Som v 24 týždni a mám zápal močových ciest a obličiek

ksw
20. mar 2012

Co Vam prosim Vas pomohlo pri zapaloch mocovych ciest? Som v 5 mesiaci a maly mi tiez tlaci na mocove cesty a je to velmi bolestive. Mate skusenosti?? Dakujem x x

mirka1210
20. mar 2012

Jednoznačne treba ísť k lekárovi,plus urologický čaj.

xlucia
20. mar 2012

@ksw ako vies ze mas aj zapal obliciek????

ksw
autor
20. mar 2012

Bola som dnes cely den v nemocnici - obvodak, chirurgia, sono, chirurgia, urologia a tam mi to potvrdili. Vysledky mocu az v piatok ale bolesti naozaj velke. Aj koli tomu ze mimco tlaci tam kde nema:(

leleh
20. mar 2012

ja mam vecne problemy so zapalom moc. ciest, velmi mi pomohol uroval manosa tabletky (brusnice) a mozu sa aj v tehu, uroval akut si ani nekupuj to je len reklama a velka cena inak neucinny. Urcite ti daju ATB. Teraz mi nasli bielkovinu v moci a cakam na vysledky sedimentacie. Tiez mi mudra napisala Monural - jednorazove ATB a hektolitre urologickeho caju + som si kupila v lekarni sypany brusnicovy caj je vyborny

trutka
20. mar 2012

@xlucia mne gynekologicka zakazala urologicky caj,mozes si dat sumive tablety Urologica generica s obsahom brusnicoveho extraktu.ja este pijem probiotika,su aj specialne na tieto veci.len nechapem ze ked ti to potvrdili,preco ti hned nedali nejake lieky,ked mas bolesti a este si aj tehotna

trutka
20. mar 2012

@xlucia prepac to bolo urcene inej

trutka
20. mar 2012

@ksw mne gynekologicka zakazala urologicky caj,mozes si dat sumive tablety Urologica generica s obsahom brusnicoveho extraktu.ja este pijem probiotika,su aj specialne na tieto veci.len nechapem ze ked ti to potvrdili,preco ti hned nedali nejake lieky,ked mas bolesti a este si aj tehotna

ksw
autor
20. mar 2012

Tiez sa divimze mi nic nedali. 12 rokov nadavam na anglicky zdravotny system ale slovensky ma dnes sklamal na plnej ciare. Fakt priserne..8h v nemicnici:(

leleh
20. mar 2012

@ksw fakt ti nic nedali?! Tak to ma prekvapilo, trutka pise ze gynca jej zakazala urol.caj a mne ho prave ona nakazala, napisala som preklep tak opravujem: urinal akut si nekupuj

exupery
20. mar 2012

V tehu sa nemoze poit urologicky caj!

martinkatinka
20. mar 2012

Kúp si šumivé brusnice... veľa vitamínu C, aby sa to vyplavilo, veľa piť, veľa cikať, aj keď to bolí... Ja som ATB neužívala ani ked som nebola tehotná na toto... lebo som sa vždy do dvoch dní dostala z toho brusnicami. bOlesti chápem a vtedy jedine teplo, teplo, teplo.....

leleh
20. mar 2012

inak ked som bola 1.krat tehu, som bola v nemocke a dosla tam lezat jedna tehulka so zapalom obliciek, som si myslela ze s touto dg normalne posielaju lezat do nemocky na pozorovanie 😕

zvedavamt
20. mar 2012

info je od jednych tabletiek,ale je dostat rvozne formy s obsahom Kapucinky,len som hladala,ze ci je vhodna v tehu,a je. Mam aj tabletky aj tinkturu a pouzivame aj domacu dopestovanu.
Máte často zápaly močových ciest? Tráviaceho systému? Angíny,boľavé hrdlo či ťažké akné? Príroda pomáha rýchlo,spoľahlivo a bez vedľajších nežiadúcich efektov !!!
Táto rastlinka je u nás jednoročka, popínavá alebo prízemná, so žltými, oranžovými alebo aj červenými kvetmi, z ktorých vznikne plod - tobolka s tromi semenami.Pochádza z južnej Ameriky /Peru, Kolumbia/, kde bola domorodým obyvateľstvom využívaná ako liečivá rastlina. K nám sa doviezla v 17tom storočí ako okrasná rastlina. Používame z nej semená, kvety aj listy. Tobolky na sušenie zbierame až keď sú dozreté - hnedé /september, október/, alebo ešte mladé zelené ich môžeme nakladať do octu spolu s púčikmi, podobne ako kapari. Kvety a listy sa používajú na prípravu tinktúru a sirupov.
Obsahuje glykozid glukotropeolín, mastné kyseliny, biekoviny, glukózu, draslík a iné minerálne látky. Chuť je mierne korenistá,pripomína redkvičku. Táto rastlinka je silné prírodné antibiotikum, účinkuje proti baktériám ako sú Staphyloccokus, Streptokokus, Proteus, Salmonela, Escherichia coli a iné. Bylina sa používa na liečbu chronických aj akútnych zápalov močových aj dýchacích ciest, rozdrvené semená vypudzujú hlísty, robia sa z nich obklady na boľavé miesta, pomleté sa používajú ako korenie a povzbudzujú trávenie, čerstvé listy a kvety dopĺňajú vitamíny pri ozdravných kúrach.
Je zložkou aj v prípravkoch na rast vlasov a proti lupinám.Vhodná aj pre malé deti, tehuľky či po pôrode (na hojenie pôrodných trhlín,jaziev a pod.) či pri vážnych stavoch (onko a pod),kde klasické antibiotiká nezaberajú či majú nežiadúce vedľajšie účinky.Doporučené dávkovanie každých 8hodí podľa váhy a veku

zuzul23
20. mar 2012

Pri prvom tehotenstve som mala podozrenie na zapal mocovych ciest, len vysledky z mocu, bez bolesti ci inych priznakov. doktorka to neriesila, ani ja, kedze som nemala subjektivne problemy. V 20tt som skoncila v nemocnici s horuckami 40 - 41 so zapalom pravej oblicky. zabrali az druhe atb., lezala som tam tri tyzdne. Nastastie na tehotenstvo to nemalo nepriaznivy dopad, narodilo sa mi zdrave donosene dieta. To je moja skusenost, zapaly mocovych ciest su v tehotenstve pomerne bezne, resp sme na to nachylnejsie, ale netreba to urcite podcenit.

baramborka
20. mar 2012

ahoj momentalne to preživam , nehodlam povedat či mam zapal mechura či močovych ciest ale vcera som cikala po kvapkach ...pijem denne vela vody , no dnes som sa nou priam naliala zarobila som si 1,5l vody a do nej som nakvapkala cely citron ... vcera pred spanim a aj dnes rumancekovy čaj a čuduj sa svete je to lepšie ,.. nemam niake lieky, dnes som si odniesla moč do labáku tak uvidime , každopadne skus najprv doplnit vela vela tekutin , možno to je iba tym , že telo si takouto formou pyta viac vody , na tie kadejake vitaminy a sumive a neviem ake sa daj až ked to nezaberie 🙂 Držim palce , mne to pomohlo možno to pomože aj tebe, i ked sme každa ina, ale za skusku nič nedaš 🙂

vianocnystromcek
20. mar 2012

@leleh ahoj ja len ze ci si ten monural uz brala? ja som ho dva krat brala (este pred tehu) a vzdy som z toho chytila aj kvasinky 😒 treba potom dodatocne este aj brat lactobac. tabletky (mne potom zabrali).

leleh
21. mar 2012

@vianocnystromcek uz som ho brala pred tyzdnom, mala som jednorazove balenie na noc (prasok) a nastastie nemala som z neho kvasinky. Ja dostanem vzdy kvasinky z amoxicilinu. Laktobacilami ako napr. laktobac. od swiss alebo probiofixom urcite nic nepokazis ak vies ze ti pomozu.Nasad si ich uz par dni pred podanim monuralu a pokracuj aj po nom neaky cas. Alebo potom treba povedat dr. ze sa ti robia kvasinky. Ten monural je inak dobry a casto sa dava v tehu lebo netreba ho uzivat dlho (tyzden) ako ine a nezatazuju preto v tehu....

fairynika
21. mar 2012

@ksw ja som z mojej knihy vycitala raz ze soda bikarbona za lyzicku dve...a naozaj mi to vzdy zabera s trochou vody ....zneutralizuje ph a dost sa mi vzdy ulavii vzdy ked mi zacina zapal tak si namiesam a hned aj prejde ale ty mas asi dost silny uz ten zapal ale aspon trosku sa ti ulavii

mirulka147
21. mar 2012

ja som mala v16 tt bolesti v podbrušku a pri močeni ledva som chodila a moč som mala negatyvni tak mi dal doktor len nospu a ta nezaberala nakoniec som si v lekarni kupila homeopatika a urinal akut a pomohlo 🙂

gabos13
30. máj 2013

ahojte.ja zijem s mocakom od mala.nikdy mi na nic neprisli.cim sim starsia je to pravidelnejsie a horsie.liecim to ant.ked uz nevladzem a preventivne kazdy den uz par rokov beriem brusinky v pilulach-kanadske su najsilnejsie,alebo susene,sto%brusinkovy sirup,zihlavovy caj a voda aj 2litre.no niekedy uz ani moje telo nechce tolko tekutin a staci ze nemam ich dost uz citim ze to prichadza tak sa zacnem nalievat zase.krize mam zakryte stale dlhym tielkom a len ked je velmi teplo.na slov. a v holandsku a v uk mi nic vazne nezistili.som v 11 tyzdni tehotenstva a mala som uz aj ant.pre tehotne ktore samozrejme nezabrali a tak lrn dufam ze babo bide v pohode .je to kazdopadne otrava ked kolli tomu meskam do prace alebo otravujem s tym moje okolie a plany sa zmenia v sekunde.no ale co uz.to je moj zivot s mocako.m

lucia_089
15. nov 2019

Babenky, prosím Vás čo ste mali v tehotenstve zápal močových ciest a obliciek, chytilo to Bábätko? Malo nejaké následky alebo ochorenia po pôrode? Veľmi sa bojím. Ležím u 11 dní v nemocnici kvôli skráteným krcku, pri prijme bol moc ok a teraz že krv v moci na 1 krizik a leukocyty na 3 kriziky , idú mi brat moc do kajaku 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre