Tehotenská nádcha

ynett
3. jan 2014

Ahojte, pred 3 týždnami som mala štandardnú nádchu. Prešla asi po 10 dňoch odvtedy však mám stále upchatý nos, ktorý sa nedá vysmrkať. Príde mi to to ako by som mala len opuchnutú sliznicu. I keď po strašne dlhom smrkaní niečo vyjde, môžem dýchať ale do pár minút mám zas upchatý nos. Preštudovala som internet kde mi to vychádza na tehotenskú nádchu. Všade však bola rada "vydržať". Čo je pre mňa absolútne nepredstaviteľné, neviem dýchať, neviem spať, som nervózna. Všetky "neškodlivé" spreje do nosa ako Pinosol, Quixx, Mar, homeopatické spreje mi nepomáhajú. Skúšala som aj čistú vodu so soľou avšak to pomôže tak na 5 minút a zasa nemôžem dýchať. Jediné čo mi pomáha sú práve nevhodné kvapky ako Muconasal. Bojím sa však, že aj po pôrode zostanem "závislá" na týchto sprejoch. Neviem si však predstaviť nevedieť dýchať ďalšie 4 mesiace. Máte niekto s tým skúsenosti? Ako ste to riešili? nejaké "babské recepty" Vám nepomohli? Ďakujem

nelinqua
3. jan 2014

@ynett ahoj, mala som presne taky isty problem, najhorsie to bolo v 2 trimestri, potom sa to zlepsilo, tiez som bola z toho uplne na nervy...ja som si davala len sterimar ale kazdu chvilu :D

ynett
autor
3. jan 2014

@nelinqua no ten som ešte neskúšala, to je pravda.🙂 Videla som že ich je viac druhov. Ktorý si skúšala? a na ako dlho ti to odopchalo nos?

angua27
3. jan 2014

odporúčam toto http://prealergikov.sk/eshop/kanvicka-vyplach-n... - používa sa na výplach nosa. odporúča sa hlavne alergikom na očistenie a skľudnenie opucnutej sliznice - čo je vlastne rovnaké ako pri "tehotenskej" nádche.

spisiacka
3. jan 2014

v provom tehu som to mala tiez cele tehu a skocnilo to dnom porodu na dalsi den som uz kvapky nepouzivala, teraz to mam znova a zial nic ine ako normalne kvapky nepoma. Takze ci chcem alebo nie musim. Avsak si to riedim s vodou. Tak 1:10, samozrejme 10 podielov vody. TO mi pomoze nie na tak dlhu dobu ako keby som len ciste kvapky ale pomoze.

vevesh
3. jan 2014

@ynett vsetky babske recepty ako aj medcinske produkty u mna zlyhali..mne pomohla jedine interpunkcia, a do dvoch minut bol nos uvolneny 😎

kvojtanikova
3. jan 2014

@ynett ahoj ja som s tym tiez mala problem, pytala som sa aj lekarky a vraj pouzitie 1x denne nemoze babatku uskodit (ja som si davala pred spanim) a kupila som si variant pre deti (neviem presne ci aj Muconasal ma pre deti od 6 rokov, ja som mala aj Nasivin soft), Co sa tyka zavislosti, bohuzial vznikla, ale teraz pouzivam iba kvapky pre deti od 1 roka, takze tie uplne slabucke, a stale iba 1x denne pred spanim, takze mi flasticka vydrzi aj 3 mesiace, skor ide podla mna uz o placebo efekt. Podla mna ale radsej toto ako by som mala byt nevyspata, nervozna, v tehotenstve mi to hrozne vadilo.

ynett
autor
3. jan 2014

@angua27 o tomto som už čítala, len mi nejako nejde do hlavy ako to že sa to nedostane nejako do plúc:D je to pre mna záhada ako to môže takto vytekať von. No ale nič mi nezostáva len skúsiť všetko možné🙂

ynett
autor
3. jan 2014

@spisiacka aj si striedala značky alebo stále používal len jeden typ spreju? po zriedení si si to podávala ako? dá sa kúpiť nejaká taká prázdna fľaštička na sprejovanie do nosa?

ynett
autor
3. jan 2014

@vevesh interpunkcia? asi mi tá nádcha už lezie na mozog lebo vôbec nerozumiem.

ynett
autor
3. jan 2014

@kvojtanikova toho sa presne bojím.

vevesh
3. jan 2014

@ynett aj mne 😀 myslela som na nieco ine a napisala nieco ine..soryy 😀 myslela som akupunkturu... 😉

ynett
autor
3. jan 2014

@vevesh aha:D stačilo jedno sedenie a bolo po nádche?

vevesh
3. jan 2014

ano..po dvoch minutach som mala uplne uvolneny nos.....procedura trvala 10 minut 😉

ynett
autor
3. jan 2014

@vevesh fíha to by bola paráda🙂 tak poštudujem, či niečo také v BA je🙂

spisiacka
3. jan 2014

@ynett ja pouzivam stale tu istu znacu olynth a mala som uz vypotrebovanu flasku co som pouzivala este pred tehu com bola chora tak tam som mala uz len malinko tak som si ju nechala a uz len riedim do nej. Nemam pocit zeby to malej nejako uskodilo bude mat uz 4 roky a nastastie ziadne problemy nema. Viem ze vela veci sa nesmie nie je zdrave a podobne ale tie spreje su vraj lokalne a nejdu nejako do obehu zeby to prislo az k dietatu. MOzno nieco malinko sa dostane neviem. Ale ja dychat nemozem vobec. Len cez usta ak nedam sprej. SKusala som aj vyplachy s tou slanou vodou no to mi len tak vytieklo obcas pretieklo ako malo ale to len vo svetlej chvilke ked nebol nos zapchaty uplne na 100%. Ak bol tak to ani nepreslo. Nemam ziadne hlienky to len sliznica vsetko. Ja si kus dobabrala vo firme kde som robila... lisovali sme plasty a uz vtedy som zacala mat problemy ze celu zimu som bola na sprejoch inak som nevedela dychat. A potom co som ostala s malou doma mi to zmizlo a teraz v tehu sa to po 3 rokoch objavilo znova. Tak dufam ze tiez dnom porodu to skonci a budem fungovat normalne....
a po zriedeni normalne strieknem ako z bezneho spreja.

adeala
3. jan 2014

@ynett skúšala si sinupret? 🙂 Mne pri minulom tehu veľmi pomohol a teraz ho beriem znovu od včera, tak dúfam, že zaberie, pretože používať Olynth naozaj nechcem

mandica
3. jan 2014

@ynett ja som mala "tehotensku" nadchu cely december a pouzivala som vselico mozne od morskej vody cez Pinosol, ale jedine co mi pomohlo boli dojcenske kvapky Nasivin. Su uplne slabucke ale zabrali mi na cca 12 hodin. Ine uz pouzivat nebudem ani mimo tehu, lebo vsetko ostatne u mna vyvolava zavislost.

ynett
autor
3. jan 2014

ďakujem dievčence za rady. poskúšam čo to a uvidím. 🙂 snáď niečo zaberie nastálo🙂

angua27
3. jan 2014

@ynett, neboj do pľúc tá voda nejde väčšinou 🙂. dôležitý je správny úklon hlavy. používame túto kanvičku so synom obaja.

ynett
autor
10. jan 2014

@angua27 tak konečne mám svoju konvičku, prvé prepláchnutie som v celku zvládla, tak budem pokračovať a uvidím či sa mi uľaví🙂

trilian
15. jan 2014

ahojte. tak ja uz mam nadchu druhy mesiac :( ten upchaty nos a sople by mi same o sebe ani tak nevadili (celkom mi zabera Sterimar), problem je ten, ze mne to preslo na priedusky a uz mesiac v kuse kaslem. uz som bola aj u lekarky, dala mi ATB pre tehotne, uz som ich skoro dobrala ale nezabera to. :(( uz som skusala aj cibulovy caj a stale rovnake. navyse mi zistili hematom v maternici, mam prisny kludovy rezim a k tomu zachvaty kasla.... bojim sa ze ten kasel ten hematom nejako porusi a bude problem. Nemate niekto skusenosti aj s kaslom a ako ste ho liecili? dakujem za kazdu radu, zacinam byt zufala. :(

22beba
26. aug 2014

ahojte dievčence 🙂 chcem sa vás opýtať kedy sa vám začala tehu nádcha? ja ju mam strašnú ani si nepamatám že by som niekedy takúto mala trvá to už asi 4 dni... tehotná možem byť ale ešte som netestovala 🙂 možem byť tak 11 dpo je možne ju mať takto skoro alebo som prechladla? 😀 díík 🙂

adia11
2. feb 2017

@trilian ahoj, prosim ako si to vyriešila? Aj mne nádcha prešla do kašľa, potom som si dala 3tyzdne oddych doma tak to mam lepšie len sa bojim aby sa to nevrátilo. Uz mi lekár povedal minule ze maly je nižšie ako by mal byt tak sa bojim

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre