Som v 31. týždni a som na 1 cm otvorená

katkapal86
21. aug 2014

Ahojte mamicky, chcela by som sa poradit, som v 31. tt a na dnesnej poradni zistili ze som na 1 cm otvorena, nasadili mi magnezium a este nejake tabletky na ukludnenie a uvolnenie svalstva, samozrejme narideny kludovy rezim. Dalsiu poradnu mam o tyzden. Mali ste podobny problem? Ako to nakoniec dopadlo? Vopred dakujem za odpovede.

kingstonka
21. aug 2014

znama bola nedavno od 33 tt na 2-3 cm... bola 4 dni v nemocnici-magnézium... a potom doma v klude do porodu-prenasala nakoniec 2 dni-vsetko bolo inak ok, porod super rychly na prvorodicku....

slniecko77
21. aug 2014

@katkapal86 ja som bola v 32tt otvorena na 2cm, krcok tiez skrateny, myslim, ze na 1 cm..nariadeny kludovy rezim..snazila som sa ho co najviac dodrziavat, ale sama vies ako je to s jednym dietatom, ktore mas doma 😉 dali mi magnezium - to som nebrala..rodila som 3 dni pred terminom, od prvej bolestivej kontrakcie po narodenie1 hodina a 10 minut 😉
U druhorodiciek je to viac-menej normalne, uvidis na dalsej poradni co ti povie tvoj lekar..ja som sa otvorila pocas dvoch tyzdnov o 1 cm 😉

titulienka
21. aug 2014

ja som bola pri prvej dcere otvorena od 30.tt na 2cm ,tiez mi dali magnezko a oddychovat , porodila som v 36.tt 🙂

keziah
21. aug 2014

co ja viem, to vobec nie je problem, u druhorodicky je to uplne normalny nalez

gubcikova
21. aug 2014

ja 28tt na prst otvorená,krčok 1,5cm,bábo zaostávalo,menej plodovej vody a vydržali sme do 38tt

cica869
21. aug 2014

ja som bola od zaciatku na stvrt prsta otvorena a neskor okolo 30 tyzdna sa mi skracoval krcok tiez som mala mat klud a magnezium

katkapal86
autor
21. aug 2014

@slniecko77 tak som uz trosku kludnejsia, horsie bude pozerat na majstrov pri prerabke a nebudem mmoct pomoct, ale zdravie dietata je prvorade. Dakujem 🙂

slniecko77
21. aug 2014

@katkapal86 vela stastia a super rychly porod ti prajem 😵

lubina
21. aug 2014

@katkapal86 pri druhej dcere od 28 tt. otvorena na 2cm....sledovalo sa to...dopadlo to dobre, porodila som prirodzene, az 4 dni po termine...hlavne vela oddychovat a kludovy rezim dodrziavat, prajem vsetko dobre

katkapal86
autor
22. aug 2014

@lubina snazim sa oddychovat, len kolo jedneho dietata je to trosku narocnejsie, obmedzim svoju aktivitu na navarenie obeda a na cesty na WC a spat. 🙂

katkapal86
autor
22. aug 2014

Este sa vas opytam, robili vam aj vyter ci ste sa nezacali otvarat kvoli infekcii? Mne robili, tak cakam na vysledky.

lubina
22. aug 2014

@katkapal86 poznam to, aj mne sa to stalo pri druhom tehotenstve, takze viem, ze je to tazke starat sa aj o dieta a aj oddychovat...najlepsie by bolo keby ti mal kto pomoct, aspon ist s dietatom vonku obcas na prechadzku, aby si si oddychla....ale drzim palce, nech to dopadne dobre... a k tej otazke o vytere, nie nerobili mi vyter, jednoducho dr. na pravidelnej kontrole zistil ze sa otvaram a ze je to uz na 2 cm, tak hned ze kludovy rezim a to ostatne...na kontroly som ja chodila casto, pretoze som mala este aj tehotensku cukrovku, tak to bolo dost narocne uz dodrziavanim diety....ale zvladli sme to a dnes je dcerka 5,5 rocna a nemame ziadne problemy (samozrejem neratame detske choroby a sopliky 🙂 )

alexandra1104
22. aug 2014

ja som tiez mala dala som magnezium a uzu som sa viac neotvarala uz to vydrzalo az do terminu

katkapal86
autor
22. aug 2014

Dakujem vam vsetkym, ja tiez dufam ze vsetko dopadne ok lebo do nemocky lezat nechcem ist, to by som nezvladala a aj tak nemam s kym nechat syna.

katkapal86
autor
30. aug 2014

Takze najnovsie info o mojom stave, dalej sa neotvaram, ale doktor mi dal pesar, zatial ho dobre znasam, neprekaza mi, viac mi prekazaju neustale mokre nohavicky, nie je toho vela, ale skoro cely den, ked sa postavim akoby som si "cvrkla". Nemali ste niektora podobny problem? Nechcem stresovat, len dufam, ze to nie je plodova voda. Beriem aj tabletky na uvolnenie svalstva, nwviem ci to moze mat suvis. Dakujem vam. Pekny vecer.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre