Tehotenstvo, trombofílie a krvácanie. Môžu spôsobiť ďalší potrat?

ppetuskaa
4. aug 2011

Prajem krásny deň všetkým budúcim mamičkám. Mám tu taký problém. Pred pár dňami mi zistili tehotenstvo, ale predtým, týždeň pred očakávanou menštruáciou som začala krvácať a to som ešte nevedela, že môžem byť tehotná. Krvácanie nebolo ani slabé, ale ani silné ako pri klasickej menštruácii. A následne týždeň potom mi tehotenstvo potvrdil aj lekár. Mám trombofílie MTHFR C677T, polymorfizmus Va134Leu F XIII, polymorf. 4G/5G, doštičkový glykoproteín Ia a IIIa a už raz som potratila, keďže som mala hnedý výtok pár dní a potom prišlo asi na 10 deň silné krvácanie so zrazeninami -Missed abort. Momentálne mi v moči zistili krv a opäť sa mi objavuje ten hnedý výtok, aj keď zatiaľ vo veľmi malom množstve. Chcem sa spýtať, či ste sa niektorá s podobným prípadom už stretli, prípadne budem rada, ak sa podelíte so svojimi skúsenosťami. Môžu tieto trombofílie spôsobovať krvácanie a následný potrat?Vôbec neviem, čo si o tom mám myslieť, kde hľadať príčinu, bojím sa totiž, aby sa mi nezopakovalo to, čo pred rokom. Momentálne beriem Fraxiparinove inekcie, ascorutin a utrogestan. Teším sa na Vaše odpovede.

hanina19
24. aug 2011

@sumattra tak ja som špinila asi len prvé 2 mesiace. naštastie sa to teraz neobjavilo už...dakujem ti za podporu a rada sa Ti potom ozvem 🙂

nena13
18. sep 2011

Ahojte žienky-tak ja mámMTHFR heterozygot atiež som 2x potratila-okolo 6 a 11 týždňa.Teraz to vyzerá,že som tehotná a hrooozne sa bojím-ked si pomyslí čím všetkým musíme prejsť.....Zajtra rano robím kontrolný test a volám hematologičke....D´fam,že mi dá tie injekcie a neodbije ma,že stačia len kys. a vtamíny....bude to ťažký boj.Držím Vám palčeky a prosím držte aj vy mne🙂

nena13
29. sep 2011

@kajuska09 Ahoj Kajuška,tiež mám špinenie a som 5 týždni picham fraxiparín...Možeš mi poradiť čo t môže byť ? a ako si ty dopadla?Dakujem

kajuska09
29. sep 2011

@nena13 ahoj 🙂 ja som nakoniec potratila 10.8 zial uz 3.krat. ☹ takze u mna nepomohol ani Fraxiparine ani Duphaston ☹ a odkedy spinis? Ja by som na tvojom mieste isla hned k lekarovi. U mna prebiehalo spinenie vyse dvoch tyzdnov, ale chodila som kazdy tyzden na sono, dokonca uz bolo aj srdiecko, a posledny krat som uz mala cerstvu krv a dopadlo to zle.... Verim, ze tvoj pripad to nebude. Velmi Ti drzim palce. Niekedy zeny spinia a vsetko je v poriadku, takze tazko povedat z coho je to u Teba. Ale zas moje prve tehotentsvo bolo take, ze som absolutne nespinila a na 1.ultrazvuku v 12.tyzdni uz bol mtrvy plod.... Ale to ta nechcem strasit. Daj vediet ako si dopadla. Kludne mi napis IP.

nena13
29. sep 2011

@kajuska09 2 dni max. špiním tak krémovo...Mám zajtra isť k ženskej že ma pošle na sono...mám hrozný pocit,kedže aj ja som 2 x potratla,a ešte mám aj 36 rokov,bojím sa že nikdy nedonosím...Bola si aj v nemocnici?A babatko už máš?

kajuska09
29. sep 2011

@nena13 babatko nemam, 3.potrat bol len 10.8.,je to len necele 2 mesiace...drzim palce zajtra, urcite Ta daju na rizikove, ak uz nie si...

kajuska09
29. sep 2011

@nena13 a v nemocnici som bola na cisteni...

nena13
29. sep 2011

@kajuska09 bože to je tka čerstvé? Moc ma to mrzí-a neprišli ti na to čo je Ti? usíš byť strašne utrápená.

kajuska09
29. sep 2011

@nena13 zatial este neviem pricinu. Cakam na vysledky z genetiky plodu a v novembri idem na imunologia do Prahy.

nena13
29. sep 2011

@kajuska09 o tej imunologii som aj ja veľa počula.Budem Ti držať prsty.Držkaj sa🙂

kajuska09
29. sep 2011

@nena13 vdaka, ty daj vediet ako zajtra dopadnes. Verim ze sa ti to tentokrat podari 🙂

nena13
1. okt 2011

@kajuska09 doktorka mi zvšila davku dhupastonu,že je to na prírode....bola som hotová-v piatok mám isť na kontrolu a bud s a udrží,alebo nie-hrôza....tak musím len čakať,od obeda mi to ustalo,ale bojim sa či to nie je len umele udržiavanie dhupastonom a nakoniec to ddopadne vo vyssom stadiu tak isto....

aadulik2110
1. okt 2011

@nena13
@kajuska09 čaute, myslím na vás a držím vám palčeky

kajuska09
1. okt 2011

@aadulik2110 dakujeme veeelmi pekne 🙂

kajuska09
1. okt 2011

@nena13 aj mne vtedy zvysili davku Duphastonu....A robila Ti ultrazvuk? Ti lekari tiez vedia " povzbudit" ☹ Drz sa a vela oddychuj.

eviq
1. okt 2011

@nena13 ahoj, ja som podobny "pripad" ako @kajuska09 🙂 a držím ti palce, aby si to už tretíkrát nemusela zažiť...verím, že ti lieky pomôžu a dobre to dopadne, drž sa

@kajuska09 ahooj 🙂 my sme čoraz viac naklonení tej Plzni, tak čakám, či sa mi ozve doktorka a keď tak ti nechám svoj termín v Prahe, dám ti vedieť hneď ako to bude aktuálne.....inak tu si môžeš prečítať o tom pracovisku v Plzni http://www.fnplzen.cz/ulcovagallova/

nena13
1. okt 2011

@kajuska09 vnutorný mi robila a bol tam žltkový vačok aj som videla vnutri nejaku guličku...ale nejako ma ani neutešovala,že to može byť ok,len toľko,že príroda si vyberie....keby to bolo asi ok tak by mi hádam dala nejaku nadej...neviem.Od včera obeda som nekrvácala po tej zvýšenej dávke,stále ma hrooozne bolia prsia,tak neviem.Ako si to mala ty,krvacala si potom,či to ustalo a príznaky? ´Bruško ma nebolí len sem tak trošilinku akoby bublinkovalo-neviem či je to ok či zle....

nena13
1. okt 2011

@eviq To je hrôza čo všetko si aj ty zažila,dievčatá ja to nechápem...Niektore sa sťažuju na nevoľnosti a my by sme boli celé šťastné hoc s hlavou strčenou celý den v mise napuchnuté od tabletiek -len aby sme tie babetka mohli donosiť.Keď som uplne fyzicky vyčerpaná-ja sa teším a usmievam,že mám príznaky-neviem čo by som zato dala a vydržala aj 10x viac len keby sa babatko vo mne udržalo.

nena13
1. okt 2011

@aadulik2110 Dakujem veľmi pekne ,si moc milá

kajuska09
2. okt 2011

@eviq ahoooj 🙂 ok idem si kuknut stranku tej Plzne 🙂

kajuska09
2. okt 2011

@nena13 podla mna tvoja doktorka robi skore zavery, ako moze tak rychlo skonstatovat ze to bude zle?? jaaaaj nechapem takych lekarov.... ☹ ja som mala zvysenu davku Duphastonu na 3 krat denne, ale aj napriek tomu som spinila okolo dvoch tyzdnov. Tazko povedat preco bolo to spinenie. Pritom 2 krat bolo vidno srdiecko, aj cez spinenie...A naposledy uz bola jasna krv, aj ked len trosku. Dufam ze teraz vela lezis a si na PN.

eviq
3. okt 2011

@nena13 no ja som mala take tehotenstvo, ze som prakticky od zachodovej misy ani nevstavala... 😀 celodenne nevolnosti, ale aj tak som o neho prisla a to som pocula, ze vraj kto zvracia tak nepotrati.... 😒 Velmi ti drzim palce, daj vediet, ci ti ten duphaston zabral....a vela lež. 🙂

poisonblu
14. dec 2011

ahojte, dnes som si bola po vysledky na genetike a zistili mi toto:

Polymorfizmus 4G/5G - homozygot 4G/4G
Doštičkový glykoproteín Ia (C807T) : heterozygot
Doštičkový glykoproteín IIIa(T393C): heterozygot

neviete, co sa v takychto pripadoch uziva, aby sa predislo dalsiemu potratu? dakujem

lus87
13. mar 2013

@ppetuskaa Ahoj aj ja som v 4 týždni teh. V pondelok som dostala prvu injekciu fraxi a na druhy den som zacala farbyt.mam prísne nakazane ležat ale po par hodinach farbenie prestalo tak dufam že je všetko ok.rovnako beriem Dufaston a Ascorutin.

zina81
2. apr 2013

Ahojte, nikdy som nepisala na tieto fóra, ale teraz som vďačná, že takéto niečo existuje..Minulý týždeň som si bola zobrať od hematologičky výsledky..Verdikt znel :Faktor V. Leiden (G169A) heterozygot, a MTHFR (C677T) homozygot...tú prvú diagnózu mi hematologička podčiarkla...Mám za sebou dva potraty..k hematologičke som išla na odporúčanie kamarátky..keď mi to oznámila, bola som úplne v šoku, ale na druhej strane mi trocha odľahlo, nakoľko som si presne myslela, že s otehotnením problém nebude, no s donosením bábätka...Mám strach, neviem, čo teraz robiť..Hematologička mi povedala, že v prípade otehotnenia mám za ňou prísť a budeme riešiť inekcie, ja sa však bojím, že keď to zistím bude zasa neskoro(nakoľko som druhýkrát potratila v druhom týždni)..dá sa niečo robiť aj preventívne?

adush123
6. jún 2013

Ahojte, i ja patrim k heterozygotom a pred 6 tyzdnami som spontanne potratila, citam ze u niektorych doslo k viacerym potratom, dufam ze to nebude uz nici pripad...

ninka31
12. mar 2014

@adush123 Ahoj. Vidím, že aj ty máš problém s krvou a už si v takom vysokom štádiu tehotenstva. Chcela som sa ta spýtať, či si brala nejaké tabl alebo injekcie počas tehotenstva. Inak držím prsty, nech všetko dobre dopadne 🙂 už sa vám to kráti 🙂

adush123
12. mar 2014

@ninka31 ahoj.beriem fraxiparin odkedy som zistila ze som tehotna az do konca 600nedelia budem.a tehotenstvo mam vdaka tomu ok len klasicke problemy ale nic vazne.je to tazke pichat kazdy den ale pre maleho cokolvek...a dakujem.
Drzim palce aby i u teba aj u kazdej baby to dopadlo len dobre...

ivanadm
8. nov 2014

Ahojte tehuľky, chcem sa spýtať, či ženy s diagnózou vrodená trombofília môžu rodiť klasicky, či cisárskym rezom?ďakujem

myriada
9. jan 2015

ahojte, chcela by som sa informovať ohľadom trombofílie, aké boli príznaky, resp. podnety na to aby Vám urobili vyšetrenie na toto ochorenie. Len spontánny potrat, alebo aj iné? Ja som tehotná, na začiatku nejaký 5-6 tt, sledovaná som už asi od 3tt, kedy mi začalo špinenie, najprv podozrenie na mimomaternicové, to sa vylúčilo, teraz je niečo vidieť v maternici, ešte zatiaľ len vak, ale to špinenie, je stále, ako na začiatku alebo konči menštruácie, niekedy tmavá krv, niekedy hnedý výtok, ale takmer vždy so zrazeninami...viem, že to môže byť aj potrat, ale zaoberám sa aj touto možnosťou...či je to hlúposť? ďakujem za odpoveď

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre