Som v 33. týždni a dieťa je o 2 týždne dopredu. Rodili ste skôr?

mirkovci
5. nov 2014

Som v 33 tt a podľa posledného sona je malý o 2tt dopredu, váhou aj rozmermi. Akú máte skúsenosť? Rodili ste skôr alebo to bolo na termín?

verini
5. nov 2014

ja mám všetky tri deti skôr narodené a to zodpovedali týždnom, ale ty sa podľa toho naozaj nemôžeš držať, lebo ktohovie podľa čoho to je, či sa narodí pred termínom, v termíne, alebo po...

wandie
5. nov 2014

Moj bol o 2,5 tyzdna vacsi ako mal byt a rodila som 8 dni po termine 😉 Narodil sa s vahou 4270g a 52cm...

lucinka144
5. nov 2014

naozaj sa neda drzat vypocitaneho terminu. aj nas bol cca 2-3 tyzdne popredu velkostou. a este som 11 dni prenasala. nakoniec sa mi porod sam nespustil vobec. ziadne kontrakcie..ani neotvorena..ani nezostupil 🙂 😀 on tam bol spokojny . a sli sme cisarom koli velkosti babetka. 4570g 😎 😀 Kazde tehu je ine... ostava ti len cakat a co najmenej sa stresovat.

adush123
5. nov 2014

Ahoj.i nas bol od zaciatku popredu o 10dni a prenasala som 2 tyzdne a to mi porod museli vyvolavat 😁

zdenka226
5. nov 2014

Môj bol o dva týždne väčší podľa sona a narodil sa o 3 týždne skôr a mal 3050g, 50cm 🙂

katarinamarkova
5. nov 2014

termin je orientacny, rodit mozes mesiac hore dole a je to v norme.
sono je orientacne meranie, iny doktor ine sono, iny vysledok.
keby si sla na sono k inemu lekarovi celkom mozne ze ti povie, ze je o 2t. mensie 🙂

khkt
5. nov 2014

Nám nesedela váha podľa ultrazvuku. Malá mala 3 týždne pred pôrodom podľa usg váhu 3200 g a keď sa narodila mala 3150 g. 🙂 Takže na odhady váhy podľa ultrazvuku by som sa celkom nespoliehala. A mamičke, ktorá ležala so mnou na izbe v pôrodnici tvrdili zasa že bude mať malé bábo, ledva 3- kilové a porodila 4200 g dievčatko. 🙂 Takže podľa mňa veľmi záleží od skúsenosti lekára a aj ten najskúsenejší sa môže seknúť. 😝

safranca15
5. nov 2014

Moja bola tiez o 2tyzdne vacsia a narodila sa o 9dni skor a mala 3800 a 54cm

timca55
5. nov 2014

moja bola v norme 53 cm a 3450g a som rodila 2 dni pred terminom, len teraz je obrovska ma 11 mes. a je taka velka ako dvojrocne deti nosi vel. 96 a ma 13 kg

lucinkab
5. nov 2014

ja som bola na tom rovnako, od 28tt bola malinka 2 tt popredu a rozmery nožičiek o 4tt popredu 🙂 termin som mala 8.4.2014 ale malinka sa narodila o 4 dni skor teda 4.4.2014 s dlzkou 53cm a váhou 3470g 🙂 Sono je len orientacne a zvyknu sa mylit

arizona
5. nov 2014

ahoj, môj krpec bol väčší podľa sona o skoro 3 týždne (ťahalo sa to s ním posledné 2 mesiace). pôrod týždeň po termíne, vyvolávaný, sekcia. pôrodná váha + 1 kg (oproti tomu, čo nameral "skvelý" dr. na poslednom uzv).

oladuna
5. nov 2014

Ty si urcite v 33tt ale mas velke babo. To ze je velke este neznamena ze sa rozhodne prist na svet skor 😀

mymimi
5. nov 2014

ahoj, môj bol o 2tt vačší a rodila som o týždeň skôr pred termínom pôrodu..dcéra bola o týždeň menšia podľa utz a aj som ju týždeň prenášala.. 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre