Rubeola v tehotenstve

vejula
15. máj 2012

Ahojte dievčata. V krvi mam hodnotu rubeola IgG pozit 1,737. Neviem o tom že by som ružienku niekedy v živote prekonala. Myslite že toto množstvo protilatok môže byť ešte z očkovania, ktore som podstupila ako dieťa? Na začiatku tehotenstva som mala skoro 2 tyždne teploty. CRP aj sedimentaciu som mala zvyšenu, dostala som vaskulitidu. LEkarka povedala že to je nejaky zapal v tele. Ale teraz ma normalne hloda myšlienka či to nemohol byť nejaky zvlaštny prejav ružienky

anjelicek26
15. máj 2012

@vejula - neposlali ta na infekcne? Nepovedala ti doky nic blizsieho? Mama si nepamäta, ci si mala ruzienku? Z ockovanie v detstve - to nehrozi - to je uz davno neaktivne.

vejula
autor
15. máj 2012

@anjelicek26 nie neposlali. Hodnoty igG su hodnoty protilatok. KEby to bolo aktivne tak mam pozitivne hodnoty IgM.. Hodnoty igG znamena že to bolo prekonane. Dr povedal že to je z očkovania. TaK ale radšej by som počula od ostatných dievčat ke mali oni hodnoty IgG

anjelicek26
15. máj 2012

@vejula - som si vytiahla tehu knizku - ja som mala vysledky 1:64, igg pozitivne a igm negativne. Co znamena prekonanu infekciu, ale v minulosti a dostatocnu imunitu. Ja som ju mala ako 1 rocna ako vedlajsi ucinok mmr vakciny 😝

vejula
autor
15. máj 2012

@anjelicek26 1,64 či 1:64 to je nejaky rozdiel? Nevieš? Inak vam nechavaju tehu knižky? NAm ich po pôrode zobrali, tak si nič nemôžem porovnať

anjelicek26
15. máj 2012

@vejula - ja mam obe, aj po Maxovi aj po Saske, aspon mozem porovnavat... a je tam 1:64 nic ineho, tak neviem, ci je to 1,64 😕

vejula
autor
15. máj 2012

jaj zas mi zmenili nazov temy. Mala som v nadpise jasne napisane že sa jedna o IgG hodnotu. Takto my budu všetci pisať od veci 😖

vejula
autor
15. máj 2012

@anjelicek26 uhm vdaka. no asi v každej krajine inak pišu

kuschel81
18. okt 2012

Ahojte,ja som si vcera bola po vysledky testov a protilatky na rubolu mi vysli 1:16-Ziadna ochrana,zaockovanie po porode sa odporuca.
Ja ani neviem kde sa to da chytit,ani ako to vyzera ,decka mi to nemali a neviem ci moze byt baby ohrozene ci nie 😒
@vejula
@anjelicek26

vejula
autor
18. okt 2012

@kuschel81 tak na rubeolu sa v detstve očkuje, momentallne je male riziko, že to dostaneš, ale môžeš. Byť tebou určite sa vyhybam deťom, ktore su čerstvo zaočkovane -MMR-kom, pretože to je živa vakcina, teda obsahuje žive virusy, nieraz sa stane, že deti na vakcinu zareaguju tak, že prave jednu z chorôb proti ktorym sa očkovali dostanu a vysypu sa. Prenos z čerstvo zaočkovanych deti na okolie je sice minimalne, ale riziko je tam. Deti sa tym očkuju v 15 mesiacoch života a potom preočuvavaju tušim v 10 - 11 rokoch

kuschel81
18. okt 2012

@vejula no ja som bola tiez tak nejak naposledy ockovana,len ma mikdy nenapadlo ze by sa to nejak malo v tehotenstve odrazit ,pri prvych detoch ani neviem ci mi take testy robili,a teraz som pozerala ako puk na toho doktora a ani so mu nevedela povedat kedy som bola zaockovana az kym som sa maminy nespytala.Len ma to strasne vylakalo,lebo lekar mi povedal ze tato choroba moze byt pre deti smrtelna..

ockayova
16. nov 2012

ahojte, dnes som si volala o výsledky k dr. a vraj mám zvýšené icg alebo čo a tiež spomínala rubeolu, ale vôbec sa jej nedalo na nič opýtať... že ma má poslať na nejaký vyšetrenie ešte... čo to znamená? môže to ohroiť bábatko???prosím poradte mi, som dosť vystrašená

siska07
6. mar 2013

@ockayova ako to dopadlo? mne z odberov krvi sestricka povedala, ze som prekonala rubeolu... akoze nechapem, len mi povedala ze som prekonala, ze uz ju dostat nemozem.. a ze niektore mamicky prekonali napr. toxoplazmozu a ani o tom nevedeli.. a tiez citam ze to je v tehu nebezpecne.

siska07
6. mar 2013

@vejula no tak moje hodnoty igG na rubeolu 121,2!!! ako nechapem... a sestricka sa ani poriadne nevyjadrila, len ze som ju prekonala, ale kedy?? neviem.... nie je to nebezpecne pre babo??? 😒 fnuk
@anjelicek26

vejula
autor
7. mar 2013

@ockayova ako si dopadla?

@siska07 teraz som našla jednu odpoved od lekara kukaj http://primar.sme.sk/poradna/1949194/1/www.sme....

siska07
8. mar 2013

@vejula dakujem, viem ze IgG su protilatky ktore boli v minulosti, IgM su aktivne, to by znamenalo ze rubeola je aktivna teraz... lenze ja vobec neviem kedy som ju prekonala, ked robili pred 3r testy pri prvorodenej v 12tt, tak som ziadne iig protilatky nemala, tak neviem ci to neznamena ze rubeola bola teraz posledne tri roky,...i ked o tom neviem

vejula
autor
8. mar 2013

@siska07 ja som mala to iste. Tiež pri synčekovi som tam nemala nič a pri dcerke som mala IgG pozitivne. Dr hovoril, že to z očkovania, a ked som sa pytala, prečo pri synčekovi som tam nemala nič tak povedal, že laboratoria nie vždy vyhodnucuju aj hodnotu IgG, tak pri synčekovi mi ich asi nerobili.. No neviem, berem to s rezervou. Ružienku môžeš niekedy prekonať ako bežnu chorobu bez vyražok. Takže možno si ju aj prekonala medzi tehotenstvami ako bežnu "chripku"

siska07
8. mar 2013

@vejula tak aj ty si taky podobny pripad? lebo ja som s dr este nehovorila, iba so sestrickou. a ma to znepokojuje, ci som to neprekonala teraz v prvom trimestri, mam z toho stresy... ved to ze to mozes prekonat ako chripku bez vysypu, a nevies o tom 😒

vejula
autor
8. mar 2013

@siska07 nestresuj všetko bude ok. Ja som sa tiež bala. NA začiatku tehotenstva som mala 10 dni vysoke horučky k,tore skončili tym vaskulitidou. Malička ma 4 mesiace, je nadherna šikovna usmievava. Držim palce, hlavne bez stresov 😉

siska07
8. mar 2013

no ved dufam ze bude vsetko ok, dakujem 😉
@vejula

matka321
28. mar 2013

Ahojte dievčata 🙂 ja som bola včera v poradni a potom ma poslal doktor ešte na infekčné na výsledkoch je že IgM pozit. nejaký index 85-vysoká a IgG pozit. a ta ,, lekárka ,, že veď to je veľa že to je na interupciu a potom že urobíme kontrolne testy (idem 4.4. ) a že nestresujte sa.Ta do paroma ako sa nemáš stresovať keď ti povedia že by som mala asi radšej ísť na potrat ked som po 3 rokoch konečne otehotnela a hneď ťa vystrašie a že riziká na 40%.... Som v 12tt a od včera mi hlava ide prasknúť ako nad tým rozmýšlam a ešte kým budú nové výsledky tak prejde hádam aj 2 týždne 😢 robil mi doktor aj ultrazvuk a povedal že ani na dawnov syndrom nič nenasvedčuje a ked som videla toho malého zlatučkého človiečika ako sa tam krásne mechril 🙂 a potom mi na infekčnom zapotila toto všetko, tak si asi viete predstaviť ako som sa asi cítila......ale z druhej strany sa utešujem že keď som čakala dcérku na začiatku mi sme nevedeli že či som alebo nie lebo testy nejak slabulinko ukazovali a išli sme na ultrazvuk si pamätám že to bolo v piatok a na USG bola taka ,,strašne zlatá doktorka,, a ona hneď že to je mimomaternicové a keď mi bude zle cez víkend že hned do nemocnice-proste ma odpísala ako nejakú špinavú handru, jasné že ked som vyšla von tak som bola rozhodená a revala som ale našťastie to mimomaternicové má dnes už 8 rokov 🙂 a ja dúfam,že aj teraz všetko dobre dopadne a na svet v októbri príde zdravé bábo 🙂

taniaz
13. apr 2013

@matka321 Ahoj, ja som tiež v 12t, snažili sme sa 3roky. Raz som potratila. Teraz mám presne rovnaký problém ako ty, na rubeolu hodnoty tam nemám napísané ale IgM +, IgG + . Gyn. ma poslala tiež na infekčné v pondelok idem na odber. Prosím ťa ty už máš výsledky z Infek. čo ti povedali? Mňa na infekčnom upokojovala, že skôr si myslí že mám protilátky, no keď som bola 1x tehotná tak vtedy som mala IgM +, IgG - .

matka321
13. apr 2013

@taniaz ahoj no aj mi sme tiež po 3 rokoch skúšanie 🙂 áno mám už aj výsledku a našťastie to dopadlo dobre nové výsledky ukázali hlavné je to IgM čo je teraz už negat. a povedala že to mohlo byť niekedy ešte pred otehotnením nejaké superinfekcia a že si nemyslí,že by plod bol infikovaný a do nálezu do zátvoriek ešte napísala že možná chyba labot. takže tak 😅 som rada aj keď som už bola na 100% rozhodnutá že by som sa nedokázala dieťatka vzdať,a o mesiac ešte urobí na novo testy 😅 keď sa môžem opýtať skade si??? budem držať palčeky aby aj tebe dobre dopadli testy a aby si sa mohla tešiť ako ja 😅 hlavne sa nestresuj aj keď je ťažké na to nemyslieť snáď aj teba tak nevystrašili ako mňa to bolo na tom najhoršie že to tak na mňa na infekčnom vybalila,mohla tiež trochu miernejšie ale čo už 😒

taniaz
13. apr 2013

@matka321 No mňa naopak na infekčnom upokojovala, že si nemyslí že mám rubeolu, bola zlatá. Ďakujem za povzbudenie, ja idem ešte len v pondelok na odber. Čakala si dva týž.? Ja som z okolia KE.

matka321
15. apr 2013

@taniaz prepáč nestíhala som odpovedať 🙂 hej 2 týždne lebo som tam bola ešte ten týždeň pred veľkou nocou a potom ma objednela na 4.4. a až minulá týždeň boli výsledky takže tak to vyšlo na tie 2 týždne ☹ ale už to mám za sebou dobre dopadlo a 6.5. mám ísť na kontrólne testy ale ty keď si bola dnes tak určite do týždňa budeš mať výsledky 😅 ma teraz napadlo a pozerala som do výsledkov a tam som našla že tie moje výsledky robili v KE,takže???? ja som od Rožňavy a niekedy posielajú na vyšetrenie krv do KE....... potom sa ozvy že ako si dopadla držím palčeky 🙂

ivka_marek
18. júl 2013

@taniaz
@matka321 ahojte, dnes som musela ist na kontrolnu krv, lebo som mala pozitivne protilatky na rubeolu, zvysene IGm az okolo 50. Ako ste nakoniec vy dopadli, dufam ze vsetko v poriadku.

matka321
18. júl 2013

@ivka_marek ahoj,ja som dopadla dobre nakoniec vraj to boli ešte nejaké protilátky z očkovania z detstva či čo, chcela aby som išla na odber plodovej vody ale to som odmietla a svojmu lekárovi som povedala že by som išla iba v prípade keby neviem čo muselo vyskočiť, ale chvála bohu ostatné testy sú OK aj na ultrazvuku nič nevidieť takže pekne rastieme a teším sa kedy ten malý zázrak budem mať v náručí 🙂 takže klud nestresuj ako som sa ja presvedčila doktori radi preháňajú,držím palčeky a daj vedieť ako to s tebou nakoniec dopadlo

ivka_marek
18. júl 2013

@matka321 ahoj, dakujem za odpoved, kazdy by sa asi bal... Vies, o prve babatko sme prisli, malo vrodenu vyvojovu vadu-proste nahoda v chromozomoch a isla som na potrat v 16tom tyzdni, druhe babo zdrave, mame krasnu dcerku a teraz som vlastne tretikrat tehotna a zase nejake komplikacie...ako som citala ty si mala to IGM este vyssie ako ja, tak budem dufam ze vsetko dobre dopadne, dnes podla sona vyzeralo vsetko v poriadku.

matka321
18. júl 2013

@ivka_marek to mi je luto,ja si neviem predstaviť ako by som sa cítila keby som sa musela vzdať dieťatka keď sa na neho teší,celé tehu je o tom aspoň u mňa že sa teším no niekde v kútiku duše mám veľký strach nech to všetko dobre dopadne, treba myslieť pozitívne a počkať na kontrólne testy a potom uvidíš,viem je to ťažké ale aj mne to pár dni trvalo ale potom som sa tak trochu povzniesla nad to všetko čo mi tá doktorka narozprávala a po prvom kontrólnom mi spadal obrovský kameň zo srdca 🙂 takže ešte raz držím palce 🙂

ivka_marek
18. júl 2013

@matka321 a ako ti odovodnili, ze boli take vysoke hodnoty a potom uz nie? ci boli aj pri druhom, len povedali ze to je to cos i uz spominala?

matka321
18. júl 2013

@ivka_marek no keď mám byť úprimná ani ma to už potom nezaujímalo a ani mi to extra nevysvetlovala ,iba čo som potom čítala v papieroch že aj možná chyba labáku a po ďalšom kontrólnom povedala že to pravdepodobne boli nejaké protilátky z toho očkovania,keď tak nad tým teraz rozmýšlam tak ani ona celkom asi presne nevedela lebo za každým povedala niečo iné 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre