Stŕpnuté prsty a bolesti v zápestí. Máte skúsenosti?

zuzizuz
16. nov 2007

Ahojte, chcela som sa spytat, ze ci sa tu najde niekto kto ma alebo mal rovnaky problem. Uz asi tyzden mi hrozne trpnu prsty, hlavne na pravej ruke a hlavne ked sa rano zobudim, potom cez den sa to trosku zlepsi, ale nikdy uplne neoddide. Rano je to take zle, ze mam ruku hrozne slabu a prsty nemozem uplne ohnut, resp. urobit past, lebo to velmi boli, hlavne okolo zapastia. Ruky mi opuchaju, ale hlavne tato prava. A vela krat mam pocit, ako keby mi v ruke "mravce chodili". Je to neprijemne, lebo si rano ani chlieb neviem odrezat 🙂. Stretli ste sa s niecim takymto? Dakujem za radu

julinkag
26. jún 2009

Ahojte tehulky. Ako citam prispevky, vidim ze je nas velmi vela, ktore mame ten isty problem. ja som v 36.tyzdni teh. a uz od 34.tyzdna mam problem s trpnutim prstov na rukach. na obidvoch. najhorsie je to v noci. strpnu mi prsty na oboch rukach, hlavne prostrednik, uzakovak a prstennik, potom to prejde do silnej bolesti az ku zapästiu. zobudzam sa na to trpnutie a bolesti 6-7krat za noc, vlastne uz ani neviem, co je to vyspat sa viac ako 2 hodiny denne. trpnutie pretrvava vlastne uz non-stop aj pocas celeho dna. niektore cinnosti vykonavam len so zatnutymi zubami, niekedy sa neviem ani naranajkovat, odrezat si chlieb alebo chytit do ruk pribor. A to som aktivna, cvicim cviky pre tehulky, taktiez uvolnovacie cviky, chodim aj na cvicenia pre tehulky do nemocnice. taktiez takmer kazdy den robim dlhe prechadzky, hodinu-hodinu a pol v prirode. priatel mi vecer robi aj masaz chrbtice. vyskusali sme aj masaz teplou infralampou. klasicku masaz chrbtice, ruk...Vyskusala som tiez po porade s gyn. aj magnezium, tiez kalium, mineralky...Nezabralo vsak nic. Verim, ze je pravdou co som od viacerych pocula, ze to po porode vymizne. Zelam vela zdravicka 🙂

zuzana56
6. júl 2009

julinkag, tiez som mala strpnute prsty a nevedela som ani krajat poriadne, ani pisat. Ale po porode asi tak do troch tyzdnov to uplne preslo 🙂

torticka
28. júl 2009

Ahojte, poznam viac tehuliek co mali tieto iste problemy. Viem ze dobry maser a pravidelne cvicenie toto vsetko upravuje. Len sa treba venovat samej sebe. V bratislave je jedno super joga studio na Kuzmanyho ulici, vola sa Lotus Joga. Viem ze tam maju aj hodiny pre tehulky a vyborneho masera. Mozno by nebolo zle tam skocit...

lia
7. nov 2009

mne nepomahaju ani masaze,ani magnezium,ja uz len cakam kedy porodim.
tiez nespim v noci kvoli tomuto problemu,mam az take palenie v rukach a uz mi to ide aj do ramena 🙄
je to neznesitelne,uz to mam vyse troch mesiacov,este mesiac do porodu...

alexandrah
8. nov 2009

kocky, uzasna tema, aspon neni som sama... ja to mam hlavne na lavej ruke, ja chodievam od 3. mesiaca na masaze, a maser mi povedal, ze mam velmi silny blok na lavej strane chrbta,, ako mi tam maly kope do sleziny ... (ale uz ani masaze nezaberaju, a to mam fakt vynikajuceho masera...) to trpnutie mam tak posledny mesiac, ale posledne cca 2 tyzdne jak pisete vy, ze sa budim na bolesti v noci, rano ani dlan nezohnem, krce, predtym to preslo, ked som iba spustila ruku z postele, ako som citala, najnovsie som to mala cely den ...a tiez prstennik, prostrednik, + dlane ... uz to prechadza aj do pravej ... som si myslela, ci to neni aj cosi ine, lebo ja mam neurogennu tetaniu, co su svalove krce, ale cele tehu nic, tak mi to po porode dufam zmizne ... jedna noc je lepsia, jedna horsia, a pritom beriem pravidelne magnezko, uz ale nezabera nic ...

rainee
9. nov 2009

no ja mam to iste, nohy opuchnute, idu mi ruky od zapastia odpadnut, prsty strpnute, ledva si zuby umyjem a kazda cinnost je nadludske usilie. lekar tvrdi ze to babo tlaci na nervy a miechu, tak dufam ze ked bude vonku prejde mi to. len si neviem predstavit ze ako ho budem dvihat,krmit atd. s tymi gramblavymi rukami pokial by to nepreslo hned 😒 magnezko mi bohuzial nepomaha.

katren
9. nov 2009

kocky, ja davam magnezium a spavam s rukami opretymi o postel, aby boli vyssie dlane ako je hlava...mne to pomohlo, ale neviem ako ostatnym. a este nespim s otvorenou dlanou alebo uplne zovretou, ale tak akoby som chcela urobit pismenko "C" vtedy sa mi lahsie rozhybavaju prsty. Inak mam to asi mesiac a skusala som vselico 🙂 tak dufam, ze trosku aspon niekomu pomozem...

alexandrah
9. nov 2009

ahoj katren, no mne prave naopak, ja musim mat ruky spustene, ked ich mam vyssie, tak je to 1000 krat horsie, magnezko nepomaha, ani masaz, ani proste fakt ze nic!!! ale myslim, ze po porode to fakt prejde, ako sibnutim carovneho prutika, fakt, ja uz to mam za mesiac, tak asi naozaj babo je velke, vsade tlaci, len ja trpim nespavostou, a teraz sa k tomu pridruzila aj nespavost od bolesti z tohto, tak uz asi len vydrzat ...ja musim mat ruky minimalne povedla tela, uplne vystrete ... no bolia ma uz cely den, takze nic moc, ze by to aspon cez den preslo ...

katren
9. nov 2009

no my podla UZV cakame malinku tiez 7.12, takze tiez "za par" to mame 😀 a to uz sned vydrzime, ked sme vydrzali sa tesit na drobcekov 8 mesiacov, nie?

alexandrah
10. nov 2009

to hej, no ja sa uz ani nevladzem tesit, lebo ani moc nespim, a vsetky tie bolesti ... ale ked ho uvidim!!!!!!!! 😀 😀 zajtra (dnes) idem na masaz, tak uvidim, ci trochu pomoze ...

mucher
10. nov 2009

Ahojte babule,
tak som rada,že nie som sama ☹ , ale to tu píše asi každá.Ale v článkoch som našla príčinu. Od 17.tt som brala 3x denne MagneB6 n aodporúčanie lekára apred 2 týždňami som dobrala poslednú--viac som si nekúpila, veĎ načo??? 🙄 🙄 🙄 a asi týždeň mi tŕpnu presty na ľavej ruke, ale stále celý deň aj žily mám také opuchnuté na tej ruke.
Zajtra idem do poradne tak mu to poviem ,myslím, že tam je pes zakopaný 😠 😠
A ja som dnes už malému hovorila , že mamka asi bude musieť už ísť do nemocky.

mucher
10. nov 2009

katren •
Ty ideš do To?
Podľa toho zoznamu čo do porodnice.
Bola som tam pred 5 rokmi-bola som spokojná...veľmi.Teraz som sa rozhodla pre NR, mám to asi 5 min do pôrodnice

katren
10. nov 2009

ano, idem do TO, chcela by som do vody, teda ak nebudu komplikacie a budu mat teplu vodu 😅 . Ja som sa rozhodovala medzi TO a TN, lebo casovo to mam rovnako, ale pochadzam od TO a mam tam vsetkych lekarov, tak aj pre to som sa rozhodla pre TO.

vejula
12. nov 2009

Ahojte kočky. Neviem či to môže byť tehotenstvom, ale dnes v noci som sa budila na boesť rúk ale už od ramien až dolu a prechádzalo to v prstoch až do trpnutia. Ale ruky ma boleli akoby svalovkou, lenže nič ťažké som nedvíhala ani nerobila prečo by som ju mala dostať. Ak máte niektorá takú skúsenosť alebo to viete vysvetliť tak prosím napíšte. Vďaka.

alexandrah
12. nov 2009

vejula - veru - s tou svalovicou som to mala od zaciatku tehu, len to pri inom neberiem ako taky problem, ale ja sportovec, denne treningy, a akonahle som otehotnela, tak stacilo, ze som si umyvala vlasy, a ruky akoby som dvihala cinky, to iste nohy, akoby kondicka ziadna ... takze skusenost mam cele tehu, ale vysvetlit neviem 😀 dufam, ze po porode to prejde, sak to je divne ...

vejula
12. nov 2009

Ďakujem Alexandrah. Si ma upokojila. Ja už som mala strach či sa nedeje niečo vážnejšie 😕 Tak to v tehu vydržím ved čo by som nespravila pre môjho drobca 😉

millada
14. nov 2009

katren, a ako vlastne spis s tymi vylozenymi rukami? Lebo v tehu by sa nemalo spat na chrbte, tak si neviem predstavit, ako si mam tie ruky vylozit a kde??? 😕

Ja mam tiez tento problem ako vy. Dočitala som sa v tehu knizkach, ze moze ist aj syndrom karpalneho tunela. To znamena, ze je telo velmi zavodnene a ta hlavna cieva, čo prekrvuje ruky je blokovana vodou. Preto sa fakt odporuča mat ruky vzdy vyššie a nie spustene. Ale ja tiez akonahle dvihnem ruky, tak je to hrozna bolest. Ale ked to vydrzim, potom ruky odpuchnu a je to lepšie. Ale inak hrozne trapenie, hlavne v noci ☹ A vraj pomoze uz len porodit 🙂

Ale ako tak pozeram, vsetky to uz mame za par, tak nejako vydrzime. Reinee, ty uz mozno mas aj po, nie? 😉

alexandrah
15. nov 2009

millasda - v tehu v pohode na chrbte, to je zase len jedna pani povedala ... ja spim tak i onak ... ale inak sranda, mne sa praveze ulavi, ked ruky spustim, a nie ked ich dam hore, to je horsie ... tak mam asi cosi ine ... skr akoby mi reumaticky opuchali klby na rukach ... prstoch ...inak mi ruky ako take neopuchaju, len tie prsty, niekedy az modre, ale vzdy to ide proste od clankov prstov ...cez chrbticu ...
vejula - v poho, clovek nikdy nevie, co to je, mne to bolo hrozne divne, lebo som napr. ze vvysla na vychydzku, a po chvili oddych, lebo svalovica, no chapes to? co ja vysokohorska turistika za polovicne casy ... asi si tu energiu bral risko 😎

millada
16. nov 2009

alexandrah, ono to s tym spanim na chrbte nie je az taky vymysel. Mne to moj dr. povedal, aby som si davala pozor a nespala na chrbte. Hrozi tam pritlačenie tej dutej trubice, čo zasobuje tvoje srdce. Nemusi sa stat, ale ked nemusim, radsej spim na boku.

mne je tiez lepšie, ked mam ruky spustene. Ale vtedy mi zas neodpuchajú prsty a mam ich naliate. Rano nezohnem prsty v člankoch ☹

alexandrah
17. nov 2009

aha, no mne praveze dr. povedal, ze hovadina ... tak asi kazdy co si mysli ... ja spim furt na chrbte, a som ok, aj maly ...ale mam velmi male brusko, asi je aj maly tak natoceny, ze to nevadi ... dokonca spim stale tak na polobruchu, aj na boku, raz tak, raz tak ...
inak - aj ja, nezohnem prsty v clankoch, ale magne mi uz napr. vobec nezabera, skor to je akoby clovece reumaticke, ale to asi nie ... no cudne ... + mam krce v dlaniach, ani sa neobleciem, ani nic si neuribom ... a najprv sa to po chvili, potom po hodinach cez den zlepsilo, teraz uz vlastne stale, len v noci este horsie ... snad to po porode prejde ... musime dufat... 😒 kukam, ze mas termin 2 dni po mne 😀

pertina
17. nov 2009

ahojte som 29tt nezijem na slovensku, neurolog mi odmeral syndrom karpalneho tunela mam to uz asi 2 mesiace preplakane noci aj dni a taka zufalka ze som si to chcela dat rezat zevraj ambulantne je to asi 2 cm rez lokalne umrtvena ruka dlho sa to hoji tehotne to mavaju z vody a hormonov a ostatni z pretazenia mala som to uz aj pred tehotenstvo poradte prosim. mam si to dat este rezat alebo este 3 mesiace trpiet ?

alexandrah
17. nov 2009

baby, ja fakt neviem, co je ten syndrom karpalneho tunela ... neviem, ci to mam, tie ruky zacali az na konci tehu, nikto mi nic take nemeral ... mam pocit, ze to ide z chrbtice, teraz velmi zle, strasne to boli, budila som sa asi 6 krat, stale napuchnute prsty ... dneska hroza ... ja uz s tym nic neurobim, uz mam len chvilu, ale snad to po porode prejde?? lebo to ani babo nedvihnem, nic ...

loginka
17. nov 2009

baby, ja mam ten syndrom karp.tunela (bola som na EMG vysetreni), uz asi 3 mesiace, ruky rano uplne nepouzitelne, kym ich rozhybem aj 20 min, tiez aj reumat.bolestti, lakte bolia a aj ramena niekedy, tiez nic moc neurobim
v noci to nastastie necitim a spim s vylozenymi rukami na vankusoch
momentalne chodim na masaz ruk a rebox - take elektr.vyboje do ruky, ale velmi nepomaha
tiez dufam, ze to po porode prejde, aj ked to nemusi hned a ako sa budem starat o 2 deti netusim, dufam, ze to bude lepsie
inak hrozi operacia, ale ani to nemusi uplne vyliecit, takze radost velka
mne teraz operaciu neodporucili, tak neviem, potom to bude ale tazsie zrealizovat

siuzi
17. nov 2009

čaute baby,tak ste ma "potešili,ja to mám už asi mesiac také intenz,pred tehu som to mala občas,ale väčšinou len po záťaži,tak som tomu nevenovala pozornosť.zato teraz si to "užívam".niektoré dni relatívne v pohode ,na trpnutie sa dá zvyknúť,ale nadránom to poriadne bolí.ten carpal ma hned napadol ,ale utešovala som sa,že to bude od chrbtice.mojej mame ho pred rokom operovali.nemám predstavu,ako by som fungovala mesiac bez pravej ruky s 2,5r.dieťaťom a novorodencom.utópia,takže dúfam,že to prejde,alebo sa to aspoň nezhorší.tak sa držte a nech to odíde tak rýchlo aklo pri 😉 šlo

alexandrah
18. nov 2009

baby, ako vam diagnostikovali ten syndrom karp. tunela? a ma to zmysel, ked uz som v 38 tt? a nezmizne to po porode? predtym som nic take nemala, iba posl,. cca mesiac a pol ... ale presne, ako pise loginka - az reumaticke bolesti, aj od ramena cela ruka, budim sa na sialene bolesti, neprejde to uz ani cez den, nezohnem dlan, prsty modre, bolestive, nepouzitelne ... neni to len bliziacim sa porodom? aj ja chodim tyzdenne na masaze, ale uz nic nezabera, nic ... ani magne, ani oddych ...kamoska mi povedala, ze jej tp uplne vymizlo az rok a pol po porode, ale ze prve mesiace skoro nic nemohla chytit do ruk, jemna motorika v kybli ... toho sa najviac bojim, ako sa postaram o male, ked ruky nepouzitelne??

millada
18. nov 2009

pertina, viem si predstavit, čo prezivas. Neviem, ako dlho sa to hoji a či sa ti oplati ist na operaciu. Ja som čitala, ze operuje sa to tym, ktori to maju napr. z prace pri PC, ale tehotnym to prejde pôrodom, ked sa telo znova odvodni. Aspon ja tak dufam, ze ked uz nebudem taka naliata, tak sa budu cievy lepšie prekrvovat a postupne to prejde. Lebo inak neviem, ako bude prebiehat starostlivosť o babätko... 😔

loginka, ja som počula, ze operaciou to uplne prejde. Ja to mam tiez cca 2-3 tyzdne. Rano drevene prsty, končeky mam uz stale necitilive akoby strpnute aj cez den. Jedenie, umyvanie zubov a pod. musim robit s prestavkami, lebo akonahle nemam ruky spustene dole, tak si ich necitim 😢 Našťastie mi aspon bolest prešla.
Nechapem, ze v dnesnej dobe nie su nejake lieky na odvodnenie pre tehotne 😒

Ja som sa rozhodla prejst na bylinkovu "liečbu". Naordinovala som si zihlavovy čaj, ktory telo prečistuje a odvodnuje. Pijem tak liter denne. Čitala som, ze tehotne by ho nemali vo velkom, ale mne sa zda, ze mi to trochu pomahal. Ruky mam menej opuchnute, sice trpnu, ale uz nemam take bolesti od lakta az do dlaní. Vyskusajte, mozno pomôže 😉 Musime vydrzať!!!!

alexandrah
18. nov 2009

millada - ja mam asi take iste priznaky ako ty, niekedy je to lepsie, inokedy to cez den trochu preslo,l teraz uz vobec, strasne to boli, budim sa X krat, dokonca dnes som sa potrebovala odviezt do porodnice na prehliadku, a ani som necitila volant ... no hrozne ...idem aj k neurologicke (koli inym veciam), ALE SPYTAM SA AJ NA TOTO ,Ale tiez dufam, ze to po porode prejde, musi!!!!!! taki nech uz to mam co najskor za sebou, mne inak ruky ako take neopuchnu, len prsty, a proste tie bolesti, krce v dlaniach, prstoch, a ide to az k ramenu ... va uz cely den ...

masabi
15. máj 2010

Ahoj te tehuľky,alebo už asi maminky....mám tiež ten isty problém a vy to už mate za sebou niektore...Poradíte nám bezradnym ako a čo ste robili aby ste sa mohli aspoň trochu vyspať,pripadne či to treba povedať aj lekárovi a isť na nejake vyšetrenie?Budem vďačná za každu radu...po dlhej adobe asi otvaram tuto tému ,tak sa zapojte ak má niekto podobný problím.

monuuula
15. máj 2010

Ahoj masabi, ja mam s tym tiez problem uz vyse mesiaca a tiez sa v noci budim na silne bolesti a ruku potom rozcvicujem hadam 15 min. kym sa mi aspon ako-tak ulavi......precitala som si vsetky tieto prispevky a usudila, ze ta bandaz ruk na noc moze byt dobra a tiez to asi vyskusam a kedze ten SKT je v tehotenstve zapricineny hromadenim vody, skusim pit ten zihlavovy caj asi tak pol litra denne.... A co sa tyka toho, ci ist s tym k Mudr., zavisi od intenzity trpnutia a bolesti, pokial sa v noci naozaj casto budis na bolest a silne trpnutie a cez den sa ti s rukami tazko manipuluje, tak urcite chod..... ja to este skusim vydrzat, aj ked ta bolest v noci je niekedy naozaj hrozna....uvidime, drzim palce 😉

masabi
15. máj 2010

Monuuula,ja sa vzdy zobudim nad ranom a to je hrozne,niekedy je to lepsie ,pocas dna sa to nejako da zvladnut,tak snad nejako vydrzim aj ja ozaj a aka je to bandaz?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre