Skracovanie krčka maternice. Dá sa zastaviť, či sa stále skracuje?

luc_z
11. okt 2006

Ahojte 🙂 vcera som bola u lekara, a skratil sa mi krcok o 4mm, navyse mi tvrdne aj brucho. pride mi to este skoro v 21 tt. mate s tym niektora skusenosti? da sa to zastavit ci stale sa to skracuje? inak je krcok zavrety. Dakujem.

monkabs
3. okt 2019

@lusianda Mňa nezašívali síce, ale pri prvom som ležala 3 mesiace dole hlavou v nemocnici a pôrod som dala ľavou zadnou 🙂 Za 3,5 hod od prvých kontrakcií bol malý na svete. Druhý pôrod bola iná káva. Zašiť ma nechceli, lebo sa to vraj v dnešnej dobe "nenosí" a ani kľudový režim nikomu nepomohol 😀 😀. Celý pôrod trval hodinu 🙂 ....Neboj sa nič, všetko zvládneš. Sme silné 🙂

lucina1100
15. dec 2019

@marinka70 ahoj, mas ešte ten anatomicky klin😊

marinka70
15. dec 2019

@lucina1100 ano mam 🙂

lucina1100
15. dec 2019

@marinka70 a chcela si ho darovať? Či predať?

lucina1100
15. dec 2019

@marinka70 😊

marinka70
15. dec 2019

@lucina1100 darovat...ak poslat postou tak za postovne

lucina1100
15. dec 2019

@marinka70 a urobila by si mi foto?

marinka70
15. dec 2019

@lucina1100 pozri moj bazar

lucina1100
15. dec 2019
telly4
3. mar 2020

@monika1791 ahoj prosim kedy si porodila nakoniec druhe? Brusko stale tvrdlo? A

monika1791
3. mar 2020

@telly4 Ahoj,brucho stále tvrdlo aj dosť bolelo.. nakoniec som išla plánovanou sekciou v 39+00tt keďže mala bola zle otočená.

tinka308
6. máj 2020

Ahojte baby, ako casto vam kontrolovali krcok, ked sa zacal skracovat? mali ste aj nejake vyraznejsie skratenie od predoslej kontroly? som v 22 tyzdni

jitkau
6. máj 2020

Ahoj, ja som bola ve 22 týždni otvorená pre špic prsta, dĺžka krčka bola 35 MM, v 30. týždni dĺžka 26mm, v 32 týždni 1,7 MM otvorená pre prst, v 34tyzdni 1,3mm, dvojičky sa narodili 35+0

dominika7990
7. máj 2020

@tinka308 kontrolu u môjho gyn som mala ako sa trosku skrátil o 2tyzdne potom zas o dva týždne a keď sa vtedy sktatil zas tak cca každý týždeň až do pôrodu.

mimkao
15. júl 2020

@tinka308 Ahoj. Ja som teraz 21tt otvorená voľne pre prst až po bránku a krčok skrátený na 1,5mm.
Cervixskore som mala 4.
Môj dr ma poslal do nemocnice na šerkláž, ale primár sa rozhodol, že to skúsi s utrogestanom a bude ma sledovať každé dva týždne. Lenže to vyšetrenie je podľa mňa, pri otváraní sa, najhoršie, lebo po tom včerajšom mi začalo veľmi tvrdnúť bruško. Chápem, že bez toho on nevie zistiť v akom stave ho mám, len sa mi dva týždne zdajú príliš často.

mimkao
15. júl 2020

@tinka308 a ešte k tomu výraznejšiemu skráteniu.
Kontrola v júni 3,5mm kontrola včera, po mesiaci aj pár dňoch- 1,5mm. Takže veľmi výrazné skrátenie.

lusianda
17. júl 2020

@mimkao keď Ti môzem poradiť, daj si urobiť serkláz. Mne pomohla a zachránila mi babätko. Viem, ze niektori Dr.to nechcú velmi robiť v dnešnej dobe,ale mne to maleho zachranilo. Skus si najst ineho dr. Mala som podobný nález. A donosila som do 38tt. Bez toho by som o malickeho prisla, lebo ked ma zasivali v 23tt. Uz som bola na 3 prsty otvorena. Držim velmi palceky, sby si donosila, co najdlhsie...

mimkao
17. júl 2020

@lusianda bola som rozhodnutá, dať si spraviť, lenže vraj keď mi tvrdne bruško je to riskantné.

Prosím, veľmi to bolelo, keď ti steh vyberali?

telly4
17. júl 2020

@mimkao mne tiez neodporucili serklaz kvoli tvrdnutiu. Vraj sa to vtedy nemoze. Drzim prsty 🙏

babatkoo
17. júl 2020

@mimkao Utrogest - Progestenalle je urcite perfektny na zachranu krcka. Ja som ho uzivala pri prvom synovi a aj teraz pri druhon pocas celeho tehu. Som v 38tt a krcok 2.8 cm 🙏🏻 uz som ho vysadila cez vikend. Pri prvon tehotenstve sa mi otvoril krcok a porodil som v 25tt predcasne dvojicky. Preto mi pri synoch nasadili.Progestenale 200mg 3x 1 denne. Utrogestan je iba 100mg ale pomoze aj to. Mne dali hned mega davky. Chvala bohu za neho

mimkao
17. júl 2020

@babatkoo Brala si naraz Progestenale aj utrogestan?
Mne kázal Dr len jednu 200 mg na večer. Aj sa mi to zdalo málo, teda aspoň podľa dávkovania v príbalovke.

babatkoo
17. júl 2020

@mimkao nie naraz, brala som iba Progestenale lebo ten je az 200mg. Utorgestan ma iba 100mg.
Takze Progestenalle 200mg 3x1 denne pocas celeho tehu. Od 6tt do zaciatku 38tt.
Takto mi to dala moja nova gynda + to schvalila gynda v nemocnici, kam som chodila/este chodim na rizikove. Rizikove mam iba skrz prveho predcasneho porodu. K tomu Progestenalle este uzivam ceke tehu 3x1000mg magnezia od Galwex.

mimkao
17. júl 2020

@babatkoo Ja mam utrogestan 200 🙄
A ďakujem za tip s tým Progestenalle. Popýtam od svojho Dr aj to.
Aj si celý čas doteraz musela ležať, alebo si sa v pohybe neobmedzovala?

lusianda
17. júl 2020

@mimkao vôbec som to necítila. Mne tiež tvrdlo počas celého tehu aj pred aj po. Je to riziko ako každý zakrok, no mne určite zachránil malého. Aj keď samozrejme som poctivo ležala až do konca, práve kvôli tvrdnutiu. Je iné, keď sa krčok skráti pre infekciu jednorázovo. Mne sa skrcoval pre tvrdnutie...😐

lusianda
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
babatkoo
17. júl 2020

@mimkao 😱 prepaaaac ja som ta doplietla. Neuvedomila som si ze Utrogestan robi aj 200mg kapsulku. Tak to mas potom tu najvyssiu davku. Utrogestan a Progestenale je to iste len iny vyrobca... 🙈 mna to zmiatlo lebo mne par krat gynda zle vypisala recept a v lekarni mi davali Utrogestan 100mg. Ja som si to davala 3x denne, a ziadne obmedzovanie som nemala. Vzdy mi zdoraznila kludovy rezim... ale tak ja ho mam. Som so starsim synom na predlzenom rodicaku. Takzs som tak ci tak chodila 2x denne s nim von + varenie. Nevysavala som na to mame robota. Ale poobede som si vzdy lahla s malym a spali sme 3 hod. A vzdy ked sa dalo som mala vylozene nohy

olivka84
8. dec 2020

Ahojte je tu v tejto téme niekto? Ja som momentálne 34plus 2. Od 29 TT som bola v nemocnici konečne ma pustili tvrdilo mi brucho krcok síce závrety a vzadu ale iba 0.7 cm . Doma sa snažím iba ležať max wcko. Ale napriek tomu sa bojím ešte aspoň 2 týždne by som chcela vydržať. Posledne dva dni cítim taky tlak dole pichanie. Myslíte že sa s krckom čosi deje kontrolu mam až na 21 decembra.

lusianda
8. dec 2020

@olivka84 ja by som sa radšej dala skontrolovať. Ja som mala tiež problémy s krčkom a to už od 20.tt, nakoniec mi robili serkláž, ale to sa robí len do 24.tt. No keď chceš ešte vydržať, radsej chod. Vzdy sa dá este oddialit porod medikamentozne, ked by islo len o kontrakcie, alebo otvaranie krcka, ako uz ked sa to rozbehne, alebo praskne voda, vtedy je uz neskoro. A kazdy den pre babo v brusku je dolezity. Aj ked ste uz pekny tyzden. Drzim palce...😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre