Skrátený kŕčok na 1,5 cm v 24. týždni. Môže sa to zlepšiť?

jannys82
27. aug 2013

Mám predpísaný kľudový režim na posteli, zákaz nosenia ťažkých vecí a 3 krát denne magnézium.

evittah
27. aug 2013

Myslim, ze zlepsit sa to uz nemoze. Moze sa to len udrzat a spomalit proces skracovania. Ale radsej sa naozaj setri a dodrziavaj kludovy rezim na posteli, aby babetko bolo co najdlhsie v tvojom brusku a malo cas dorast a hlavne, aby mu stihli dozriet vsetky organy.

trojmamka
27. aug 2013

odpočívať, nenaťahovať sa, kľudový režim.Ja som mala to isté a vydržala som do 40tt.Pri druhej mi davali pesar.Neboj bude to ok.

lucinka1104
27. aug 2013

ja som to mala pri oboch žiadny sexík už, žiadny teplý kupeľ, nenadrapovať sa brať magnezko, piť magnezku .... a vykladať nohy mala by si už byť len na PN

nicky07
27. aug 2013

Ahoj ja som 24tt začala krvácať, šla som k dr zistili mi že som sa otvorila na jeden prst. Mala som kľudový režim, ležať a oddychovať, brala som magnézium. No šetri sa ked máš doma ešte dve deti a trebalo chodiť na skúšky do školy 100km. Na moje počudovanie som to však dokázala, dotiahla som to úspešne až do 36tt kedy som kludový režim pomaly zrušila a tešila sa kedy sa drobec narodí. Bola som vtedy otvorená už na viac ako dva palce krček mäkký. V 40/6 po terminovej poradni zistili že som už prišla aj o plodovú vodu a musela som nastúpiť do nemocnice na vyvolanie pôrodu. Mám pocit či to magnezko to celé aj nezabrzdilo, keďže som bola v podstate po termíne pôrodné cesty pripravené, krček mäkký, celkom slušne otvorený aj plodová voda odtečená a kontrakcie nikde...

dadika2504
27. aug 2013

už sa to nezlepší 🙂 len po pôrode 😀

milota164
29. aug 2013

nezlepsi ale nemusi sa to rychlo zhorsit, treba vydrzat. Drzim palce

geegee
29. aug 2013

Nezlepsi sa, ale udrzay +/- moze. Ja som mala skrateny krcok+som sa otvarala od 15tt. A porodila som 3 dni po termine 🙂 Dokonca som takto dopasla pri oboch detoch. Ale poctivo som lezala, postel sikmo, vstavala som len najest sa, napit, WC..teda len fakt ked som musela. Nevarila som, neupratovala...a priberala samozrejme +20kg 😀 Ale vydrzala som takto 2x po pol roku 😉

patkobo
29. aug 2013

mas to vo svojich rukach, tak ako ostatne dievcata odporucam ABSOLUTNY kludovy rezim (dufam, ze je to mozne) .. a modlit sa, modlit sa a modlit sa aby si babo udrzala co najdlhsie, je obrovsky rozdiel ci sa narodi v 27tt, ci v 33tt, ci v 38tt .. drzim palce 😉

sudabe
29. aug 2013

Já mam skrateny krcok od 16t tiez mam kludovy režim ležím nic nerobim setrim sa odporucam dodrziavat to drzim palce.

koniarova
29. aug 2013

Kľudový režim pri 2,6 mesačnom dieťati? Žartujete ženy? 😀 😀 Sledovať lekárom, pri akýchkoľvek náznakoch zhoršenia nevymýšľať, nevyplakávať /muž si poradí/ a odležať si to čo najdlhšie v nemocnici. 😉 A hlavne myslieť na to druhé, čo je v brušku. O prvé bude dobre postarané, neboj. 😉

akova
29. aug 2013

Tiez patrim medzi tie, ktore to dotiahli do uspesneho konca. Skrateny krcok od 23tt na 0,5cm lezala som v nemocnici dva tt. Maly dostal aj kortikoidy na vyvin pluc a nakoniec sa narodil tyzden pred TP planovanou sekciou. Drz sa urcite to zvladnete.

da_n_ka
1. sep 2013

Mam podobny problem. Som v dvanastom tyzdni a uz mam skrateny krcok na jeden centimeter.... Doma 18 mesacne dieta a nikoho kto by sa mi o necho postaral, keze manzel je v praci a chodi na mesacne turnusy....Dufam ze to dobojijeme do uspesneho konca....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre