Stŕpnuté prsty a bolesti v zápestí. Máte skúsenosti?

zuzizuz
16. nov 2007

Ahojte, chcela som sa spytat, ze ci sa tu najde niekto kto ma alebo mal rovnaky problem. Uz asi tyzden mi hrozne trpnu prsty, hlavne na pravej ruke a hlavne ked sa rano zobudim, potom cez den sa to trosku zlepsi, ale nikdy uplne neoddide. Rano je to take zle, ze mam ruku hrozne slabu a prsty nemozem uplne ohnut, resp. urobit past, lebo to velmi boli, hlavne okolo zapastia. Ruky mi opuchaju, ale hlavne tato prava. A vela krat mam pocit, ako keby mi v ruke "mravce chodili". Je to neprijemne, lebo si rano ani chlieb neviem odrezat 🙂. Stretli ste sa s niecim takymto? Dakujem za radu

vilkakatka
16. nov 2007

Ahoj Zuzi, mne tiez trpne prava ruka a najma posledne dva tyzdne...vzdy v noci sa zobudim na to, ze mam uplne strpnuty stredny prst 😀 a potom aj tie dva okolo neho a prechadza to az ku laktu ... otrasny pocit 😖
Najhorsie je to, ze nemozem najst pre tu hlupu ruku 😅 tu spravnu polohu, aby odtrpla a tak sa len prehadzujem...
No, najvacsia show je to, ze rano sa takmer nedokazem namalovat do prace ... zavse si pridrziavam pravu ruku lavou 😝

zuzizuz
autor
16. nov 2007

vyzera ze mame nieco velmi podobne 🙂. A tiez ta to boli? Ludia mi hovoria ze to moze byt "Carpal tunnel" ale fakt neviem ako sa to nazyva slovensky 🙂. Opuchanie a taketo veci sa vacsinou vyskytuju pri konci tehotenstva. Ja som len v 17. tyzdni

cinty
16. nov 2007

Ahojte.
Rada by som aj ja prispela. Ja mám tento problém viac ako mesiac. Je to hrozné. Mám pravú ruku resp. prsty na nej strpnuté po celý den. Ruka mi trpne po celú noc a hlavne ráno neviem prsty ohýbať a najviac mám strpnutý stredný prst presne ako vilkakatka. Je to pre mňa veľmi nepríjemné. Už som si myslela, že mám niečo s chrbticou ale vidím, že niesom sama. Ráno neviem ani manželovi odrezať chlieb a urobiť mu raňajky. Som síce už v 35. týždni a dúfam, že po pôrode sa to stratí. 🙂

zuzizuz
autor
16. nov 2007

jeej, som rada ze nie som sama 🙂. cinty, no podla toho co pises, tak mame uplne rovnaky problem. Vsade citam, ze ked je to ten "carpal tunnel", tak to oddide potom co sa narodi babatko. Lenze ja mam este casu na to dost ☹. Zevraj je to vlastne "tunel" ktory ti ide cez zapastie do ruky a problem je to, ze s opuchom, resp. tym ze sa ti tam nahromaduje tekutina okolo tych nervov a asi na ne tlaci alebo co. Som su prave asi zodpovedala na moju otazku 🙂. Ked je to toto, tak je to jasne, len som si nie ista ze je to ono. No dufam, lebo fakt vsade pisu ze vacsinou to po porode prestane

livis
17. nov 2007

😵 ahojte,citam tu o vasich problemoch - lebo hned rano som si zapla net, uz som hotova z toho, ako cele noci nespim - to strpnutie ruk a hlavne pravej mi to nedovoluje.Je to az velmi bolestive, nemozem sa ho nijako zbavit.Az potom ked vstanem, tak aspon zcasti. Ja mam potvrdenu poruchu nervov.zakonceni stredne tazkeho stupna v oblasti karpalneho tunela, ale posledne som doktorke vravela, ze sa to uz neda vydrzat, ale opichla mi ho - co nepomohlo. Kolegyna bola na operacii - sice sa to podarilo az na druhy krat, ale uz je ok. Najhorsie je to, ze vysetrenie EMG nesmie byt starsie ako 3 mesiace, potom trva, kym ta zaradia do poradia operacneho. A na EMG tiez cakas aspon 3-4 mesiace. Tak to vidim, ze budem este trpiet nekonecne dlho. Uz ma z toho chytaju "nervy". Prajem vam vela bezbolestnych noci. Aj ked cim dalej, tym je to horsie. Ja to mam uz aspon 1/2 roka. a celu proceduru vysetreni musim opakovat znova, lebo uz nie su platne. Lebo u nas plati, ze k doktorovi sa dostat len tak - tak to teda nejde.

veva1
17. nov 2007

ahojte.Tak ja mam podobne tazkosti uz vyse dvoch mesiacov.Zacalo to tiez len v noci a potom cez den prostrednym prstom.Teraz mam uz strpnute vsetky prsty,non-stop a niekedy ma uz ide z toho rozhodit. Navstivila som aj neurologa,aj ked nie koli ruke ale sa mi zasekla cela prava strana tvare.Som si myslela ze to spolu suvisi,ale tvar je uz skoro v pohode a ruka ziadne zmena.Neurolog,dokonca dvaja tu ruku plne odignorovali,riesili len tvar.Tak to asi nebude nic vazne a verim ze po porode to prestane.NAjviac ma mrzi ze koli tomu by som uz chcela ist rodit aj dnes.Nebyt toho by som si vedela tehu este pekne vychutnat.
prajem vam vela trpezlivosti a nech to trpnutie uplne prestane,alebo aspon zostane pri tom prstenniku 😉

babulka
17. nov 2007

Baby, naozaj sa to vola "syndrom karpalneho tunela" a byva to len v tehotenstve. Aj ked je to neprijemne, po porode to zmizne.

zuzizuz
autor
17. nov 2007

takze nas "trpiteliek" je tu tusim viac ako som cakala 🙂. Babulka, dve moje zakaznicky to maju a maju nad 50, a nemalo to z tehotenstvom nic spolocne a museli im to operovat. Rozdiel je asi ten, ze ked to vznikne v tehotenstve, tak to na 99% ako ty hovoris, zmizne.
Tiez to mam vacsinou tak, ze asi tak 2 hodinky potom co sa zobudim, tak je to neznesitelne a potom cez den za to trochu zlepsi a vecer je to celkom fajn, ze to velmi ani necitim a potom v noci to zasa zacne.

veva1
17. nov 2007

dik bambulka za povzbudenie 😵 ,aspon u mna lebo fakt verim ze to mam uz za par 😵

maryam
17. nov 2007

Ahojte,
aj mne trpnu prsty a opuchaju, ako keby som mala reumu alebo co, hlavne v noci, ked sa rano zobudim, tak mam opuchnute prsty a nemozem ich ani zohnut ako to boli, ale potom to cez den prejde - nie uplne, ale da sa.
Tiez to mam mozno posledne dva tyzdne, niekedy to uplne povoli, ze mam aj 2 dni pokoj, ale napr. dnes ked som sa zobudila, tak zasa.
Ale tesim sa, ze to hadam po porode prejde 😉

poleva
17. nov 2007

ahoj je to pretaženie ruky
mala to moja mama teraz ju operovali
zákrok trvá asi 15.minút
odvtedy je to o.k

zrzuska
17. nov 2007

ahojte.

aj mne trpnu ruky. vsimla som si to uz pred mesiacom, ze ma bolela cela lava ruka no a posledne dni mi zacali trpnut prsty na rukach a cele dlane. no mna bolieva lava ruka. cela, od ramena az ku prstom. tuto noc som od pol3 do 5 nespala iba som cvicila rukami a chodila a kyvala rukami nech to prejde. to akokeby sa mi zle prekrvovali ruky. asi je to v tehu normalne a tiez dufam, ze po tehu to zmizne. 🙂
ja som sa uz bala ci to nemoze suvisiet s nejakou trombozou alebo dacim takym. ale asi je to naozaj ten syndrom co hovorite. 🙂

lula5
17. nov 2007

Ja to mam posledne tyzdne, ale nie je to bolestive, mne je dokonca to trpnutie v koncekoch prstov aj prijemne. Pokial sa to vyskytne v tehotenstve suvisi to s nim a cim blizsie k porodu tym sa to zintenzivnuje, takze klud... Po porode to prestane.

vilkakatka
17. nov 2007

Babulky, tak ja som zase od piatej nespala ... a tentokrat to tak bolelo, ze som az plakala, manzelik nevedel, co ma so mnou robit ... aj masiroval aj prikladal obklady, ale nic nepomahalo ☹
Bolest mi vystrelovala do palcov a lakta ... priserneeeeee 😖
Som zvedava, ako budem spat tuto noc ... ale dnes rano som si aj zuby musela umyvat lavou rukou, lebo pravu som si do desiatej necitila 🤐

Ale tesim sa, ze ''uz iba'' alebo ''este'' 6 tyzdnov 😨

zuzizuz
autor
17. nov 2007

vilkakatka, presne aj ja, budila som sa celu noc. Vacsine vam to za chvilku prejde, uz len par tyzdnov, normalne vam zavidim. Nechapem preco to mne zacalo takto skoro, aj opuchanie noh, lebo hovoria ze to vacsinou zacne az tak pri konci. No co uz, vyzera ze budem mat pestrych 4-5 mesiacov. Nastastie vracanie 5 krat za den mi uz skoncilo. Medzi tym ako mi skoncilo vracanie a zacal problem s opuchanim a rukou, tak som mala jeden tyzden, jediny tyzden ktory som si zatial v tehotenstvie uzivala. Zavidim babam, ktore si dokazu uzivat tehotenstvo, no mne sa to zatial nepodarilo. ☹

veva1
18. nov 2007

ahojte,no zuzi keby som bola na tvojom mieste tak to urcite riesim u lekara,lebo toho mas este fakt vela pred sebou.Ja z toho trpnuti sediviem a mam to 2mesiace.No a noci? Mam panicky strach si vecer lahnut spat.A vobec neprehanam ☹

veronika13
18. nov 2007

zuzi, hm no nezávidím, mne tak drnčalo v ruke, ale len občas, niekedy aj teraz sa mi to stane, no s tým opuchaním nôh, tak na to pozor, môže to byť aj preklampsia, hovorila si o tom lekárovi? Určite mu o tom povedz. Ja som si tehu tiež moc neužila, dva mesiace som o ňom ani nevedela, potom som ešte musela makať aj napriek rizikovému, potom som začala mať problémy až do konca, ale stálo to za to, preto si nezúfaj, keď uvidíš tú voňavú bambuľku, tak na všetko zabudneš 😉

zade
18. nov 2007

Po porode to urcite prejde.

bubaczik
18. nov 2007

skus si zvysit davku magnezia..

veva1
18. nov 2007

no mne napr. magnezium nepomohlo absolutne,skor nacas mliecne vyrobky,tak myslim ze vapnik,no ten by ti mal predpisat gynekolog

betka1
18. nov 2007

ahojte, ja mam presne to iste, co tu mnohe opisujete. Zacalo to pred 2 tyzdnami. Rano sa budim s prisernou bolestou pravej ruky. Ale nastastie som si nasla polohu, pri ktorej to prejde. Lezim na pravom boku a ruku mam co najviac vystretu, hlavne v zapesti. Ale ked sa pocas spanku odocim, tak sa na bolest zobudim zas. Cez den je to celkom znesitelne, len cakam kedy mi co vypadne z ruky, alebo ked sa v autobuse drzim tyce, tak sa obcas bojim, ze ma prava ruka neudrzi.

betka1
18. nov 2007

a vraj si mam na to od doktora vypytat nejaku specialu bandaz. Ale objednana som az o tyzden a pol.

vilkakatka
19. nov 2007

Ahojte spolutrpitelky 😉
Tak my sme sa posledne noci celko vyspali (klop, klop, klop) ... sice ruky (uz obe) trpli, ale aspon neboleli ... mozno pomohol velky pohar mlieka pred spanim 😉

zuzizuz
autor
19. nov 2007

vilkakatka, tak to mlieko skusim. Inak aj mne sa poslednu noc celkom dobre spalo, ale tu predtym nie, ale to aj preto, lebo som bola uplne na makko, lebo som prvy krat pocitila sa babatko hybat 🙂, uzasny pocit. To vy baby uz urcite dostavate dobre kopance 🙂. ja zatial len take motiliky

vilkakatka
19. nov 2007

Zuzi, gratulujem ku kopancekom ... odteraz uz len budu silnejsie a castejsie 😵
Vyskusaj to mliecko ... ale myslim, ze by si mala na to upozornit lekara ... ved mas pred sebou este polovicu tehotenstva

betka1
19. nov 2007

Nie som si ista, ci mlieko naozaj zabera proti trpnutiu ruk, ja ho pijem dost, si myslim. Ale vcera som pred spanim mala ovsenu kasu a poslednu noc sa mi spalo celkom OK. Tak zeby predsa?

zuzizuz, tiez gratulujem k prvym kopancekom. Teraz uz budes mat babo pod kontrolou 🙂.

hellosona
19. nov 2007

ja sa tiez pridavam...
mne tiez trpnu ruky, hlavne rano, ked sa zobudim a niekedy sa na to zobudim aj v noci... ale to ide asi o horsie prekrvenie, tak si s rukami zacvicim tak, ze stiskam dlane v päsť a kruzim v zapasti a potom to trosku prejde... a mlieka pijem dost, tak neviem, ci to ma na to vplyv...

alififi
5. jan 2008

mne zacali trpnut ruky tak cca v 6 mesiaci tehotenstva - a trva to stale. som 7 tyzdnov po porode. citim to trpnutie cely den, telefonovat mozem tak 3 minuty, potom uz sa neda a prehadzujem si telefon z ruky do ruky. to iste aj s pisanim, aj s drzanim malej. uz ma to pekne stve. rada by dom vedela z coho to je. len mi to trpne, brni a mravenci 🙄 . niekedy rano ani neviem zovret ruku v past poriadne

zuzizuz
autor
7. jan 2008

alififi ahoj, urcite by som si to na tvojom mieste dala pozriet. Znie to ako ten syndrom karpalneho tunela, ktory sa v tehotenstve casto objavi a vacsinou to prejde hned po porode. V niektorych pripadoch sa to ale samo nezlepsi a treba lekarsku pomoc. Ked to je velmi zle, tak sa to naprava malou operaciou.

Mne zistili ze mam zvyseny tlak a bielkoviny v moci a velmi sa im ta kombinacia aj s napuchnutymi prstami velmi nepaci, lebo by to mohol byt zaciatok preeklampsie, tak sa trosku obavam, no dufam ze to nebude tak. V stredu idem k doktorovi.

veva1
7. jan 2008

trpnutie citim aj ja aj nadalej,ale riadne to uz ustupuje,tak si myslim ze tomu treba len cas,kym sa da telo uplne dokopy,sak preslo tolkymi zmenami 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre