Som v 24. týždní a bez plodovej vody. Koľko vydrží bábo v brušku?

weronika30
16. sep 2014

Dnes mi zacali podavat aj injekcie pre vyvin pluc babatka.

britkasonca
16. sep 2014

to mi je lúto mne vydržalo bábo bez plodovej vody 4 dni...a už sa nedalo nič robit :(a to ti kedy odtiekla voda?mala si nifekciu?

bonaqa2013
16. sep 2014

Ale hádam lekári vedia čo robia, určite sa budú snažiť ti pomocť. zistili to na sone? Len tak z ničoho nič? ja by som lekárku asi zasypala otázkami - čo a ako teraz ďalej....

mamulienka30
16. sep 2014

Plodova voda sa da doplnit a aj ju telo dotvara. Drzim palce.

martinella1
16. sep 2014

Telo si naozaj plodovu vodu tfori, dolezit je, aby neodtekala. Neviem presne kolko babo bez vody vydrzi, nemysli negativne....bude dobre. Ak by si predsa len musela rodit, lekari vedia aj tak drobne deti zachranit. Len vydrz co najdlhsie a mysli len a len na dobre.

safranca15
16. sep 2014

ja som kedysi bola na tom podobne mne zistili v 19tt ze nemam plodovu vodu a maly zil do 22tt ale kedze som mala maly tyzden tak mi nemohli pichat na vyvin pluc injekcie takze zil 3 tyzdne cca

darina1952
17. sep 2014

Ahoj, každý prípad je individuálny, mne začala voda odtekať v 33gtt - tak ma dali ležať "hore zadkom", nasadili steroidy na pľúca a udržiavali ma - vydržala som 6dní a potom to ukončili akútnou SC - začala som krvácať a ozvy sa strácali... všetko dobre dopadlo a o mesiac má moje bábätko 9rokov 🙂

adado
17. sep 2014

Ahoj, mne zacala voda odtekat v 25. tyzdni, stravila som 2 mesiace v nemocke a malinka sa nakoniec narodila v 34.tyzdni....ale ako pise darina1952, kazdy pripad je individualny

romea
17. sep 2014

Juj držím palce, nevyznám sa v tejto téme, skús myslieť pozitívne, stres k tomu určite neprispeje, myslím na vás

reuska1
17. sep 2014

Ahoj. Mne odtekala plodova voda od 18.tt. Cakala som dvojvajecne dvojicky a z jedneho vaku odtekala stale voda...aj sa stale dotvarala. Vydrzali sme do 28.tt, potom prisla infekcia, vysoke horucky u mna, kontrakcie a sekcia...zial, to babatko, ktoremu voda odtekala po piatich hodinach odislo do neba, zlyhalo mu srdiecko a nebolo dovyvijane. Takze ak ti odteka len kratko, je tam sanca, ze bude vsetko OK, pretoze v 24.tt uz je v podstate vsetko dolezite vyvinute..okrem pluc a ked ti pichnu kortikoidy, mohlo by to byt dobre.

butterfly333
26. sep 2014

Mne tak isto odtekala plodova voda v 25týždni vydržalo to pár dní a len som začala cítiť že sa to malé tlačí von cítila som jeho hlavičku. Zobrali ma na sálu rodila som normálne no žiaľ moje dieťa už bolo mŕtve. No to bolo najhorší deň v mojom živote a najhoršie na tom bolo že ja som tam ležala na sále a vedľa mňa ležalo moje mŕtve dieťa. Neviete si predstaviť akú bolesť som zaživala . Ako mi to mohli spraviť? Neľudské hyjeny a ani to dieťa mi nedali aby som si ho pochovala bolo už pekne bábo a oni? Nenávidím trnavsku pôrodnicu.

kvecia
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ester1710
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
leho29
27. sep 2014

Ahojte .. no ja som tiez porodila mrtve babo ale v 30tt .. no mne ho dali pochovat .. nastastie ...

erikaszilvi
28. sep 2014

Citam tu vase prispevky a placem...trha mi to srdce ze nevinny anjelikovia musia takto odist...ani neviem ako sa to da prezit...je to najhorsie na svete co moze byt smrt dietata..drzte sa mile mamicky vela sily vam zelam

lubka1983
28. sep 2014

A ako zena zisti ze je to pl.voda?nijak...len v poradni?

atomica87
28. sep 2014

@lubka1983 je na to nejaky indikator, ze ho nakvapkas na nohavicky a jak je to plodova, tak zfialovie. Ale ze vraj sa strasne tazko zhana....viac info ti da mozno niekto kto ho vyuzival, mne to len kamoska spominala, ze jej ho troska odliali na pohotovosti....

pritt98
28. sep 2014

Viem, čo prežívate baby, prežila som si to isté, lebo už som bola 26+6...mne podali aj tzv. amnioinfúziu - naplnili mi do plodového vaku fyziologický roztok - niečo ako amniocentéza, len opačne...aj vyzeralo všetko fajn, že sa udrží, ale týždeň od zákroku sa mi rozbehol pôrod a malinká neprežila...držte sa, ale pri tejto diagnóze je prognóza veľmi neistá, skôr na rovine zázraku ☹

michaela80
28. sep 2014

Mne zacala odtekat 30+2 tt dostala som kortikoidy..par hodin na to nastupili bolesti a na druhy den po 17 hodinach bolesti bola akutna sekcia pre klesajuce ozvy ... a teraz mam z toho mini babetka s taxkym prichodom na tento svet uzasneho 13 rocneho teenagera o ktorom ked poviem ze je nedonosenec tak nikto neveri

zdstar
28. sep 2014

ahoj, ja len dúfam,že je všetko OK, ..moja malinká sa narodila v 25tt (tiež mi odtekala plodová voda, ani som si to neuvedomovala)..naštastie sme boli v NZ nemocnici a všetko je OK a o mesiac nás čakajú prvé narodeniny.. tak dúfam,že aj u Vás to takto štastne dopadne.. 🙂

belasy_motylik
29. sep 2014

Ja som mala ťažký oligohydramion /nedostatok plodovej vody/, bolo to zistené až pri pôrode sekciou. Vody môže byť vážny nedostatok aj keď neodteká, ako som zistila bohužiaľ na sebe.

jankalc
4. okt 2014

ahoj aj ja som si presla cez to☹ bola som v16 tt ked mi odtiekla voda takmer vsetka... nedavali mi sancu ziadnu no bojovali sme .... v 23 tt mi odtiekla voda znova uz uplne vsetka...museli mi vyvolat porod no este aj v tom som sa poriadne vytrapiila...trvalo to tyzden kym sa podarilo bolo to strasne najhorsie co len moze byt preslo viac ako pol rok a neprejde den ze by som na to nepomyslela... velmi by sme chceli babo no strach je silnejsi stale myslim na to co ak sa to zopakuje?? neprisli do dnes na nic preco hoci som si dala spravit kompletne vystrenia... stale sa pytam preco ?preco ja? je tu niekto komu sa aj po tomto podarilo donosit dietatko a nezopakovalo sa to???

lenka07
16. okt 2014

Držím prsty aby tvoje bábätko vydrží do úspešného pôrodu ja som síce mala plodnej vody ale len minimálne aj ma udržiavali v nemocnici no aj tak som vydržala do 37 tt - praskla mi placenta aj stehy čo som bola podšitá :( keby som v tom čase nebola v nemocnici tak neviem ako by to dopadlo a službu mal v tedy sámotný primar . A dnes ma syn 17

andelok
16. okt 2014

@lenka07 Babatko zial zomrelo, mamicka to ma vo fotoblogu...

bianca
16. okt 2014

strasne mi je to luto 😢 😢 😢

pribinak
16. okt 2014

Test podla ktorého zistite ci sa jedna o plodovu vodu sa vila Temesvaryho test, dá sa zohnať, ale je to pomerne tažké, niekedy ho gynekológ dá aj domov pre rizikovú pacientku
Je to tekutina, ktorá sfarbi plodovu vodu na fialovu, napr na vlozke

pele
16. jún 2015

Velmi ma mrzi, co sa stalo☹ Mne odtiekla uplne vsetka voda, diagnoza anhydramnion od 23tt, vedela som, co to znamena, boli to strasne dni... sucitim s tebou, to sa neda popisat, co clovek preziva. 😉
Pisem sem len preto, ze chcem povzbudit ine mamicky, ak budu na tom rovnako, ze je sice mala sanca, aby to skoncilo aj dobre, ale je! Maly vydrzal 'na suchu' az do 29tt a dokonca mal napriek vsetkym prognozam dostatocne vyvinute pluca. Treba verit a dufat, niekedy sa zazraky deju...

pele
12. mar 2017

Ten smajlik nemal byt usmiaty, Len na vysvetlenie. prosila som adminov o opravu, tusim, ze jeden cas bol cely moj prispevok zmazany. Kedze ho opat obnovili, tak radsej to sem takto napisem a opravim sama svoj preklep...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre