Pruh pupka v tehotenstve

lluckaa
26. mar 2013

... neviem či je bezpečné tehotenstvo s pruhom, ak má tiekto skúsenosti s pruhom počas tehotenstva, prosím o Vaše príbehy, ako to prebiehalo, museli ste byť kontrolovaný a či hrozili riziká ... mne sa spravil malinký pruch cca 1cm nad pupkom, nevenovala som tomu pozornosť,otehotnela som , tehotenstvo bolo bez problémov,dnes som po pôrode 2,6roka a pruh je vačší cca na 4cm, je to taká akoby vzdušná bublina nad pupkom, nebolí, ale je tam a vydúva, je možné že som znovu otehotnela a mám obavy preto prosím o nejaké rády , skúsenosti zážitky s pruhom pupka v tehotenstve a ako je to a či je to nebezpečné, ďakujem

aristka
26. mar 2013

asi budeš viac sledovaná,ber to s kľudom,prv si zisti či si ozaj tehotná,ak nie odporúčam to to dať si spraviť,dnes je to operované rýchlo a na druhý deň si doma,inak sa ti to bude zväčšovať a hrozí aj priškrtenie čreva a jeho nepriechodnosť,ale mala som na operačke ženy pac.s 30 ročnými herniami 😒

lluckaa
autor
26. mar 2013

@aristka hm... ved práve zväščuje sa to , preto ma to začalo trápiť, ale raz mi povedali na sone že mám aj henriu v pravo dole ( bola som operovaná na slepé črevo ) .... a k tomu ja mám celkove problémi s črevami npr. zúženú časť čreva zistená kolonoskopiou, mala som podozrenie na MC crohna, ale vylúčili ho ... a Vy ste teda dr? až keď ste mi odpísala , tak som pochopila ,že henria je vlastne pruh, tak to mám asi na dvoch miestach a v pravo v boku dole ma to aj bolí, keď npr. prudko pohnem novou , keď ležím ... a spýtam sa z tohto pruhu môže byť bolesť spôsobená v pravo vedľa pupku? ďakujem

aristka
26. mar 2013

@lluckaa hernie sa môžu spraviť aj v jazve,ono najlepšie by bolo navštíviť chirurga a nájsť nejaké riešenie,ale treba zistiť či čakáš bábo a ak áno treba ho informovať,on najlepšie zhodnotí stav a povie čo ďalej,ale ak sa dá v blízkej budúcnosti si to daj spraviť.

lluckaa
autor
27. mar 2013

@aristka ďakujem krásne za odpoveď, dnes som bola u lekára, takže mám potvrdené 2 pruhy, nemôžu ich zoperovať naraz lebo jeden je dole v pravo a druhý nad pupkom, takže zajtra ma už čaká objednanie, tehotenstvo bolo vylúčené aj test je negatívny, a spodok brucha a kríže udajne bolia z toho pruhu v pravo dole ☹ aj brucho je nafúktnúte pravdepodobne z pruhu ...hlavne to chcem mať už za sebou, mám doma 2,5ročnú dcérku .... čo ak by som bola v tom rannom tehotenstve a nebolo by to zistené a operovali by ma, môže sa niečo stať ,ja už mám z toho mindráky 😢 ...zas som dnes kúpila tehu testy ,že sa musím testovať ...

aristka
27. mar 2013

@lluckaa no vydíš a to ti určite robilo problémy s črevami,neboj kým pôjdeš na oper.prejde aj mesiac a to zistíš či si tehu a budeš to vedieť povedať a neboj aj tehotné ženy sa operujú ak je to treba,urgentné, a tak sa k tej žene pristupuje,podanie anestézie,len to nejak rieš a neboj všetko dobre dopadne 🙂

lluckaa
autor
28. mar 2013

@aristka ďakujem za podporu, veľmi mi to psychicky pomohlo, ....viem že na nete si zdravie nevyliečim, ale vďaka tomu že ste reagovala na moju tému, som hneď na druhý deň išla k lekárovi a som rada ,že si to už riešim, na budúci týždeň idem do B.Bystrici na chirurgiu, rozhodla som sa,že sa dám operovať tam 🙂 ...keď budem mať po všetkom aspoň Vám napíšem 🙂

brumka
28. mar 2013

@lluckaa ahoj ja mam herniu na pupku a som tehotna, chirurg mi zhodnotil dalsi cisarsky privy som mala akutny, a po porode operaciu len nevyhoda ze ziadny lekar to neche opravit pocas sekcie, a nevyhoda ze niektory porodnici su rozhodnuty ma potiahnut prirodzene ale mam este ine kopmplikacie, ja mam herniu na pupku a doky ma podozrenie ale vravel ze on nieje hcirur ze ma dojem ze sa mi premiestnila nabok a trocha nizsie. mam nastaveny kludovy rezim

lluckaa
autor
28. mar 2013

@brumka ahoj, no ja som pri prvom tehotenstve mala pruh pupka veľký si 1x1cm rodila som prirodzene a tehotenstvo som mala bez komplikácii, ale tam som nevenovala žiadnu pozornsť nejakém pruhu a ani lekári keď že tým,že rástlo bruško pruh vlastne nebolo vidieť, som pomali 3 roky po pôrode a pruh s zväčšil na cca 4x4cm čo je dosť veľa a teda vidieť ho aj cez tričko - výduva a včera mi potvrdili ešte jeden pruh v pravo dole po operácii slepého čreva, testy vylúčili tehotensto -to sú výsledky zo včera , ale len medzi časom ako mi brali krv som s manželom mala 1x nechránený pohlavný styk,teraz si už dávame pozor, tak dúfam že som neotehotnela po odbere krvy, pretože tie 2 pruhy mi musia zoperovať budúci týždeň už budem mať termín
.... a ty máš ako dlho pruh? aj pri prvom tehotenstve si ho mala ? a aký veľký ho zhruba máš? ...ja som mala poslednou dobou a aj stále mám bolesti brucha, krížov ťažobu žalúdka , preto som bola presvedčená že som tehotná a nakoniec to mám z pruhu ☹ ...len aby som ozaj nebola tehotná, aj keď som z toho sklamaná, keĎ sme sa konečne rozhdli pre druhé babo, musím sa dať nakoniec zoperovať, moja chyba mala som to riešiť skôr nie keď so si myslele že som už tehotná , mám strach ak sa v najblžších dňoch nakoniec potvrdí tehotenstvo z posledného nechráneného styku, mám nakúpené aj testy aby som sa testovala 🙂

brumka
28. mar 2013

@lluckaa ahoj ja ho oficilane viem od 6tt tehotenstva mne sa nikdy nezdalo ze schudla som na povodnu vahu aj nizsie ale bruch om dolu dat nevedela a ta diera okolo pupka sa mi nezdala neviem kolko moze mat ale tie 4cm am urcite, doky zhodnotil ze sa mi to pri porode a v tehu mohlo stat ale ze to sa neda zistit, ze je daka sanca ze sa trocha po pordoe zmensiale moze sa zvadcit, jasom si vzdymyslela ze ma boli jazva po sekcii mala som ju komplikovanu zle tehu a velmi zly porod, preto sa uz chem komplikaciam aj vyhnut, ale bolo mi ubezpecene ze tehu by to maklo vydrzat len sa musim setrit. o mesiacidem opat nakontrolu s pruhom nech mi da daky papiet lebo aj tak v tehu sa s tym neda nic robit a na operaciu si aspon 2 roky este budem musiet pockat.

lluckaa
autor
28. mar 2013

@brumka aha , tak tebe sa asi spravil po cisárksom , mne sám od seba po naťahovaní,stavali sme s mužom dom a ja som chodila robiť naň a tam som sa ponaťahovať, pôrodom a tým tlakom sa mi vlastne zväčšil, .... to že ti tento pruh nemôžu zoperovať po sekcii je asi normálne, kedže ani mne nechcú naraz zoperovať dva pruhy ale musia ich spraviť na dva krát, .... je dobre že ten pruh ti počas tehotenstve sledujú, mne tu pani pod nickom aristka napísala: hlavne klud 🙂 tak to radím aj tebe 🙂 ale operácia si ťa počká ...ja som si neuvedomovala vážnosť pruhu a bezhlavo som sa pustila do toho že chcem druhé bábo, ty si sa nemala ako vystríhať pred tým kedže ti pruh zistili v 6tt ale určite nie si prvá ani posledná, ktorá je tehotná s pruhom, ...ja som dostala z toho veľký strach a preto som sem pridala túto temú a dostala som tu aj psychickú podporu a viac ma to nakoplo to riešiť, ak už by sa stalo že budem tehotná, nechám to na lekárov čo bude ďalej či mi odporučia tehu s 2 pruhmi odstupom času som sa ukludnila aj keď je to zlý pocit .... a ty si z toho v pohode? nemyslíš na to stále? alebo nemáš nejaké obavy?

brumka
28. mar 2013

@lluckaa praveze sa mi neurobil pri cisarskom, on sa rob bud pri priberani, namahe albo prirodzenom porode. aspon tak som si to ja nastudovala, preto mi chirurg odporucil sekciu ale aj koli inym problemom, ako priznam sa na ten pruh uz nemyslym mam ine problemy s ktorymi musim behat po odbornikoch takze to beriem s nadhladom a co som citala na nete tak porod s pruhom nieje tak strasne nebezpecn ylen treba sledovat, len mne sa toho troska viac nabalilo, a teraz som si spomenula pruh mi mohla aj astma sposobit, vraj aj pri kasli sa moze spravit.

lluckaa
autor
28. mar 2013

@brumka fúúú tak ty to asi vôbec nemáš ľahké, normálne som dostala pocit ,že stresuj z takej veci z akej stresujem a popritom niektoré žienky v tehu to majú oveľa ťažšie npr. ako ty ... a vlastne máš pravdu pruh pupka sa nerobí po operácii, aj moja 2,5ročná dcérka má pruh pupka spravil sa jej v 6mesiaci a teraz len čakáme či sa stiahne alebo aj jej ho budú operovať, no deťom sa zvyknú stiahnuť ... a aké máš ešte komplikácie , nemusíš písať ak nechceš o tom hovoriť, ale budem ti držať palce nech ti všetko dobre dopadne aj tebe aj bábatku 🙂

brumka
28. mar 2013

@lluckaa dakujem 🙂 ja verim ze vsetko dobre dopadn eved uz len 3 mesiace 🙂 no neviem ci to mma tazke ale su zeny co to maju este horsie jasa snazim anto nemysliet, neboj zoperuju ti to a budes ok, daj potom vediet infa ako prebieha atak 🙂 tak mam astmu a daco s nohou co nik nevie co s tym mam proste lahnem a nepostavim sa, alebo lezim a boli to aj pri zakaslani

lluckaa
autor
28. mar 2013

@brumka budem tržať palce aj ja tebe, a môžem aj ty mňa priebežne informovať 🙂 ako čo sa máš a aj keď sa narodí drobček 🙂 držkaj sa 🙂

brumka
28. mar 2013

@lluckaa 🙂

alijaska
6. jún 2013

@brumka mas teraz nejake komplikacie ohladom toho pruhu a tehotenstva? dakujem za odpoved

brumka
6. jún 2013

@alijaska musim zaklopat ze zatial nie, skor ma boli jazva po sekcii, ale v tom pupku ako mam pruh tak ppok mam ako keby na ostrovceku a okolo kruh ako priehlbinu. mam ist na chirurgiu nech sa pozrie doky ale uvidi sa po porode ako misplaskne brucho.

alijaska
6. jún 2013

aha dakujem za odpoved. mne sa praveze ani neviem kedy urobilo a a to mam pupok taky ako keby vyduty hlavne tu hornu cast a tiez sa nam zadarilo ze cakam dalsie babo tak s tym sa teraz neda nic robit, len pri poslednej dcerke som mala dost velke brucho a aj ona mala 4,39kg a tak sa bojim ako to bude teraz. .....

lluckaa
autor
17. apr 2016

Baby bude rok v auguste co mi ten pruh zoperovali a mam ho znovu a este škaredši takze ma caka druha operacia ale pockam asi ešte rok alebo dva nechce sa mi do toho isť ...som nahnevana slubil mi dr.ze mi da sieťku a nedal a pruh sa spravil znovu keby tu sieťku dal je mensia pravdepodobnosť že sa spravi .

erikajanik
25. aug 2016

Ahojte baby, mam pupocny pruh, nie je to hrozne, ale dr. ma posiela na op. Ake mate skusenosti s jednodnovou chirurgiou? Zatial som citala dost zle skusenosti co sa tyka statnej nemocnice.. Som z Trencina a tu jednodnova nie je. Nasla som ich vela v Bratislave a este aj v Bojniciach atd., ale vobec sa neviem rozhodnut. 😒 Poradte prosim, dakujem... 🙂

takko
7. apr 2017

@erikajanik Dobrý aj mne ho diagnostikovali. Ako to prebieha po operácii na jednodnovke, bojim sa že nebudem schopná sa pozbierať a ísť domov

erikajanik
7. apr 2017

@takko Ahoj, ja uz mam po. Nasla som si lekarku v Trencine- Mudr. Tisovu a bola som velmi spokojna. Operovali ma v Banovciach nad bebravou a vsetko super, len trosku nervozita pred op. Nedostala som ziadne oblbovaky, len rovno narkozu na sale. Hned po operacii ma prebrali a bola som ok. Musela som ale zostat cez noc. Aspom som vypla trochu. Zasila ma vnutorne, ani mi to nie je vidiet, ale bolelo to dost dlho. Bola som mesiac pn. Ale celkovo som spokojna. Len treba davat tak 2 mesiace pozor na tazke veci atd.

i29ana10
5. aug 2020

Ahoj som Ivana a som v 37+2tt spravil sa mi pruch rovno v pupku 3cm v 20tt. Mam dost silne bolesti ci uz v pupku alebo na lavej strane od pupku mi to stvrdne a natahuje sa mi to ako sa mi brusko zväčšuje. Je to najhoršia bolesť akú som zažila. Preto nemôžem ísť normalne rodit, odporucili mi cisarsky rez sekciou aby sa malemu nie co nestalo. Alebo abx pre kladickom sa mi ten pruch nepretrhol.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre