve zistili ze ta davka ktoru beriem je nedostatocna a tiez mi okolo 20tt davku zvysovali a mam 2 krasne deti 😉

murko143
10. júl 2012

ahojte tiez este stale beriem l-thyroxin aj ked syncek ma uz skoro rok. doktorka ma nastrasila tym, ze ich budem brat do konca zivota. stalo sa mi uz ale 2x, ze som cvicila a na druhy den rano som mala infarktove stavy, vysoky tlak, tep 114/min tak mi iny lekar odporucil znizovat davky, som zvedava co mi zas povie doktorka na endokrynologii teraz v auguste ked tam pojdem... Ma niekto z Vas skusenosti aj s tymto? Pritom mam aj teraz hranicnu hodnotu a stitna zlaza nie je tiez zvacsena...

iuc
autor
12. júl 2012

@mummy01 tak norma T4 (tyroxinu) je 0,5 - 5 a ja som mala 12,13 tak to som tesne hranicne teda nemala, ked tam bol taky velky rozdiel ☹

adriana1974
16. júl 2012

ahojte,aj mne zistili uzlík na stítnej zlaze minulý rok v tehotenstve.dodnes beriem lieky,stav nezmenený.Beriem euthyrox 50 kazdy den jednu.máte podobný problém niektorá z vás?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre